Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

lolly77
1. bře 2016

@martaska001 kdy jsi tedy byla na revizi a kdy se vám podařilo otěhotnět? 🙂 je to úžasný, přeji hodně moc zdravíčka 🙂

martaska001
2. bře 2016

@mosquito Mám pocit, že už to asi neskončí nikdy..jak říkal přítel:"Co když bude chodit z akcí pozdě, než slíbí, jako jsme chodili my...to bude hrůza." No to je opravdu daleká budoucnost, ale asi se člověk trochu bojí pak celý život.

martaska001
2. bře 2016

@lolly77 byla jsem na revizi 18.7. (tedy spíš na vyvolání porodu, které se nepodařilo a ten samý den potom na revizi).. pak jsme nechali 3 cykly a otěhotněla jsem v půlce listopadu. A termín máme 4.8. takže rok po zákroku...když si vzpomenu, jak jsem tam ležela a drželo mě, že jsem si říkala, že se tam za rok vrátím a už si odvezu miminko...tak doufám, že to tak bude.

marki00
3. bře 2016

Taky se k vam pridavam, byla jsem ve 20. tydnu a lekar mi oznamil, ze miminko uz vic nez tyden nezije. Clovek by rekl, ze tak pozde by se mel radovat a tesit:(

lolly77
3. bře 2016

@marki00 ježiš, tak to je vůbec hrozný ☹ druhý trimestr, to už by člověk i věřil, že je to nejhorší období za námi a ono ne ☹ a co se stalo, podstoupila jsi nějaká vyšetření? je to fakt hrozný, celý těhotenství aby se člověk bál ☹ ale musíme doufat a věřit, že příště to už prostě vyjde, musí! 😉 přeji hodně sil a brzké otěhotnění 🙂

marki00
3. bře 2016

@lolly77 zatim se nevi, ceka se na histologii. Doktor rikal, ze se miminko prestalo vyvijet v 16. tydnu a pak jen prezivalo. Dokud neni miminko zivr v naruci, tak neni nic jiste:(

dashii
4. bře 2016

@mosquito Na revizi jsem byla pred 3 tydny a kdyz jsem byla pred tydnem na kontrole, tak vse bylo v poradku. Dnes rano me ale silene bolelo cele bricho, tak jsem utikala k dr, ale pry to je jen namahou po zakroku, ze se mam vic setrit. Jeste zitra kontrola, aby se vyloucil slepak, tak snad to bude v pohode. Jeste jsem dostala nejake kapky, tak ponich jen spim :D Nastesti uz bolest necitim. A psychicky myslim, ze to zvladam, i kdyz v mysli je to porad. To je taky krasne, premyslet o svatbe, my uz to mame za sebou 🙂 Dekuji, optimismus je opravdu potreba, je zakladem vseho 🙂

dashii
4. bře 2016

@marki00 To je mi lito, drzim palce, at se brzo znova zadari a hlavne, at vse dobre dopadne.

marki00
5. bře 2016

@dashii Děkuju. Je to vážně těžké, ale musíme to všechny překonat. Snad se nám všem brzy ukážou čárky na testu🙂

mikush
5. bře 2016

@marki00 To je hrozné, je mi to líto☹,musí to být o dost těžší už v takovém týdnu, Drž se ! :-*

dashii
6. bře 2016

@marki00 Musime verit, ze ukazou 🙂

sarusa
6. bře 2016

@marki00 Marki to je prostě strašný,je mi to hrozně líto! Takové věci se nemají stávat,pane bože..Můžu se zeptat,to se dělá revize,nebo už normální porod? Moc děkuji za info a přeji hodně sil!

marki00
6. bře 2016

@sarusa bohuzel porod a pak revize:( u mne navic dost trvalo, nez porod po tabletkach prisel, bylo to dost vycerpavajici:(

baskervile
7. bře 2016

@marki00 Je mi to moc líto.Ani úspěšné překlenutí prvního trimestru evidentně neznamená dobrý konec ☹ Držím moc moc palečky,aby to nám všem nakonec vyšlo vyšlo

sarusa
7. bře 2016

@marki00 strašný!! Ještě,že už to máš za sebou

kolibricek36
7. bře 2016

@marki00 to máš pravdu, dokud není živé v náručí, není nic jisté, ale není nic jisté ani pak ...
manželka od bratrance přišla o mimi asi 3 týdny před porodem, a můj bráška zemřel v pouhých 21 dní po porodu (měl něco se srdcem-tenkrát ještě nebyla medicina jak dneska)

marki00
7. bře 2016

@kolibricek36 ano máš pravdu, vždycky se může něco stát. Ale člověk se s tím musí smířit a jít dál, protože se nemůže pořád trápit.

marki00
7. bře 2016

@sarusa snad už to nebudu muset nikdy zažít.

