Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

maja42
13. zář 2008

ahoj, tak aspoň si odfoukneš doma. mě to taky dycky štve, jak pořád chodí a ptají se a měří teplotu atd., furt musíš ležet a stejně se nedá ani spát. asi to tak musí dělat...? a kde ležíš? jsem jednou byla v brně na ponávce a bylo to 😝 😝

misicka455
13. zář 2008

já ležím u svaté Anny na pekajdě.

maja42
13. zář 2008

tam jsem kdysi byla za tetou jen návštěvě a pamatuju si to matně - ale asi je to dobrá nemocnice, ona tam šla na nějakou náročnou operaci...
holt to tam budeš muset nějak přežít 😉

misicka455
13. zář 2008

No já vím nic jinýho mi nezbyvá, ale já jsme strašnej stresmen ach jo 😒

dadunka
13. zář 2008

Ahoj holky, tak jsem zpět doma z nemocnice a i ve snažilkách. Fyzicky je mi dobře, srdííčko mě ale bolí moc 😔 Představte si, že mi tam diagnostikovali zakloněnou dělohu! To mi nikdo nikdy za ty roky neřekl, jsem pěkně nasr.... protože kdybych to věděla, nemuseli jsme ztratit tolik času. Teď už vím, že se musíme milovat zezadu nebo na koníčka a HLAVNĚ pak neležet na zádech (což jsem úspěšně ty 2 roky dělala), ale na břiše, což jsem pokusně udělala v čerevnci a ejhle. RH mám +, takže ok, čekáme na výsledky na toxoplazmózu a jedeme 9.10. zase do Podolí na protilátky. Taky jsem prý dávno měla mít Duphastone nebo Utrogestan a to mě taky štve, tak příště.Murecka, já věděla, že jsem tě někde už zhlídla 🙂 Vlaďko, to co popisuješ je přesné. No taky už den po revizi přemýšlím, kdy půjdu cvičit, takže asi zatím nééé, jak vidím 😠 Mě za celé těhu nenabrali krev na hcg ani jednou, tak jsem zvědavá, jestli se teď už někdo uráčí. Jestli postřehnu jediný chybný krok doktora, tak taky přecházím, mám už tip.
Jo, jinak pro pobavení, mě nejvíc bolí za krkem a v krku, jak mě intubovali při revizi, nemůžu polykat a zvedat hlavu. Občas mám záchvaty pláče, ale každým dnem méněkrát. Pro mě asi bude nejhorší přežít ten měsíc, dva, kdy se nebudeme moc snažit. Čekání je pro mě za trest.
Jinak moc děkuju, že jste na mě myslely! 😵

misicka455
13. zář 2008

Dadunka, tak super že už to máš za sebou a teďka už bude jen líp a líp neboj 😉 To stou dělohou by mě taky nasralo to jako na gyndě neviděli nebo co 😠 No hlavně, že o tom víš a můžeš seněkterých věcí vyvarovat a jiné dělat 😉 Neboj brzo se ti to zase podaří. 😉

dadunka
13. zář 2008

Misičko, no jo, teď už nemá cemu se s tím trápit, do příště vím co a jak. Proč jsi v nemocnici? Já jsem se taky bála do té naší, ale naštěstí před půl rokem gynekologicko porodnické odd. zrekonstruovali, takže super, wc a sprcha společné pro 2 pokoje, pokoje po 2 lůžkách. Ale ležela jsem na porodnici!

misicka455
13. zář 2008

já jsem na neurologii pro motaní hlavy, zjišťují příčinu.

dadunka
13. zář 2008

Aha, sakriš, tak aťo brzo zjistí! Omlouvám se, musím si jít lehnout, jak tu běhám po bytě, začala jsem krvácet. Zatím pa

misicka455
13. zář 2008

jo jasně , něběhej a odpočívej 😉

maja42
13. zář 2008

dadunka: neboj, bude to čím dál lepší. jinak, podle toho co píšeš, asi bych uvažovala o změně gynekologa, to o tom dvojí tvaru dělohy mi ten můj řekl (prej je to jako když má někdo modré a někdo hnědé oči, není to vada) - ale to o tom ležení na zádech nebo břichu je prej blbost, spermoni - když ví, kam valit - tak valí v jakékoliv poloze 😉 ale pro sichr líhej na břichu. teď ale fakt aspoň ty dva týdny klid. pod bradou mě bolelo taky, horší ale byly díry po kanilách 😝

