Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

nechynka
24. črc 2008

don,tak to je fakt divnej doktor....ten můj mě prohlídl a prohmatával mi břicho
a ptala jsi se ho na ten narůžovělý hlen? určo tvůj doktor tě prohlídne líp a poradí 😉

donnald
24. črc 2008

No rekl mi, ze u toho může být vše, hlavně že nekrvácím. K tomu si přečetl zprávu z nemocnice a bylo to. Ale myslím, věřím, že ten můj to vezme poctivě.

Upřímně řečeno, tenhle doktor mi prostě nesedl. I když řada známých k němu chodí a chválí si ho jako odborníka...Možná je to tím, že on byl ten co mi řekl závěr - zamlklé těhu a řekll mi to stylem "ne rohlíky už nejsou". A tím si to prostě u mě rozházel 🙂.

litsea
24. črc 2008

Dobrý ránko děvčata,

Nechy, to už se klidně může pomalu hlásit mrcha... 🙂

Donnald, mě přístup některých doktorů fakt překvapuje... Moje doktorka sice není ideální (vždycky dlouho čekám v čekárně a má blbou sestru), ale vždycky mě prohlídne nebo se aspoň podívá ultrazvukem. Možná je to tím, že je k němu chodíš jenom na záskok.. Ale hlavně, že tě nic nebolí a že nekrvácíš! A 4.8. je skoro za týden 🙂
Ten příběh tvé známé je teda síla! Ale hlavně, že má šťastný konec 😵

donnald
24. črc 2008

JJ, tak ydoufám v to, že je to tím, že mu tam chodím "navíc". Ale i tak - já dělám v sociálních službách a tématem číslo 1. jsou standardy kvality ve službách no a když to porovnám se zdravotnictvím.....tak nevim nevim 😨

litsea
24. črc 2008

No, možná, že kdybychom si hradili doktory sami a v hotovosti, tak by byl přístup jiný... To by pak byla větší konkurence a doktor by si tohle nedovolil... Takhle na ně člověk nemůže... 😒
Hmm, tak tam pěkně chč... Ach jo, zrovna jsem si dneska vzala bílý kalhoty! To je léto, tohleto! 😠

nechynka
24. črc 2008

u nás svítí sluníčko 😅

donnald
24. črc 2008

Nechy a jsi teď v Olomouci? Já ať se z okna dívám, jak se dívám - všude je zamračeno a sluníčko nikde ☹.

nechynka
24. črc 2008

ju sedím v práci...na wolkerové a dívám se nad park...svítilo sluníčko...fakt přísahám na holej pupek 😀
ale teď už je pod mrakem a stromy se klátí (takže asi fouká)

mabe
24. črc 2008

Donn, diky za info. Takze muzu byt rada, ze me to na to udelala laborator. 😉 No ja cetla, ze kdyz se to neleci hned, tak se muzou udelat srusty. Snad jsme na to prisli brzo. Takze to fakt muze byt tak, ze sem dvakrat potratila diky tomu. Je to blby, ale bylo by to nejlepsi reseni mych problemu s potraty, kdyby to nebyla geneticka chyba. 😒

donnald
24. črc 2008

JJ, mohlo by to být vysvětlení.
Trápili se tím fakt hodne, hodne dloouho a pak přišli tady na tohle. Pokud i ty už máš 2 neuspechy na sebou, zkus to probrat podrobněji s dr. Já se uvidím až příští týden s kamoškou, která toho bude vědět více. Tak se jí vyptám a pak bych ti podala přesnější info.
Vím ale, že ty potraty měla vždy v 8tt.

Nechy - teď už je asi i na městě bude pršet, ne🙂. Já bydlím v Holici, okrajová část města, a tu teda prší.... fuj, fuj.

litsea
24. črc 2008

Mab, tak to bylo dobrý, kdyby to byla ta příčina... Lepší než nějaká genetická vada, která se nedá léčit...

Tady je furt hnusně, ale už aspoň neprší 🙂

prochi
24. črc 2008

Ahoj holky, nestíhám, nestačím... ale na vás si čas udělám 😀 Právě jsem sebou mrskla na vytřeným lině. Odnášela jsem flašku od vína, teda néé že bych už teď nasávala 😀, ale nesla jsem ji vymytou dát do skleň. odpadu a hodila jsem takovou mrchu, že to ani možný není. Flaška se roztřískla po celý kuchyni, tak jsem to zametla a šla vytírat znovu...

Tady taky hrozně lilo, ale stihli jsme s malým dopol. aspoň krátkou vyjížďku na kole. Pak se teprv rozlilo a teď už zas nic. Ale je pod mrakem a asi budem celý odpol. zalezlí. Chjoooo.

