Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

minonka24
31. črc 2008

Te´d jsem si všimla, že téma zamklého těhotenství přece jenom ve snažilkách je... 🙂 no, jak jsem otvírala více diskuzí, už jsem nějak ztratila přehled, kde se vlastně nacházím 😅

litsea
31. črc 2008

To nevim...
A jsi v práci nebo doma? To je teda naprd, že je ti takhle blbě... ☹ Snad se ti udělá líp... 😅
Já to mám holt jasný... 😀
S tím maliníkem jsem taky zvědavá, natrhala jsem si u babičky na zahradě a usušila, tak mám bio... 😀

litsea
31. črc 2008

Minonka, klidně se k nám přidej... Ono je ještě téma missed abortion, ale to je v těhulkách...
Koukám, že jsi na tom podobně jako já, mě MA zjistila doktorka na běžné kontrole taky ve 12tt, plod odpovídal 10tt a taky už mu netlouklo srdíčko 😔 Akorát jsem nešpinila...

Je to fakt hrozný, kolika holkám se tohle stane, poslední dobou se mi zdá, že je to fakt hodně často... Ale ona je to asi přirozená selekce.. 😒 Taky by mě zajímala příčina, ale asi se jí nedozvím a možná je to tak lepší...

nechynka
31. črc 2008

lit,jsem v práci a po tom kontryhelu se mi fakt ulevilo 😉
bio je nejlepší 😀
minonka vítej...to máš fuk kde to téma je 😉
no mě dr. v nemocnici řekla,že se to stalo každé druhé její kámošce...že je to hrozně časty akorát dřív se o tom prý tak nemluvilo a neřešilo se to tak.. ale je to smutny.....taky pořád pátrám po příčině a lepší je asi nepátrat a jít dál.....
minonko a ten červík si myslím že hlodá v každé která tohle zažila....já se taky bojím,že až budu těhu že budu se každý den strachovat jestli nezačnu krvácet a každou kontrolu budu na infarkt jestli bude mimískovi tlouct srdíčko..... 😔

litsea
31. črc 2008

Nechy, to je pravda, dříve se o tom tak nemluvilo, každej si to nechával pro sebe a ani internet nebyl, kde by se podobné "případy", jako jsme my, mohly sejít... Ten červík ve mě taky hlodá, až otěhotním, tak se budu strašně bát... Já vždycky koukala do kalhotek,jestli nekrvácím a nikdy ani kapička a stejně to nedopadlo... 😔 No jo, ale co bylo to bylo, teď se musíme hlavně dát do kupy, abysme se mohly vrhnout do druhého kola 😉

nechynka
31. črc 2008

lit,to já taky...jak jsem cítila vlhko tak jsem se hned utíkala zkontrolovat na záchod 😅 a stejnak to nepomohlo....ale je fajn,že to takhle příroda umí zařídit protože když si pomyslím,že bych to miminko donosila a ono mělo nějakou nemoc nebo že by bylo nějak postiženy....

minonka24
31. črc 2008

No, projížděla jsem i missed abortion, ale to jsou témata (teda i tohle) tak dávno založený a všechny mají minimálně 200 stránek, tak jsem to samozřejmě neměla sílu to celé pročítat...Přiznám se, že nevím, jestli je rozdíl mezi missed abortion (teda tohle stálo v mé kartě jako diagnoza) a zamlklým těhotenstvím, ale myslím, že je to to samé, ne? Já se totiž na těhotenství nepřipravovala, přišla jsem k tomu jako slepá k houslím a pořád o tom nevím o moc víc, protože to skončilo dřív, než jsem to začala brát nějak moc vážně. Taky to je tím, že moje sestra, která potratila 2x, tím začala být tak prochu "posedlá" a proto jsem moc tyhle informace nevyhledávala a ani nesjížděla nějaký diskuze...
Co se týče příčiny, to mi taky neřekli a myslím, že to ani sami neví. A co se týče četnosti, dr. v nemocnici mi řekla, že skoro 40% těhotenství takto končí, moje dr. to sice popřela, ale já už bych tomu i věřila...

nechynka
31. črc 2008

no já taky moc nevím jaký je v tom rozdíl mě doktor řekl,že se jedná o zamlklé těhotenství, na kartě jsem měla napsany missed abortion a v nemocnici mi napsali do zprávy zamklý (nevypuzený) potrat...tak se v tom vyznej 😅
to já bych těm 40% věřila

litsea
31. črc 2008

Holky missed abortion a zamlklý potrat je to samý...

