Zamlklé těhotenství, potrat - pojďte si popovídat

vikakey
30. led 2014

Ahoj, snazila jsem se zapadnout do rozjete diskuze, ale jaksi to nevyslo, tak to zkousim znova.

Takze abych to trochu popsala, prvni snazeni zaclo v lete 07, za pul roku jsem hledela na prvni //, no vydrzelo to jen do 9 tt, vacek byl stale prazdny a ja sla v breznu tehoz roku na kyret, do pul roku se povedlo zase a v kvetnu 09 se narodil nas prvni syn.
Rok na to jsme se chteli pokusit o druhe, klaplo to hned 1. mesic, ale bylo to biochemicke a v 5tt to odeslo s MS, hned v srpnu se ale zadarilo a nas druhy kluk se narodil taky v kvetnu - roku 2011.
Tim bylo planovani ukonceno, ja sice dalsi ditko chtela, manzel uz ne - co se ale nestalo, v lete 13 jsem neplanovane otehotnela, bohuzel stejne neplanovane v zari musela na zakrok, protoze se v 10tt zjistilo, ze prckovi prestalo bit srdicko. Neni to ani 5 mesicu a ja tento potrat furt nemuzu "zkousnout", beru ho nejhur ze vsech, asi proto, ze ten tvorecek tam byl (to pri prvnim ZT nebylo), ale hlavne proto, ze nemam na co cekat, na co se tesit, protoze dalsi snazeni u nas nebude ☹

Kdo je tu po potratu, at cerstve nebo uz delsi dobu a chtel by popovidat? At uz se snazit zacne nebo ne, to je uplne jedno 😉

vikakey
autor
30. led 2014

Nikde nikdo kdo by se chtel vypovidat? 😒

ipkh
30. led 2014

@vikakey Můj příběh je dost podobný tvému, je tady:https://https://www.modrykonik.cz/zamlkly-potrat/

leni84
30. led 2014

@vikakey Ahoj, tak já mám za sebou následující..poprvé jsem otěhotněla v březnu 2011, ale koncem dubna jsem musela jít na revizi pro zamlklé těhotenství - miminko se přestalo vyvíjet v 7 týdnu - vůbec mu nenaskočilo srdíčko, ale přišlo se na to až v 11 týdnu na další kontrole, tak mě to tenkrát hodně vzalo..Pak jsem otěhotněla až v únoru 2012, ale nebylo to z důvodu, že by se nám nedařilo, ale dali jsme si s manželem pauzu - 3 měsíce na doporučení lékařů, a pak jsem měnila práci, tak jsem nechtěla otěhotnět ve zkušební době..Každopádně - únor 2012 byl úspěšný měsíc a já si užila krásné těhotenství a v listopadu 2012 se nám narodila zdravá a krásná dcera..🙂 V říjnu 2013 jsem otěhotněla znovu na první pokus, ale mimi se neudrželo a na začátku 7. týdne odešlo se zpožděnou menstruací - ani jsem nestačila jít na kontrolu, takže se pravděpodobně jednalo buď o špatné uhnízdění, nebo se prostě něco pokazilo a mimi se už dál nevyvíjelo..Naštěstí se všechno obešlo bez komplikací a nemusela jsem na revizi..Mrzelo mě to, ale už mě to nevzalo tolik..Pořád mě uklidňuje, že jedno zdravé dítě máme, tak není důvod mít další a i doktoři mi řekli, že se to bohužel opravdu hodně často v těch začátcích stává..Teď jsem těhotná znovu - začátek 7. týdne, v úterý jdu na kontrolu a hrozně se bojím..Na jednu stranu se na prtě strašně těším a doufám, že teď to zase vyjde, ale na druhou stranu si ještě těhotenství bojím připouštět..Achjo..Chápu, že jsi z nepodařeného těhotenství špatná..☹ Ono to prostě chce jen čas a časem se s tím smíříš..Buď ráda, že máš dva kloučky..A třeba kdyby sis s manželem promluvila svěřila se mu, že si ještě jedno dítě moc přeješ, tak si myslíš, že by ještě jedno opravdu nechtěl?

vikakey
autor
30. led 2014

@ipkh aha, ja to tady jeste moc neznam, nejak se lip orientuju v diskuzich 🙂 mrknu, prectu 😉

