Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

rulfici4
28. kvě 2014

ahoj take jsem mela zamlkli potrat.abych zacala od zacatku sla jsem k dr z jinym problemem a tam se zjistilo ze jsem tehu nechapu byl to i chraneny sex :/ ale bylo to tak mini ze dr zikala ze jsem teprve tehu max 2tt ze mam prijit na krev v pondeli.byla jsem rozhodnuta ze to pujde pryc doma nejake problemy a vypadalo to a stale vypada ze pujdeme od sebe.nepripoustela jsem si to.ale zjistilo se to kdyz byl prodlouzeny vikend a dr mela ty dny volno tak jsem mela temer 5 dni na premysleni.tak jsem si rekla ze bych si to nejspise nechala teda kdyz mam dve tak to treti bych uz nejak zvladla i kdyz jsem ho chtela az tak za 10let.no a co jsme doma manzelovi rekla ze si to necham on byl proti tak ten vecer jsem zacala spinit a druhy den silnejsi bolesti a dost silny krvaceni tak se jelo do nemocnice.tak se zjistilo ze uz jsem byla temer v 9tt ale nebylo to vyvynute bohuzel takze priroda to vymyslela za me stejne bych skoncila s prckama sama a uprimne ani to tolik neboli jelikoz vim ze to tak melo byt kdyz mimi nebylo v poradku.manzel pri me nestal ani do ted nechce o tom mluvit nej kamos me drzel kdyz jsem mela po a do ted to obcas boli a chce se mi brecet a touzim po mimi vic ale pockam si tech 10 let.nevim jak by to semnou zamavalo kdyby jsem se rozhodla si to nechat bylo by to v pohode a ja potratila :( ale bojim se ze uz pak bude problem treba otehotnet

saraha1
28. kvě 2014

@zuhra No jenze me smlouvu neobnovi, jsem vzdycky zaskok za materskou, a tech 5 let, co teprve pracuju, mam uz 3. praci, v ktery ted koncim. Prace neni (mnozi ucitele uci nekvalifikovane vsemozny predmety, duchodci nejdou do duchodu, tak pak to tak dopada). Tak to chudaku, ze druha. Ja jeste decko nemam, pokud by me mela cekat jeste druha verize, tak se uz sesypu a snad to i vzdam. Posedavam a za chvilku budu muset skocit se psem na veterinu. Jinak se citim dobre, nic neboli a jen spinim.
Potrebovala bych si asi sednout s nejakym nestrannym pracovnikem socailni spravy, aby mi rekl, jaka varianta by byla nejlepsi (pracak a pak na nejakou dobu podnikat s tim, ze bych si platila nemocensky pojisteni a pri otehotneni se hned hodila marod az do konce sestinedeli; nebo tu neschopenku hned od leta; ja nevim!).

zuhra
28. kvě 2014

ja ještě dite nemam, takze vesele:(
jestli muzes podnikat, tak mozna podnikat, pak by ti tusim sla i materska, když si budes platit nemocenskou....
pracak ti da trochu vic nez nemocenska, ale velky rozdil to nebude a na mateřskou ztratíš nárok (když nenastoupíš mateřskou 180 dni po ukonceni smlouvy, coz uz nestihame🙂).
na nemocenske budes prikovana doma, coz je nevyhoda. navíc uprimne nevim, jestli ti to napisou na takhle dlouho. asi jde i o to, jak moc potrebujes prachy, nebo te podrzi partner (my bychom nevysli, kdybych nemela praci).
tak drzim palce, at na socialce narazis na slusnou babu🙂

zuzikhak
28. kvě 2014

@saraha1 Taky mám za sebou dvě revize během půl roku. Nějak to člověk zvládne, řekla bych, že po druhé jsem to zvládala líp než poprvé, tak nějak už víš do čeho jdeš. Když se mě to stalo poprvé ani jsem netušila, že něco takového je a po druhé a i po třetí jsem stejně už počítala s tím nejhorším. Na štěstí se to do třetice povedlo, ale velice dlouho jsem byla jak na drátkách!!! S tou prací to stojí za prd, já mám smlouvu na dobu neurčitou, takže jsem tohle řešit nemusela, ale i tak to nebylo nic příjemného, když jsem byla vždycky v práci 3 měsíce a pak zase na kontrolku a to jsem nikdy nebyla nemocná. Jinak mě po revizi taky tak nějak nic nebylo, myslím že první 2 dny mě pobolívalo břicho, jinak to šlo. Doktor mě nechal doma tři týdny, ale myslím, že záleží i na psychickém stavu??? Tak se držte

zuhra
28. kvě 2014

zuzikhak klobouk dolu🙂 u tebe tedy do třetice vseho dobrého🙂 jak je ve 34.tt? to si ani neumim představit, haha.

