Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

lucos00
12. pro 2008

Me ale vubec nenapadlo spojovat velikost delohy se zamlklym tehotenstvim. Navic mi dr. na hysteroskopii rekl, ze jeho manzelka ma stejne velkou delohu jako ja a maji dve deti.
Peto, v narkoze jsem byla. A to ti delali "zaziva"? 😲

petrakalcik
12. pro 2008

Ano, zaziva. Byl to pekny fuj a boli. Ale zvladla jsem to. Nakonec me stejne museli dat do narkozy, protoze potrebovali neco odstranit. A to uz jsem se radovala, protoze jsem vedela, ze utrpeni bude konec. 😝

misicka455
12. pro 2008

Takže raději doporučuješ příšte uspat jo? 😉

lucos00
12. pro 2008

Jezis, ja si nedovedu predstavit, ze by se ve mne nekdo hrabal a ja bych se na to divala, navic ta bolest 😢 To jses teda Peto statecna.

petrakalcik
12. pro 2008

Ja byla stastna, ze to takhle dopadlo. Vzdyt ja jsem si tu hysterku strasne prala. Puvodne mi hrozila MUDr. laparkou a odebranim vejcovodu (resp. pripadneho odebrani vejcovodu, ale ja uz to videla jako hotovou vec - a to jsem se to dozvedela na 1. vyroci svatby s mym manzou. Takze misto krasneho vecera o svickach jsem jen brecela). Takze to pak clovek v sobe najde tolik sily, ze vydrzi vsechno.

Kdyz uz jsem byla na sale, rikala jsem si, at uz skonci, ja to nevydrzim, ale zaroven jsem si rikala, ja to zvladnu, jsem tady a ne v nemocnici. Ale znovu uz bych to podstoupit nechtela (resp. bez narkozy).

jarynek
14. pro 2008

Zdravím dámy zase po nějaké době.. 🙂 zrovna tady pročítám ty příspěvky ohledně velikosti dělohy....mám stejný problém...dokonce jsem někde četla , že potraty s velikostí dělohy souvisí. Prý těmi potraty se děloha připravuje na těhotenství. Asi se Vám stalo, že jste měly netipickou menzes..mě několikrát a i ze mě něco vypadlo....nejdříve jsem tomu nepřikládala žádný význam, ale po přečtení toho článku jsem si dala dvě a dvě dohromady. Tak snad už jsem dostatečně připravená ))) Je to prostě na ...... Taky nemáte někdo zkušenost s krevní skupinou O negativní ? Tuhle výbavičku jsem vyfasovala...takže k tomu ještě tohle ☹ no ale nebudu zoufat , ale doufat.....jinak gratuluju nové těhulce...Holky máme před sebou nový rok 2009....to je obrovská naděje pro nás všechny...není boha, že by některá z nás letos neobjevila // . 😉

lucos00
15. pro 2008

Ahoj holky,
mám dotaz. Za jak dlouho po revizi by mělo klesnout HCG na 0? Jsem 18 dní po revizi a furt mám na testu //. Za jiných okolností bych skákala do stropu, ale teď ☹

jarynek
15. pro 2008

😒 tak to netuším...tak mě napadá, že mě nikdo hladinu HCG neměřil.....ale někde jsem to tu četla....nevím jestli zrovna v tomto foru...

misicka455
15. pro 2008

No já mělajěšte dlouho Hcg v krvi snad tři tejdny sice něco kolem 60 , ale bylo tam 😒

misicka455
15. pro 2008

Ale je fakt, že test jsem měla už za dva dny čistej 😉

misicka455
15. pro 2008

Nebolí tě nějak moc břicho nebo nekrvacíš? Je možný , že ti tam něco nechali 😒

misicka455
15. pro 2008

Chce to čas 😉

lucos00
16. pro 2008

Mě nic nebolí.
Doufám, že mi tam nic nenechali. Psala jsem dr. email, ještě mi neodpověděl. Když jsem volala, tak mi sestra řekla, že má pacientku a mám mu napsat.

