Zamlklé těhotenství, potrat - pojďte si popovídat

vikakey
30. led 2014

Ahoj, snazila jsem se zapadnout do rozjete diskuze, ale jaksi to nevyslo, tak to zkousim znova.

Takze abych to trochu popsala, prvni snazeni zaclo v lete 07, za pul roku jsem hledela na prvni //, no vydrzelo to jen do 9 tt, vacek byl stale prazdny a ja sla v breznu tehoz roku na kyret, do pul roku se povedlo zase a v kvetnu 09 se narodil nas prvni syn.
Rok na to jsme se chteli pokusit o druhe, klaplo to hned 1. mesic, ale bylo to biochemicke a v 5tt to odeslo s MS, hned v srpnu se ale zadarilo a nas druhy kluk se narodil taky v kvetnu - roku 2011.
Tim bylo planovani ukonceno, ja sice dalsi ditko chtela, manzel uz ne - co se ale nestalo, v lete 13 jsem neplanovane otehotnela, bohuzel stejne neplanovane v zari musela na zakrok, protoze se v 10tt zjistilo, ze prckovi prestalo bit srdicko. Neni to ani 5 mesicu a ja tento potrat furt nemuzu "zkousnout", beru ho nejhur ze vsech, asi proto, ze ten tvorecek tam byl (to pri prvnim ZT nebylo), ale hlavne proto, ze nemam na co cekat, na co se tesit, protoze dalsi snazeni u nas nebude ☹

Kdo je tu po potratu, at cerstve nebo uz delsi dobu a chtel by popovidat? At uz se snazit zacne nebo ne, to je uplne jedno 😉

luckag2
2. únor 2014

@vikakey aha a jak máš staré děti?? My ještě nemáme dítě, a navíc děláme každý na směny a často je máme opačné takže tím se snažení komplikuje :D

cibka
2. únor 2014

@vikakey určo to jeste klapne chlapi potrebují více času...

leeenaa
2. únor 2014

@cibka taky jsem slysela, ze se to resi az napotreti. To snad vymyslel chlap a nebo zenska, co to nezazila. Kdo to ma psychicky vydrzet ☹ Kazdopadne vkladam ted nove nadeje do noveho doktora 😉

leeenaa
2. únor 2014

@luckag2 držím palce, ať to brzy vyjde 😉 ja si taky rikam, ze do tretice vseho dobreho 🙂 ja uz vazne na revizi nechci! 😉

luckag2
2. únor 2014

@leeenaa děkuji Tobě taky 😉

vikakey
autor
2. únor 2014

@luckag2 4,5 a 2,5 r. 😉

@cibka ten muj toho casu potrebuje fakt hafo ☹ - cekat a doufat je jedine co mi zbyva, protoze (ac mam doma dva rarachy, kteri me obcas umi dost vytocit a stresovat - ale jsou to samozrejme moji mazlici :-* ) si nejak neumim pripustit, ze uz bych si tehotenstvim a porodem nikdy neprosla a ze by to tretatko nebylo ...

luckag2
2. únor 2014

@vikakey aha tak to už nejsou miminka 😉 Já mám zatím akorát psí miminko tak trénuju 😀

holubice.petra
2. únor 2014

Ahoj holky ja prvni zp v 9+6tt v roce 2007....pak velke snazeni nakonec jsem otehotnela po IVF 2011 se nam narodil syn....ted v zari 2013 jsem otehotnela prirozene byla to dvojcata...bohuzel v 6tt se jedno vstrebalo a v 9tt druhe prestalo vyvyjet tak zase v 9tt zp a revize...ted jsme dalsi tehu zkouseli prirozene a nepovedlo se zitra chci zavolat do CARu a zkusit KET mame totiz jeste sest embryi zamrazenych....tak jsem zvedava

vikakey
autor
2. únor 2014

@luckag2 no jo, mimca uz jsou nenavratne pryc, i kdyz ten mladsi je fakt mazlik a mamcina prdelka, to starsi tak tulivy neni 🙂
@holubice.petra "Vitej" u nas a hodne stesti do dalsiho snazeni a zitra se ozvi 😉

luckag2
2. únor 2014

@vikakey To věřím 😉 Snad se taky dočkám.