@leni84 taky toho mas par za sebou, co? dokud si tim clovek neprojde, netusi kolik toho kolem neho je. Preju at je tentokrat vse OK. Jinak si spis myslim, ze jsu z toho meho ZT spatna spis proto, ze vim, ze dalsi uz nebude a to byla posledni "neplanovane nam darovana" sance. Manzel vi moc dobre, ze bych chtela, ale stoji si za svym. Vim, ze muzu byt rada za dva zdrave certiky, ale proste mi v srdci stale neco chybi a nejde to nicim zaplnit 😖

vikakey
autor
30. led 2014

@ipkh tak jsem docetla, fakt dost podobny - mozna jen s tim rozdilem, ze z tveho prispevku vyznelo, ze se tvuj manzel z neplanovaneho otehotneni tesil s tebou a ze i kdyz to bohuzel spante skoncilo, tretatku se presto nebranite. Holcicka by u nas byla tresnicka na dortu, ale ja bych byla moc rada i za klucika, jen kdyby se stal ZAZRAK a manzel obratil z toho jasneho NE aspon na MOZNA - to uz by pro me byl duvod se aspon na neco tesit. Bohuzel hodne zaryte stoji na tom svem NE ... 😠

leni84
30. led 2014

@vikakey Na druhou stranu jsem ráda, že když bylo něco v nepořádku, tak se to projevilo hned na začátku a nepřišla jsem o dítě třeba v 5 měsíci, nebo těsně před porodem..to si vůbec nedovedu představit a je mi všech lidí, co to museli zažít hrozně moc líto..☹ Některé lidské osudy jsou opravdu hrozný..☹ Já jsem strašně ráda za dceru a kdyby byla jediná, tak díky Bohu za ní, ale já jsem vždycky chtěla aspoň 2 děti, nejlépe 3 a manžel to má naštěstí stejně, takže nejsem smířená s tím, že bych už další dítě opravdu nemohla mít..Tak snad to tentokrát dobře dopadne..Aha, jasný..Chápu, jak to myslíš..Zase to lámat přes koleno a "vynutit" si dítě taky není dobrý řešení..Tak držím palce, ať smutek brzy přejde.. 😉

vikakey
autor
30. led 2014

@leni84 ano ano, to je presne, vzdy jsem si rikala, kdyz uz to muselo byt, radsi driv, citit pohyby, nebo prijit o mimco tesne pred porodem, to musi byt des.

Ja treba to biochem. tehu mezi klukama vubec nevnimala, sama jsem byla zaskocena, ze to vyslo hned na prvni pokus, carky byly stale slabe, pocitala jsem s tim. Prvni ZT bylo v tom horsi, ze jsem nevedela, ze se mi to vubec muze stat, ze se proste vytvori vacek, ale zadne mimco v nem, taky jsem byla natesena, ze me deti cekaji a nekdy budou. Posledni ZT bylo nejhorsi, sice prvotni sok z neplanovaneho, ale byla jsem natesena, ze si nas to tretatko naslo samo - no a taky se embyo zaclo vytvaret, videla jsem ho na 1. KO i se srdickem, pidi ruckama a pak konec - sice teprve 10 tt, ale byl to muj nejhorsi potrat, ktery jsem zazila - ale jak uz jsem psala, kdyz to muselo byt, radsi takhle brzo.

rari
30. led 2014

@vikakey Jsme na tom podobně-také máme 2 chlapečky (5 a 2 roky) 😉 a brali jsme to jako hotové a že půjdu na podzim zpět do práce. Loni na podzim jsem neplánovaně otěhotněla. Zpočátku to byl šok,ale pak jsem se začala moc těšit a manžel taky. Bohužel v 6.tt jsem začala krvácet, šla na pohotovost - nebudu rozebírat podrobnosti, jaké byly před tím příznaky atd., to je na jinou diskuzi-každopádně to celé skončilo jako mimoděložní těhotenství, byl mi odebrán pravý vejcovod 😒 . Přestože jsem už cestou do nemocnice tvrdila, že to beru tak, že pokud to nedopadne, nevadí, 2 zdravé děti máme apod...tak nakonec mě to dost vzalo. Od té doby mám také pocit, že chci třetí dítko, aby to bylo místo toho, co mu nebylo přáno....manžel už moc nechce, ale z jiného důvodu-stále mi říká, že má strach o mě, aby se něco takového nezopakovalo a já nemusela zase takto trpět atd....a ať jsem tedy rádi, že máme 2 zdravé kluky a už to nechce pokoušet-ale jak jsem psala, tak hlavně kvůli mému zdraví......nevím, zda ho ukecám, myslím, že ano 😉,ale poslední dobou se také hrozně moc bojím, že by se to celé mohlo zopakovat a dostalo by mě to tuplem.

