Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

martinakl
23. srp 2012

Ahojky. My prisli o mimi dvakrát. Tuhle otázku si klade asi kazda, která si tim prosla. Nicmene odpověď na ni nenajdes.. Bohuzel, stava se to, a to pomerne často 😒 Otehotnet se nam podarilo, kazdym dnem cekame na prichod našeho chlapecka 🙂 Zkus tu beznadej překonat, nejak se zabavit.. Klido si ale poplac, nic v sobe zase nedrz. Je to hrozne tezke obdobi, co si budem nalhávat. Ale ver, ze jednou se dockate a budete se tesit z drobecka 🙂
Tady na konikovi je diskuze, kde si povidaji holky s podobnou zkusenosti, Jsou horzne fajn, mne strasne moc pomohly.
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/potrat-j...

holubice.petra
23. srp 2012

já měla zamlklé těhu a přišli mi na to v 9+6tt zdělili mi že plod je mrtví a šla jsem taky na revizi..říkali že další těhu nedoporučují půl roku...já jsem se však tak bála že jsem to odložila na více než rok (už bych tak dlouho nečekala) a pak to nějak nešlo ☹ ale i tak jsme se dočkali zdravého a krásného chlapečka...nevěš hlavu asi to tak mělo být alespoň já jsem si to říkala..pořád lepší než kdyby nedej bože bylo miminko nemocné....hlavu vzhůru dočkáš se vytouženého miminka!!! 😀

monika6e
23. srp 2012

prý se to stane skoro každé druhé. Mě na revizi nenutili, dr. říkal, že v ČR zbytečně posílají každou ženu a přitom se s tím tělo často umí srovnat samo. Moje tělo se srovnalo samo. Otěhotněla jsem tři měsíce na to. Těhu i porod bez problémů. Držím pěsti a přeju hodně sil. Miminko brzy přijde znovu a zůstane, uvidíš! 🙂

mapurka
24. srp 2012

taky jsem si tím prošla a mělo to být naše první miminko, ta nejistota, zda to vyjde, jestli vůbec budu někdy maminkou, to bylo šílené. Po půl roce jsem otěhotněla a už se to neopakovalo. Držím pěsti ať i ty se dočkáš zdravého miminka 😉

lucievap
13. zář 2012

potkalo mě to samé. Na miminko jsme čekali rok a když se to konečně stalo tak to bylo hned s komplikacemi. Začala jsem krvácet. Hned běžela za doktorem a ten mi ledově oznámil že to asi bude zamlklé těhotenství, ale že mi to říkal že to nevidí dobře a že můžu do práce. Hned jsem jela domů a sháněla jiného doktora. To se povedlo večer jsem už v sobě měla léky na udržení a ještě druhý den doufala. Ve středu jsem ale začala hodně krvácet a bylo to. Čekali jsme dvojčátka. Podstoupila jsem i revizi. Poté mi doktor nedoporučoval otěhotně. Prý že začnem prvně vytamíny. Jenže jsme nedodrželi šestinedělí a já hned otěhotněla. doktorovi jsem to říkala se strachem, ale vše dopadlo dobře a máme doma krásného dvouletého chlapečka a čekáme kdy ase nám to povede znova. Jsem netrpělivá jako by to bylo poprvé

mb85
3. lis 2012

ahoj děvčata,znám tuhle situaci a vím přesně jaké to je ,když vám lékař oznámí,že vašemu miminku se zastavilo srdíčko a dál se nevyvíjí,Mě se třohle stalo letos v lednu byle jsme ve 13 tt, překonat to je snad to nejtežší co může být ,protože člověk se pak denně setkává s otázkami , typu vám vůbec neroste bříško , a jiné, Je to rok co jsem otěhotněla a pořád těhotná nejsem, postupem času se stím člověk nějak vypořádá,ale i tak je to strašně vysilující, dvě děti už mám,ale provdala jsem se a s manželem by jsme dítě chtěli ,on své vlastní nemá :Takže se ted snažíme jenže od potratu mám jen samé problémy, nic nefunguje tak jak má, momentálně užívám utrogestan,tenhel měsíc to už vypadalo ,že by se mohlo zadařit, ale bohužel ta potvora opět přišla,tak doufám,pořád ,že se opravdu jednoho dne probudím a ta druhá čárka se tam prostě ukáže.