minonka24
31. črc 2008

A vy máte děti? Já ne, bylo to moje první těhotenství a trochu se stydím, že ve svým věku (čerstvě 29) jsem to přijala tak nějak...rozpačitě. A potom, když to skončilo, tak mi to bylo líto...
Totiž ten červík pochybností, o kterým jsem psala, že potom vrtá, tak to jsem měla na mysli to, že moje sestra takto potratila 2x a te´d je těhotná, ale je to vymodlený dítě a narodí se pomocí doktorů...totiž švagrovi zjistili nějaký deformace spermií a jde o to, že doktoři se přikláněli k tomu, že ona sice otěhotněla, ale protože to bylo špatně geneticky založený, skončilo to. Mě totiž děsí, že bysme měli podstupovat tím samým jako oni, protože tohle umělý oplodnění je psychicky i finančně náročný. A přece jenom mám pocit, že čím víc člověk ví, tím víc se v tom babrá a to ničemu nepomůže...

litsea
31. črc 2008

Minonka, já děti nemám... Ale dítě jsme plánovali už od loňského léta 🙂 Bohužel to ale nedopadlo, takže jsem to hodně těžce nesla... 😔 Jinak je mi taky 29, letos mi bude 30

nechynka
31. črc 2008

já taky děti nemám....my chtěli s manžou začít se snažit až od června nakonec jsme to zkusili dřív hnedka druhý měsíc se zadařilo a dopadlo to špatně (taky jsem nervozní jestli to nebylo tím,že to nebylo moc brzo od vysazení HA)...je mi 24let

minonka24
31. črc 2008

🙂 tak to jsme na tom stejně... já jsem vdaná právě rok a my jsme ani dítě neplánovali, prostě jsme si jenom nedali pozor a asi jsme se trefili 🙂 A tak mě ani nenapadlo, že by to mohlo nedopadnout, když to šlo takhle překvapivě rychle, ale bohužel nedopadlo. Jenom doufám, že příště to dopadne, možná už jenom proto, že na to budu víc připravená a budu se těšit...kdoví.
A vy už se zase pokoušíte?

litsea
31. črc 2008

Já se taky vloni vdávala 😉
Pokoušíme se bych to nenazývala, necháváme to spíš na Pánu Bohu... Chci začít cvičit Mojžíšovou a čekají mě i mobilizace a tam je vyšší riziko potratu, takže tak měsíc dva by to chtělo počkat... Ale pozor si dávat nebudeme, třeba se ani netrefíme... Prostě uvidíme, nějak to dopadne 😀 Navíc otěhotnět mi trvalo 3/4 roku, takže se to stejně asi zase hned nepovede...

nechynka
31. črc 2008

lit,a co jsou přesně ty mobilizace?
tak a já s konečnou platností dostala mrchu 😀

minonka24
31. črc 2008

No mě v nemocnici řekli, že se můžeme zase pokusit po 3 měsících (dokonce jiná dr. tam mi řekla, že můžu hned, jak mi přijdou první ms po revizi, znám jednu takovou, co se jí to povedlo a porodila zdravý dítě), ale moje dr. mi to nedoporučila, řekla, že máme počkat minimálně půl roku, protože se to může opakovat. Nechtěla bych vidět, jak by se tvářila, kdybych otěhotněla dřív a zase to nedopadlo...
Tak nevím, četla jsem tady na koníkovi o tom diskuzi a většinou se všechny shodly na těch 3 měsících...ale já jsem nespěchala na dítě ani předtím, tak nechci nějak moc hysterčit. I když...přece jenom ty biologický hodiny tikají...uvidíme jak to dopadne
Co myslíš tou mobilizací?

litsea
31. črc 2008

Nechy, tak vítej do klubu mrch! 😀

Mobilizace je zhybnění svalů, myslím, že mě bude nějak napravovat... Teprve mě to čeká, tak zatím moc nevím...

Minonka, mě řekl doktor ve špitále taky počkat 6 měsíců, jiná doktorka 2-3 měsíce a moje gynd.doktorka, že to mám nechat na přírodě, že si tělo řekne... Takže jsem jí poslechla. 6 měsíců je moc, navíc já nepotratila, plod se přestal vyvíjet...

nechynka
31. črc 2008

lit,děkuji 😉 já z té mrchy mám takovou radost 🙂

mě taky řekli 6 měsíců, můj dr. říkal 3měsíce 😉

minonka24
31. črc 2008

já jsem taky brala dost dlouho antikoncepci, snad víc než pět let a když jsem se ptala dr, jestli mám vysadit a nějakou dobu počkat, řekla mi, nemusím čekat, že dávky hormonů v antikoncepci jsou tak malé, že to nemá na nic vliv...ale já si myslím, že to tak není. Přece jenom jsou to cizorodý látky v těle, chemie...takže jsem čekala asi 4 měsíce. Na antikoncepci jsem četla spoustu názorů, třeba včetně toho, že může být jednou z mnoha příčin mužské neplodnosti...něco na tom může být.
A co ty, nechynko, jakej je tvůj příběh? Jak dlouho jsi po potratu? Pokoušíte se?

