Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

bulma
16. led 2016

@mrazulkav Tak to mě moc mrzí ☹ Možná to bylo moc brzy a tělo na to nebylo připravené. Koukala jsem, že některé holky začínají o snažení dost brzy. Mě teda doktror říkal, ať se nepokoušíme dřív než za 4 -6 měsíců. Že je to tak akorát, aby se z toho tělo vzpamatovalo...

mrazulkav
16. led 2016

@bulma Když každý říká něco jiného... v nemocnici říkali taky cca 3 měsíce počkat, moje doktorka, že to není nutné... Několika známým to klaplo hned...
Uvidíme, teď si dáme pauzu a budeme doufat 😕

bulma
18. led 2016

@mrazulkav to je pravda každý má na to jiný názor, sestřička od doktora mi taky říkala, že některé otěhotněli dříve a všechny to v pořádku donosili, ale já osobně si asi nějakou dobu raději počkám. Protože projít si s tím znovu bych asi nezvládla, když se nám s tím všechno zkomplikovalo a to ne jen po psychické stránce tak i po finančí, takže teď už není kam spěchat....

sarusa
18. led 2016

@bulma já to taky právě slyšela,že když se spěchá,může být další zamknuté..moje DR říká taky počkat jen 1MS,že to znamená,že děloha je ok... já to nechám na pocitech,vždy se mi to vyplatilo

sarusa
18. led 2016

Holky,čeká mě teprve 25,1 revize /po 14týdnech,co mi zjistila DR zamklé těhu..a ejhle,včera večer jsem začala samovolně potrácet..Strašně se radujem - je to hrozné takto říct fuj! Ale říkala mi DR,že když bych samovolně potratila,toho 25,1 mě jen UZ zkontroluje a když to vše bude pryč,nebudu muset na revizi...a navíc mi říkala,že tohle potrácení se bere jako MS a můžeme se snažit hned jak přijde ovu...takže možná opravdu byl osud,že jsme na horách a já teď v pondělí na tu revizi nemohla 🙂

zuzana_ka
18. led 2016

Osobně si myslím že doba za kterou se ceka, nikterak neovlivní jestli to bude další zamlklac. Kolik ženských otěhotní krátce po porodu a nic se jim nestane a mají druhacka.

sarusa
18. led 2016

@zuzana_ka já v to taky doufám..

bulma
18. led 2016

Já se na to teď holky stejně necítím a co bude dál je ve hvězdách 🙂 Každopádně všem přejí, ať ten další pokus je ten právý a šťastný 🙂

zuzana_ka
19. led 2016

V casaku jsem četla že zamlklac není nic neobvyklého, že se to děje docela běžně akorát o tom ženy nechtějí moc mluvit
Prý je potřeba tuto skutečnost přijmout a ne se ji uzirat☺
Věřím že my jsme si svůj díl toho špatného vybrali a teď už se to zadari bez problémů. A až se podivam na to miminko co se mi v budoucnu podaří splodit (snad do roka) tak si na 100000% pomyslím že bez toho zamlklaca by tu třeba ani nebylo.

brundik2002
21. led 2016

Ahoj holky mohu se k vám přidat. Mam tu nepříjemnou zkušenost již dvakrát a bohužel si myslím že me cela další revize. Pokaždé se mimi přestane vyvíjet +- v 8 týdnu. Na jedné genetice jsme už manželem byli a dopadla dobře. A ted nás posila Můj dr na další vyšetření krve a podrobnější utz. Mohu se zeptat jestli s tim má někdo zkušenosti. Nebo co mám ještě zjišťovat. Děkuji moc

sarusa
24. led 2016

@brundik2002 To mě moc moc mrzí..ať se brzo zadaří znova a je to úspěšné těhu!!

sarusa
24. led 2016

Holky,tak mi držte palce na zítra,v 8h jdu na gyndu - měla jsem jít po 14dnech teprve na revizi.Min neděli jsem začla na horách krvácet a v úterý ze mě vše komplet vyšlo /na ten pohled nikdy nezapomenu/ ☹( do včerejška jsem hodně krvácela a dnes už nic..volala jsem DR a říkala,že je super,že to vyšlo samo přirozeně,že jestli to bylo vše, tak zítra mi jen udělá kontrolní UZ a žádná revize nebude..tak dám vědět!

