Zamlklé těhotenství, potrat - pojďte si popovídat

vikakey
30. led 2014

Ahoj, snazila jsem se zapadnout do rozjete diskuze, ale jaksi to nevyslo, tak to zkousim znova.

Takze abych to trochu popsala, prvni snazeni zaclo v lete 07, za pul roku jsem hledela na prvni //, no vydrzelo to jen do 9 tt, vacek byl stale prazdny a ja sla v breznu tehoz roku na kyret, do pul roku se povedlo zase a v kvetnu 09 se narodil nas prvni syn.
Rok na to jsme se chteli pokusit o druhe, klaplo to hned 1. mesic, ale bylo to biochemicke a v 5tt to odeslo s MS, hned v srpnu se ale zadarilo a nas druhy kluk se narodil taky v kvetnu - roku 2011.
Tim bylo planovani ukonceno, ja sice dalsi ditko chtela, manzel uz ne - co se ale nestalo, v lete 13 jsem neplanovane otehotnela, bohuzel stejne neplanovane v zari musela na zakrok, protoze se v 10tt zjistilo, ze prckovi prestalo bit srdicko. Neni to ani 5 mesicu a ja tento potrat furt nemuzu "zkousnout", beru ho nejhur ze vsech, asi proto, ze ten tvorecek tam byl (to pri prvnim ZT nebylo), ale hlavne proto, ze nemam na co cekat, na co se tesit, protoze dalsi snazeni u nas nebude ☹

Kdo je tu po potratu, at cerstve nebo uz delsi dobu a chtel by popovidat? At uz se snazit zacne nebo ne, to je uplne jedno 😉

wosk
4. únor 2014

@cibka Podle mě to potvrzení těhotenských tkání je jen to, že řeknou, že to opravdu bylo těhotenství a ne třeba cysta/nádor/myom. Mě jen řekli, že to byla opravdu těhotenská tkáň a to je vše (když dělali tu histologii). Když to bylo na té cytogenetice, tak zkoumali i možnou příčinu (ne že by teda na něco přišli :o)), zjistili pohlaví a je to asi komplexnější (rozuměj i dražší, proto se do jeho dělání asi nehrnou) vyšetření těch tkání. Ale nejsem lékař, to se jen domnívám, jak to je...

cibka
4. únor 2014

@wosk jasne díky za info 😉

leni84
4. únor 2014

@vikakey Ahoj, tak dnešní kontrola dopadla dobře..miminko odpovídá stáří podle ovulace, je krásně zavrtané a už mu tluče srdíčko..Tak snad už se nic nepokazí..🙂

vikakey
autor
4. únor 2014

@wosk vitej 😉 a t ti cas do dalsiho snazeni ubiha 🙂

@leni84 super, gratuluju 😉

leni84
5. únor 2014

Holky, všem moc děkuji za gratulace! Ještě nemáme vyhráno, ale je to na dobré cestě..Těm z vás, které si přejete otěhotnět moc přeji, aby se brzy zadařilo!

cibka
8. únor 2014

ahoj holky tak co u vas neco nového?

kata1988
9. únor 2014

ahoj,tak zase začínáme na novo, respektive si nebudem dávat pozor a necháme to na matce přírodě...

pindruscha
9. únor 2014

Ahoj, u mě 8. DC. Ještě necelé 3 týdny do výsledku vyšetření, manžel mě trochu přemlouval, jestli se nepokusíme už tento cyklus, pořád to ve mně hlodá, jestli se do toho pustit, nebo počkat, až co vyjde z testů... 😒

cibka
9. únor 2014

@kata1988 tak držím palečky at se příroda umoudří 🙂
@pindruscha výsledky budou určo ok a neboj 3 týdny utečou jako voda

ja jdu zítra na kontrolu bude to ve stredu 3 týdny po SP tak jsem taky zvedava co mi dr řekne

pindruscha
9. únor 2014

@cibka díky, tak ať je vše na kontrole v pořádku!

cibka
9. únor 2014

@pindruscha děkuju

terrorkax
9. únor 2014

Ahoj holky, ja prodelala spontalni potrat 18 prosince. Byla jsem v 10 tt, dva dny pred potratem bylo vsechno v poradku ☹ V patek jsem byla u doktora na potvrzeni noveho tehotenstvi..otehotnela jsem v sestinedeli, cca mesic po potratu.. Uz si nepripoustim, ze by se mi zase stalo neco osklivyho, ale myslim, ze az nastane 10tt, tak budou nerviky pracovat naplno 🙂

cibka
10. únor 2014

@terrorkax ahoj tak to moc moc blahopřeji a snad to tentokrát klapne 😉. mám takovej dotaz a to ti dr nic nerekl ze jsi otěhotněla v šestinedelí hodne jsem četla že ženský otěhotní v šestinedělí...