litsea
31. črc 2008

Nechy, to ti věřím! 😵 Ale počkej za pár měsíců, to ji budeš nenávidět... 😀 Ale třeba už pak nedorazí 😉

Já brala antikoncepci taky hodně dlouho a moje tělo se pak nemohlo nastartovat, když jsem jí vysadila... Měla jsem akné a jiné další problémy... Vysadila jsem ale už před 2 lety, takže dneska mám cyklus úplně krásně pravidelnej 🙂 Každopádně je to svinstvo a v životě už bych jí nechtěla brát 😠

Mini, nechceš si dát do pasu odkud jsi a nějakou fotku, abysme si tě mohly líp představit... 😉

minonka24
31. črc 2008

No...já taky nepotratila v tom smyslu...já měla jít zrovna v pondělí na utz, co se dělá ve 12tým týdnu, ale v sobotu před tím jsem začala špinit, jeli jsme na pohotovost a tam mi řekli, že to už je mrtvé, že se to přestalo vyvíjet v 9tém týdnu...takže mi hned druhý den udělali revizi. Nevím, budto nerozumím terminologii, nebo se bavíme o tom samým??? Asi si budumuset přečíst nějakej odbornej článěk 🙂 jakej je v tom vlastně rozdíl.
Taky si myslím, že když člověk trochu poslouchá svoje tělo, pozná kdy to je v pohodě...pokud se upraví cyklus, nemusel by být žádnej problém. Akorát jde o to, že při revizi roztahují děožní hrdlo...takže by to mohlo ovlivnit.

litsea
31. črc 2008

Mini, když ti doktorka řekla počkat 6 měsíců, že by se TO mohlo opakovat? Co by se mohlo opakovat? Asi myslela potrat, ne? Já si právě, myslím, že když jsme nepotratily, plod se přestal vyvíjet, tak proč bysme měly čekat? Tohle já právě nechápu... Pochopila bych to, kdyby se plod neudržel a odešel sám... Ale že se přestane vyvíjet je přeci pořád stejná pravděpodobnost dříve i později, ne? Taky bych potřebovala, aby mi tohle někdo objasnil...
Jinak hrdlo si myslím, že se mi stáhlo, byla jsem dokonce na revizi 2x, protože se mi poprvé hned zatáhlo a nemohly odcházet očistky ven... to bylo ale i tím, že mám zakloněnou dělohu

nechynka
31. črc 2008

lit,to jo....ještě tak 2x může přijít a pak ať už nechodí 😀

min,já šla na kontrolu v 8tt a nebilo srdíčko tak dr. řekl,že mám přijít za 14dní,že k početí došlo asii později...no a za 14dní vyrostl mimísek jenom o 1mm a srdíčko mu nebilo tak mě poslal na kontrolní utz tak potvrdili,že plod odpovídá jenom 5tt+5 a já už byla v 10tt+2 takže druhý den mě objednali na revizi, ráno když jsem čekala na zákrok tak jsem začala špinit.....dr. v nemocnici říkala,že ono by to časem odešlo samo,prostě bych začala krvácet,ale že by hrozil zánět takže je lepší udělat revizi....jinak mi říkala 6měsíců počkat....já myslím,že potrat je to samy jak to,že se přestane mímo vyvíjet...akorát že někdo začne krvácet sám od sebe a někdo musí jít na vyčištění,ne? 😕
doktoři mají jiné názory jak dlouho počkat-slyšela jsem,že někdo doporučuje 3měs, 6měs někdo řekne,že po 1ms se může jít na to

min,na revizi jsem byla 2.7. a dneska jsem dostala první ms po revizi takže mám hroznou radost 😀 jinak manža moc mimčo nechtěl...nebo spíš se toho bál...ale když jsme zjistili,že čekáme rodinu hrozně se těšil...takže teď hned jak dr. dovolí,že můžeme tak jdeme do toho....koncem srpna jdu na kontrolu kde slíbil,že se domluvíme co a jak 😉

prochi
31. črc 2008

čusík ženský, pár dní jsem se sem nedostala a tady je téda natlacháno 😎

Jdu si počíst, ať jsem trochu v obraze 😉

Jinak u nás nic novýho, až na můj menší úraz. Ukopla jsem si malíček na levý noze, bolest jako prase, zas jsem dělala tisíc věcí najednou a zakopla o takovej betonovej čtverec. Myslela jsem, že se bolestí pos.ru 😔 😅 Malík teď dosahuje trojnásobných rozměrů, je celej fialovej, špička, která vypadala, že o ni přijdu, se zázračně přilepila zpět a teď jen čekám, jestli sleze nehet, nebo to ustojí. Au au au, jsem prostě tele 😅

