Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

mrazulkav
3. únor 2016

@lucykal O žádné genetické zátěži nevíme, uvidíme co nám řeknou až budou výsledky 😒
@baskervile My to máme do Plzně kousek...

lucykal
4. únor 2016

@mrazulkav tak my taky v rodině žádnou nemáme a na testy jsme šli. Hlavne ty mutace

luccccccc
4. únor 2016

holky nemela jste nejaka uplne vymizeni tehotenskych priznaku? Bylo mi celkem soufl tak do 8tt a ted uz asi deset dnu nic... tak se bojim, ze je neco spatne... volala jsem k doktorce a sestricka se mi vysmala ze pry co bych chtela? aby mi bylo spatne? ze mam byt rada..... ale ja bych potrebovala uklidnit, porad na to myslim

kolibricek36
4. únor 2016

@baskervile Doufám, že už tu revizi máš za sebou, strašná situace, ale snad se ti podaří příště mimi donosit .... moc ti to i všem ostatním přeji.

helenaaaa
5. únor 2016

Tak uz jsem doma ..no neni mi nic moc ale clovek se musi smirit s tim co je....vickrat se to ustat nemuze...nechapu ani doktori ze pri tak vysokem hcg se to drzelo na zivu a mimodelozne....skoda jen ze neni lekarstvi tak daleko ze by to dokazali nejak posunout do delohy a bylo by kdyz byl plod v poradku...no az se otrepeme zacneme zjistovat umele oplodneni...zatim se tu mejte a at se vam dari ...

kolibricek36
5. únor 2016

@helenaaaa Tobě taky, já si to mimi co jsem čekala a pak to byl zamlklý potrat pojmenovala, neříkám že mi je líp, ale se snažím myslet, že se někdy sejdeme....

baskervile
5. únor 2016

@kolibricek36 Děkuji.včera jsem neměla vůbec náladu.....Fyzicky ok,ale psychicky-děs 😢

baskervile
5. únor 2016

@helenaaaa Myslela jsem na tebe,neboj,musíme si říkat,že bude líp.Hlavně se ozvi co a jak s tím umělým oplodněním,jak dopadnete.Moc držím palce!

baskervile
5. únor 2016

@luccccccc Mě zjistili zamlklé těhu v 8+0 s tím,že se to již od půlky 7.týdne nevyvíjelo.Příznaky (pobolívání břicha,citlivá prsa) jsem měla až do konce 9.tt,to jsem šla na revizi a ještě dnes mě trochu bolí prsa

kolibricek36
5. únor 2016

@luccccccc Já jsem měla příznaky těh. až do revize v 9+2, zamlklé těh. nejspíš v 8 a něco

gajuska86
5. únor 2016

@luccccccc Já měla příznaky pořád, i když mimi bylo už 2 týdny ve mě mrtvé a potom ještě pár dní i po revizi :-/

lolly77
5. únor 2016

@luccccccc já měla příznaky stejné, ještě celé šestinedělí mne bolely prsa jako v těhotenství, vůbec nic nebylo znát, že je něco špatně, akorát už jsem neměla takový hlad jako když byla miminka živá, ale neboj, ty budeš v pohodě, některým těhotným příznaky vymizí dříve než po 3 měsících .... ničeho se neboj a hlavně myslet pozitivně 😉

kolibricek36
5. únor 2016

@baskervile Psychika dostává zabrat, ale naděje jak známo umírá poslední....
nejde zapomenout, ale lze se na to dívat jakoby v jiném světle....

xjanikka
6. únor 2016

Ahoj, mám za sebou jedno zamlklé těhotenství v loni, měla jsem zamlklé v 5+5tt Nyní jsem otěhotněla znovu, vychází to na 6+4 tt ve čtvrtek jdu na první prohlídku a ani nevíte jak se modlím aby se to znovu neopakovalo. Člověk má teď už i pocit že když ho bolí jen břicho, není mi špatně a bolí mě prsa jen minimálně, že je vše špatně a určitě to dopadne stejně ☹ Plně s vámi soucitim, psychika je hrozná věc, při poslední zkušenosti jsem zvracela i den při revizi, držím vám palce ať je vám co nejdříve dobře a povede se to znovu, tak jak má, ale strach po tomhle budeme mít asi všechny co jsme tuhle zkoušku musely prodělat :-/

zuzana_ka
6. únor 2016

@xjanikka neboj. Bude to OK, to špatně už sis vybrala ☺

baskervile
6. únor 2016

@xjanikka Takhle jsem to měla když jsem otěhotněla po SP.Pocity ,že to nebude ok,pak zase,že je přece blbost,aby se takovej průšvih opakoval...Na první kontrolu jsem šla víc nervozní než k maturitě a s tím,že bude určitě něco blbě-no,bylo 😒 Já věřím,že tobě dopadne kontrola dobře a budeš se těšit z krásného ultrazvuku.Dej vědět jak to dopadlo a mysli pozitivně 😉

