Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

vlasta23
5. čer 2008

ahojte holky,hrozne se bojim, zitra jdu k doktorovi. kazdy den spinim, uz asi ctyri dny. Jen malinko, asi 1,5 cm na vlozce kazdy den. Mela bych byt v 6tt, prakticky ale v 5tt+3 dny protoze jsem otehotnela o tyden pozdeji nez je normalni, az 22 den. Krev jde nahoru, ale na utz mi rekli, ze vidi jen vacek, zadne embryo. Myslite, ze to je normalni? A jeste k tomu to spineni.... je sice pravda, ze ja spinivala i predtim pred MS tak 10 dni v kuse, ale nevim..... Stalo se to nekomu nekdy. Hormon HCG jde nahoru. mam pry neco kolem 3000. Tak piste 😕

rintintyna
5. čer 2008

ahoj, já myslím, jak je popsáno výše, že v 5. týdnu, je zcela normální, že je vidět jen váček, u spousty holek to tak bylo a to HCG je pěkné, bohužel moudřejší budeš asi až za týden. Já měla zamlklé na podzim v 6tt. Teda už když jsem tam došla v pátém, tak gyndr říkal, že je to malinké a asi jsem otěhotněla o týden později, než v polovině cyklu, po týdnu jsem tedy byla v tom šestém, ale nebylo srdíčko vůbec ani náznak, ale doktor se tvářil, jako že to ještě přijde (naštěstí mě zbytečně dopředu nestresoval), pak ale také ustaly nevolnosti a v sedmém bylo UTZ beze změny. Nutno podotknout, že jsem na revizi šla až v 11. týdnu, bo se manžel nedokázal srovnat s tím, že by se ve mě někdo šťoural. Neměla jsem mu to za zlé a čekala na samovolný potrat, ten ale nepřicházel. Váček vesele rostl dál, v 11. týdnu měl už přes 5cm v průměru, ale miminko v něm žádné nebylo. Bohužel jsem měla také sen o potratě ještě než jsem se dověděla, že je něco špatně. Přeju všem, ať je čeká lepší konec.

laada
5. čer 2008

rintin uviděla sem tvoje jméno tak hned běžím... jak se vede?

laada
5. čer 2008

vím, že si psala, že sem utekla, ale občas nakouknu 😉

vlasta23
6. čer 2008

ritin, no tak to mi rekni, jak se to muze stat..... vacek bez mimi... Porad mi to nejde na rozum. A jake jsi mela HCG? Padalo nebo normalne rostlo?

rintintyna
6. čer 2008

vlasti ahoj, no je to zvláštní, ale krev mi za celou dobu nebrali. Ale moc se tomu, že váček rostl samostatně nedivím. Jednak vzniká z jiné části než embrijko samotné a také nepotřebuje k růstu asi žádné informace. Doktor mi to zamlklé těhu jako laikovi vysvětlil tak, že spermie a vajíčko nesou informace, ze kterých se začne stavět a jakmile se narazí na to, že informace chybí, nebo je něco špatně, tak se stavba (růst zastaví) nicméně sám se divil před revizí, že ty obaly mají krásný kulatý tvar, že nejsou zborcené či deformované.

vlasta23
6. čer 2008

no tak snad se to nebude opakovat. Snad byla spatna jen spermijka nebo vajicko, dej vedet

misicka455
6. čer 2008

Ahojky, tak já proživám teďka podobnou situaci. Podle poslední ms bych měla být v osmém týdnu, minulý týden jsem byla u doktorky těšili jsme se na srdíčko, ale žádné nebylo za tři týdny od prvního ultrazvuku ůplně miniaturní změny. Takže mi dala doktorka ještě jeden týden a pak se mám ukázat to bude tohle pondělí. Jestli mi někdy pomaleji utíkal týden už si nepamatuji, ale můžu říct, že je to nazblaznění, hlavně psychicky. Všichni ví, že jsm těhotná a teď jim budu popisovat, že jsem snad o to přišla. Vůbec si to nedokážu představyt. Ke všemu jsem teďka měla dostat druhou Ms a začala jsem špinit, tak vůbec nevím co to znamená. Připadám si jako blbec, pokaždé na záchodě pozoruju kalhotky zda tam je krev nebo není a pokaždé když není si oddechnu jen do té doby než jdu znova. Proto vím, každý kdo to proživá jak se cití a přeji všem aby jim to dopadlo ůspěšně 😉