Don, já když jsem byla na kontrole, tak mě k mýmu velkýmu překvapení taky doktor neprohlížel. Ani růčo, ani UTZ. Jen mě vyzpovídal, jestli mám nějaký problémy a nařídil, že kdybych dostala horečku, bolest břicha, krvácení nebo neustávající špinění, tak hned s taškou do nemocnice. Ale jinak si se mnou asi dvacet minut vykládal, pořád mě ujišťoval, že se to stává velmi často (zamkl. těhu) a že si nemám nic vyčítat. Ty aspoň jdeš za chvilku i ke svýmu, tak snad tě prohlídne.

Mab, je to sice blbý s těma chlamídoškama, ale zas super, že se na to přišlo a třeba to fakt mohla být příčina těch dvou neúspěchů! Určo lepší, než nějaká genet. vada.

prochi
24. črc 2008

Holky, jsem udělala zásadní rozhodnutí... a to odstavit malýho. Kojili jsme už možná rok sice jen večer a v noci a někdy ráno. Přes den vůbec už asi od deseti měsíců. Ale poslední dobou se zas víc budí v noci a já už se chci taky trochu vyspat... Takže jsem udělala radikální řez a nebude už vůbec, protože by z toho byl akorát zmatenej, že jednou dostane a podruhý ne. Tak poslední kojo bylo včera v noci a před tím taky jen v noci. Včera večer sice řval a postýlku div nezboural, ale stačilo, když si tam s ním na chvilku lehnul manža. Dneska spal celou noc v tahu, což je u nás zázrak, a ráno jsme hned vstali, tak si na mlíčko ani nevzpomněl. Tak mi držte palce, ať vydržím, protože mě to samotnou hrozně mrzí a klidně bych mu večer i ráno dala, ale pak se bude dožadovat i v noci a budem tam, kde jsme byli.

prochi
24. črc 2008

Ještě abych to dovysvětlila. Kojíme fakt už jen sem tam a hlavně doma, v soukromí, myslim si, že kojení takhle velkýho dítěte už na veřejnost nepatří, nemáme žádnýho závisláka, na veřejnosti ani doma mě rozhodně nesvlíká a ani bych to nedovolila. Vyhovuje nám to oběma, jsou to takový naše chvilky... a když jsem otěhu, tak jsem byla rohodnutá kojit i dál, pokud by bylo vše v pořádku. Ale teď, po tom potratu, si to hrozně vyčítám. I když všude píšou, že kojení nevadí, naopak, když je vše v pořádku, tak proč ne... ale ve mě to stejně pořád hlodá... tak jsem se rozhodla, že než otěhu podruhý, tak chci, aby už jsme radši nekojili. Ale rve mi to srdce.......

litsea
24. črc 2008

Ahojky Prochi,
tý jo, to je úplnej román 😀
To by mě teda naštvalo, kdybych musela podruhý vytírat 😒 Ale hlavně, že sis na tom linu nic nezlámala!

Koukám, že malýmu už je rok a 3/4 🙂 To už je asi fakt velkej na kojení. Ono se říká, že do roka to má pro dítě nějaký význam. Pak už stejně nekojíš tak často.. Můj synovec si odvykl úplně v pohodě, myslím, že většinou se toho víc bojí maminky než děti. Uvidíš, že si za pár dní ani nevzpomene 😉 Držím palce 😵

mabe
24. črc 2008

Don, tak se prosim zeptej. Ono se asi uz neprijde na to, jestli to mohli byt timto. Ale kdyz se neprijde na nejakou genetickou chybu, tak by to mohlo byt ono. Je to blby, ale lepsi toto nez genetika a je zvlastni, ze ja mimi prisla vzdy v 8tt. 😒

mooni2
24. črc 2008

dobrý den holčiny,ctela jsem se vás zeptat jestli některá neměla stejnou zkušenost.jsem po umělým plodnění a otěhotněla jsem vše bylo v pořádku.na ultrazvuku jsem byla v 6.tt.srdíčko bylo vše ok.jenže já měla zbylý tehu testy tek jsem je chtěla doplácat a zatím vše v poho 2silné čárky porad,(v 7tt)a dnes jsem blbec chtěla doplácat poslední a ta čárka 1 byla slabší.tak jsem zkusila 2nové testy a zase druhá čárka slabší.hrozně mě to vystrašiko proč by mělo hcg klesat?křeče nemám,nekrvácím nic.je možné že by se plod přestal vývíjet a já neměla žádné příznaky potratu.na internetu tam jedna paní psala že právě žádný neměla.jsem na sebe naštvaná že sem si ho vůbec dělala.nemůže klesat jen tak.jsem na konci 8tt.děkuji za odpověd a nevíte kde je online poradna že bych se radši zeptala doktora?nebo to mám nechat být a doufat

