Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

misicka455
19. pro 2008

No já jsem zvědavá zda budu mít normálně ovulu nebo zase budu muset něco řešit 😒

minonka24
22. pro 2008

Zdravím vás a děkuju za ohlasy, koukám, že každá má jiný zkušenosti, a když to tak pročítám, mám stejně dojem, že to má všechno v rukou ten nahoře, nebo náhoda...pokud to tak má být, tak to bude, ale nervů nás to stejně nezbaví 🙂
Majo, já jsem taky cestovala, když jsem zjistila, že jsem těhotná a taky bych to už asi neudělala...i když ještě asi měsíc potom bylo všechno ok. Nejhorší je, že když ženská zažije MA, pořád přemýtá, jestli něco nepodělala ona...teda aspoń já to tak mám, i když se snažím si to nepřipouštět. Ani doktoři neřeknou, čím to vlastně mohlo být, protože sami nevědí.
Já jsem na jaře otěhotněla tak rychle a nečekaně, že mě to trochu zaskočilo...a te´d mě mrzí, že tak spontánní už to nebude, protože se člověk pořád sleduje, jestli všechno v těle probíhá jak má, jestli všechno dopadne dobře, když už se zadaří...ale věřím že zadaří. 😉
A Prochi přeju hodně pohody a aby všechno probíhalo jak má 😉

misicka455
22. pro 2008

I u nás to bylo hnëd první měsíc snažení no holt některé věci asi nejdou tak jednoduše 😒

luciija
10. únor 2009

Ahoj holky, nevím zda se mi podaří toto téma aspoň trošku obnovit. Chtela bych se zeptat,jestli jde zamlklé těh.nějak poznat. Jako že jsem byla v 8tt na UTZ, dr. mi potvrdila srdíčko a jen říkala, že je trošku menší (odpovídá 7+3). Pak jsem byla na kontrole v 9+3tt to už mi ale UTZ nedělala, měla jsem dělohu v RVF. Jinak vše v pořádku. Špatně mi nebylo, jen prsa bolely. Teď už asi týden nebolý nic mi není vůbec se necítím jako těhotná, asi dvakrát jsem úplně minimálně špinila po styku. Na UTZ mám jít 19.2. což je v 12+2tt. Myslíte, že je možné, že to zamlklo? Dnes jsem v 11tt. Nechci být histerka, ale je to silnější než já. Čím víc o tom čtu, tím je mi hůř. Dík za každou zkušenost a hodně štěstí všem.

veria
10. únor 2009

Lucii, zamlklé většinou poznat nejde. Já jsem ho v 10 tt nepoznala, neměla jsem bolesti, špinění, nic. Možná mně malinko míň bolely prsa, ale zvětšené jsem je měla. Nepanikař, zatím se nic neděje a jestli to nemůžeš vydržet, tak zajdi k dr., že špiníš (řekni hodně), ať ti udělá utz. Proč se nedá dělat utz s dělohou v RVF?

luciija
10. únor 2009

To jsem jen špatně napsala, nebo to spíš blbě vyznělo. Ten UTZ samozřejmě udělat jde, ale ona mi ho nedělala, že už stačí až ten v 12tt.

luciija
10. únor 2009

No právě, že je zvětšený taky pořád mám,ale už tolik nebolej.

luciija
10. únor 2009

No vydržet to samozřejmě nemůžu, pořád špekuluju jak se tam dostat, nejradši bych jí to řekla narovinu a ten UTZ si klidně zaplatila (500,-) ale nechci dělat histerku. Na druhou stranu je to těžký, řeším teď ještě nějaký drama v práci a s rodinou (máma+ségra) to taky není bez problémů. Tak tak nějak nevím na co myslet dřív. Jsem se těšila až se jako dostanu do dalšího "levelu" 😉 ale jestli se to bude postupně zvyšovat tak nevím jak to má psychika unese.

veria
10. únor 2009

Já jsem se tak nějak netěhotně cítila celou dobu. Žádné nevolnosti nebo tak. Akorát ty prsa a únava. Ale mimi tam bylo, i se srdíčkem, ale bylo od počátku už nějaké menší, nevycházelo to, protože já jsem přesně věděla datum oplodnění (bylo to z uměl. oplodnění). Že tě přestaly bolet prsa si myslím nic neznamená, ony to takhle dělají i když je vše v pořádku. Pokud chceš mít jistotu a chápu, že jsi teď z toho nervozni, tak prostě musíš jít k dr. a vynutit si ten utz, když řekneš o špinění, tak by ti ho měla udělat.