A ještě perlička na závěr, mladej se včera po dlouhýýý době počůral (jsme bez plínky na den už víc než dva měsíce. A já mu povídám, že je teda ostuda... a on mi na to řekl "NO BÓŽE mamí"
(Snad vám nevadí, že tady o něm píšu, to jen na zlehčení a abyste věděli, na co těšit 😀)

minonka24
31. črc 2008

Jo, taky mi přišlo divný, proč by se mělo opakovat to, že se ten plod přestavne vyvíjet.Takže jsem se na to zeptala ještě v nemocnici, kde jsem si ještě po 14 dnech byla pro výsledky histologie a tam mi řekl doktor to, co tady píšeš ty...když ti při revizi roztáhnou děložní hrdlo, můžeš mít samovolnej potrat, prostě se to neudrží. Ale zamklý těhotenství prý může mít strašnou spoustu příčin, od prodělané infekce přes to, že to je špatně založený a tudíž se to přestane vyvíjet. Takže si myslím, že to, jestli se to vyvíjí správně nemůžeš ovlivnit, ale ty 3 měsíce tam podle mě nechávají doktoři jako jistotu, aby jsi nepotratila samovolně.
Jinak co se týče té fotky v pasu, já jsem totiž trochu počítačovej analfabet, takže tohle určitě nezvládnu sama, musela bych někoho poprosit, a nějaký psaní o sobě bych tam dát mohla ale nevím kde??? 😅

nechynka
31. črc 2008

minonko...nahoře klikni na nastavení a tam všechno zadej 😉 a je to 😉
já na zprávě z histologie měla napsano příčina: nekroza fokální.....(na netu jsem našla že by to měla být infekce nebo zánět) tak uvidíme co mi na to řekne dr.

prochi,čusík
ty jsi popleta proč bys nemohla o malym psát.....já už se docela těším
ale musí to být super rošťák....a pěkně tě dostal tím no bóže 😀 😀 😀

nechynka
31. črc 2008

holky koupila jsem si ženský čaj s aloe vera 😉
složení: mateřídouška, meduňka lékařská, kontryhel obecný, extrakt z aloe ver, řebříček obecný, řepík lékařský, třezalka tečkovaná

litsea
31. črc 2008

Prochi, ty máš koukám (podobně jako já 😀 ) přitahovat takovýhle situace... Posledně to sklo, viď? Mě v dětství přezdívali "hrom do police".. Dneska zase každou chvilku spadnu, třeba z kola nebo z bruslí... 🙂 Ale naštěstí to vždycky dobře dopadne 🙂 Tak ať malíček moc nebolí!
Koukám, že s váším mladým je pěkná sranda. Já mám 3letýho synovečka a ty jeho vejsplechty občas taky stojej za to! 😀 A klidně o něm piš, mě děti nevadí, naopak 😉

Min, to je fakt, že příčin může být mraky... První trimestr je strašně rizikovej... Ale asi je lepší čekat kvůli tomu hrdlu, i když já ho mám asi (aspoň doufám) už zatáhlý a ze zakloněný dělohy snad prcek taky nevypadne.. 😀

litsea
31. črc 2008

Nechy a jakej je? Je dobrej? A kdes ho koupila? šup sem s detailama 🙂

mahulena
31. črc 2008

ahoj holcinky🙂
nakoukla jsem k Vam, koukam, ze resite dobu, kdy neotehotnet po revizi. kazdej lekar to opravdu doporucuje jinak, my to taky resily. Jsme holky ze Zaciname po potrate, t.c. Jdeme dal. Je nas tam kupa a vetsina uz je maminkama nebo skoro rodime! Mame tam maminku, ktera otehotnela po 1. MS, tak jim to doporucili v zahranici, myslim, ze u nas v CR jsou Dr. vice opatrni, i me na malem meste rekli, abychom pockali 6 mesicu.
Ja verim, ze staci tak 3 mesice, a pak to zkouset. Bude vsechno v poradku, i u Vas.
Na zaklonenou delohu pomaha poloha zezadu a ja osobne otehotnela pri poloze zena nahore!

Drzim Vam moc palce, kocicky a brzy //.
ahoj Mahu