Zamlklé těhotenství, potrat - pojďte si popovídat

vikakey
30. led 2014

Ahoj, snazila jsem se zapadnout do rozjete diskuze, ale jaksi to nevyslo, tak to zkousim znova.

Takze abych to trochu popsala, prvni snazeni zaclo v lete 07, za pul roku jsem hledela na prvni //, no vydrzelo to jen do 9 tt, vacek byl stale prazdny a ja sla v breznu tehoz roku na kyret, do pul roku se povedlo zase a v kvetnu 09 se narodil nas prvni syn.
Rok na to jsme se chteli pokusit o druhe, klaplo to hned 1. mesic, ale bylo to biochemicke a v 5tt to odeslo s MS, hned v srpnu se ale zadarilo a nas druhy kluk se narodil taky v kvetnu - roku 2011.
Tim bylo planovani ukonceno, ja sice dalsi ditko chtela, manzel uz ne - co se ale nestalo, v lete 13 jsem neplanovane otehotnela, bohuzel stejne neplanovane v zari musela na zakrok, protoze se v 10tt zjistilo, ze prckovi prestalo bit srdicko. Neni to ani 5 mesicu a ja tento potrat furt nemuzu "zkousnout", beru ho nejhur ze vsech, asi proto, ze ten tvorecek tam byl (to pri prvnim ZT nebylo), ale hlavne proto, ze nemam na co cekat, na co se tesit, protoze dalsi snazeni u nas nebude ☹

Kdo je tu po potratu, at cerstve nebo uz delsi dobu a chtel by popovidat? At uz se snazit zacne nebo ne, to je uplne jedno 😉

vikakey
autor
1. únor 2014

@leeenaa tak at jsi s ni spokojena 😉 ja pravda, ze kdyz clovek problem nema, tak nezjisti jak moc (ne)dobry je jeho gyndr. 😖

leeenaa
1. únor 2014

@vikakey presne tak 😉 a dekuji.

cibka
1. únor 2014

ahoj holky,
přidám se k vam dnes je to 10 dní spontálně potratila byla jsem 6+3 a musela na revizi dělohy protože tam zustal zbytek pl .vejce. bolí to oto víc protože se nám to povedlo spontálne již mám za sebou 3 neuspěšné IVF a ted po 6 letech ja poprvé viděla jak vypada pozitivní těhotenský test na vlastní oči. asi jak píšete jediné co pomuze je mimco v náručí, ale mám obavy aby se to povedlo protože tohle beru opravdu jako zazrak. díky za jaké koliv zkusenosti či rady.. držím vám všem palečky at se dočkáte co nejdříve

vikakey
autor
1. únor 2014

@cibka o je 😒 to jsou fakt rany pod pas 😢 takove dlouhe snazeni, tolik neuspechu a kdyz uz to vypada dobre, zase se to posere ... a presne - chce to novou nadeji, rychle snazeni a brzke zadareni s dobrym koncem ... jen tak clovek na to spatne zapomene (aspon trochu)

vikakey
autor
1. únor 2014

@leni84 kdyz by se ti chtelo - ozvi se pak, jak ti dopadla KO 😉

leeenaa
1. únor 2014

@cibka Ahoj, mrzi me, ze te musime privitat mezi nami. Ja mam za sebou ZP v 14tt a ted SP v 7tt 24.1., cekaji me snad konecne nejake testy. Zmenila jsem i doktora. Jinak piju kontryhelovy caj, pomaha s obnovou sliznice delohy a zlepsuje i ms. Koupila jsem si kyselinu listovou. Co nejvic pomaha je o tom mluvit, nedusit to v sobe. I tak mam za sebou hodne probrecenych noci a obcas to na me padne. Ale porad si rikam, ze to proste vyjde 😉 Hodne mi pomohl manzel a kamaradi. Drz se, jak to jen jde. Bude lip 🙂

leni84
1. únor 2014

@vikakey Určitě dám vědět! 🙂 Děkuji!

