Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

kopetrinka86
20. črc 2014

@coralin ahojky, mě mrzí též co se ti stalo...člověk si říká proč se to stalo zrovna jemu...tak to je paráda, že takhle někam vyrazíš a trošku přijdeš na jiný myšlenky 🙂 já nikam nejedu, mám ještě nějaké lítání po doktorech, a akorát se budu těšit až to budu moc zase zkoušet 🙂 přeji hezký den

kopetrinka86
20. črc 2014

@saraha1 Ahojky, děkuji za vzkazík 🙂 no já si právě říkala tu středu co sem byla na té revizi, že to bude další dny lepší, ale zjištuji, že tomu je naopak 😒 Pořád jsem taková plačtivá, chvíli to je dobrý usmívám se, po chvíli prostě katastrofa sama... jestli to dělají ty hormony, nevím.. a jak píšeš ti chlapi se s tím vyrovnávají po svým, ten můj mi přijde tak nějak v pohodě, ale mi jsme holt jiný...Ju, děkuji ti 🙂 A dobrou chut přeji 🙂

coralin
20. črc 2014

@saraha1 nejeli jsme hned, protože to nejdřív pobolívalo a pak se to rozjelo a když se to rozjelo tak jsem nebyla schopná se ani zvednout z toho gauče, jak to byla strašná bolest. Myslela jsem, že se roztrhnu vejpůl a že mi upadne noha. Šlo mi to přes břiho, pravej vaječník až dolu do nohy a bylo to děsný. Až když to přešlo, byla jsem schopná dojít na wc a tak nějak..normálně fungovat.
Já už jsem zánět v tomhle prsu jednou měla, tak se obávám, aby tam nebyl zase. Zejtra brnknu k doktorovi, jestli můžu přijet. Nevím jestli mě vezmou, mají dost dlouhé objednací lhůty.. tak snad....
je to po umělém. Klasika nám nepůjde, každý máme s mužem něco:(
Posiluju se, nějak moc dlouho a i když jsem velkej bojovník, tak už bych potřebovala nějaké klidné a hezké období. S tím vypovídáním Ti rozumím, taky to tak mám a moje rodina to uzavřela a nebavěj se o tom. Řeší se jen nemocný příslušník a já už mám pocit, že toho je moc, a že bych taky potřebovala řešit sebe.
Vím, že on je na tom hůř než já, ale tohle je chvíle, která je hodně drsná na to, aby se jen tak přešla. Já tomu taky věřím, že se nám to povede..........

coralin
20. črc 2014

@kopetrinka86 můžu se zeptat proč nejedeš? Loni mi to docela pomohlo, letos trochu váhám, jestli jet nebo ne. Jinak děkuju. Je to hrozný, když nám to ten osud takhle přepíše a zkomplikuje.

ajkan
21. črc 2014

Ahoj holky,
na revizi jsem byla na začátku května a stále ms nikde. Před 14 dny jsem dostala vyvolávačku a taky nepomohla, nedorůstá sliznice. Zkusím ten kontryhel, máte ještě nějaké typy, co by tomu mohlo pomoct? Jsem z toho dost nešťastná, už jsme se touhle dobou chtěli snažit a tohle mě zase ubíjí...

saraha1
21. črc 2014

@ajkan Ahoj, bohuzel neporadim. Kontryhel urcite neublizi, ja jeste mela kapky od topvetu ptaci jerab. Verim, ze to je fakt blby, clovek se tesi, ze se zacne bzry snazit a ono zas neco. Ja jsem dostala MS na konci sestinedeli a ten posledni tyden, 10 dni, jsem byla uz uplne v nervu.

saraha1
21. črc 2014

@coralin ahoj, tak to muselo bejt vaszne peklo. Ja jsem na bolest hrozna, takze si nedovedu predstavit, co jsi musela prozit, ja fnukam pri vsem. Takze pri porodu to bude asi vazne zazitek pro vsechny zucasteny / pritomny na oddeleni 😀.
Co u doktora, zjistila jsi neco?
S tou rodinou situaci to je hodne neprijemny. Ono to okoli vidi jako smutnou udalost, ale pro tu zenskou je to proste ztrata, s kterou se asi nikdy uplne nevyrovna, vzdycky tam bude to prazdny mistecko v srdci. Hlavne, jestli podpora u partnera, prece jen on je tim zivotnim partakem. Preju ti, aby uz vazne t klidny a hezky odbodi prislo 🙂.