madja
6. čer 2008

ahoj holky, tento tyden jsem byla na revizi (v 10tt). Po celou dobu jsem nemela spineni ci krvaceni, vsechno se zdalo byt ok. Az najednou pri navsteve gyn., kdy jsem se tesila na prukazku mi Dr. rekla, ze je neco spatne, ani ne do tydne jsem sla na potrat.
misicka:: taky jsme se s manzelem stihli pochlubit, ze cekame miminko, vzali jsme si ponauceni, ze priste to budeme rikat o hooooodne pozdeji.... Preju hodne stesti, at to dobre dopadne.

luke
7. čer 2008

Ahoj,

Madjo já byla na revizi před 14 dny ☹( V 9tt na kontrole jsem chtěla fotku z utz a tam dr. zjistil, že neťuká srdíčko ☹( Kdybych nechtěla fotku tak si teď třeba ještě chodím jako těhotná a vůbec netuším, že človíček už není ☹(( Mně bylo taky dobře jako těhotně, nevolnosti byly, na prsa jsem se ani šáhnout nemohla, klasika těhule.
Misicko to čekání je o nervy ☹((

Jo a já to taky řekla hodně lidem, ale spíš jen dobrým kámoškám. Jedno dítko už totiž mám a nějak jsem vůbec nebrala v potaz, že by to mohlo nedobře dopadnout.

madja
7. čer 2008

luke:: me prave bylo taky uplne "tehotne", o to vetsi sok to pro me byl. Trochu mam strach, aby se mi to nestalo priste znovu ☹ . Doktori me uklidnovali, ze pri prvnim tehotenstvi se to bezne stava, ale jak tak ctu, tak je to skutecne nevyzpytatelne.

misicka455
7. čer 2008

Holky, tak to je mi líto 😒

Já ještě pořád trošku špiním tak se snažím dneska jen polehávat a už se nemůžu dočkat pondělí i když vím , že to můžou být i špatné zprávy, ale hlavně budu vědět na čem jsem 😉

makyb78
7. čer 2008

Ahoj holky 🙂
nedalo mi to,aby jsem na Vás nemrkla,snad Vám to nevadí.Před každým dítětem mám nějaký ten potrat a revizi.Byla jsem i na genetice,vše v pořádku,ale mám trombofolii.Vím jaké jsou to nervy,aby to dobře dopadlo a člověk to dotáhl do konce.Moc Vám přeju aby to vyšlo,když ne napoprvé,tak jednou to vyjde.Já jsem toho příkladem. 🙂 Hodně štěstí

misicka455
7. čer 2008

makyb díky 😉

madja
7. čer 2008

makyb:: dekujeme za podporu, rozhodne nehazim flintu do zita, a jsem rada, kdyz si muzu precist, ze nic neni ztraceno

misicka:: drzim ti pesti, at ti to v pondeli dobre dopadne. Snad to nic nebude, ale je lepsi byt pripravena na vsechno. Dej pak rozhodne vedet!