ipkh
30. led 2014

@vikakey S tím manželem to tak nebylo.
Mimi nebylo plánované, nechtěl ho, ptal se i kolik by stál potrat. Na to jsem mu řekla že to dobrovolně pryč nedám. Když to dopadlo, tak jak to dopadlo, tak jsem mu v té mé bolesti řekla, že může teď být spokojený ☹
Problém je u nás i finanční, po více než 20 letech v jednom podniku dostal výpověď, novou práci si nebyl schopen najít půl roku, všude viděl (a pořád vidí) jen to negativní. Práci sice už přes rok má, ale jeho výplata je k pláči ☹
Když téma mimi nadhodím, tak mě odbývá tím, že dva raubíři jsou až dost a že to stejnak bude další kluk. Navíc k tomu teď mé zdravotní problémy, tak je mi z toho taky smutno. Holčičku bych fakt moc chtěla. Na druhou stranu budu muset lítat po doktorech, jezdit do Brna (80 km) na UTZ atd...
Navíc už nejsme nejmladší, mě je 34, manželovi 40.
Když ale kluci (12 a 8 let)odejdou na tréninky nebo turnaje jsem doma sama a je mi smutno 😒

vikakey
autor
30. led 2014

@rari tak ja mela "jen" obycejne potraty, mam oba vejcovody, ale i tak to cloveka ubiji, kdyz se to opakuje, ovsem touha a materske pudy dokazi hodne 🙂

@ipkh aha, takze uplne stejne jak u nas, az na to, ze ja nejsu nemocna a chlap sice praci ma, ale mame jeste na spoustu dalsich let uver a taky se boji dost jestli bysme to zvladli po finacni strance .... ale jinak ano, taky z jeho ust vyslo slovo potrat, ja rekla ani nahodou, on rekl spoustu hnusnych veci a kdyz to nakonec nevyslo taky jsem mu to vratila hodila vse zpet do obliceje.

A nestras se starim, mam sice deti mladsi, ale taky uz mi letos bude 34 😉

pindruscha
30. led 2014

Ahoj, také jsem zažila zamlklé těhotenství, dokonce dvakrát - už se snažíme přes rok, poprvé to vyšlo asi 4. měsíc snažení - na druhé kontrole, kam jsem vzala i budoucího taťku, aby se na mimi podíval, tak nebylo vidět srdíčko. Už při pohledu na doktorku, jak koukala do obrazovky utz se mi to nezdálo a to, co pak řekla, byl pro mě šok - do té doby jsem si myslela, že když se člověku podaří otěhotnět, má už vlastně vyhráno a nemůže se nic stát.
Při druhém těhotenství jsem návštěvu dr odkládala až na datum, kdy už prostě najisto muselo být srdíčko, prostě hop nebo trop. Bála jsem se, protože se mi čárky na testu udělaly později než u prvního, nevolnost mi taky přišla až těsně před prohlídkou...
Na prohlídce samozřejmě žádné srdíčko, za týden byla ještě jedna kontrola a následovalo objednání na revizi hned na další den, shodou okolností se to sešlo přesně na den 4 měsíce po první revizi :( V tu dobu mi bylo blbě - nevím, jestli nevolnosti nebo už reakce těla na rozkládající se plůdek, takže revizi jsem kvitovala s povděkem, že se mi uleví.
Tento týden jsem byla na prevenci a dr mi vzala krev na test trombofilních mutací. Výsledky mají být až za měsíc! Zatím se nesnažíme a uvidíme, potřetí už bych to asi nedala... :( Mimoto jsem objednaná do Prahy k doktorce, co dělá tradiční čínskou medicínu - od toho si slibuju, že mi pomůže.
Zjistili vám lékaři, proč se vám to dělo? Jakým zázrakem se vám pak třeba podařilo otěhotnět a donosit mimi?
@leni84 držím palce na kontrole!!