cibka
1. únor 2014

vikakey - no a to ani nemluvim že jsme mezi tím meli nekolik IUI dneska se cítim trochu lepe asi je pravda kdyz se o tom mluví ze to pomaha

leeenaa - děkuju. nejhorší jsou ti doktori kdyby jste to holky videli ja prijdu do nemocnice a dr na me od kdy krvácíte tak rikam od rana a on a to jdete jako az ted bylo asi 14 hodin. tak mu rikam ze sem volala ke svýmu rano ale ze tam není jen sestra a ta mi rekla kdyby se to nezhorsovalo ze si mam zavolat druhý den a kdyby ano ze mam jít do nemocnice tak mi rika hm tak se bezte svlíknout. tak do me sáhnul a tak necitne hm to je spontální potrat tak si vas tu rovnou nechame. fakt jako mazec a jako kdybych s tim mela zkusenosti kazdý den..
i já mám takové noci spíš večery ale snažím se brečet tak aby to manžel nevidel. listovku jsem začala brat kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna tak ji beru porad.
jsem zvedava kdy nam reknou ze se muzeme začít snažit nekdo ríka 3 měsíce nekdo 6 tak nevím.
jinak me hodne pomohl muj sef kdyz jsem se s ním o tom bavila a dokonce se dozvedel o nejakém lečiteli jmenuje se hakl vladimír tak jsem četal ruzna fora a mozna do toho pujdu 🙂 člověk se z části smířil že uz to neklapne a ted nová naděje takze musím zaměstnat necím pamet.

a jeste dotazek asi 2 mesíce jsem chodila na zumbu a myslím ze mi k tomu pomohla a chtela bych zase pokracovat opravdu musím dodržet 6 týdnů a šetřit se ? máte s tím někdo zkusenosti me nic není a nebaví me nic nedelat ...

luckag2
1. únor 2014

Bohužel se musím přidat,mám po revizi (zamlklé těhu) v 9 týdnu. Už je to skoro 5 měsícu,ale pořád to bolí,doufám,že se brzy zadaří a budeme mít zdravé mimi 🙂

leeenaa
1. únor 2014

@cibka v nemocnici jsem mela na doktory nastesti stesti. Vzdycky na prijmu i na sale byli skveli. Naposledy jsem mela SP. Jasne mi to bohuzel bylo hned, kdyz jsem zacala doma krvacet. Na pohotovost jsme jeli hned jak to slo. Asi do pul hodiny jsem byla v nemocnici. Na utz uz nic nebylo. Hned si me tam nechali. Dokonce me sestra vezla na pokoj na vozicku. Kde jsi byla v nemocnici, ze tam jsou tak necitelni? Jinak se snazenim je to ruzne, nekdo rika po prvni ms, nekdo po druhe az treti a nekdo az po pul roce. Podle me ale sama poznas, kdy se na to uz citis 😉 Jinak se zumbou nevim, ale je pravda, ze bys na sebe mela davat opravdu pozor a hodne odpocivat, aby ses dala brzy do poradku. My planujeme treba relaxacni vikend, budeme hodne chodit na prochazky a odpocivat asi nekde v laznich

leeenaa
1. únor 2014

@luckag2 poprve jsem mela ZT ve 14tt, bolelo to hodne dlouho, asi tak pul roku. Chce to hlavne zamestnat hlavu. Chodit hodne mezi lidi, najit si nejakeho konicka... Na Novy rok jsem zjistila, ze jsem tehotna. Bohuzel nam radost vydrzela jen par tydnu. V 7tt jsem mela SP. Je to pred cca tydnem. A mam to jako na houpacce. Obdobi kdy si rikam, uz abych byla tehu a pak zase pochyby, co kdyz to nevyjde. Psychika dela hodne. Kazdopadne je zkusenost s prvnim potratem hrozna, ale musime vsechny doufat, ze priste to dopadne. Protoze s pochybami to nepujde ☹ Zjistovali ti duvod, proc se to stalo?

cibka
2. únor 2014

@leeenaa ja byla v nemocnici na Kladne jako nejhorsí byl ten doktor na příjmu jinak pak ok. a pravě proto jsem si raději volala ke svemu dr a sestra mi rekla že uvidim no ... a ten na pohotovosti mi taky řekl že tam nic nevidí ale přitom v děloze zůstal zbytek toho plodovýho vejce. 10.2. jdu ke svému dr tak se ho zeptatm co a jak snad mi poví kdy mužeme a jak s tím cvičením. je fakt že mi přijde ze jsem více unavenáa o relaxačním víkendu jsme se také bavili 🙂 ale jeste nevím kdy u nás se to ted semlelo manžel dostal ledvinovou koliku a čeká na zakrok :(

cibka
2. únor 2014

@leeenaa a u tebe důvod znají? jinak moje švagrova pred nekolika lety taky potratila kolem 6 týdne pak ji špatne vyčistili tak musela znova a tak po nejaké dobe otehotnela znovu a čekala dvojčata přisel zase onen týden a ona potratila nejdřív jedno a pak i druhý asi za třičtvrte roku otehotnela a ted mají doma 4 letého klučíka shodou náhod měl narozeniny na muj SP

kata1988
2. únor 2014

holky mám dotaz, dělal s vámi doktor něco po zamlkém těhu? mám na mysli nějaké testy,vyšetření atd... já otěhotněla pátý cyklus(radost z těhu mi vydržela pouhý týden), z toho vaječníky se mi rozeběhly až po 3 cylku,kdy mi musel dr nasadit proveru,aby je vzkřísil po vysazení HA...