lucos00
16. pro 2008

Tak teď mi odepsal, že by test už měl být negativní. Ale toť vše. Tak nevím jestli mu mám napsat, co s tím. Ach jo, to je komunikace. 😒

peko
16. pro 2008

Ahojky, zdravím všechny po delší době, konečně se mi podařilo aspoň kousek dočíst - co chodím do práce, tak vůůůbec nestíhám 😲 .
Lucos00 - mě Hcg po revizi nikdo nekontroloval, testy jsem si nedělala, takže asi neporadím, ale nejlepší bych viděla zajít za dr. na kontolu.

maja42
17. pro 2008

lucos, já měla 14 dní po revizi taky kolem 60, po měsíci už asi jen 4. netestovala jsem, bylo to z krve, mám pečlivého dr.

rintintyna
17. pro 2008

luco, vzhledem k tomu, že jsem tentokrát po revizi nedodržvala 3 měsíční pauzu a hned v cyklu po revizi jsem měla spoustu těhu příznaků, dělala jsem si také test a to ještě před očekávanou MS. Druhá čárka byla až po limitu a spíše opravdu jen náznak, možná to byl zbytek HCG nebo se díky nízké sliznici mimi neudrželo a MS přišla přesně po 28 dnech

lucos00
17. pro 2008

Holky, díky za rady. Asi zbytečně vyšiluju. Jen mě ale překvapilo, že mi dr. na revizi řekl, že se po měsíci můžem zase snažit, tak jsem si chtěla ověřit, že opravdu začneme od začátku. Asi jsem měla moc citlivý test.

misicka455
18. pro 2008

A už se tedy snažíte?

minonka24
19. pro 2008

Zdravím všechny, co přispívají do tohohle neradostného tématu,
chtěla jsem se zeptat, jestli je tu někdo, kdo už zase zkouší otěhotnět???
Občas pročítám tyto diskuze (ještě je jedna v rubrice těhotenství), protože já prodělala MA v červnu, měla jsem být ve 12 tt, ale mímo se od 9 tt nevyvíjelo. Te´d už to bude půl roku, takže jsme se chtěli znovu pokoušet o dítě, ale mám problémy s cyklem, je rozhozený a hrozně dlouhý...někdy 35, někdy i 40,42 dnů. Koupila jsem si i ovulační testy, ale nic mi to neukázalo, budto jsem testovala v nevhodnou dobu nebo ovulace nebyla...nevím. Navíc jsem te´d i po sexu špinila...nebylo to sice moc, ale stejně mě to docela vyděsilo (bohužel dr. bude v ordinaci až po novým roce). Taky mě občas bolívá břicho, dr. mi na to řekla, že by mělo být vše v pořádku, že to jsou spíš nervy. Je to špatný, člověk je po zkušenosti s MA docela nervově labilní a já se snažím nepropadat skepsi, ale bohužel člověku se honí hlavou pořád nějaký otazníky a černý myšlenky. Nedovedu si představit, jak zvládnu první tři měsíce při dalším případným těhotenství...
Pokud je tu někdo, kdo měl podobné problémy, zkuste napsat, budu ráda.

maja42
19. pro 2008

minonka, na revizi jsem byla 14/8, na kontrole začátkem listopadu, vše ok, pouze dlouhé cykly kolem 40 dní (ale ovula byla přirozeně, i když pozdě, což je v mém případě krok vpřed). takže doktor nám povolil nové snažení a podpořil do clostilem 3-7DC 1/2 tabl a utrošem 20-25DC, aby byla ovulace kolem toho 14DC (aby nepřezrávaly vejce, což prý může způsobit špatné spojení chromozómů a následné MA) a cykly byly kratší.
po této léčbě dosahuju vzorných grafů BT a ovuluju tak vehementně, že to poznám i bez grafů a testů. první měsíc se nazadařilo, teď čekám-nečekám...
tak snad ti to pomůže, hodně štěstí 😉

misicka455
19. pro 2008

Já začinám měřit ovuli teprve tenhle měsíc poprvé a snažit se chceme od ˇunoru 🙂

minonka24
19. pro 2008

Majo, miško, díky za odpovědi...
já jdu na další kontrolu k dr v lednu, takže se jí zeptám, co s těma dlouhejma cyklama...je teda pravda, že já neměla nikdy cyklus 28 dní, ale bohužel jsem to ani moc nestihla zjisťovat, protože po vysazení HA jsem skoro hned otěhotněla (bylo to tak trochu neplánovaně).Věřila bych tomu, že ovulaci mám taky později, ale to se můžu jenom domnívat. O měření BT jsem taky uvažovala, ale když jsem tu koukala na téma o BT a na stránky s křivakama, nejsem z toho moc moudrá...jak můžou poznat, kdy ta ovulace proběhla??? Až zpětne, když vzroste teplota??? A chtěla jsem se zetat ještě na co je ten clostil a utrogestan?