martaska001
8. bře 2016

@marki00 Tak to mě hrozně moc mrzí!!! Já to zažila v 17.týdnu a teď už jsem přes 18.týden. Na prohlídce jsem nebyla 3 týdny, tak doufám bude vše ok..ale doufám, že už jsme si to vybraly a už bude vše dobré.

sarusa
8. bře 2016

@martaska001 v 17týdnu to je taky šílený...fakt hrůza holky! Doufám,že už jsme si to vybraly a už to nikdy nezažijeme!

marki00
8. bře 2016

@martaska001 neboj se, ted uz to urcite bude dobre, drzim palce;) a trochu zavidim, taky uz bych se chtela snazit🙂

martaska001
9. bře 2016

@marki00 Ono to uteče! Neboj. Nám dali 3 cykly stopku a pak už jsme mohli. Ten první měsíc to teda nebylo nic moc, ale pak už to docela uteklo...a jak říkala doktorka, vy už víte, že se vám to jednou podařilo, takže nebudete nervozní a hned se to podaří. Měla pravdu, hned jak jsme mohli, tak to vyšlo.
Akorát jsi mě docela vyděsila. Protože my se to dozvěděli v 17. týdnu, ale stáří bylo 13. týdnů. Jen jsme se to dozvěděli prostě moc pozdě. Teď nám vše zkontrolovali 15.týden a dobrý. Tak jsem myslela, že už to máme za sebou a bude to dobrý. Další prohlídku mám zítra,tak se těším a taky bojím, aby bylo vše OK. Trochu mi vyšlo něco vyššího v krvi, tak jedu příští týden na nějaký mega dobrý ultrazvuk..to bude místo II. screeningu..ale snažím se být v pohodě a nebát se.

mariejosef
14. bře 2016

@marki00 já měla ZT v 18tt 2x ☹ hrůza ☹ ☹ pak jsem otěhotněla po 3 cyklech termín jsem měla mít v červenci a na vánoce jsem byla opět po revizi ☹ pořád smutním po miminku a nejvíce se bojím toho,že se to bude opakovat a nulová podpora v práci řeči typu rok čekat je málo apod. a když jsem těhu tak mě pomlouvají,že to zase zkouším když to nedopadne ...... 😒 a tak z toho se nemůžu nějak pořád srovnat pořád se bojím co bude až jednou otěhotním co mi budu zase říkat a pomlouvat nechápu proč se tak chovají dospělé ženy a zdravotní sestry ke všemu Chci se snažit s mužem od července,ale oba se bojíme

mariejosef
14. bře 2016

@martaska001 je to těžké,ale jednou se to stává často opakovaně ji není tak časté já jsem blbá vyjímka 😕

kolibricek36
14. bře 2016

@mariejosef jevanečky - někteří lidi prostě jsou poněkud nehorázní ... ani vlastní sourozenci nejsou vyjímky ☹

mariejosef
14. bře 2016

je to šílené nic takového bych nikomu nepřála a snažila bych se jej podporovat pozitivně,lidé jsou všelijací a nechápou asi touhu po dětech

marki00
14. bře 2016

@mariejosef to je mi moc lito:( ja te uplne chapu, ti lidi, co si tim neprosli, vubec nevi, o cem mluvi. Na ostatni se vykasli, vzdycky budou mit nejake kecy. Nejhorsi je to od rodiny. (Manzelova babicka roznasela drby, ze v tehotenstvi kourim- v zivote jsem nekourila a nikdy bych to ani v tehotenstvi nedelala).
Drzim palce, at se dockas brzy miminka.🙂
Me vcera taky prepadly takove pitome myslenky, ze se to treba bude opakovat, nebo se stane neco jineho. Bohuzel se toho strachu asi nikdy nezbavime:(

mosquito
14. bře 2016

@dashii Je to tezke obodbi, ale i to jednou skonci a zas bude lip. Tesim se, ze brzy tady budu cist dobre zpravy o dvou carkach a bijicich srdickach 🙂

mosquito
14. bře 2016

@mariejosef na lidi v práci se vykašli. Kdo nezažil nepochopí a jestli ještě takhle blbě kecají... Tohle mě dokáže strašně vytočit. Tak necitlivě mluvit o tak pro ženu (a vlastně i muže) citlivých věcech. A ještě zdravotní sestry. Ale říká se, že ve zdravotnictví se to tak nebere, protože špatné zprávy jsou často na denním pořádku, tak člověk možná trošku otupí...
Prožít si dvakrát ZT v 18tt musí být strašné. Držím ti moc palce a snažte se tak, jak to budete cítit anebo co vám doporučí lékař. Kašli na ostatní, ať si své rady strčí někam. A nevzdávej to. Miminko za ten boj stojí a až ho budeš držet v náručí, budeš šťastná, že jsi to nevzdala 🙂

sarusa
14. bře 2016

@mariejosef Neboj se,jednou to určitě dopadne!! Mám kamarádku,která potratila 4x,vždy do 3měs a až na popáté se to podařilo!! Vydrž a na ostatní se vyprdni.