Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

kmotra87
21. pro 2015

@bulma mrzí mě, že si tímto musíš procházet, já sama byla na revizi v 8+2 po zamlklém těhotenství a následném samovolném potratu před 14 dny. V době kdy jsme začala hodně krvácet už jsem 2 dny věděla, že jde o ZT. Prvních pár dní se mnou cloumaly hormony, takže ani já neměla v plánu v budoucnu to zkoušet znovu. Ale hormony a pocity za týden ustoupily a už se moc těším na další snažení. Něco prostě bylo špatně a tělo si s tím poradilo samo. Pro mě to bylo lepší než to zjistit později, že je něco špatně. Vím, že to ode mě bude znít cynicky, ale už se s tím nedá nic dělat a je potřeba se s tím vyrovnat a jít dál. Ty už máš doma malou princeznu a snad ti pomůže nad tím moc nemyslet a jít dál 🙂 Držím palce ať to máš rychle za sebou a bez komplikací 🙂

bulma
21. pro 2015

@kmotra87 děkuji moc, jj mám doma malou rabířku, která dá za 10 kluků 🙂. Taky to začlo před dvěma dny krvácením, i když jsem to brala jako zlé znamení a nějak tušila, že je něco hodně zle, pořád jsem nějak doufala, že to bude všechno v pořádku, ani jsem nepočítala, že mě to takhle vezme. Na prvím ultrazvuku mě ujišťoval, že to bude v pořádku, že se to stáva, když se placenta vyvíjí dole. A u druhého lepšího ultrazvuku, když mi řekli, že srdce nebije a že jde o zamlklé těhotenství byla to jako rána z děla. Ještě teď tomu nemůžu uvěřit, že se to stalo. Doufám, že jsou to všechno hormony a až to všechno odezní člověk se na to všechno bude dívat jinak.

kmotra87
21. pro 2015

@bulma neboj, budeš se na to dívat jinak, chce to jen čas. Já jsem zas měla tušení když v 7. týdnu se na clear blue stále ukazovalo 2-3 místo 3+. Na první kontrole to bylo ještě v pořádku, že tam je jen bublinka bez tepu, za 14 dní na pohotovosti po špinění už jsem věděla, že je něco špatně, ale doktor se mi i tak snažil dávat naději, že těhotenství může být mladší. Já věděla, že nemůže. Mě i dost pomohlo si o tom aspoň zde povídat s ostatními co si tím prošly a vědí jak mi je. Bylo to těžké i z toho důvodu, že den před prvním pozitivním TT jsem musela dát uspat svého 15-ti letého psa, protože měl rakovinu v pokročilém stádiu.

bulma
22. pro 2015

Taková situace není lehká pro nikoho. Jinak, už to mám za sebou. Trošku se mi ulevilo... A snad to bude už všecho v pořádku teď si dáme menší pauzu a pak se uvidí...

zuzana_ka
23. pro 2015

@bulma určo to bude lepší. Já byla do zákroku fakt na tom blbě po psychické stránce. Potom se mi hrozně ulevilo, že je to za mnou a že vše může začít nanovo. Dokonce ani očistky nebyly na dlouho, do druhého dne už jsem ani nekrvácela, takže supr🙂

bulma
23. pro 2015

Já dneska už taky ani ne a břicho mě bolelo jen asi hodinku po zákroku. Myslela jsem, že se mi uleví a svým způsobem celkem ano, ale přišla jsem na to, že to přeci jen pro mě tak jednoduché nebude, že na to budu muset mít asi trochu delší čas, než to všechno dostanu z hlavy.

tasmyska
23. pro 2015

Holky chci vás povzbudit. Minuly srpen 2014 jsme byly s jednou holčinou ( poznaly jsme se u gynekologa a teď jsou z nás kamaradky) na kyretazi a já jsem 10.10.2015 porodila syna a ona čeká holčičku v březnu. Vím jak se cítíte, ale váš čas ještě přijde. Stačí jen věřit a nepoddat se smutku🙂 Krásný Vánoce :*

gajuska86
23. pro 2015

Nadhera 😀

bulma
23. pro 2015

To ano 🙂

mikush
1. led 2016

Ahoj holky,jsem teď 3.den po revizi,když si tady tak pročítám diskuzi tak musím říct,.. i když to bude znít blbě,jsem ráda že v tom nejsem sama a víte jak se cítím, i když tohle nepreju nikomu.Vím že pomůže čas,ale je to hrozně těžké nemyslet na to,naštěstí mě drží nad vodou syn.Chci teď začít cvičit abych zhubla nějaké to kilo,myslet na jiné věci a čekat na MS,revizi jsem měla 29.12,myslíte že by jsme se už od února mohli začít snažit pokud MS dorazí?

za_bu_ska
1. led 2016

@mikush Ahoj, přesně tohle jsem tehdy po revizi taky potřebovala, zjistit, že v tomhle trápení nejsem sama.... Přeji hodně sil, abys to vše zvládla. Smutek se bude vracet po vlnách, ale pomalu odezní... Měla bys počkat na 3 porevizní MS....Hodně sil!