zuhra
28. kvě 2014

Holky, musim se podelit. Kamarádce včera u malého potvrdili svalovou dystrofii. a to je něco:( malej prestane chodit, ceka ho vozik a do puberty zemre:( kam se hrabeme na ni, musí to zvládat...

saraha1
28. kvě 2014

@zuzikhak to je pravda, ze clovek vi, do ceho jde, ale stejne. No ja vcera byla totalne na nervy, vrcholem lekarskych procedur u me bylo trhani zubu, takze pos**na az za usima. A to pripadny dalsi tehotenstvi proste musi byt psycho nekolikanasobny, kdyz se clovek boji kazdym dnem, jestli se neco nepokazi. Drzim palce, at je uz vse jen v poradku!!!
@zuhra no vsecko vim s to ochrannou lhutou. Proto sem byla uplne stastna, ze jsem tehotna a jeste v tu nejspravnejsi dobu, abych se vesla do ochranny lhuty. A s neschopenkou pres leto az do matersky jsem teda taky pocitala, takze ted by byla zmena v tom, ze nejsem tehotna. Ale ani nevim, jestli by mi to napsala mudra. Kazdopadne s penezma to je spatny. Kdyby mel manzel 30 tisic vyplatu, nebo vic, tak bych to asi tolik neresila. Ale bohuzel s polovicni castkou bysme teda nevysli, takze nakych 10 tisic neschopenky k tomu uz by nas myslim udrzelo nad vodou financne.

saraha1
28. kvě 2014

@zuhra jinak..tohle je docela povzbuzujici, ale bohuzel to nebude platit vzdy...

Žena, která otěhotní do tří měsíců po potratu má:

větší šanci, že donosí zdravé dítě
velmi nízké riziko mimoděložního otěhotnění
snadnější průběh porodu
menší riziko císařského řezu
menší pravděpodobnost nízké porodní váhy novorozence

Podle vědců je tělo ženy po prodělaném potratu na další těhotenství do jisté míry „předpřipravené.“ Po dříve doporučovaném půl roce se hladina těhotenských hormonů vrátí k normálu a tělo vlastně začíná od začátku.

zuhra
28. kvě 2014

@saraha1 já teda hledám práci,chjo chjo.tak ta zprava je pozitivni,kdes to vygooglila?jestli bude vse ok,začneme koncem srpna.tak na trhani zubu jsi tedy hrdina😜

saraha1
28. kvě 2014

@zuhra normalne jsem to nasla tady v ty knihovnicce a i na jinych zdrojich. Ja praci taky hledam, ale jsem dost omezena v tom, co umim (jen ucit anglictinu). A pokud jsem ochotna nastoupit kamkoli nejdriv na knci srpna, tak ted je stejne moc brzo na hledani prace (mimo skolstvi). Ja se chci zacit snazit hned po prvni MS. Modr rikala, ze neni zastancem toho cekat 3 mesice, nebo snad jeste vic. Hezky po sestinedeli, kdyz je telo jeste plny hormonu a je jak pohnojino 😀.

zuhra
28. kvě 2014

@saraha1 vazne? mne rekli klasicke 3mesice,u apolinare. na kontrolu jdu pristi tyden, optam se.

saraha1
28. kvě 2014

@zuhra me rekla doktorka v nemocnici a 2 - 3 mesice.

zuhra
28. kvě 2014

To mne taky.ach Jo,já zkusím najít práci,i kdyz blbou,ale je mi trapné hledat s tím , ze mám jiné cíle,haha.ale už neni ok čekat,navíc se zda,ze to vázne podporuji na to skočit brzy

saraha1
29. kvě 2014

@zuhra vis co... ja jsem porad cekala v praci na to, az nekde dostanu smlouvu na dobu neurcitou, a pak az decko, toho jsem se nedockala. Bohuzel jsem nestihla otehotnet (s dobrym koncem) ani pri tom, ze nejakou praci mam. Takze ja uz cekat nehodlam. Pokud se ukaze neco, co bude alespon trochu financne uchazejici, aby mi to zajistilo proplacenou neschopenku a pak materskou, tak to vezmu, ale s tim, ze proste to bude snad na par mesicu, nez bude mimco. A vazne doufam, ze se toho mimina fakt dockam. Ted alespon vim, ze plodny snad jsme.

