Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

misule82
11. únor 2009

luciija úplně se v tobě vidím 🙂 já dneska řešila v jiném tématu to samé. Už počátku se šíleně bojím zamlklého. Příznaky nemám vůbec žádné a to od počátku, prsa nebolí, břicho nebolí, nevolnosti žádné..... prostě se cítím úplně netěhotně. Naposledy jsem byla před 14 dni na utz ve 12+0tt a prcek sebou čile hýbal. A vidíš, už se zase toho zamlklého bojím.
Holky můžu ho ještě po tom 12+0 mít?

ajuskab
11. únor 2009

luci, neměla jsem ti nic takovýho psát, zamlklé těhotenství je velice malá šance, tak se na to vyprdni a užívej si to,ju ;) vykašli se na mě,omlouvám se, budu ti držet pěsti a určitě nám dej vědět, mrknu pak i na mimíska ;)

misicka455
12. únor 2009

Misule v tomto týdnu už je ůplně minimalní šance, že by to zamklé těhu mohlo být 😉

rintintyna
12. únor 2009

čau mišičko, Ty jsi taky všude 😉 😀

luciija
12. únor 2009

Holky děkuji. Dám vědět jak jsem dopadla, zatím jsem rozhodnutá, že vydržím do toho příštího týdne, ale víte jak to je 😉 😒 .

ajuskab jsem ráda, že jsi napsala, kdyby ne, takových příspěvků tu je stejně mraky, tak mám jen pocit, že ta malá šance na to zamlklí není až tak malá, když to tu vidím - bohužel.

misule a kdy jdeš na další UTZ. Mě zezačátku boleli docela dost prsa Teď už nic tak možná proto ten strach, že to asi tak v desátým přestalo.

misicka455
12. únor 2009

Ahojky Týnko, to víš jsem 😀

misule82
12. únor 2009

luciija: na utz jdu až 31.3., to je hrozně daleko. Ale na konci února jdu na tripply, tak rovnou naběhnu i k doktorce, ať mě prohlídne. Ona teda nemá utz, ale snad se dá nějak jinak to srdíčko poslechnout nebo ne?
Já příznaky nemám už od začátku těhu. První týden mě bolelo břicho a pak už nic. Prsa mě taky skoro vůbec netrápily, ne že bych nebyla ráda, že nejsou problémy, ale znáte to 🙂 teď jsem se přehoupla do druhého trimestru a dokonce už nemám ani takový hlad, jako jsem mívala třeba ještě minulý týden. Tak snad je všechno v pořádku 😵

misicka455
12. únor 2009

Určitě je všechno v pořádku 😉

luciija
20. únor 2009

Tak jen por zajímavost, všechno dopadlo v pořádku máme skoro 6cm ve 12+2 odpovídáme 12+5, NT - 1,5mm. Rošťák sebou házel mával rukama, kopal nohama. Bylo to nádherný.
Přeji hodně štěstí.

PS: díky,že jste mě neposlaly do háje,vyslechly a poradily své zkušenosti. Pomohlo mi to vydržet ten týden.

ajuskab
3. bře 2009

luci jsem strašně ráda že to dopadlo dobře, gratuluju a přeji ti už jen klidné, půohodové těhulkovství 😉
a omlouvám se za to vyděšení, příště budu mlčet,zbytečně jsem tě děsila

misicka455
3. bře 2009

Luciija tak se přidavám taky ke gratulacím 🙂

rozara
23. bře 2009

Zdravím tady všechny. Chci se poradit. Jsem v 6 tt a na sonu byl videt jen vaček a srdíčko ne. Má tady někdo zkušenost,že se později srdíčko objevilo??? Děkuji moc.