gajuska86
2. led 2016

@mikush Vitej mezi nami :-/ je mi to lito ☹ ale ono se to zlepsi 🙂 pockej sestinedeli a 2-3 MS 🙂 a pak hura do snazeni 🙂

bulma
2. led 2016

Já jsem byla na revizi dva dny před Štědrým dnem a tak mi tahle diskuze hodně pomohla. Občas, když vidím někde nějaké mimčo tak je mi z toho ještě občas do breku, ale už je to čím dál míň. Pořád si říkám, že máme jedno krásné zdravé dítko, máme se všichni rádi a to je to nejdůležitější 🙂

lolly77
4. led 2016

Ahoj holky, jsem na tom stejně, na revizi jsem byla též dva dny před Štědrym dnem. Po zákroku se mi celkem ulevilo, ale pak mě den před Silvestrem zachvátila úzkost a smutek. Ale je to lepší a lepší, tak snad bude vše ok a začneme se snažit znovu. Čekali jsme dvojčátka, ale skončilo to zamlklym těhotenstvím ve 13+0, plody odpovídaly 13 týdnu, takže se to muselo stát chvilku před screeningem. Vím, že mě ten večer začalo škrábat v krku a taky mě bolely svaly na stehnech, tak myslím, že nějaká infekce. Ale druhý den už mi nic nebylo ☹ No nedá se nic dělat, příroda to tak zařídila, ale budeme se snažit znovu 😉 Máte nějaká doporučení na zotavení, nějaké vitamínky? 🙂

gajuska86
4. led 2016

@lolly77 Ahoj, mrzí mě to ☹ Já hned po revizi pila jen kontryhelový čaj, jinak nic, jen odpočinek 🙂 A po šestinedělí jsem začala zobat kyselinu listovou 🙂

mikush
4. led 2016

@gajuska86 k čemu je prosím dobrý ten kontryhelovy čaj?

gajuska86
4. led 2016

@mikush Je na úpravu menstruačního cyklu, při menstruačních problémech, při silném krvácení a taky je dobrý pro správný růst děložní sliznice. Já osobně si myslím, že mi po revizi pomohl hodně, zahojila jsem se ukázkově 🙂

keny123
4. led 2016

ahoj..zajímá mě kdo si prošel ZP tak jak se na to přišlo?myslím tím když už vám bilo srdíčko a pak přestalo... až na uzv nebo je měli nějaké příznaky?např krvácení,bolesti...nebo vám nic nebylo a proste na kontrole už nebilo srdíčko?takže nečekané?a ve kterém tt? děkuji

lolly77
4. led 2016

@keny123 žádné příznaky, žádná bolest, prostě nic, vůbec jsem to nepoznala, až zpětně mi došlo, že to zřejmě byla nějaká ta infekce, 13+0 ☹

keny123
4. led 2016

@lolly77 je mi to moc lito to uz je docela pozde :(

ivankamtb
4. led 2016

Holky moc Vás všechny obdivuju, jak jste silné!
Já taky ZP 9+3, byl to1 pokus, takže psychicky nic moc, fyzicky se cítím fajn..

keny123
4. led 2016

holky ja nevim ale jako mám strach.. škoda že jen tak nemuzu jet k dr na uzv :( jdu az 19.1.do poradny... 13.1.jen na krev

gajuska86
4. led 2016

@keny123 ZT v 10tt, žádné příznaky, žádné bolesti, při první kontrole srdíčko bilo, pak najednou bylo po všem ☹ Skoro 14 dní jsem v sobě mimi nosila mrtvé, než se to zjistilo ☹

zuzana_ka
4. led 2016

@keny123 nemej strach a nepripoustej si žádné katastrofické scenare. Je zbytečne se plasit 🙂

keny123
4. led 2016

@zuzana_ka jasan.... je to zbytečné...

bulma
4. led 2016

Já jsem začalá krváce a v tu chvíli jsem věděla, že to nedopadne dobře, ale už pár dní před tím jsem měla tušení, že něco není tak jak by mělo být , jako by to byla nějaká předtucha ☹ . Byla jsem 11+1. A o dva dny později mi řekli, že srdce už nebije a jedná se o ZP. Dneska jsem byla na kontrole a všechno by mělo být v pořádku a že mám dál brát kyselinu lidtovou. Dodržet šestinedělí a za 4-6měsícu, že se můžeme pokoušet znova.

lolly77
5. led 2016

@keny123 přesně, nemá cenu se tím nějak zatěžovat, to se prostě může stát, tak to má příroda zařízené a teď to bude znít hnusně, ale pořád lepší, když se to stane dřív než pozdějc .... ale taky se nic stát nemusí 🙂 nic si nepřipouštěj a těš se 😉 my to začneme zkoušet hned jak to půjde 😀 doufám, že to bude brzy 🙂

keny123
5. led 2016

Myslim ze nejsem sama koho tyhle myslenky prepadavaji.jj je to boj to je tim ze se stale citim absolutne netehotne,

A myslite ze treba kdyz srdicko dotluce tak tehu test slabne?

mikush
5. led 2016

@keny123 ahoj já byla 21.12. na kontrole,byla jsem 7+2,ale srdíčko nebylo, dr se mi nelíbila,šlo na ní vidět že se ji to nelíbí,další pondělí 28.12. kdy jsem měla být 8+2 mi dr řekla že srdíčko není a plod je menší než minule,takže to vypadá na neprosperujici těhotenství a že by to ukončila,29.12. jsem šla na revizi,vánoce jsem prožila v klidu a radosti že čekáme malé ,a přitom to bylo jinak ☹ Tobě držím moc palce aby bylo miminko v pořádku!🙂

keny123
5. led 2016

@mikush tak my uz jsme srdičko měli tak snad bouchááá 😉 jinak je mi to moc líto :(