rintintyna
24. črc 2008

mooni, obávám se, že Ti takhle od komplu těžko někdo poradí, když nezná všechny okolnosti. Ty testy byly od té samé firmy??? Delala jsi je ve stejný čas, jako ty předešlé??? Nepřijímala jsi ten den, kdy byly slapší více tekutin??? Nebrala jsi nějaké léky??? Být Tebou, tak už netestuju a jdu třeba za týden na UTZ ke gynekologovi. Přeju hodně štěstí. P.S. nemůžeš ty testy vyfotit do alba???

litsea
24. črc 2008

Mooni, to je teda prekérka... Kdy máš příští kontrolu? Možná bych zašla k doktorovi, aby se podíval na utz nebo ti udělal test z krve...

mooni2
24. črc 2008

holčiny já mám internet krátce a nevím jak se tam ty testy vkládají.na kontrolu 6.8.až to má být celkový vyšetření měli mě dát průkazku,termín porodu určit a tak ach jo jsem husa že sem si ho dala.náš dr.má ted dovču,takže tam taky není.testy jsem před tím dala v jakoukoli hodinu a vždy obě silné.až do dneška. ☹ ☹ ☹ na tabulce s hcg píšou že hladina klesá mírně mezi 9-11,tt tak to nebude asi ono.jenže žádná tady těhu není tak praštěná aby se testovala takle tak to neví.a že nekrvácím nic?ach jooooooooooo

mooni2
24. črc 2008

ale zase když jsem si ho udelala tak tam první čarka byla hned jěště než ta moč dojela do konce.jenže to i před tím

mooni2
24. črc 2008

jo a ty testy jsou vše jen od firmy mamatest.testovala porád ty samý

delfi
24. črc 2008

mooni těžko říct, ale nemyslím si, že by příčinou toho zeslabení bylo zamlklé těhu....já jsem taky testila těsně před nástupem na revizy i týden po tom a měla jsem obě čárky pořád silné...možná to je to cos psala, že mezi 9-11tt klesá hladina hcg. 😉 neboj dipadne to dobře a radši ti poradim zkus zajít k zastupujícímu lékaři, když ten tvůj má dovču, nebo přinejhorším si něco vymysli a jeď na pohotovost - gynekologickou a tam tě zkontrolujou utz zda je vše v pořádku

mooni2
24. črc 2008

delfi a holčiny ja testla ten poslední přiblblej proužek a je to v pohodě!!!!!!!! 😎 😀 asi jsem jak jsem byla vyjančená a testovala a testovala měla pak vážně zředěnou moč protože ted je to tluštice jak ma být 😀 tak ze mě vše spadlo a už nechci test ani videt

donnald
24. črc 2008

Mooni, sice jsem ti nestihla k tomu nic napsat 😀 , ale je to dobře, že test vyšel. Já si taky myslím, že zamklklé těhu by to být nemohlo. Hormony pak sice klesají, ale testy jsou hodně citlivé.
Držím palečky.

delfi
24. črc 2008

mooni to je dobře 😉

nechynka
25. črc 2008

holky kde se dneska touláte
don,hezká fotečka 😉

donnald
25. črc 2008

Děkuji 🙂.
mě dnes manža překvapil - ráno odešel do práce a za půl hodiny přišel s zpět s tím, že si vzal dovču, aby byl alespoň jeden den semnou doma.
Mám radost, ale na druhou stranu mi naboural plány na poslední den prac. neschopenky 😵

litsea
25. črc 2008

Ahoj holky,
Don, teda to je zlatíčko 🙂 Můj manža má dneska taky dovču, tak se fláká doma. Já mám závěrku, tak musím makat... ☹ Ale těším se už na víkend. Hlavně, aby už se konečně to počasí trochu umoudřilo...

donnald
25. črc 2008

JJ, mělo by být lépe.

Holky mám takový dotaz - dnes mám vlastně týden o revize. Po revizi jsem měla 1-2 dny trochu krvácení, pak už jen slabunké špinění. Myslela jsem, že už je to u konce, ale omyl. Dnes ráno jsem na WC,když jsem se utírala se objevila čerstvá červená krev. Není ji moc, ale i tak je jasně červená - tudíž čerstvá. Stalo se vám to taky? Nebo mám začít panikařit??? 😖
V břichu mi jakoby občas píchne a nebo cítím takoý tlak, ale ne v kuse.

Díky za info.