mooja23
24. bře 2009

Ahoj snažilky, pročítám si tady některé diskuze a zjistila jsem, že patřím sem. Koukala jsem, že některé z vás byly i na diskusi "pozdní ovulace-.....!Doufám (nic proti vám), že tu vydržím tak 3-4 měsíce a přesunu se dál, třeba k tématům Těhulkování a tak 😉 Zatím se tu dozvídám samé užitečné a zajímavé rady.(Hlavně ty bylinky mě zaujaly...).
Zítra jsem týden po revizi a už bych nejraději začala zadělávat na dalšího minitvorečka...
Rozarko ráda bych poradila, ale nemám zkušenosti 😒

mabe
24. bře 2009

Ahoj holky, ja uz jsem z teto diskuze davno venku. Ne proto, ze by se neco zmenilo, ale jdu dal. Mam po dvou MA behem dvou let.

Rozarko, nic se nedeje. Srdicko byt jeste nemusi - ja ho mela vzdycky az pozdeji. Hlavne se nenervuj - nic s tim nezmenis. Drzim palecky

Moojo, drzim palecky na dalsi snazenicko.

mooja23
24. bře 2009

Mabe ten začátek zní strašně smutně!Hodně štěstíčka a tfuj tfuj!! Taky držím palečky a děkuju!!

majka12
1. zář 2009

ahoj holky, mám trošku blbej dotaz. Když jste prodělali zamklé těhotenství rostlo vám pořád bříško i když už se plod nevyvíjel?

kopa
1. zář 2009

Ahoj holky,
omlouvám se že vám se lezu 🙂

Majka já měla loni zamlklé těhotenství a mimi bylo ve mě 3 týdny mrtvé a těhu příznaky jsem měla furt ☹ furt jsem chodila často na WC,prsa bolely,břicho jsem měla celkem veliké...Příznaky mi trvali ještě trošku i po revizi.

Ale pokud je u tebe vše v pořádku,tak na to raději ani nemysli.Jen se budeš zbytečně nervovat 😔

majka12
1. zář 2009

kopa díky - no byla jsem na utz minulý týden - byla jsem 9+2 a vše Ok, ale já blbka si vždycky někde něco přečtu a pak mi to leží v hlavě - nebudu na to myslet a je to.

kopa
1. zář 2009

Majko nemysli na to 😉
Zbytečně si ještě něco přivodíš 😒 Stejně co se má stát se stane.
Tak držím palečky abyste byli s mímem v pohodě 😵

spetra
18. lis 2009

ahoj holky, můžu se zeptat těch z vás která jste zamlklé těhotenství měla, měli jste nevolnosti i přes to že plod se už nějakou dobu nevyvýjel?

spetra
18. lis 2009

tak koukám, že kopa mi odpovídál... ☹

spetra
18. lis 2009

já jsem dnes 7+0, a mimi odpovídá 5+1, tak za týden jdu na kontrolu zda se mimi vyvíjí... ☹

anit6
18. lis 2009

spetra- já jsem teď 3 týden po revizi. V 6 týdnu jsem měla zamklé těhu. Kdyby mi nedělali ultrazvuk, tak bych si myslela, že je vše OK. Měla jsem nevolnosti, zvrácení, bolesti hlavy, nechutenství, pachutě atd... a nedopadlo to dobře. Ještě asi týden po revizi mi bylo blujno akorát chuť se mi vrátila... tak držím palečky....určitě to dobře dopadne!!! 🙂

mpavlinka
18. lis 2009

ahojik holky, jsem 7+2 a dělala jsem si testík a mám pocit, že oproti minule zesvětlal. Nemám bolesti, výtok nic, jen jsem dostala strach. Příští pondělí jdu na UTZ na srdíčko, ale nevím jestli to vydržím, jsem vyděšená 😨

spetra
18. lis 2009

anit: to je mi líto... díky
mpavlinka: někde jsem četla že na síle čárky nezáleží...

mpavlinka
18. lis 2009

spetra díky, kéž by vše bylo jak má. Čárka je tlustší než kontrolní, ale možná o trošku míň vybravená.