lucies25
30. led 2014

Ahoj,take jsem si tim prosla.Jeden spontalni potrat zari 2011,druhej prosinec 2012.Ten prvni byl horsi v tom,ze mi do te doby nenapadlo,ze se neco takoveho muze stat.Pak kolecko vysetreni,zjistili mi Leidenskou mutaci,MHTFR,Pay,a spatnou stitnou zlazu.V srpnu 2013 jsem opet nasla //,brecela jsem strachy.Hned mi nasadili fraxiparin,zvedli davky na stitku a uz jsem 25tt.Klop klop,zatim je mrnous v poradku.Ale toho strachu se uz nezbavim...Nehazejte flintu do zita,ono se zadari ;)

leeenaa
31. led 2014

Ahoj, tak ja mam za sebou ZP ve 14tt v 11/12 a ted SP v 7tt 24.1.14. Vcera jsem byla na kontrole u gyndr a ten me chce poslat na testy do Genettu. Ja tam ale byla v prvnim tehu a nikdo me tam uz nedostane. Nechali nas cekat 2hod a pak mi pri pohledu na UTZ ta doktorka (krava) rekla:"Tak zacneme tim, ze ten plod je mrtvej." A udelala mi asi 6 detailnich zaberu. Nevite, kde delaji v Praze ty geneticke testy i jinde? Jinak ted piju kontryhelovy caj a premyslim o listovce. Napotreti to preci musi vyjit😉

vikakey
autor
31. led 2014

@pindruscha bojuj a nevzdavej se, zensky toho zvladnou hodne - jednou to vyjde a snad co nejdriv ... dr. mi nic nezjistovali, poprve to byla uplna nahoda, spatne spojeni, vytvarel se jen vacek, kazde 10 tehu takto pry dopada 😒 podruhe by mimco nebylo zdrave, nebylo silne, proto radsi odeslo - aspon ja si to tak opakuju - tehotenstvi po 1. ZT bylo v pohode, po biochemickem taky - az na to zvraceni snad do 19 tt 😀

@lucies25 uz to mas za par, hlidej se 😉

@leeenaa ty to mas cerstve ☹ a teda dr. fakt napresdrzku, hruza toto - ja jim pri prvnim kyretu na salu prorvala - druhe ZT ac pro me bylo horsi, uz jsem brala silneji a s vetsim rozhledem - i kdyz je to ted horsi ty mesice potom, ta psychika je des, to jsem u prvniho nemela 😖

Listovka nebo Femibion urcite neni na skodu, kontryhel je pry dobry na ovu a ms - drzim palec at se brzo zadari a s nemocnici neporadim, jsu uplne z jineho konce 😀

ipkh
31. led 2014

@pindruscha Při 1. ZT nikdo nic nezjišťoval, navíc jsem poté otěhotněla a mimi donosila, i když s problémy (ležela jsem kvůli špinění skoro celé těhotenství), s druhým synem jsme také otěhotněla hned a téměř bez problémů donosila.
Vždy jsem si plánovala otěhotnění na srpen - září, aby bylo po létě a tělo nabralo sílu ze sluníčka a plodu zahrady 🙂

Nyní po 2. ZT mě brala dr. také ty odběry, bohužel mám dva špatné geny, ten MHTFR a ještě jeden. Do toho jsem před vánoci měla odběry na boreliozu, které byly také pozitivní.
Tak mám teď antb na 4 týdny, 14. 2. jdu na kontrolní odběry a na konci února jdu na Hematologii a dle výsledků tam kdyžtak na Genetiku do Hradce Králové.

ipkh
31. led 2014

@leeenaa Mě odběry dr. posílala do GHC Genetisc. Nevím jestli to je stejné jak jsi byla ty 😕

pindruscha
31. led 2014

@leeenaa ta dr je tedy kráva, říct to takhle necitlivě. :( tady na koníkovi jsou fóra, kde se maminky sdělují zkušenosti s různými reprocentry, třeba ti poradí, kam jít. já taky nevím, pokud někam půjdu, tak do Brna, Praha je dál.

@vikakey děkuji, bojuju, ale psychika je fakt svině, třeba teď - i přes ochranu, kterou používáme, jsem pojala podezření, že se zadařilo - bylo mi blbě, když mi nebylo blbě, měla jsem hlad, divné chutě, občas se mi zamotala hlava, bolel mě podbřišek, příznaky jako při prvním těhotenství. Ale bylo brzo na testy, dokonce mi přišlo, že i ty příznaky byly celkem brzy, ale některé holky tady na koňovi je měly taky tak brzy, tak co... Mrcha má dojít teď o víkendu. A dneska jsem začala špinit, takže mrcha je na cestě a já si můžu přestat dělat naděje. A i když jsme se nesnažili, takže to bylo téměř jasné, jsem teď zklamaná a smutná.

@lucies25 gratuluji! to je úžasné, ať se daří!!