veria
10. únor 2009

Hele, já tě úplně chápu, já byla na nervy před každým utz a to jsem ani podezření na zamlklý neměla. Běž k té dr., zřejmě jen zbytečně panikaříš a tak se uklidníš. A klidně ať jsi za hysterku, za ten klid ti to stojí a takových "hysterek" tam mají plnou ordinaci, neboj 😉

luciija
10. únor 2009

Snad máš pravdu, že ty prsa můžou přestat bolet i z jinýho důvodu. S tou návštěvou ještě uvidím, zítra tam mám jít na krev, tak se poptám sestřičky, tak mě třeba uklidní, nebo zrovna objedná. Zase si říkám ,že už to je skoro za týden. Jinak děkuji za reakci a přeji hodně štěstí v dalším snažení.

misicka455
10. únor 2009

Tak zamčené těhu poznat nejde, já myslela že je vše v pořádku až do doy než jsme začala trochu krvácet tak jsem se rozhodla jít na gyndu a tam my bylo řečeno, že se jedná o zamklí těhu. A i kdyby to poznat šlo, nikdo tomu nezabraní aby se to stalo 😒
Určitě zbytečně nestresuj a normálně jestli to fakt nevydžíš tak tam běž na tu kontrolu dřív a řekni, že tě třeba bolí břicho ať ti ten utz udělá 😉

luciija
10. únor 2009

misicka moc jsi mně nepotěšila, ale děkuji. Ještě mě napadlo jak je to s HCG a zamlklím. Kdybych si nechala udělat test z krve na HCG mělo by v případě zamlklího těhu být o dost nižší, nebo ne? 😕

jarynek
10. únor 2009

Lu - nevím co znamená RVF - ale k tomu UTZ - doktorka ti ho nedělala zřejmě proto, protože ultrazvuk je pro plod celkem velká zátěž, takže když ho dělala v 8 týdnu tak potom ten 12 týden je normální...věř mi, že kdyby bylo něco v nepořádku , tak tě hned pozve další týden.
Podle mě je všechno v pořádku, jenom máš strach , to je přirozené....opravdu bych se moc nestresovala...je to zbytečné, jestli se ti na tom něco nezdá tak paní doktorce zavolej a uvidíš, že tě uklidní. 🙂

misicka455
10. únor 2009

Jé tak to mě mrzí, že jsem tě nepotěšila 😒

luciija
10. únor 2009

Myslela jsem tou prvni vetou 😉 . Neviš jak je to s tim HCG?

jarynek
10. únor 2009

a co máš přesně na mysli?

luciija
10. únor 2009

Myslela jsem nechat si nabrat krev na zjištění hodnoty HCG. Jestli by bylo poznat zda je vše v pořádku. Ale asi máš pravdu a já opracdu jen zbytečně plaším. Je toho na mě teď trošku moc a pořád nemůžu uvěřit, že jsem vážně těhotná, tak přemýšlím co se všechno může stát a pořád něco čtu a jen mi to přitěžuje. Musím asi vypnout a věřit, že je vše v pořádku. Dík

jarynek
10. únor 2009

Lu - no možná bylo, ale na co..hladina HCG se bere ze začátku, kdy si doktor není jistý těhotenstvím, u Tebe bylo těhotenství a srdeční akce prokázána..tak buď holka šťastná, všechno je oukej....já mám za sebou 1x zamlklé a jeden samovolný potrat, tak vím o čem mluvím. Samozřejmě , že ta možnost tam vždycky je, ale zrovna na tvém místě bych se fakt nebála a hlavně nečti tyhle články...věř mi, že kdyby se tvému lékaři něco nezdála, tak tam hned další týden fičíš znovu. Ale takhle je to oukej..tyhle články tě akorát matou...co já bych dala za to, být na tvém místě...holka místo toho aby jsi si to užívala jsi v druhém měsíci a od konce prvního trimestu tě dělí pouze měsíc, tak stresuješ, což miminku nedělá dobře.....takže buď v klidu, užívej si těhotenství....kdyby jsi se chtěla na něco zeptat tak se ptej..ale nepanikař.....ještě mi řekni co je to RVF?