misicka: dají tě tam dokupy a pak půjde všecko líp 😉

dadunka
13. zář 2008

Majo, zatím ho nezměním, ale jak udělá chybu jdu, budu ho bedlivě sledovat. 😝 Chyba to určitě není mít obrácenou dělohu, ale je to dost podstatné, prohledala jsem net a našla jsem tam to doporučení ohledně poloh a ležení na břichu od mnoha doktorů. Nespoléhala bych se na vyjádření 1 doktora, ta co mě dnes propouštěla taky říkala, že to nemá žádný vliv a ta co mě operovala ta řekla hned, že má. Ten net mi to jen potvrdil. A jak jsem psala, v červenci jsem zkusmo ležela po styku na břiše a otěhotněla jsem, že by náhoda? Každopádně teď prostě budu manželovi ukazovat záda a zadek 😀 Jdu spát, tak dobrouuuu 😔

misicka455
14. zář 2008

Holky tak naštěstí já jse narkózu snášela dobře a ani mě brada či díry po kanilách neboleli , zato mě bolelo břicho snad 14 dní.

vladkaxx
14. zář 2008

ahoj holky,tak mě manža vytáhnul mezi lidi a nebylo to tak strašný.Bavila jsem se a dost mi to pomohlo.Zítra valím do práce.Nemá smysl se doma už dál užírat.
Jinak mě bříško bolí když dlouho něco dělám a jednou jsem popoběhla kvůly psovi a to mě taky trošku bolelo.Jinak je to všechno v pohodě.Krvácela jsem dva dny a pak vůbec nic ani špinění.Takže doufám,že bude vše ok.Na konstrolu jdu ve středu.
Dadulko-mě se po zákroku hrozně ulevilo a je pravda jak tady píšou holky,že je to den ode dne lepší i když to prázdné místečko v srdíčku je,ale to se časem taky zpraví.Myslela jsem že budeme čekat s miminkem až se nastěhujeme do nového,ale myslím si že do toho půjdeme hned jak budeme moct. Ale ono se to každým dnem mění podle nálady.

Holky držte se. Misicka ať se to brzy objasní a ty můžeš být zase doma a snažilkovat se 😉

jarynek
14. zář 2008

🙂 zdravim dámy...tak si jdu zase pro radu...mám po šestinedělí i prvni menzes....tak jsem si vcera poprve doste nezavazne uzivala a a boli mě dneska břicho...nemáte s tím někdo nějakou zkušenost...
Jo holky, jestli máte pocit, že mate blbeho gynekologa, tak pryč...já jsem to udělala taky a teď mám skělou doktorku.....možná je to náhoda, ale po dvou měsících co jsem u ní byla jsem do toho zapadla...k tomu jouzovi jsem chodila dva roky...spoustu keců a výsledek žádný....tak třeba pomůže i tohle... 😉

dadunka
14. zář 2008

Jary, tak to ti neporadím, možná je to normální, že se to prostě po delší pauze nějak víc uvnitř stáhne a musí se začínat jemněji... No já něvím, jestli je blbý, ale my už jsme od něj byli přeposlaný do CARu a tam už s námi taky dělali psí kusy..folikulometrie, Clomhexal. Duphaston, IUI, máme snad všechna vyšetření. Já prostě věřím tomu, že to bylo tou nezaléčenou štítnou žlázou a sand i nevhodnou polohou po styku a modlím se ke všem svatým, aby to po 6ti nedělí rychle klaplo. Jedeme už 3 rok snažení a přestává mě to bavit. IVF jsme tedy odsunuli, když jśme zjistili, že to jde normálně. Takže alespoň jedno pozitivum to má. Jinak já chci jít do práce ve středu a to bude 5. den po revizi, je mi dobře, jen lehce krvácím.

misicka455
14. zář 2008

Jarynek asi je to kvůli tomu, že je to tam ještě podražděné a proto břicho bolí.

dadunka
15. zář 2008

Haló, holky, kde jste kdo? 😕

mar26
15. zář 2008

Ahoj holčiny,tak přidám jen svoji zkušenost. Já měla zamlklé těhu letos v červnu, kdy zjistili, že mimi nebije srdíčko ☹ a šla jsem na revizi. Ta trvá asi 20 minut,tak že mi narkozu dávali jen žilní, neintubovali a po kanylách nic nebolelo. Krvácela jsem jen 3 dny,pak to vypadalo že ok,ale začala jsem krvácet znovu,ale z jiné přičiny. Po týdnu zjistili, že mám i mimoděložní těhotenství a šla jsem na laparo a ta operace trvala hodinu a čtvrt a to už byla delší narkóza s intubací a to mě pak asi 4 dny škrábalo v krku jak při angýně,na to mě ale v nemocnici upozorňovali a krvácela jsem asi jen 2 dny trošku a byl pokoj. Dali jsme si 6 týdnů pauzu v miláčkování a pak se vesele tulili a vše bylo v pohodě, jen jsme se chránili a teď mám 2MS po operaci a už se nechráníme a doufám, že dorazí i ovulka a bude alespoň malinká šance na úspěch a hlavně s dobrým koncem 😔 . Jen jsem chtěla říct, že to bolení břicha, vpichy po kanylách má asi každá idividuální. Taky někomu po revizi dají antibitoika,aby se vyhnuli zánětu a někomu ne. Mě v jiné nemocnici řekli, kde mi dělali tu laparo, že by při každé revizi měli antibiotika dát, ne až když je pozdě, že by předešli mnoha komplikacím a při té laparce mi je rovnou dávali do žíli a pak v čípkách.
Musíme být silné a věřit v šťastný konec našich vysněných miminek.