terrorkax
10. únor 2014

@cibka nene nerikal nic spatnyho, rikal, ze se to stava a ve vetsine pripadu se potrat neopakuje...my jsme se cilene nesnazili, proste se to stalo, ani nevime jak..o prvni dite jsme se snazili 16 mesicu, o druhe 20 mesicu

ipkh
10. únor 2014

@terrorkax Blahopřeji.
Také jsem si říkala, jestli do toho nejít hned, mě nikdo v nemocnici ani neříkal, jak máme dlouho čekat, ale moje dr. doporučila počkat do přeléčení boreliozy a taky po návštěvě genetiky kvůli mutacím genu, které byli zjištěny po 2. SP.
Tak si teď říkám, hlavně neotěhotnět (nesmím brát antk. kvůli tomu genu), když beru antb. a taky jsem objednala na léto týden u moře 😉

cibka
10. únor 2014

@terrorkax tak to je super že to ted klaplo takhle rychle 🙂

kacka_6
13. únor 2014

Holky, je to teprv 11 dní co jsem po revizi, ale fyzicky se cítím naprosto OK, na kontrolu jdu až v úterý, ale chtěla bych pomalounku začít cvičit a trochu se hýbat bo mám pocit že kynu. Tak se chci zeptat na váš názor. Nebo to mám opravdu ještě vydržet? Jinak vám všem přeju krásný den plný pozitivních myšlenek!!

vikakey
autor
13. únor 2014

@terrorkax gratuluju, super 😉

@kacka_6 mela jsem v papirech napsane 2 tydny se sestrit, 4-6 tydnu bez vany a sexu ... mam ale doma 2 deti, takze setrit se fakt nedalo 😉 A dnes uz mas Ct, do toho Ut na KO bych to jeste vydrzela a pak uvidis co ti rekne tvuj gyndr. 😉

ipkh
13. únor 2014

@kacka_6 Já jsem šla 5 dní po revizi do práce, ale nemám ji fyzicky náročnou. Po třech týdnech jsem fungovala už úplně normálně, byly vánoce, chodili jsme bruslit....

kacka_6
13. únor 2014

@vikakey
@ipkh já jsem šla do práce hned třetí den, sedím jen za počítačem, takže jsem neviděla důvod se doma dýl zdržovat a taky bylo pro mě lepší být mezi lidma, asi počkám do té kontroly, pro jistotu 🙂 mám docela strach co se tam dozvím, jelikož za poslední měsíc mi nic hezkého neřekla

cibka
13. únor 2014

@kacka_6 ahoj ja byla na kontrole v pondělí a včera to byli 3 týdny po revizi a ptala jsem se dr a rekli mi ze mam počkat az to dostanu a pak klido mužu

kacka_6
13. únor 2014

@cibka tak pozitivní zpráva 😉

cibka
13. únor 2014

@kacka_6 jj taky jsem hledala na netu kdy uz muzu začít neco delat tak se tesím az to bude 🙂

kacka_6
19. únor 2014

Takže paní doktorka mě včera vůbec nepotěšila, ještě se mám šetřit a výsledky ještě nemá, takže mám přijít po MS, super. Byla jsem z toho všeho zas včera špatná ☹

cibka
19. únor 2014

@kacka_6 a delala ti prohlídku a rekla ti proč se mas setrit? neboj ms dorazí coby dub a výsledky jsou určo ok

kacka_6
19. únor 2014

@cibka jj dělala, ale je ntakovou mega rychlou, ptala jsem si ji, jestli jak omůžu začít cvičit, když mě nic nebolí a fyzicky se cítím ok, na to mi řekla, že vůbec, že sem mám do té MS šetřit... ale asi to stejně nevydržím

cibka
19. únor 2014

@kacka_6 no tak me taky řekli že mam počkat do ms a pak ze mužu tak doufam ze už snad dorazí behem přístího týdne dnes jsem 4 týdny po revizi

cibka
28. únor 2014

@kacka_6 ahoj tak jak se daří jak to zvladaš?

kacka_6
28. únor 2014

@cibka Ahojky, snažím se, někdy to jde dobře, jindy mě to přepadne a je to na houbelec ☹ Ale teď mám rozptýlení, jsem podruhé tetka, sestře se v pondělí narodil Tomášek... a co ty??? jak se máš? Nějaké novinky?

cibka
28. únor 2014

@kacka_6 tak to blahopřeju tetko 🙂 ja včera dostala ms po 5 týdnech po revizi jinak po tech 3 týdnech co jsem byla na kontrole tak tam bylo videt na utz 22 mm velký vajíčko takže ovulka probehla normalne. tak snad vše funguje jak ma tak uvidíme. taky me to občas prepadne ale furt si rikam lepší takhle na začátku než pak někdy později.
tak se drz a zase písni jak bojuješ. Tomášek ti dodá sílu 😉