Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

ovce11
5. pro 2013

to by byl vrchol ... 😀

ovce11
5. pro 2013

@123698745 to by byl vrchol ... 😀

123698745
6. pro 2013

@ovce11 Tk dneska jsem volala na gyn.... už 14 dnů mám po vyvolávačce MS...sestřička mě těžce zdupala...a že když se to do pondělí nezastaví, mám okamžitě valit směr špitál ☹ ☹ ☹ 😢 😢 .mno prostě když se daří, tk se daří 😖

zuzikhak
6. pro 2013

No, bohužel to nedělají automaticky, je to prý docela drahý. Ale sestřence test udělali když začala brát antikoncepci. Jinak test dělají dost často když žena prodělá několik potratů za sebou,... myslím že už trochu pozdě. U mě je nejhorší, že jsem to věděla už 8 let, protože to máme vrozené(dědičné) a nikdo s tím nic nedělal, i když jsem na to upozorňovala. Až když se to stalo po druhé, tak to začalo být doktorovi divné :o(

zuzikhak
6. pro 2013

Ahoj, já jsem už revizi prodělala dvakrát (po zamlklém těhu v 8 týdnu). Nic příjemného, řekla bych, že to není ani tak bolestiví zákrok jako, že jde spíš o psychiku(teda alespoň u mě) rozhodně není příjemné se furt před někým svlíkat a tak a nehledě na to, že člověk má v hlavě to , že v sobě má už mrtvé miminko. Doktoři to tak většinou neberou a my se potom cítíme zraněné a kolikrát i docela naštvané. Člověk to musí brát trochu s nadhledem, časem všechno přebolí. Po revizi jsem byla v obou případech 3 týdny doma. Měsíčky se mě vrátili do normálu, jako před otěhotněním i ve stejný termín. Po revizi jsem cca týden mírně krvácela ale jinak nic.
Byla mě zjištěna Leidenská mutace-hustá krev, má dost často vliv na těhotenství, proto radím, které prodělali zamlklé těhu aby si nechali udělat testy. Teď si ředím krev jsem v 8 týdnu a zatím je snad vše v pořádku

ovce11
6. pro 2013

@123698745 ☹ ... já zase čekám, kdy přijde...dnes je to 29 den, potřebuji se trochu dat do pohody, ale tohle čekání je strašný... ☹ ☹ ☹

ovce11
6. pro 2013

@zuzikhak moc gratuluju, držím pěsti ať je vše v pořádku a bez problémů

123698745
6. pro 2013

@zuzikhak Ani nevíš jak moc ti držím palečky, aby Ti to tentokráte vyšlo!!! 🙂 🙂 Tiše závidím a doufám, že snad taky brzy budu opět těhulka 😉 😉

zuzikhak
9. pro 2013

Moc vám děkuju. Doufám, že to všechno dopadne dobře. Na srovnání menst. doporučuju čaj z kontryhelu, je docela dobrý a má dobré účinky na ženské pohlavní orgány.

kackac31
20. pro 2013

Ahoj holky, tak jsem si tady pročítala vaše příběhy a vidím, že zamlklé těhotenství je opravdu hodně časté. Já sama bych měla být 7+4 - asi tak nějak, ale doktor mi zatím dle uzv našel jenom gestační váček bez embrya. Krev na hladinu hcg mi bral 4.12. - 4800 jednotek a 19.12. - 12000 jednotek. Jenom nechápu, proč mi napsal, že ještě počkáme do 27.12., když z toho, co jsem si tady přečetla si myslím, že je to jasné.Připadá mi, že to zbytečně protahuje, moc bych to chtěla mít už za sebou.

marukm
20. pro 2013

@kackac31 Já jsem na tom stejně..měla jsem teda i žloutkový, ale teď čekám už 3 týdny na další kontrolu...:/

kackac31
21. pro 2013

@marukm Ahoj, tak v tvém případě to nevidím tak jednoznačně jako u mně - já kromě gestačního váčku nemám vůbec nic. Uvidíš, ještě to dobře dopadne a kdy tě ta kontrola čeká?

zunem
21. pro 2013

@zuzikhak souhlasím, my ho pili s manželem oba (dělám do do čajové konve, tak abych nemusela dělat dva druhy) a MS byla přesná jak hodinky.. třetí měsíc se zadařilo.

kackac31
21. pro 2013

@marukm Jéé a ještě jsem si všimla, že máš chronickou rýmu, tak tu mám taky. Když jsem na ORL řekla, že plánuju otěhotnět, tak říkala, že ten Nasonex nevadí, tak nevím. Každopádně jsem ho raději vysadila. Jinak mi hodně moc pomohly výplachy nosu vodou se solí.