maja42
19. pro 2008

minonko, skvělé jsou tyto stránky len z koníka, tam je vše vysvětleno http://merenibt.xf.cz/
já používám http://www.fertilityfriend.com ten mi přijde snadný na ovládání. pak existuje eště německy wunschkinder a česky mentruacnikalendar.

ty grafy pak vypadají třeba takto
http://www.fertilityfriend.com/home/maja42

princip je zhruba ten, že zpočátku cyklu typloty nižší, v den ovulace někdy teplota eště padne a pak se vymrští (min o 0,3 stupně) a zůstává nahoře a před krámama zase spadne. když nespadne, mohlo by to být těh.
takže to vlastně poznáš až na konci cyklu, ale po pár měsících získáš gryf a poznáš to.

clostilbegyt je hormon na podporu růstu vajíček, první měsíc mě po tom trochu pobolívaly vaječníky a ovula byla velice bolestivá. málem jsem jela na pohotovost o půl čtvrté ráno, než mi došlo, že snáším pštrosí vejce 😉 utrogestan je progesteron (jako vytváří žluté tělísko po prasknutí folikulu při ovulaci) a je to výživa pro vajco zezečátku, než si udělá placentu. mimo jiné i zvyšuje teplotu, takže je důležité, aby BT byla zvýšení i po jeho dobrání. já pravidelně 3 dny po dobrání dostanu krámy (když teda zrovna nejsem v tom), takže to i zkrátí cyklus. oba tyto léky mi zpočátku dělaly problémy, měla jsem všechny myslitelné vedlejší příznaky, ale teď už o tom ani nevím 😉 je to takové klasické menu na anovulační sterilitu.

minonka24
19. pro 2008

Majo, na ty stránky Len jsem narazila a četla si to, je to docela dobře udělané. Možná zkusím měření BT po pár (neúspěšných) měsících, pokud budou. Co znamenají ty pomlčky v tvým grafu od 1. do 14. dne??? Znamená to, že se teplota nevychylovala jinam???
Jinak co se týče chemie, nechtěla bych do sebe nic cpát, pokud to nebude nezbytně nutné...ale jak říkám, čím víc informací člověk má, tím víc pochybuje, že by mohl být úplně zdravej 😕 Já jsem nikdy nechtěla být nějaká hysterická snažilka, ale člověk tomu někdy propadne...když to kolem něj těhotní jedna radost 🙂 Asi budu chytřejší v lednu, až zajdu k dr.
A co potkalo Tebe???

lucos00
19. pro 2008

Misi,
ještě se nesnažíme, ale o Vánocích jsem myslela, že by to šlo. Ale s takovou asi ne. Dr. mi odepsa, že si mám udělat ještě jeden test. Jenomže to je stejně jedno, protože za týden odjíždíme ny 3 týdny na dovolenou, tak se k němu už nedostanu.

lucos00
19. pro 2008

Já jsem po vysazení HA měla cyklus ne-cyklus. Myslela jse, že se svými 2 kapkami nemůžu nikdy otěhotnět a hle. Takže minonko 40 dní cyklus není překážka, já myslím. Ovulaci jsem nikdy nesledovala, Utrogestan na mě nějak nepůsobil. Teď užívám Femigard a piju kontryhel a čekám 1. mrchu. Jak já se na ni těším!!