joseline
10. únor 2010

Ahoj holky,

chodí sem ještě někdo. Dívám se že jste skoro všechny těhule, tak to je krásný. To mě uklidnuje, že podruhé to vyjde.
Mě čeká revize asi příští týden, vše tomu nasvědčuje. Můžete mi poradit na co se mám v nemocnici připravit a potom?

terkao
14. únor 2010

Ahoj holky,
chtěla bych vám sem přidat své zkušenosti i když s dobrým koncem zrovna nejsou...Přesně před rokem jsem otěhotněla a vše probíhalo naprosto v pořádku, srdíčko bylo miminku vidět mezi 6tt a 7tt,na kontrole jsem byla pak kolem 8+5tt a všed bylo pořád v pořádku. Měla jsem každodenní ranní nevolnosti a to mě uklidňovalo protože jak se říká dokud ti je špatně vše probíhá v pořádku. Pak jsem šla na kontrolu ve 12tt to ráno jsem ještě klasicky zvracela a bylo normálně zle jako každý jiný den. Přišla jsem k doktorovi řekl mi že výsledky krve mám v pořádku a vzal mě na ultrazvuk tam mi řekl že miminku netluče srdíčko a poslal mě hned do porodnice a podrobnější ultrazvuk že tam mi řeknou víc, ale on už musel vědět že je to špatný protože miminko bylo veliké jen na 10tt. Jak mi řekli proběhl u mě zamlklý potrat, nosila jsem miminko v sobě téměř přes dva týdny mrtvé a žádné náznaky že se něco děje u mě nebyly, břicho neboli děloha se mi dál zvětšovala jakoby bylo vše v pořádku. Je to docela rána kdxyž člověk nemá žádné tušení a myslí si že na konci třetího měsíce už musí být vše v pořádku, není to tak. Teď jsem opět těhotná přesně po roce a doufám že vše bude v pořádku protože mi naštěstí zjistili v čem byl problém a mělá jsem potřebnou léčbu, ale strach tu je pořád veliký a do 14tt nebudu mít klid a ani potom. Mám kamarádku která měla tři týdny do porodu a zjistili jí zamlklý potrat, to už je dost velký mazec. Nechci vás strašit,ale po zkušenostech vím že člověk musí být připraven nacokoliv. Jo a hlavně se po prvním potratu nenechejte odbýt slovy že jeden potrat žádný potrat, nechte si udělat všechny vyšetření na možné příčiny, všichni vám budou říkat že je to zbytečné, ale já kdybych si na vyšetřeních nestála a znovu by jsme se s přítelem snažili o miminko bez léčby tak mi můj gynekolog potvrdil že bych opět potratila. Největším problémem u zamlklých potratů je prý špatná buněčná imunita a ta se musí přeléčit. Já tím taky trpím.
Přeju všem hodně štěstíčka ať jsou vaše miminka plná zdraví a síly.

natulaaa
16. únor 2010

terkao já měla zamlklý v říjnu a ted se pokoušíme znova,Taky mi řekli,že jeden potrat nemám řešit,ale i přesto jsem si nechala sama vyšetřit štítnou žlázu ated chci jít na toxoplazmozu,A na jaké vyšetření bych měla související s tímhletím?děkuji za radu

terkao
25. únor 2010

Ahoj Natulaaa,
já ti doporučuju aby si šla na imunologické vyšetření, na vyšetření buněčné imunity jestli nemáš třeba alergii na sperma. Taky bych si nechala udělat vyšetření na chlamidie, to mi doktor taky dělal utomaticky. No a pak je taky dobrý genetický vyšetření tebe a partnera, ale to bych nechala až nakonec. Doufám že ti to trochu pomůže. Já jdu na kontrolu příští týden tak jsem zvědavá, měla bych být teď podle ultrazvuku v 7tt tak uvidíme jestli léčba zabrala a konečně se dočkáme a na Vánoce budeme už tři 🙂 . Držím ti palečky ať ti vše dobře dopadne.