marukm
21. pro 2013

kackac31 V pondělí..den před Štědrým dnem. No jsme s manželem jak na trní. Tak snad to dopadne dobře. Jinak mně Nasonex doktor "nedoporučil". Řekl, že sice neni nic prokázaný, ale radši. Tak jsem si řekla fajn, vydržím to. Vydržela jsem to 2 měsíce. Pak se mi rozjela tak nechutná rýma, až jsem z toho něco chytla. (Sama asi nejlíp víš, jaký to je, když jde do tuhýho.) Takže jsem hledala nějaké info na netu a nakonec jsem se rozhodla to znovu začít brát. Takže kapu, minimálně, ale kapu. A konečně se zase cítím aspoň trochu fit.🙂 Mně totiž nic, ale opravdu NIC kromě Nasonexu nepomáhá (zkusila jsem snad úplně všechno, co v lékárnách mají...).

kackac31
21. pro 2013

@marukm Ty jo, tak ať ti to dobře dopadne. Někde jinde na fóru jsem četla příběh holčiny, která v 7+4 na uzv taky nic neměla, doktor ji poslal na 3d uzv do nemocnice a tam už viděli i tlukoucí srdíčko. Dej vědět jak jsi dopadla, budu držet pěsti. A zkusila jsi i ty výplachy nosu?

marukm
21. pro 2013

@kackac31 Všechno. Mořská voda, všechny různý přírodní spreje. A nic. I doktor ze mě byl zoufalej, protože samozřejmě bych radši používala něco jinýho než kortikosteroidy.🙂 Já prostě musim bejt vždycky něco extra..už jsem si zvykla.:D Jinak díky, doufám, že bude vše v pořádku. Vzhledem k tomu, že to bude kontrola cca v 10tt, bude to rozhodující. Tak snad budeme moct Vánoce slavit už ve třech.🙂 Tobě taky přeju, ať to dopadne dobře!

ovce11
23. pro 2013

@marukm @kackac31 holky, držím palce, ať to dobře dopadne, kdyby doktor neviděl naději, myslím, že by to neprotahoval, ale chápu, že to čekání musí být úmorné ☹

ovce11
23. pro 2013

mám dotaz, když doktor řekne, že máte počkat tři měsíce, myslí tím tři měsíce nebo tři menstruace? tři měsíce by za námi byli v lednu, menstruace je ale teď první, tak nevím...ale opravdu to letí 🙂

marukm
23. pro 2013

@ovce11 Díky..dneska ve 14:15. Ach jo, nemohla jsem ani pořádně spát.:( Jinak 3 měsíce podle mě myslí 3 měsíce. Kdyby myslel 3 cykly, určitě by ti to řekl přímo.🙂

ovce11
23. pro 2013

@marukm to chápu ☹ ... dej kdyžtak vědět, jak jsi dopadla, snad to budou dobré zprávy ...jinak děkuju za názor 😉

marukm
23. pro 2013

@kackac31
@ovce11

Tak holky, my dopadli díkybohu dobře. Prcek má krásné 3 cm a má se k světu, tak snad mu to i vydrží. Držím pěsti, ať vám to taky všechno vyjde a dobře dopadne!🙂

ovce11
23. pro 2013

@marukm moc gratuluju, krásnější zpráva před vánoci ani být nemohla 🙂

kackac31
24. pro 2013

@marukm Ahoj, tak já taky moc a moc gratuluji

kackac31
26. pro 2013

Ahoj holky, tak jsem dneska potratila, zítra mě čeká revize, takže radost....Opravdu si myslím, že to ten doktor protahoval úplně zbytečně

marukm
26. pro 2013

@kackac31 To je mi moc líto.☹ Tak ať je to bez komplikací a rychle za tebou...

beatax
28. pro 2013

ahoj holky, já sem byla na revizi v pátek, od počátku těhu bylo zpoždění ve vývoji o 14 dní... a pak se přidalo špinění, které zesilovalo, pak tekla čerstvá krev a začali periodické bolesti podbřišku... v pátek revize... :(
prakticky 14 dní jsem věděla a cítila, že je konec, ale doktor tomu dával šanci... 🙂 ...
nejvíc mě teď děsí to - PROČ? bude se to opakovat? co proto můžu udělat aby se to neopakovalo...

zuzikhak
3. led 2014

@beatax Ahoj, bohužel ze svých zkušeností ti řeknu, že ty sama nic moc. Tak nějak to především záleží na doktorovi :o(. Ale co jsem takhle slyšela tak prý 2-3 potraty se berou tak nějak normálně, doktor mě jednou řekl, že normální průběh těhotenství je tak v 60-70%, je to hrůza.

zuzikhak
3. led 2014

Ale jinak mě už se to po třetí konečně povedlo. Teď jsem ve 13 týdnu a konečně začínám mít dobrý pocit, že se to ubírá dobrým směrem. Všem vám přeju takoví pocit, dříve nebo později se vám to povede !!!

stepankakv
3. led 2014

Ahoj holky, prodělala jsem si také zamlklé těhu ( pouze prázný gestační váček v 8-9tt, který stále rostl, ale nic v něm), takže revize 9.12.... měla jste to některá podobně, že byl gestační váček prázdný bez žloutkového atd ? a Prosím za jak dlouho jste se začali snažit znovu? Děkuji