baskervile
6. únor 2016

@kolibricek36 Jo jo,třeba si říkám,že lepší teď než třeba v pátém měsíci,kdy už by byly cítit pohyby.Nebo kdyby se mimi narodilo s nějakou vadou.Ale to pomůže jen trochu.Začínám mít pocit,že jsem nějaký vadný kus.Ačkoliv už jedno zdravý dítě mám (počato a donošeno bez problémů).A teď takovýhle průsery.....Snad něco ukáže genetika a bude se to dát řešit

kolibricek36
7. únor 2016

@baskervile vadnej kus - no, kdo ti to řekl - nikdo není od toho, aby kteroukoli z nás soudil 😒 A taky kdo zaručí někomu že i když se narodí zdravé mimi, bude celý život zdravé? Znám případy, že i když se mimi narodilo zdravé, a pak se něco pokazilo třeba i do měsíce po porodu. Na školní praxi jsem byla v dětském stacionáři...

baskervile
7. únor 2016

@kolibricek36 To mi nikdo neřekl,to je můj pocit...Doktorka mi před revizí řekla,že jediný co můžu pro mimi dělat,je dlabat listovku,že jestli bude ZT nebo ne,neovlivníme

kolibricek36
8. únor 2016

@baskervile no, já dlabala listovku, a stejně to nepomohlo, byla jsem nemocná 2x po sobě - dr. říkala že to bylo tím - prostě někdy stačí málo a je konec, a některá může mít problémů habaděj a dítě donosí a je v pořádku.
Taky si říkám, co jsem spackala, nebo co se vlastně stalo. mimi jsme už nečekali - snažili jsme se 2,5 roku. obrovská radost se proměnila ve smutek a totální prázdnotu ....
Někdy je to nemoc, někdy geny .... prostě člověk si nemůže určovat ....

bulma
8. únor 2016

Je to tak, já taky dlabala a dlabu listovku a taky si myslím, že to bylo tím, že jsem byla nemocná a odpovídalo by to i velikosti plodu kdy jsem byla v 11+1 tt a podle ultrazvuku bylo velké na 8 tt. A doktor mi řekl, že jsme to měli plánovat na léto, jako by se to dalo plánovat. Já se tím taky trápila, říkala si co mohl člověk udělat jinak, proč se to nepovedlo. Ale po těch 2 měsících se na to člověk dívá už trochu jinak..

zuzana_ka
8. únor 2016

Když jsem zjistila těhu, tak jsem měla děsnou angínu, kterou jsem chytla od malé. Bolelo mě v krku a ani jsem nemohla moc mluvit a v tu dobu se mi ten vývoj zastavil.... nevím jestli to bylo tou nemocí, nebo to byla náhoda...

baskervile
8. únor 2016

@kolibricek36 Taky jsem jí jedla,co jsem vysadila HA (tedy přes půl roku před tím SP) No jo asi to tak mělo být-a bude líp!

baskervile
8. únor 2016

@bulma Já byla taky nastydlá,zhruba v té době co se mimi přestalo vyvíjet,ale kdyby na to mělo vliv banální nachlazení,tak bychom vymřeli 😖 Asi holt prý bylo něco špatně od začátku.Uvidíme,jestli na něco přijdou na genetice

kolibricek36
8. únor 2016

@baskervile no, já nikdy nebrala HA.... Sice banální nachlazení - jde o to asi jak se s tím tělo vypožádá, zda je silné. moje gynekoložka říkala, že nejhorší jsou vysoké teploty.... 😒

eva267
8. únor 2016

Hlásím, že je to v háji. Už podruhé. Zítra jdu na revizi. Trošku jsem špinila, ale jen jedno ráno. Žádné bolesti. Ale tak nějak jsem to tušila, takže když dnes na ultrazvuku nebylo srdíčko, nepřekvapilo mě to. Všechny ostatní, prosím, držte se!!!

sarusa
8. únor 2016

@zuzana_ka Taky jsem byla hodně nemocná v těhu když jsem měla zamklé :-// je nás teda moc

mikush
8. únor 2016

@eva267 To je mi moc líto ☹ Drž se,můžu se zeptat jak dlouho po revizi jsi znovu otěhotněla?

kolibricek36
8. únor 2016

@eva267 drž se, a at se ti pak podaří donosit mimi....

zuzkamed
8. únor 2016

Holky, taky se mi to stalo, jednou v 6tt a podruhe ve 12tt. Napotreti uz to vyslo a mam doma ted uz trimesicni holcicku. Drzim vam vsem palce, drzte se. Boli to moc, srovnat se s tim bylo to nejhorsi v mym zivote. Cely tehotenstvi jsem se ve skrytu duse bala, ze se zase neco stane...