zuhra
29. kvě 2014

@saraha1 ja uz se taky vnitrne smiruju s tim, ze proste musim nekde nastoupit, i kdyz pak odejdu, hlavne at je tam klid, prijemne, a penize jakztakz (nebo proste jen smlouva🙂. jak drzis klidovy rezim? ja u mamky, hruza,prijdu si jak chovna slepice, haha. skoro me nepusti z postele a chce mi neco koupit na detox a kontryhel🙂 z praci se zatim nikdo neozval, jdu se mrknout na jobsy.....

saraha1
29. kvě 2014

@zuhra ja polehavam, ale umyju nadobi, povesim pradlo. Jak je hnusne, tak se mi stejne moc nechce delat cokoli. Vcera (den po revizi) me chvilema pobolivalo bricho docela dost, ale spineni temer nulovy, tak doufam, ze se to bude jen zlepsovat. Ja jeste tu nervuju se psem, kterou jsme museli nechat v sobotu akutne vykastrovat kvuli tezkymu zanetu delohy, a ted se mi moc nezda jeji stav. Zajimavy, jak jsme si to obe vybraly temer ve stejnou dobu 😀. O tom kontr. caji uvazuju taky, jinak vitaminy pro tehotny beru porad.

zuhra
29. kvě 2014

haha, ja taky nervy se psem, mam hyperaktivniho pubertaka, takze legrace🙂 mne blbce bylo prvni den hej, cvicila jsem na bricho (3 minuty, nez mi to doslo🙂, ted krvacim druhy den. Kontryhel nevim, moc jsem nevygooglovala, jak se bere, ale holky tady by to mohly vedet. jinak jeste nekdo chvalil jakysi nosifol, ale je hodne drahy. ja tehu vitaminy chvili vysadim, tak to sestinedeli. uskodit urcite nemuzou, spis z financnich duvodu🙂, schovam si je na dobu po sestinedeli, pak se po dvou mesicich zacnem snazit

zuhra
29. kvě 2014

holky, vite nekdo, jak pit kontryhel - uz po revizi? celou dobu? diky

saraha1
29. kvě 2014

@zuhra jo tak ja beru ty z dm a ty jsou vazne za par korun. jinak listovku mam taky levnou. Pred otehotnenim jsem brala kapky ptaci jerab, mam jeste jednu lahvicku, mozna ze ji jeste teda doberu, zacnu treba za mesic, no uvidim. S tim kontryhelem davkovani netusim, ale urcite to tady nekde bude, myslim v nejaky diskuzi o bylinkach.

zuzikhak
29. kvě 2014

Ahoj, já ten kontryhel pila, měla jsem koupený čaj (nať z kontryhelu, dostání v lékárně), udělala jsem si ráno půl litru a tak nějak jsem to vypila za ten den, myslím že je na tom napsaný dávkování. Nebyl chuťově špatný, na to že to jsou bylinky. Měl by pomáhat na ženské pohlavní orgány a posiluje ovulaci, takže tím nic nepokazíte. Jinak jsem taky jedla listovku, ze začátku jsem si kupovala tu lepší, ale to dost lezlo do peněz, tak jsem nakonec skončila na úplně obyčejné(lékárna Dr.Max). Jinak chlap může jíst vitamín E, to podporuje spermie, tak ať z toho taky něco má :o)
Mě v nemocnici řekli ať vydržíme 6 měsíců, ale to mě přišlo hrozně dlouho. Tak jsem počkala na 2-3 menstruace a začali jsme se snažit. Co jsem se dočetla, tak to chce mít pravidelnou MS, aby se tělo trochu srovnalo. Nevím jak je to s tím snažením hned, ale co mě Dr. říkal, že tělo je po potratu dost oslabený, takže bych si s tím tak moc nezahrávala. Ale když se to má povést, tak se to povede!!!

saraha1
30. kvě 2014

@zuzikhak ja zaukolovala manzela, aby mi kontryhel privezl, tak sem zvedava, jestli bude mit v lekarne uspech. Pila jsi cely cyklus nebo treba jen do ovulace? I kdyz po ty revizi tezko rict, co se vsechno bude dit a kdy vlastne prijde MS. Doufam, ze v tom nebudu mit nakej chaos. Dneska to vypada, ze uz i bolesti bricha ustupujou. Manzelovi jsem koupila uz pred par mesici vitaminy, ale to bych nad nim musela stat, nebo mu to kazdej den dat pod nos, desne nespolehlivej v tomhle.

zuzikhak
30. kvě 2014

To je pravda, kdyby měli brát antikoncepci, to by to dopadlo :o). Já jsem ho pila docela dlouho, ničemu tím neublížíš. Mě MS nastoupila úplně stejně jak před otěhotněním a pokračovala normálně, takže to bylo dobré.