zuhra
22. črc 2014

@kopetrinka86 Ahoj Kopretinko, tak to je mi moc lito. muzu soudit jen podle sebe, ale u tebe je to hrozne cerstve.... ja prvni tyden jen procitala tyhle diskuse a spala, na nic jsem se nemohla soustredit a jak pises, zpocatku se to jeste zhorsovalo, jak jsem procitala z fyzickych problemu. dalsi tyden jsem zacla chodit mezi lidi, nejhorsi pro mne bylo setkani s rodici pritele - blbci jsme jim to rekli a strasne se tesili.... Zlepsovat se to zacalo po prvni MS. Z dalsiho tehotenstvi mam hruzu, z toho jsem se jeste nedostala. Pis, pokud budes mit naladu, holky tady jsou fajn...

zuhra
22. črc 2014

@saraha1 Ahoj, po prvni MS mi stoupla nalada. jinak taky obcas citim bolesti, ovulace to asi nebyla, na tu je to castejsi. snad to nic neni!!!!!! a praci stale hledam.

zuhra
22. črc 2014

@kopetrinka86 Jsi po ztrate mimca a v sestinedeli, nechtej zazraky. Verim, ze po te pvni MS se ti ulevi!!!!!!! Jinak holky, me tehu nijak nestresuji. segra rodi za mesic a jasne, zavidim, ale to je blby vyraz, spis ji to hrozne preju a prozivam s ni......

zuhra
22. črc 2014

@ajkan to vazne netusim, spolehala bych na doktora:( zkus se treba podivat, jestli tu neni forum primo na tohle tema.....

saraha1
22. črc 2014

@zuhra cauky, uz jsem si rikala, jestli zijes. No treba to muze byt cysta, ktera pak s MS odejde. Ale ja s tim zkusenosti nemam. Jinak uz pracujem na dalsim tehotenstvi. Taky budu pos.... az za usima, ale jinak to nejde. Nejradeji bych, aby mi nekdo dal uz cerstve narozeny miminko 😀.

muslinek
22. črc 2014

mám 2 revize za sebou zaniklé těhu a pokaždé to byla spíše úleva než katastrofa. Co se nemá stát to se nestane. Je potřeba to brát jak to leží rozhodně se nezavírat do sebe. Takže 😉 práce, zábava, přátelé a co víš třeba se brzy zableskne hodně štěstí

zuhra
23. črc 2014

@saraha1 ahoj, my se tedy nějak nesnazime, ale taky tomu dávám volný prubeh😉

saraha1
23. črc 2014

@zuhra tak my na to jdeme presne dle harmonogramu temer 😀.. "je ovulace, tak naklusej, trenky dolu, sup!" 😀. Ale jako jsem v klidu, nastesti jsem se nemusela nervovat s prvnim otehotnenim, bylo to hned treti mesic, takze ted verim tomu, ze to bude taky brzy. kdyz ne, tak uz tio bude horsi 😀.

coralin
27. črc 2014

@saraha1 Děkuju moc, peklo to bylo, myslela jsem, že to nevydržím a že se zaživa roztrhnu. Podpora u manžela je, on je zlatej a já ho zlobím. 🙂 U doktora zjistili, že to byl zánět prsu a že se s tím tělo popralo. Takže už mi nic nedali, jen řeší, jestli mám jen vyrážku nad prsem nebo pásovej opar. Ale nějak zapomněli udělat sedimentaci a jen mi nabrali odběry z prstu a tam se neukáže všechno. Taky mě poslali na sono, ale nemají smlouvu z pojišťovnou, takže chtějí 300 a to se mi nechce platit, takže půjdu zase k obvoďačce, aby mi udělala sedimentaci a napsala papír na sono. Jak u blbejch. Ale už je to v klidu a nebolí to. Neboj, porod zmákneš, já si taky říkám, že když to zvládly ostatní tak my taky. A co ty, jak bojuješ?

zuhra
27. črc 2014

@saraha1 držím moc palce!!!

saraha1
6. srp 2014

@coralin
@zuhra tak devcata, musim se pohchubit, i kdyz vim, ze to vubec nic neznamena. Vcera jsem zkusila tehu test, spis jen tak, protoze kdy ma dorazit dalsi MS nevim, jen podle ovulace jsem si rekla, ze by uz mela prijit. No a na testu dve carky. Dnes test krve potvrdil, na utz jeste nic neni. Fakt koukam jako blazen, ze to hned prvni mesic vyslo.
Zuhra, jak jsi na tom s hledani prace?
Coralin, co tvoje leceni, uz jsi fit?
Mejte se co nejlepe!!!