cibka
2. únor 2014

@kata1988 myslím že žádné nedělají kdyz je to poprve a podruhé a nebo pokud si sama nejaké nevydupeš

leeenaa
2. únor 2014

@cibka jakeho doktora jsi mela na prijmu? Taky jsem byla na Kladne.

vikakey
autor
2. únor 2014

@luckag2 zdravim, to jsme na tom dost podobne, ja ZT v 10tt taky pred skoro 5 mes.

@kata1988 ahoj, nedelali nic, nic nerikali, ja mela obe ZT jine, pri prvnim jen prazdny vacek, ale ted naposled uz tam drobek se srdickem byl ... gyndrovi se to ale od zacatku nejak nezdalo ... rekla bych ze se nekam posila tak po 2-3 potratech po sobe jdoucich - nevim - ja je mela v rozmezi vic jak 5ti let - takze u me se vubec nic neresilo.

Jinak snazeni - je to doktor od doktora, znam spoustu lidi, co mohli po prvni porevizni (i muj gyndr. ma tento nazor), ovsem prumer je pockat 3 mesice ... 6 mesicu cekacku uz da maloktery dr., ale stava se - mozna prave kdyz se ceka na vysetreni a genetiku, aby byly nejdriv vsechny vysledky

cibka
2. únor 2014

@leeenaa Nováček Tomáš ale na dveřích byl napsanej nejakej japonec nebo co. ty jsi z Kladna?

cibka
2. únor 2014

@vikakey díky za info ohledně čekání.. ono stejne asi záleží jak je tělo připravené ja měla jít nakontrolu za 14 dní a kdyz jsem k tomu mému volala tak mi sestra řekla že tam stejne výsledky budou až za 3 týdny tak me objednala pozdeji.
holky nevíte proč se to posílá na hystologii?

leeenaa
2. únor 2014

@cibka tak ten me prijimal ted naposledy a i me operoval a nemuzu si na nej stezovat. Byl mily a sympaticky. Poprve me prijimal ten Vietnamec a i ten je skvelej. To se neda rict o primari Ullrychovi, to je arogantni pitomec a taky o Jandourkovi, u toho ani nechapu, jak muze delat s zenskyma, je velmi netaktni. Puvodem jsem z Kladna, ale bydlime ted na Stochove. Ja po druhem potratu zmenila i doktora, ten muj to nejak nechtel resit.

cibka
2. únor 2014

@leeenaa aha tak asi zaleží jaku ma zrovna naladu 🙂 mě zase operoval primář Ullrych a byl v poho je fakt ze pak prisel za jednou zenskou na pokoji a ta se ho ptala jak dopadal ze uz je druhý den po opraci a nic neví a on jí začal neco rikat a ona se na nej tak podívala a on rika vy jste ta a ta a ona ne nejsem a on jo ja uz vim vy jste ta co se porad mračí a ona no víte nemam duvod se smat - brali ji totiž celý vnitřek. ... jandourka asi neznam ale to jmeno mi neco rika mozna mi delal pred nekolika lety laparku ale nevim
tak to je kousek od kladna - stochov 🙂

leeenaa
2. únor 2014

@cibka o nalade je to urcite. Nejen doktora, ale i pacienta 😉 Na Kladne jsem bydlela 25 let, chodila jsem tam na ZS, SS a VOS. Na Stochove bydlim neco malo pres rok, predtim jeste nekolik let v Praze. K jakemu chodis doktorovi a byla jsi na nejakych vysetrenich?

cibka
2. únor 2014

@leeenaa chodím ke Kučerovi. jaká vysetrení mas na mysli pred nekolika lety jsem byla na laparce zda mam pruchodné vejcovody to bylo ok pak sem byla na imunologii a v gennetu v praze nam delali taky nejaký testy kvuli ivf. co zjistili je ze mam nepravidelne ovulaci a na imuno zvýšené nk bunky jinak nic

leeenaa
2. únor 2014

@cibka aha, tak nas to vse teprve ceka. Uvidime, na co prijdou. Byli jsme akorat v Genettu pri prvnim tehu, kde zjistili, ze je zamlkle a udelali pak testy z odberu pri revizi a nic nenasli. Ted pri tom druhem SP mi brali taky hodne odberu krve a posilali to i na histologii. Mezitim jsem po zvazeni a porade s manzelem zmenila po cca 14 letech doktora, jdu tam v utery. Cetla jsem na nej skvele recenze a specializuje se i na priciny neplodnosti. Tak uvidime, jestli nam poradi a zacne se to resit. Nejsem pokusny kralik, aby se jentak cekalo, jestli to vyjde. Vy to ale asi resite uz delsi dobu, tak snad nam to brzy uz vyjde 😉 Je to k vzteku, kdyz clovek vidi, jak neprizpusobivy se v klidu mnozi...