prochi
19. pro 2008

Minonko,
já měla samovolnej potrat v osmém týdnu na začátku července. Revize nebyla nakonec nutná, všechno odešlo samo. Doktor nám povolil snažení od září. Respekt. řekl: "Od září to nechtě na přírodě, ona ví, co dělá". Chtěla jsem nechat proběhnout tři cykly. Ale třetí mrcha už k nám nějak nestačila dorazit - z jednoho jedinýho tulení za měsíc začínám zítra 15. týden 😵
Pokud se psychicky cítíš to znovu zkusit, tak jdi určitě do toho 😉 Můžu potvrdit, že první týdny těhu byly pro mě neskutečně stresový. Pořád jsem lítala na záchod a čekala, kdy zase začnu krvácet. Pak nervy od ultrazvuku k ultrazvuku... Pořád jsem si ze strachu nepřipouštěla, že jsem těhu, netěšila se, nemyslela na to... Tenhle týden dopadla kontrola u doktora zase dobře a já si pomaloučku polehoučku začínám ten fakt trochu připouštět. Ale pořád je ve mě strach...

Cykly: před druhým těhotenstvím jsem ještě kojila, MS byla asi třikrát (začala jsem menstruovat až víc než rok po porodu), ale vždy tak jeden až dva dny maximálně a pak zas třeba 50 dní nic (u kojení je to v normálu a neřeší se to). Nechali jsme "snažení" na přírodě a zadařilo se překvapivě rychle. Bohužel to nedopadlo. Po potratu přišla 1. MS po 35ti dnech, trvala jeden den + jeden den špinění. 2. MS přišla po 36ti dnech a opět trvala jen jeden den.
Takže všechno jde 😀

Ovulaci po porodu poznám naprosto přesně. Je velmi velmi bolestivá a fakt to nejde přehlídnout, tak jsem se měřením BT nijak nezabývala. I když - když jsem čekala třetí popotratovou MS a ta furt nikde, napadlo mě zkusit asi od 35. dne cyklu měřit teplotu a když byla několik dní nad 37, zkusila jsem test, kde už jasně naskočily dvě čárky.

Tak doufám, že se ke mě brzy přidáte 😉

jarynek
19. pro 2008

Ahojte...já mam za sebou MA 29/7 a už se taky z snažíme...je pravda, že čím více to tady člověk pročítá tak upadá do deprese...prostě máme jenom všechny strach, že jsme jak já říkám po tom zákroku "pokažené" a zoufale čekáme. Cyklus mám taky nějaký zmatený 2x to bylo na den po 28 potom to zaclo po 23 dnech a to s takovýma bolestma, že se až někdy krčím. Taky mám pocit na zvracení. Tentokrát jsem to nevydržela a udělala si těhotenský test a nic....a tentokráte ta mrcha dorazila zase přesně na 28 den...tak nevím...tak jsem si rekla, ze by mi ovulace měla být mezi svátky...tak nevylezeme z postele... 🙂 a snad se nad námi ten nahoře smiluje a vyjde to...moje hodiny začaly mlátit .....

maja42
19. pro 2008

minonko, ta čárkovaná čára znamená. že jsem ty dny neměřila. byli jsme tou dobou na dovolené (bolestné za nebožtíka outěžka) a abyme se nestesovali, tak jsme se milovali, jak se nám chtělo, ne podle grafu. já teď ovulu stejně poznám podle pocitů a bolestí, takže měřím jen vlastně abych se ujistila, že teplota se drží pěkně nahoře (což je dobře).
jinak, nám se stalo to, že jsem rok měla anovuláky a nemohla jsem otěhotnět, změnila jsem doktora, ten nasadil lehkou bylinkovo-utrošovou léčbu a vlítla jsem do toho hned při svojí první ovule. bohužel jsem začala v 7tt krvácet, ještě k tomu na cestách (to už nikdy neudělám, cestovat v 1.trimu!), bébo sice ještě žilo, ale udělal se mi hematom a ten ho odthl od sliznice a bylo 😒 doma už bylo mrtvé a na výškrab jsem dostala až v 10tt. ale teď už směle hledím do budoucna 😉

s tou pozdní ovulací - nechci dělat vlny, ale dr mi nasadil clostil prácě kvůli tomu, že vaja přezrávaly a to není dobré. jako asi nikdo tedy už nechci zažít MA znovu, měla jsem fakt malinkaté dávky hormonů a jsem ráda, že už mám aspoň normální cykly.