misicka455
8. čer 2008

ahojky holky, tak bohužel se včera stalo toho čeho jsem se tak moc obávala . kolem odpoledne jsem začala špinit tak jsem se rozhodla jet na pohotovost a tam mi doktor konstatoval zamklé těhotenství. což znamená, že plod je mrtví a nevyvijí se a ani nebude. Takže teď čekáme jestli ze mě vyjde, jelikož krvacím víc a víc a nebo se budu muset v pondělí obědnat na revizi. Jsem z toho hotová , pořád brečím a brečím 😢
Všem ostatním přeji, aby něco takového nezažili je to hrozný pocit bezmoci 😒

luke
8. čer 2008

Misicko to je mi moc líto ☹ Drž se !!

capenka
8. čer 2008

misicka455 =to samé mě potkalo před 14 dny,ta bezmocnost ,mi ještě k tomu máme špatný spermiogram = azoospermie,takže štastní že jsem po dlouhé době otěhotněla ,a vzápětí zklamání ,přítel ten se zhroutil,ale já si vydupala,že půjdem na genetiku ,tak jsem dostala žádanku .zatím příští týden jdeme na pohovor, takže hlavně se drž a zpísni

misicka455
8. čer 2008

holky dík moc za podporu, určitě budu informovat jak to bude pokračovat 😉

tinulkao
9. čer 2008

Ahoj holky, hledala jsem něco o zamlklém těhotenství a našla jsem vás. U doktora jsem byla minulý čtvrtek podle poslední MS bych měla být v 7 týdnu, šla jsem tam celá natěšená, jak uvidíme srdíčko a místo toho váček bly prázdný. Takže čekáme týden a uvidíme. Už jsem si to dost obrečela, ale to asi každá z vás, když pocit štěstí vystřídá takováhle strašná zpráva. Pořád si říkám že naděje umírá poslední a už si strašně přeju aby byl čtvrtek.

misicka455
9. čer 2008

Ahojky tinulkao,
tak u mě to bylo tejný stím rozdílem, že já šal už v 8tt kde to srdíčko mělo být taky vidět a nic, doktorka mi taky dala týden. můj nejhorší týden v životě a bohužel v pátek jsem začala špinit, v sobotu krvácet a včera jsem potratila. Příroda si našla cestu, tělo poznalo, že je něco v nepořádku a tak se toho zbavylo samo, naštěstí nemusím na revizi, aspoň malá ůtěcha už v tak velké bolesti. Hrozně to bolí a pocity beznaděje a lítosti vystřidají pocity vzteku a zlosti a pak najednou poznáš, že se prostě vzmůžeš a začneš znovu bojovat 😉

ale ještě nevěš hlavu, může se stát, že jsi otěhotněla později než si myslíš a v 6tt srdíčko ještě není. Někomu dokonce začalo být vidět až v 9tt. takže jsetli jsi v pořádku , tak ještě vyčkávej i zázraky se dějí 😉 Vím, že čekaní je to nejhorší co na světě kdo vymyslel, ale ono se to vydržet musí 🙂 Přeji ti aby jsi tam za týden měla krásný srdíčko, které by bylo jako zvon 🙂

tinulkao
9. čer 2008

Díky moc. O víkendu jsem hodně přemýšlela a je pravda, že si říkám, že pokud by něco nemělo být v pořádku, tak ať radši to tělo to vyloučí teď než pak kdy už je to miminko větší. Je pravda, že se ve mně mísí spousta pocitů, vztek, smutek, beznaděj, ani se to nedá popsat. Neustále se ptám proč zrovna JÁ. Otěhotněla jsem skoro po roce a nevím zda mám sílu znovu se snažit, zatím asi ne.
Včera jsem ležela v posteli a asi hodinu jsem si "břichem" povídala a prosila ho ať bojuje 🙂 . Asi jsem blázen, ale člověk když je zoufalej, tak zkouší vše.
Tobě přeju hodně síly.