murecka76
15. zář 2008

Ahojky, zdravím vás.
Dadunko, už je trošku lépe? Já vím než se vše srovná bude to trošku horší, ale chce to jen čas a za chvilku začne zase nové snaženíčko. 🙂

dadunka
15. zář 2008

Ahoj Mar26, to ti dělali revizi asi dost brzo ne, že se tam objevilo i to mimoděložní ne? Já jsem docela překvapená, všechny tady píšete o 20 mintách a méně, můj gynekolog dokonce říkal 3-5 minut a mě přivezli na pokoj po hodině, intubaci jsem měla, poznala jsem dle krku. Bohužel už jsem se s doktorkou, která mi to dělala už nesetkala a nikdo mi k zákrokunic neřekl. Antibiotika ani komplikace nemám, v pátek se chystám jí jít poděkovat do ambulance, tak se jí chci zeptat, jestli bylo vše ok, ale to by snad bylo v propuštěcí zprávě ne? Tak ti držím palce do snažení.
Murečka, už je to lepší, i když záchvaty velkého smutku mám občas pořád. Zítra jdu na gyndu, sestra mě chtěla jen nabrat krev, ale řekla jsem, že chci k doktorovi, mám na něj pár otázek. Ve středu chci jít do práce. Už se těším na nové snažení a věřím, že se nám brzop podaří. Chtěla jsem se zeptat, ty jsi měla MA nebo potrat 2x? A jezdíte do Artu?
Jinak mě mrzí, že se moc nikdo nechodí, kam chodíte všechny snažilky po revizích a potratech, do jaké diskuze? 😕

mar26
15. zář 2008

dadunko - já začala 25.6. krvácet v 7tt a druhý den jsem šla na revizi. Bohužel z ultrazvuků nezjistili že mám i mimoděložní těhu. To jak jsem pak pořád krvácela jim už mohlo být divné, viděli mě tři doktoři,ale stejně je to nenapadlo a poříd mi píchali oxytocin na stahy dělohy,abych se dočistila. A vejcovod rostl a rostl, až jsem pak 5.7. jela už do jiné nemocnice na pohotovost, kde pan doktor hned řekl variantu mimoděložního a druhý den mě vzal na laparoskopii. Na kontrolní a když se mimoděložní potvrdí, že mě odoperují a bohužel se potvrdilo. Prý udělali v první nemocnici chybu, že mi nenabrali Hcg před výkonem a po výkonu, že by viděli, že neklesá a mělo jim to být divné. Nakonec jsme si stěžovali u primáře tam,kde mi dělali tu revizi a díval se na můj případ a omlouval se, že pochybili. Do té druhé nemocnice jsem přijela jen tak tak, prý ten vejcovod byl popraskaný, proto to krvácení a bolení břicha. Mohl prý už prasknout a pak se prý může do půl hodiny vykrvácet ☹ ,ale to se naštěstí nestalo a pan doktor ve druhé nemocnici mě dal hezky a rychle do kupy. Moooc ochotný a milý doktor, který mě odoperoval a věnoval mi pooperační péči jako nejlepší mohl, vše zodpověděl, byl mě zkontrolovat atd.

murecka76
15. zář 2008

Dadunko, ty záchvaty budou ještě chvilku trvat, já jsem 2měsíce po revizi a mám je pořád, hlavně když vidím kočárek, nebo těhulku. Do Artu nejezdíme, můj gynekolog mi ho nedoporučil a vybral nám Podolí a tam jsem teda naprosto spokojená. Měla jsem zamlklé těhotenství v 7tt jsem začala večer krvácet, takže jsme jeli do nemocnice a tam bylo řečeno, že je po všem, že plodové vajíčko se zbortilo, bylo to vidět na UTZ, no děsné, ještě, že tam byl se mnou manžel. Tak mě uložili na pokoj a čekala jsem do rána na revizi, no bylo to ze soboty na neděli, takže v neděli se nikdo do práce nehrnul a já čekala až do 11hod. čekání bylo nejhorší, na sále jsem byla cca 15min. Za dvě hoďky jsem šla domů, nikdo mi nic neřekl, pouze dodržovat 6nedělí a za týden na kontrolu, na kontrole taky nikdo nic neříkal, tak jsem se zeptala za jak dlouho můžeme a bylo mi řečeno za tři měsíce, ve ČT jsme byli na konzultaci v Podolí a tam jsem domluvená, že po třetí MS začnu stimulovat.