zuzana_ka
25. led 2016

@sarusa tfuj tfuj at je to v pořádku🙂

sarusa
25. led 2016

@zuzana_ka moc moc děkuji. Právě jsem se vrátila z gyndy a slavíme.Vše je čisté a v pořádku. Můžeme se snažit hned jak přijde ovulace 🙂 DR mě pochválila,že tělo pracuje perfektně a že jsem statečná,že v dnešní době hodně žen hned chce na revizi.. Tak mám velkou radost! Ale teda jak jsem si balila tašku ráno do nemocnice,tak ve mě byla malá dušička 🙂 Takže já mám fakt radost,že šlo vše přirozeně..ale byly to teda nervy!

zuzana_ka
25. led 2016

@sarusa tak to je moc super🙂

za_bu_ska
25. led 2016

@sarusa A v kolikátém jsi byla týdnu? Asi jsi to psala výš, ale nemůžu rychle dohledat.

sarusa
25. led 2016

@za_bu_ska 9+5 když mi na kontrole řekla,že není srdeční akce

kolibricek36
26. led 2016

Mě se totéž stalo letos, tedy předcházelo x let snažení, po poslední prohlídce u gynelologa, jsem nadávala jak špaček, tak jsem si řekla, že už je stejně pozdě, že se nic tak nestane když budeme sami, prostě po vzteku, jsem byla smířená, že budem sami. No a stal se zázrak - den před Štědrým dnem - nesmírná radost - moje gynelkoložka mi potvrdila těhotenství. No a 16.1. jsme měli naplánované, že pojedem za mou babičkou, která má 100 let. nedojeli jsme. Já zjístila, že špiním - dojeli jsme nanejvýš do většího města na pohotovost - kde mi pověděli ortel - zamklé těhotenství v 9 tt. s tím, že v pondělí mám zajít ke své gyn. se domluvit na revizi. No nejhorší na tom je, že ačkoliv jsem byla na prohlídce 3 dny před tím, doktorka mi říkala, že vše v pořádku. No děs. No aby toho nebylo málo, zimnice, horečky na druhý den spustil samovolný potrat .... teď jsem po revizi děiohy.
No, ted aspoń múžu říct, že otěhotnět můžu. psychika dostává zabrat, ale snad se vše urovná....
Člověk je tak bezmocný .....

zuzana_ka
26. led 2016

@kolibricek36 musíme bojovat dál... 🙂

mrazulkav
26. led 2016

Koukám, že ten 9./10.týden je začarovaný... u mě to také pokaždé skončilo v téhle době. Jen tedy na revizi jsem šla poprvé po zašpinění 2 dny před vydáním těhotenské průkazky ve 12.týdnu a podruhé 11+5, v den, kdy mi ji měli taky vystavit... Podruhé se tedy ti doktoři tvářili i docela vylekaně, že nic samo nezačalo, ani se neobjevily žádné příznaky. Vzali mě na zákrok i přes to, že jsem měla virózu.
Teď čekám, co s námi vymyslí dál (v nemocnici mluvili o genetice, tak se musím domluvit se svým gynekologem) a budeme doufat, že opravu platí do třetice všeho dobrého... 😅

baskervile
30. led 2016

Ahoj, v 8+0 jsem byla na prvním UZ,doktor mi řekl,že to vypadá jako neprosperující-zamlklý potrat.Neviděl srdeční akci a velikostně to odpovídalo 6+0.Poslal mě ještě ten den na kontrolní UZ do nemocnice,Tam taky bez srdíčka,velikostně odpovídá 6+3.Nechala jsem si ještě týden čas a pak další UZ.Nešpiním,nekrvácím,jen jsem začala zvracet,nic neudržím-asi z nervů.Myslíte,že to může být ještě OK ,nebo se mám chystat na kyretáž ☹ Jinak už jsem po jednom spont. potratu 5+1.Teď mě od začátku těhu pobolívá břicho jako na MS,prsa taky pořád bolí.Ach jo