vikakey
autor
2. únor 2014

@luckag2 to urcite, jednou si te to stesticko prece najit musi 😉

luckag2
2. únor 2014

@vikakey Já v tom doufám, a děkují 😉

cibka
3. únor 2014

@leeenaa no to je fakt to vymyslel ten kdo si tím neprosel jinak by to nikdo takhle udelat nemohl

leeenaa
3. únor 2014

@cibka odkud jsi z Kladna, je nam podobne, tak se mozna zname a ani o tom nevime 🙂

cibka
3. únor 2014

@leeenaa přímo z centra Náměstí svobody

leeenaa
3. únor 2014

@cibka tak to ja bydlela v panelaku v Krocehlavech 😉

cibka
3. únor 2014

@leeenaa to ja pred 10 lety taky 🙂

pindruscha
3. únor 2014

@leeenaa některý doktor to řeší až napotřetí, já měla asi štěstí, moje doktorka mě "už" po druhé revizi odebrala krev na první testy a říkala, že když vyjdou negativní, že bude pátrat dál. Jinak jsem tak pročítala diskuze i na jiných serverech, kde holčinám po revizi psali doktoři z těch různých CARů a Gennetů a lákali je na návštěvu, že jim pomohou.
Napotřetí bych to asi nedala, musí se nám to povést! Držím palce!

leeenaa
3. únor 2014

@pindruscha Díky za podporu 😉 Zítra jdu k jinému doktorovi, tak uvidíme. Mě ať z Gennetu nezkouší psát ani sám majitel, hnala bych je, i sprostá slova bych možná použila 🙂 To jsi měla na doktora fakt štěstí, ten můj tak nějak neví asi co s tím a nejradši by to nechal s tím, že se to jednou povede. Ale já to potřetí prostě už vážně nedám ☹

ancas
3. únor 2014

Tak sem hledala diskuzi kam se přidat a třeba se i virikat,tak sem si rekla ze treba vy me pochopite.Mám za sebou bohužel 5 samovolnich potratu je to těžké bavit se o tom z mužem nebo rodinou.Všichni mi jen rikaj neboj si mlada ty ještě budeš mit děti ale já chci dítě ted dokut sem mlada :( vim ze to nejde lusknutim prstu ( bohužel).Prosli sme si i ivf ale neuspesne.Nikdo neví co citite kdo to nezazil.

kacka_6
4. únor 2014

Ahoj holky, já jsem revizi podstoupila včera podle PM v 9+1tt. Na UZ byl viditelný jen gestační váček, ale hodnota HCG pořád rostla a to dost rychle, tak mi doktor dával nějakou naději. Ovšem včera na prohlídce se potvrdil zamlklý potrat, byla jsem připravená na nejhorší, i když jsem pořád doufala, že to bude OK, tak jsem mohla hned podstoupit zákrok. Bylo to moje první těhotenství a i když mě všichni utěšují, že jsem mladá a napodruhé se to určitě povede, tak mám z toho velký strach ☹. Vím, že nic není ztraceno a za pár dní budu snad mluvit jinak. Přeji vám všem hodně štěstí, ať se dopracujeme všechny k vytouženým miminkám :-*

ipkh
4. únor 2014

@kacka_6 Já jsem to tak měla 🙂
V dubnu jsem měla ZP v 6. TT, v září otěhotněla a donosila, po třech letech taktéž 😵

vikakey
autor
4. únor 2014

@ancas predpokladam, ze genetiku a ruzne vysetreni mate za sebou - na nic se neprislo, proc se tak deje? - moc drzim palce, aby to brzy vyslo.