saraha1
31. kvě 2014

@zuzikhak nevim, jestli jsi to tu nekde psala, za jak dlouho jsi otehotnela? pokud jste to zkouseli hned po sestinedeli?
@zuhra od vcera me neboli bricho, jen k veceru trosku. zato mi zacina bejt nejak psychicky hur, asi mi to zacalo az ted dochazet. Mam slzy kazdou chvili v ocich. Ach jo. Co ty?

zuzikhak
31. kvě 2014

@saraha1 Po první revizi to bylo po 3 měsících a otěhotněla jsem asi po 5 měsících a po druhé revizi jsem počkala na 2 MS a povedlo se nám to vcelku hned(začali jsme se snažit Září-Říjen???) a koncem Listopadu jsem byla už na kontrolce.

zuhra
1. čer 2014

@saraha1 ahoj, asi stejne:( teda me boli porad a porad krvaceni, ale nic tragicke. ale jak pises, nechce se mi nikoho videt, jsem schopna cumet pred sebe hodiny a ani necist nebo koukat na televizi. ono je to o to horsi, ze nebudem mit praci - tezko se pak clovek do neceho zakousne, aby na to obcas nemyslel... kontryhel jsem si koupila, ale jsem v tom dost laxni - prece jen dva mesice se o nic pokouset nebudeme urcite...

saraha1
1. čer 2014

@zuhra tak ja jako koukam na filmy, domaci prace, ale nemam moc nejako prijemnou vidinu v budoucnosti. Asi kdybych vedela, ze po prazdninach jdu zase vesele do prace, hned bych na tom byla lip. Jinak me jen obcas poboliva bricho malicko a spineni se mi strida s krvacenim cca po 12 hodinach 😀. Kontryhel piju, chutove je pro me v pohode. Dneska v tescu jsem omylem zabrousila do oddeleni s kojeneckyma obleckama, no tak hned slzy v ocich. Manzel me hned hnal pryc 😀. A co Tvuj partner, nejak si se o nem nezminila, mas v nem nejakou podporu? Ten muj se snazi o tom moc nebavit, chce jit dal, plus nervove to celkem nedal, no jo, posledni tyden byl pro nej drsnej - malem jsme prisli o psa - nase prvni dite, a o druhy jsme prisli opravdu. No jo, zenska toho musi snest vic! 🙂

zuhra
1. čer 2014

@saraha1 chlap to nějak dává,snad,taky moc nemluvi

zuhra
2. čer 2014

Tak holka,co se mnou ležela,jde zitra na revizi znovu,neprocistili to😒

zuhra
2. čer 2014

holky, me se ted hlavou honi pekny napady:( prvne jsem byla u te gynekolozky (stehovala jsem se), podle ni tehotenstvi norma, jako kazda zenaksa v tomhle stadiu. Za 10 dni jsem mirne krvacela, v nemocnici mi rekli hned revize, ujistili me, ze jeste projedou UTZ, ze je treba dva nazory - to uz se nestalo, ani hcg, nic. ve stredu me ceka kontrola a pani doktroce moc neverim (v nemocnici se tvarili, ze to mela vedet). navic se spetli moji krevni skupinu (pichli mi injekci pro RH-, trvala jsem si na tom, ze mam RH+, coz se nasledne ukazalo jako pravda). a spolupacientka jde znovu, ze ji nedocistili..... no hruza!!!

saraha1
2. čer 2014

@zuhra ty jo, no jasny, chapu, ze premyslis, jestli nekde nedoslo k chybe, ale to uz ted stejne nezjistis. Pravdou je, ze me delala mudr utz a druhej den pred revizi jeste v nemocnici, merila si i delohu ci co, spis nez ze by zjistovali, jestli se mudr nesekla, tak proste mapovali teren pro tu operaci. Jinak ja byla dneska na kontrole, aby mi ukoncila neschopenku, a procisteno dobre, jen nejaka tekutina, ale to je bezny, deloha jinak cista. A me pichli taky na ten RH faktor, ale ja svou kr.sk. neznala. Ja si myslim, ze se muze stat, ze to neprocisti dobre, otazkou je, jak moc to je zanedbanim pece, nebo se to proste stava.
Zkouset mame hned po sestinedeli, koupat bych se nemela, ale prej kdyz nedam, tak nejdriv az prestanu kompletne spinit. Neschopenku mi napsat na leto nemuze, ze mam zkusit praktickyho treba kvuli zadum. Zapomnela jsem se zeptat, jestli muzu klidne cvicit, posilovani bricha atd. Ale jeste radeji pockam nakej ten den.