delfi
9. čer 2008

ahoj holky, já jsem 4 dny po kyretu ☹ ...příběh vlastně stejný jako vy. v 8tt (dle ms) jsem šla k doktorce, dle utz mimi 6tt zatím bez srdíčka, počkali jsme týden a za týden jsem se těšila na srdíčko a místo toho mi doktorka řekla, že nález je stále stejný, tedy mimi 6tt bez srdíčka ...... pravda je, že poslední 2 týdny jsem si moc těhotně nepřipadala, ale zase jsem nešpinila, prostě nic co by tomu nasvědčovalo....taky jsme o těhu skoro všem řekli, naštěstí rodičům ne. prý se ale po první ms můžem snažit znova....to je to jediný na co se upínám...
držím vám všem palce ať to snažení je brzo odměněno.

tinulkao
9. čer 2008

Ahoj delfi, díky za zprávu a přeju hodně štěstí. Já musím říct, že prsa mám bolaví a po jídle mi bývá stále zle, takže příznaky tu jsou, o to horší bude, jestli tam nic ve čtvrtek nebude. No co se dá dělat, holt člověk musí sebrat sílu a začít znovu. Držím pěsti.

delfi
9. čer 2008

tinul: no prsa, asi spíš bradavky mě bolí i teď....ale zle mi nebývalo - teda předtím ano, ale pak to vymyzelo 😉 držim mooooooc palečky a mysli pozitivně 😉

susane81
9. čer 2008

Ahojte holky. Hledám info o zamklém pot. a došla jsem na vás. Minulý týden mi dr zjistila těhotenství, ale jen proto, že mně děsně bolelo bříško. Říkala, že mi praskla cysta. Břicho mě bolí pořád, dala mi utro... V kolikátém týdnu jsem to nevím, poslední ms jsem měla 4.5.2008, takže podle ms asi 6tt, ale otěhotnět jsem mohla jedině tak 18.5, takže s bídou 4tt. Jenže mě po celou dobu děsně bolí břicho, dr mě proto sleduje. Ve čtvrtek jsem měla dutinku 4 mm, dnes 6 mm, ale včera jsem začala špinit, tak snad bude všechno ok. Takže zjistila jsem podstatné, když nezačnu krvácet, nemám se radovat, stejně to může znamenat potrat. Je to ale děsné, mám syndrom PCO, snažili jsme se rok a teď by jsme museli začít nanovo. Snad ne ☹.

litsea
9. čer 2008

Ahoj holky, já jsem dneska týden po druhé revizi. Měla jsem missed ve 12 tt, v 10tt se to přestalo vyvíjet a 2 týdny trvalo, než na to na utz přišli. Neměla jsem žádné bolesti, prostě vůbec nic... Snažit se znovu můžeme za 3 měsíce, i když někteří doktoři radili počkat půl roku...
Holky, držím moc palce, ať to dopadne dobře a nemusíte si tím projít taky... 😔

misicka455
9. čer 2008

Holky, je to holt hozný , ale nic jiného než se tomu postavit a bojovat nezbyvá 😉

já jse myslela, že se to obějde bez revize, ale bohužel zítra jsem na ni obědnaná. Bojím bojím, ale ať je to už za mnou a můžeme na to zase hupsnout.

Delfi a to ti řekl doktor, že můžete už po první Ms? Já mám napsáno v papírech o té revizi, že doporučují 3-6 měsícu počkat, což pro mě znamená strašně dlouhá doba a už po měsíci jsem do toho chtěla zase začít bušit 😀

litsea
9. čer 2008

Misi, to holt nezbývá. Já se pořád uklidňuju tím, že to přiroda zařídila dobře, než mít postižené dítě, tak si radši pár měsíců počkáme 😉 A snad se příště dočkáme 😵

tinulkao
9. čer 2008

Já teda slyšela, že je potřeba počkat minimálně 3 měsíce. Když to tady tak čtu, tak té mé naději už moc nedávám,bože to čekání je hrozný!!!
Susane k tomu špinění, já s tím mám problém vždy po vyšetření to pak 3 dny špiním, ale není to krev jen hnědý výtok, doktor mi říkal, že pokud není krev není se čeho bát.