jarynek
10. únor 2009

jo a to HCG neberou každému..mě ho brali podruhé, aby zjistili jak na tom jsem, protože v 5tt v děloze nebylo nic vidět, a vidět prý je od 1000....já měla 356...tak proto, pokud máš už srdíčko...tak není důvod HCG brát... 🙂

luciija
10. únor 2009

Děloha v RVF znamená, že je zakloněná. Normálně je v AVF. Někdo ji má v RVF stále, ale v těhotenství by se měla kolem 12tt Přirůstající vahou narovnat, někdy musí dr pomoci. Já ji ještě 20.1.měla na kontrole v AVF a 30.1. už byla v RVF. Dr to nijak nekomentovala, jen řekla, že mám spát na břiše, tak snad už to bude v pořádku. Ještě jednou děkuji, že jsi mě aspoŇ trošku uklidnila. A doufám, že se Ti taky brzy zadaří.

dorra
10. únor 2009

Misicko, kde jsi!! Čekáme na Tvé zprávy z MR!!!!!

jarynek
10. únor 2009

Lu - aha tak tady ten tvůj strach...kašli na to, lehni si na břicho...a užívej.. 🙂 a hlavně to neznamená, že se jedná o zamlklé...je to blbost....takže klídek 🙂

jarynek
10. únor 2009

a pak dej vědět jak jsi dopadla...najdeš mě v Nové naději 2009 nebo hoď zprávičku do interní pošty... 🙂 uvidíš bude vše oukej a za tu uklidňovačku u tebe mám první fotku mimíse 🙂

misicka455
11. únor 2009

Lucija jak to čtu tak si myslím, že tomě zamklé fakty nehrozí 😉

misicka455
11. únor 2009

Dorra, výsledky budou až někdy přiští týden 😒

ajuskab
11. únor 2009

lucijo: já bych si trvala na ultrazvuku at si každej říká co chce, já jsem to věděla celou dobu že je to zamlklý až jednou jsem přesvědčila doktorku, aby mi udělala sono dřív než v tom 12 týdnu, byl to desátej a ona teda že jo, ale že se jen mrkneme, děloha taky byla najednou v rvf a sono potvrdilo to, co jsem si celou dobu myslela,že je to zamlklé těhu
přeju ti, at tobě se to opravdu jenom zdá a jste v pořádku ;) ale pro klid na duši si ten ultrazvuk vydupej
já jsem byla na revizi v červnu a ted jsem znova otehotněla a zdá se mi to uplně jiné, nevolnosti, prsa, taková jsem prostě jiná, doufám, že to vydrží a bude vše ok, ono zvrtnout se to může kdykoliv, i později
tak hodně štěstí a přeju ti, at je to opravdu jen takový tvoje zdání ;)

luciija
11. únor 2009

ajuskab, tak nevím asi už jsi to ani neměla psát. Byla jsem už rozhodnutá vydržet do příštího čtvrtka a snad už to vydržím, ale tvůj příspěvek mně parádně rozhodil, hodně se v něm vydím, jen ještě nemám ten verdikt.

ajuskab
11. únor 2009

luci, jenomže to se můžeš opravdu jen domnívat,víš, hrozně moc těhulkám opravdu vůbec nic není, cítí se netěhotně a je všecko v pořádku, jenom být tebou, tak na to sono jdu, víš jak bych tehdy byla štastná, kdybych se mílila? třeba se opravdu zbytečně nervuješ a ten ultrazvuk tě jen uklidní
možná jsem to opravdu psát neměla, promin 🤐 ☹

luciija
11. únor 2009

Já uvidím, občas je mi trošku slabo a nevolno, tak třeba je to dobrý. Upřímě, dost se stydím, že takhle histerčím, když vlastně "nemám" důvod a je mi trapný volat dr. že myslím..... že by mohla udělat ten UTZ o týden dřív.
Rozhodně se neomlouvej, prostě jsou v životě věci, které se dějí a že se něco stalo tobě, neznamená, že se to musí stát mě a že něco dopadlo u jinýho dobře, neznamená, že dopadne u mě taky.
Jen si mi opravdu nahnala strach i s tím, že jsi měla dělohu v RVF.