cibka
2. únor 2014

@leeenaa no my se snažíme už 6 let a ted sem poprvé otěhotněla přirozene. máme za sebou vyčrpané 3 pokusy ivf a nekolik inseminací. a nasazení prasku a zkousení po nich doma a nic a ted se to povedlo ani nevíme jak ale jak vidís stejen to nedopadlo ale aspon víme ze to jde to je na tom asi to pozitivní. a jak říkas to furt nikam chodís furt na neco čekas a nakonec ti reknou ze je vse ok a že to chce čas. také čekám na výsledky z histologie po tom SP ani sem nevedala ze se to posílá tak jsem zvedava a jak probíha první navšteva po SP? je klasická prohlídka?

leeenaa
2. únor 2014

Nevim, jak u tveho doktora, ale me ten muj ani neprohlizel. Jen se zeptal, jestli nekrvacim a mam prijit az po prvni ms. Tak to bylo i poprve. Akorat, ze ted tak mimochodem vytahnul i vysledky z Genettu o kterych mi vubec nerekl a ani jim nerozumnel. Stejne tak jako tem vyslfkum po SP. Jsem fakt zklamana a tak jdu jinam. Na histologii to posilaji vzdycky. Vy jste si toho tedy zazili fakt hodne☹ Ja poprve otehotnela mesic po vysazeni HA, pak jsme cekali 3 mesice a zkouseli dal. Manzel pracuje na smeny a ja nejsem typ na vypocitavani plodnych dnu, nakupu ovu testu a tak. Proste kdyz mame chut, tak na to vlitneme 😀 Tak se zadarilo po cca dalsich 5 mesicich. Takze otehotnet umime, ale asi je nekde chybka. Poprve zamlkle a pak spontanni. Mam ale kamaradku, ktera nemohla otehotnet 5 let. Pak se to povedlo po nekolika pokusech v car a druhej kluk se jim povedl jen tak mimochodem par mesicu po porodu. Takze neboj, mame sanci 😉

cibka
2. únor 2014

no ja k tomu dr teprve pujdu takze uvidim co a jak ale taky myslim ze je brzy aby me prohlížel no uvidíme. kazdopadne jak píses oni tomu moc nerozumí proto pokud to nejde do roka a půl normalne tak te posílají do tech caru... ja jsem vlastne zjistila sama ze mam problem s ovulací taky to nevypočítávám nemeřím a tak ale zkusila sem ty ovu testy a rikam to je divny nic tak sem mu to rikala a on mi rekl ze ji mam nepravidelne ale jak to nevim to taky muze bejt klidne 3 do roka nebo 1? to fakt nevim tak sem myslela ze nam pomuze ta inseminace nebo ivf ale zatim nic. jinak manzel taky dela na smeny. no a ted po tom SP mi navíc zjistili ze mam vzacnou krev a ab - a do toho rh faktor naky - no a to není ´moc dobrý takze sem dostala injekci která se dava prave pri potratech nebo porodech aby si telo na priste vytvorilo protilatky a plod nevypudilo ale poprve se to nedela prý si telo vytvoří protilatky samo..

luckag2
2. únor 2014

@leeenaa nee,jen mi řekli,že bohužel se to stáva..A že důvod zjištují až jak se to stane víc krát!! Bylo to moje úplně první těhu..a bohužel špatně skončilo 😒

luckag2
2. únor 2014

@vikakey A jak si na tom ted,snažíte se??

vikakey
autor
2. únor 2014

@luckag2 byt to jen na me snazila bych se hned po 1-2 ms ... ale chlap uz nechce ☹ - takze u nas 2 deti konecna ... ja teda doufam, ze casem treba zmeni nazor - takze cekam a verim - bohuzel to nevidim, ze by se to zmenilo v prubehu par tydnu ci mesicu - spis roku - a to je slovo, ktere me desi, protoze si davam max. 3-4 roky, pozdeji uz bych se asi na dite citila stara 😖