Jinak listovku jsem brala už pár měsíců před oběma těhotenstvími, teď už ne, myslím, že jíme dost potravin, ve kterých je. Kontryhel jsem taky pila a piju.

lucies25
31. led 2014

@leeenaa To je mi lito,vim,jaky to je.Zvlast ten pristup nekterych doktoru je na ranu a ta bezmoc v tu chvili je priserna.S vyberem genetiky ti neporadim,ja byla v Plzni.Drzim palecky,at se brzy zadari ;)
@vikakey Dekuju.Ono to strasne utika ;)
@pindruscha Dekuju.Neboj,taky se vam to povede,budu drzet palce.

pindruscha
31. led 2014

@ipkh určitě se taky dočkáš! A bereš nějaké léky kvůli těm dvěma genům nebo ti začnou něco dávat až ve chvíli, kdy budeš čekat? Držím palce, ať ti testy vyjdou v pořádku. 14. 2. je pěkné datum 🙂 Já jsem na ten den zase objednaná k zubařce, to bude večer děsná romantika... 😀

leeenaa
31. led 2014

@ipkh koukala jsem na stranky a nevim, jestli tam delaji to, co potrebuji. Na jakych testech jsi tam byla?

leeenaa
31. led 2014

Jinak dekuji holky MOC za podporu 😉

leeenaa
31. led 2014

@vikakey Mam nastesti skveleho manzela, co je mi oporou. Telo se hoji rychle, ale hlave nikdo neporuci ☹ Navic mi doktor rekl, at pockame pul roku (u prvniho jsem mela cekat 3 mesice, nakonec se to povedlo az po roce a stejne to nedopadlo). Tak nevim, na co mame cekat. Tahne mi na 33, uz to nemuzu moc protahovat. Ted to navic bylo jen jako silnejsi ms. Pockam jednu ms a jdu do toho. Co se ma stat, tak se stejne stane 😉

ipkh
31. led 2014

@leeenaa Mě tam posílala krev dr. z ordinace, nebyla jsem tam. Ve zprávě doporučují osobní návštěvu u nich nebo v místě bydliště - to je pro nás prý Hr. Králové.

ipkh
31. led 2014

@pindruscha Na ty geny neberu nic, jdu na hematologii koncem února, tak uvidíme co pak.
Od března (půl roku před plánovaným otěhotnění) mám brát kyselinu listovou. Mám ji od dr. předepsanou, ale někde tady běhalo, že není naštěpená a tudíž na nic, tak se poptám ještě v lékárně jestli není lepší Femibion.

pindruscha
31. led 2014

@ipkh štěpená nebo neštěpená - záleží, jestli ji tvoje tělo dokáže štěpit. Asi je lepší štěpená, tam je jistota, že ji tělo využije.

vikakey
autor
31. led 2014

@ipkh je lepsi, aspon vim co psali holky, ktere maji tuto mutaci, prave to o te listovce, ze neni nastepena a doporucily jim na genetice prave ten Femibion 😉

@leeenaa to se divim, ze kdyz si byla u 1. potratu dal, ze ti dali cekacku 3 mesice, a ted jsi potratila celkem v zacatku a doporucuji 6 mes. 😨 hmmm, ze by kvuli te genetice, aby sis to vse stihla obehat? Nevim no, pul rok je celkem dost - ja mela u obou ZT kyret a presto jsem se mohla snazit uz po prvni porevizni ms

leeenaa
31. led 2014

@vikakey pockam na kontrolu po sestinedeli a tam se s doktorem domluvim, co dal. Poprve sly odbery do Genettu a nic nenasli, ted me zkoumali na ledasco a taky nic. Asi to bude chtit nejake komplexni vysetreni. No uvidim. Mam pocit, ze to nikoho nezajima, ikdyz je to uz podruhe ☹

leeenaa
1. únor 2014

Tak jsem zacala tim, ze jsem zmenila doktora 🙂 V utery jdu na konzultaci a prohlidku. Snad se zacne neco dit a pan doktor to bude i resit, hned mam lepsi naladu B-)

ipkh
1. únor 2014

@leeenaa Přeji hodně spokojenosti, já jsem po 12 letech změnila dr., dojíždím druhým rokem za mladou a pečlivou lékařkou asi 15 km. Zatím to stojí za to 😉

leeenaa
1. únor 2014

@ipkh dokud je clovek zdravej a nic neresi, tak ani nepozna, ze je ten doktror k nicemu. Tak doufam, ze jsem vybrala dobre a konecne bude nekdo moje problemy resit 🙂 Nekdy se vyplati dojizdet i daleko, kdyz ten doktor za to stoji. Taky menim asi po 14 letech a dojizdet budu asi 15 km