@kacka_6 je moc brzo na to, abys ted myslela jinak, je pochopitelne, ze mas ted jen negativni myslenky - ale je pravda, ze za mesic budes mluvit jinak 😉 ja po SP v 5tt otehotnela hned dalsi mesic a vse OK, a po ZT v 9tt jsme se zacli snazit po 3 mes. a zadarilo se za dalsi 3, taky vse v poradku. O poslednim ZT mluvit nemuzu, po nem uz bohuzel neni snazeni planovano. 😒

kacka_6
4. únor 2014

@vikakey jj, mám doporučené 3 měsíce počkat a nechat tělo pořádně pročistit, ještě uvidím jaké budou výsledky histologie, jelikož se jim nelíbilo, že tak rostla hodnota HCG, prý je to neobvyklé a musím chodit na krev dokud neklesne na nulu. Přeji Ti, aby muž povolil a svolil 😉

cibka
4. únor 2014

@kacka_ahoj držím ti palečky je to hrozný kolik toho dneska je nebo jestli se dřív o tom nemluvilo ...vím jak se ted cítís a jak to bolí musíme vsak doufat ze to proste jednou klapne drž se. tobe rekli tak rychle kdy se muzete začít snažit tak to ja vubec nevim jdu kdr po 3 týdnech a to je přístí týden

kacka_6
4. únor 2014

@cibka Ahojky, děkuji za povzbudivá slova 🙂 jj, dr mi při propouštění oznámila jak dál. Četla jsem si Tvůj článek ☹ a moc Ti držím palečky, ať vám to vyjde, taky to nemáš vůbec lehké. Já jdu za 14 dní na kontrolu, už budou výsledky z histologie, tak doufám, že na mě nebude čekat ještě nějaký další kopanec ☹

cibka
4. únor 2014

@kacka_6 no už toho mame za sebou dost to je pravda a teprve ted se nam zadarilo a prirozene takze o to to byl hotší šok ja si volala ke svemu dr kdyz jsem sla z nemocnice a a rikam ji ze mam prijit za 14 dní a sestra mi rekla ze to ano ale ze výsledky budou az za 3 týdny takže me objednala za 3 týdny no taky jsem zvedava zda bude vše v poradku- ja mam v papírech jen dodrzovat hygienu pít a setrící rezim jinak nic jak dlouho čekat nevím hodne jsem četla tady na diskuzích ze stačí 1 ms nekdo 3 mesíce a nekdo 6 tak vubec nevim. neboj určo výsledky budes mít dobré. ted je to tezky ale určo bude líp

kacka_6
4. únor 2014

@cibka taky jsem četla hodně diskuzí co a jak, počkám ještě co mi řekne moje dr. Každopádně asi pujdu do nějakých vitamínů. Třeba je to dobré znamení že se zadařilo přirozeně 😉

wosk
4. únor 2014

ahoj holky, tak já mám za posledních 16 měsíců za sebou 4 těhu, z čehož 2 dopadly SP a 2x jsem musela na revizi. Zběžně jsem vás dočetla, chtěla bych zareagovat, ale nebudu jmenovat přesně, neb si to přesně nepamatuji :o) Co se týče genetických testů, myslím, že by je měli dělat v každém CAR, ale gyndr posílá k těm, se kterýma je domluven, nicméně si myslím, že se dá říct, že chcete jít jinam. My byli v gennetu, nijak mě to nenadchlo, ale chovali se profesionálně, na termín jsme čekali měsíc, pak 3 na výsledky. Byli jsme tam po 2. potratu. Normálně se posílá až po třetím, ale já dr řekla, že to potřetí už zažít nechci, tak vypsala žádanku rovnou. Teď po posledním jsem byla na imunologii (myslím že v praze to dělá jen podolí), objednána za měsíc, měsíc jsme čekali na výsledky a teď dodržujem jejich "rady". Jinak histologii dělají po každé revizi, ale po 3. potratu by měli dělat i cytogenetické vyšetření plodu (po 3. mi ho neudělali, ale po 4. jo, už jsem to měla i v žádance, když to minule neudělali), kde by se mělo zjistit, jestli byla nějaká příčina toho MA (z histologie jen potvrdí, jestli se jednalo o těhu tkáň či nikoliv)..
Přeji nám všem, ať se brzo zadaří a máme na to další těhu hodně síly a optimismu ;o)

cibka
4. únor 2014

@wosk ahoj, co to znamená jestli se jedná o tehu tkan nebo ne co z toho je dobre? tak ty sis toho taky hodne prosla je dobré vedet ze vís ze muzes otehotnet určo se brzy zadaří a budes mít zdravé miminko a koukam ze jedno dítko uz mate