dadunka
15. zář 2008

Mur, tak to je dobře, že to nakonec takhle dobře dopadlo a že už se můžete snažit, závidím... Mě nenabírali hcg pro jistotu ani jednou v těhu ani v nemocnici, až zítra prvně na gyndě, aby viděli jak to klesá do nuly.
Murečka, mě těhulky a kočárky a miminka nevadí, díky bohu. Mě teď doktorka taky ukazovala, že žloutkový váček zkolaboval, ale moc jsem to nezkoumala.Teda, kvůli čemu ti nedoporučil Art a to se divím, že vás hnali až do Prahy, proč třeba ne Iscare v ČB?

murecka76
15. zář 2008

Dadu, ještě se nemůžeme snažit, na IVF půjdu až na přelomu října a listopadu, zatím jen domácí snažilkování. Proč nemáme chodit do Artu ani nevím, doktor nám řekl, že jestli nám nebude dělat problém jezdit do Prahy tak ať jdeme raději tam, o Iscare jsem se dozvěděla jen na diskuzích, ani jsedm nevěděla, že je v ČB. No přijde mi, že si doktoři ty kůžičky předávají jak potřebují, protože můj doktor kamarádce a o Podolí ani neřekl a poslal jí do Artu, takže fakt nevím. Krev mi nenabírali vůbec, myslím teda po revizi. Jak to tady čtu, tak jsou ty postupy doktorů různý. Hezký večer.

dadunka
15. zář 2008

Omlouvám se, ta první věta měla začínat Mar, se mi to popletlo. A u tebe jsem myslela, že se nemůžete snažit vůbec, tak to je dobrý, že se můžete snažit sami, třeba se to zase povede a IVF nebude potřeba, moc držím pěsti! Taky pěkný večer!

mar26
16. zář 2008

dadunka - uvidíš, že ti to uteče a taky se budete moci snažílkovat. Nejdřív jsem si říkala, jak ty tři měsíce vydržím, pak mi doktor povolil se snažílkovat po dvou MS, když viděl jak se hojím a ty dva měsíce nakonec utekli jak voda. Akorát je větší pravděpodobnost více anovulačních cyklů než normálně. Jinak mimísovi přestalo být srdíčko,ale také to mohla způsobit nedostatečná fuknce žlutého tělíska, které vyživuje plod do třetího měsíce než se vytvoří placenta. Proto mi doktor řekl, že mi příště nasadí hned utrogestan, který vlastně jeho funkci nahradí a plod vyživuje.

anavka
16. zář 2008

Ahoj holky,
já jsem včera byla na kontrole po 6nedělí a po 1. MS. MUDr řekl, že je vše v pořádku, ale snažečníčko pořád doporučuje min. za 3 měsíce ☹ Byla jsem přesvědčená, že po 2. MS začneme, ale teď nad tím zase začínám přemýšlet, prý je pak větší riziko potratu......tak opravdu nevím 😢 😢 😢

dadunka
16. zář 2008

Ahoj holky, já teď přišla z gyndy, chtěla jsem zítra do práce,ale doktor mě neuschopnil, takže až v pondělí. Taky jsem se dozvěděla, že miminku srdíčko přetsalo bít tak den dva před tím, než jsme přišli, ale tak 3 týdny už nerostl ☹ Když jsem mu řekla, že mi v nemoc. řekl, že jsem měla brát Duphaston nebo utrogestan a já mu připomněla, že mě s tím sám kdysi strašil, protože mám nízký progesteron, tak koukl do papírů a řekl, hmm, to jsme měli dát 😔 Tak od příště. Jinak čekám na tu histolku a uvidíme, co řeknou v Podolí. Mě řekl, že stačí počkat 6 neděl a pak se můžeme zase snažit, samozřejmě po kontrole, kde bude vše ok.

kukuca
16. zář 2008

Dadunka,taky jsem dneska byla na gyndě ze stejnýho důvodu jako ty.V práci už běsní, kde jsem. A taky půjdu až v pondělí, ani o otm nehodlal smlouvat,antibiotika doberu až v pátek(druhý, první po revizi nezabraly)
A teda zdůraznil mi(a sám od sebe) že se sice udává počkat 3 měsíce po revizi začít snažení, lae on doporučuje 5, nejlépe 6 měsíců pokud nechci prožít to stejný zas.Myslela jsem že bude romatický snažení na vánoce..Tak ne ☹ Půl roku, to se snad zblázním ☹