gajuska86
30. led 2016

@baskervile Já měla ještě po revizi těhotenské příznaky ☹ Hormony prostě bláznily :-/ Jestli ti tvůj doktor, i doktoři v nemocnici řekli, že je to ZT, tak si myslím, že mají pravdu, bohužel. Srdíčko by mělo být vidět od 5-6 týdne. Nemusíš špinit, ani krvácet. Moje mimi ve mě bylo mrtvé skoro 2 týdny, než se na to přišlo ☹ Nešpinila jsem, ani nekrvácela, pořád mě bolely prsa, byla jsem unavená, hladová... Mě jeden den zjistily ZT a druhý jsem šla na revizi, nemohla bych být doma s vědomím, že to nevyšlo a s čekáním, kdy ze mimi samo odejde ☹ Ale přeju ti hodně sil, aby si to zvládla 🙂

baskervile
30. led 2016

@gajuska86 Vím,že se za ten týden na UZ nic nezmění,ale asi pořád doufám ☹ Ale taky to moc nevidím...V kolikátém tt jsi byla.A za jak dlouho ti řekli,že to můžeš znovu zkusit?Pokud se to samo nespustí,tak půjdu příští týden na revizi

gajuska86
30. led 2016

@baskervile Já začínala 10tt a měla jsem pár dní před druhou kontrolou. Na první kontrole už jsem měla krásný srdíčko, ale hold to nedopadlo ☹ V nemocnici a i potom moje gyndařka, mi řekli, že mám počkat alespoň 2-3 cykly. Neposlechla jsem, nečekala jsem, ale stejně se nepovedlo. Tenhle týden mi skončila třetí porezivní MS, tak doufám, že další už nedorazí.

baskervile
30. led 2016

@gajuska86 A jak jsi to zjistila,že je něco špatně? Moc držím palce,aby už nedorazila a aby se to už neopakovalo 😉

im4fun
30. led 2016

@gajuska86 no to ze srdicko ma byt videt od 6.tydne neni pravda. U me nebylo v 6tt videt absolutne nic. Embryo se objevilo az v 8tt a to ma moje dr.dost dobry pristroj. A ted jsem v 33tt. Takze ja bych na revizi nehnala. Jinak v prvnim tehotenstvi mi diagnostikovali ZT ve 13tt a embryo pry odpovidalo 8tt, ackoliv jeste v 10tt srdce bilo jak o zavod. Takze ono je to mnohdy dost podivny jak to ti doktori meri

baskervile
30. led 2016

@im4fun Hm,tak já nevím,pořád tak nějak doufám,že se něco za 5 dní po prvním UZ ukáže...Můj doktor mi to moc nevyvracel,ale nejspíš mě nechtěl ještě víc rozbulet a v nemocnici se na to doktor moc netvářil,že by se to mohlo obrátit k lepšímu,ale prý naděje umírá poslední.Nikdo mě do revize nehnal,sám mi nabídl vyčkávací postup...

eva267
31. led 2016

Ach jo. V srpnu jsem byla na revizi. Teď jsem v sedmém týdnu a dnes ráno špinění. Uklidněte mě někdo, že to nic neznamená. Zatím to není jasná krev, jak v tom srpnu.

gajuska86
31. led 2016

@baskervile Na WC jsem na papíře měla kapičku krve, tak jsem radši jela na pohotovost a takhle to dopadlo :-/ Taky ti moc přeju, aby ti to dobře dopadlo 🙂 Tohle by se nemělo stávat :-/
@im4fun Já jen napsala to, co říkali doktoři mě. Ale samozřejmě co doktor, to jiný názor. Třeba u baskervile se ještě srdíčko objeví, moc bych jí to přála 🙂 To, co tady všechny zažíváme bych nepřála ani tomu největšímu nepříteli ☹

gajuska86
31. led 2016

@eva267 Nezoufej, třeba to nic neznamená. Třeba je to jen tím, jak se ti tam mimísek zavrtává. Ale pro jistotu bych zítra zavolala doktorovi nebo si tam rovnou došla.