coralin
6. srp 2014

@saraha1 Ahoj to vůbec ne:( jsem rozhozená z výsledků z imunologie a úplně mě to položilo. Budeme muset zase najet na kortikoidy a vůbec se mi do nich teď nechce. Ten zánět sám ustoupil. A co Ty? Za chvíli se mi blíží lázně, tak snad alespoň tam se dám zase do pohody. Teď jsem v háji ☹

saraha1
6. srp 2014

Jaky vysledky z imunologie? A na co kortikoidy? Povidej. Alespon snad ty lazne te daji trosku dohromady. vycistit hlavu! Drz se!

saraha1
6. srp 2014

@coralin jezis ja te zapomnela znacit, tak viz. vyse 🙂

coralin
7. srp 2014

@saraha1 Ahojky, to je složitý, mám zabijácký buňky:(

zuhra
15. srp 2014

@saraha1 tedy GRATULUJU!!!!!!!!! ja makam, nastoupila jsem 1.8. davej vedet, drz se, tfuj tfuj!!!!

ajkan
15. srp 2014

Od květnové revize jsem stále bez menstruace. Příští týden jdu na krev, protože podle dr. by za tím mohlo být to, že mám stále zvýšenou hladinu prolaktinu. Tak doufám, že to tím bude... po hororech, které jsem slyšela o srůstech a podobných problémech by to byla úleva. Tak doufám, že už to brzy vyřešíme a my se budeme moct začít snažit o nové štěstí.

zabzulka
15. srp 2014

@ajkan ahoj, já byla po lednové revize tři měsíce bez MS, dr. mi tvrdil, že je to normál a napsal mi Estrofem na růst sliznice. Nechtěla jsem to podcenit, tak jsem se objednala na hysteroskopii a potvrdili mi srůsty. Určitě je dobře, že to řešíš, přeji Ti, ať je to "pouze" problém v hormonální nerovnováze!

ajkan
15. srp 2014

@zabzulka No doufám, že to bude jen ta nerovnováha. Já jsem z toho byla hrozně vynervovaná, tak teď se snažím nepřipouštět si ty horší scénáře. A jak jsi na tom teď?

zabzulka
15. srp 2014

@ajkan chápu Tě, jako by nestačilo, že jsme si musely prožít ZT a revizi, ještě takové potíže.. já jsem šla na rozrušování srůstů, pak ještě jednu kontrolní hysteroskopii a zrovna čekám na čtvrtou MS od posledního zákroku. Nevzdávám myšlenku na další těhotenství, beru čínskou medicínu a cvičím mojžíšovku, doufám, že ještě jedno dítě budu mít.

ajkan
15. srp 2014

@zabzulka Přesně tak, člověk si říká, že to nejhorší už má za sebou a už bude dobře, za chvilku se začne snažit znovu a oni se valí další problémy. My zatím nemáme dítko žádné, tak doufám, že se brzy dočkáme. Tobě držím palce, ať máte doma také brzy o jedno štěstí víc. 🙂

merilinka
20. srp 2014

Ahojky,,tak dneska mě pustili domů po revizi v 11tt,,,,,jsem totálně na dně,,,fizicky to tak nebolí,ale ta psychika..... celou dobu jsem se v nemocnici držela,,ale doma to pak propuklo a pořád brečím,snad to brzy přejde 😒 ,snažit se můžeme až za půl roku....

saraha1
23. srp 2014

@zuhra kde makas, co delas a jak to jde? no jinak na KO v 6+1 bylo embryo 6+2, coz je hoodne potesujici, a bilo srdicko. Tak jen aby to vydrzelo. V pondeli nebo utery pujdu k moji mudr, tentokrat jsem byla v nemocnici, moje mudr mela dovolenou. Tak se bojim, ale snad uz to bude v poradku.
A co vy a snazeni?

@ajkan tak co ta tvoje MS?

@merilinka kocko, boli to a hlavne uz temer na konci trimestru, kdy si clovek rika, ze uz by to snad mohlo projit. Drz se, bude lip. Proc snazeni az za tak dlouho? Mela jsi nejaky komplikace? Ja bych pockala dve, maximalne tri MS, a zacala. Moje mudr rikala, at zacneme hned po sestinedeli a ono to taky hned po ty dalsi ovulaci vyslo. Verim tomu, ze pokud telo a psychika neni v poradku, tak to stejne nepujde. Preju moc stestika!