schneiderovi2008
4. lis 2012

I já mám tuhle nemilou zkušenost .o(( zamlklý potrat v 8 plus 2 :o( děs!!! v pátek mi to pan doktor řekl a ,,až" v úterý revize dělohy .... tohle bylo v květnu a ještě ten rok, říjen , jsem otěhotněla .o))) Máme krásného zdravého 3,5 letého chlapečka .... nar. 34 plus 2 ..

mb85
7. lis 2012

no každopádně je třeba nevěšet hlavu , taky se uklidnuji tím,že prostě to miminko nebylo zdravé a asi to tak bude, jinak by mu přece nepřestalo být srdíčko. Je fakt ,že moje tchýně mě týden po revizi úplně odzbrojila ,řekla mi že jestli jsme v těhu. kouřila ,tak že jsem to dítě udusila, je šílené co vám jsou lidi schopini říct 😕

adelajn555
7. lis 2012

@dadaanela

Ahoj 🙂 Já měla zamlklé těhu a přišla jsem o to na Vánoce 2011 ☹ byla jsem teprve v 7tt ale tak mě to vzalo, že jsem z toho měla uplné pláčící depky.....No každopádně neplánovaně jsem otěhotněla znova po pul roce zhruba, teď jsem v 21tt a vše se vyvýji jak má 🙂

Tak držím palečky všem maminkám, které si tím prošli 😉

matysikovad
7. lis 2012

@mb85 ahoj, zítra to bude týden, co mi doktor na kontrole v 10 tt řekl, že došlo k MA v 8tt, v pátek jsem podstoupila revizi a ted si hojím dušičku ☹ někteří lidi jsou zlí a jiní se zase snaží pomoct jak to jen jde 🙂 já jen, že já nás tady fakt vážně hodně, co se jim tohle stalo.... ☹

mb85
7. lis 2012

@matysikovad no myslím si ,že dokud si tímhle člověk neprojde a nezačne se o to vlastně zajímat, tak ani netuší kolika lidem se to stalo, a je fakt,že někdy lidi dokážou říct různé věci, a navíc se každý vyptává,ale je fakt,že někdy je lepší se z toho vypovídat
😉 ,bolí to stejně ,ale někdy najdeš pochopení u jiných

matysikovad
7. lis 2012

@mb85 bylo to moje první těhotenství a taky muj první potrat a myslím, že se o tom nedokážu bavit s níký blízkým. hned začnu bulet. na pc snad proto, že je to anonymní, tak se snažím vypovídat...ale jinak katastrofa

mb85
7. lis 2012

@matysikovad no u mě to bylo třetí těhotenství,a je to rok co jsem byla těhotná,a i přesto že dvě děti mám to pro mě bylo strašně těžké , pamatuju si ty noci kdy jsem nespala a jenom brečela,u mě se to podedpsalo i na manželovi ten se po týdnu od revize semnou chtěl rozvést sám tu situaci nezvládl ,pro něho to bylo první dítě, je to těžké a ještě dlouho bude ,myslela jsem si že když otěhotním ,že to nějak zmírní tu bolest ,ale je to rok a já otěhotnět pořád nemůžu, ale pořád věřím ,že to všechno dopadne,takže nevěš hlavu , je to těžké období ,ale už to zvládlo tolik ženských a ty to zvládneš taky

zlutakacicka
23. únor 2015

Ahoj holky.v prosinci jsem také prodělala zamlkly potrat v 7tt jen mě zajímá pokud se to povede v blízké době znova otěhotnět,budu muset na rizikové,nebo mě doktorka nechá makat? Jaké máte zkušenosti?

im4fun
20. dub 2015

@zlutakacicka to by mě taky zajímalo...Ale pokud se nám podaří otěhotnět znovu, tak si nechám alespoň na první tři měsíce tu PN napsat (ono 3 měsíce to nebude, protože na potvrzení těhotenství se chodí tak v 8. týdnu a konec 1. trimestru je po 12. týdnu, takže reálně půjde o měsíc). Sice sedím celý den v kanclu, ale je to open space, takže lidi tu chodí s různýma věcma do práce (posledně kolega přišel po nějaké radioterapii po které by neměl být v kontaktu s lidmi, natožpak s těhotnými, zrovna zhruba v té době se moje embryo přestalo vyvíjet, takže červíček hlodá). Navíc je to celkem stresující práce (práce s miliardovými částkami), takže na to to příště zkusím uhrát. A pro svůj vlastní klid se zkusím domluvit s doktorkou na co nejčastějších kontrolách (vím ale, že ty nic nespasí, jde jen o klid duše, že vše je tak jak to být má).
Ono hodně záleží na tom, co za práci děláš a kde...

linee
20. dub 2015

@zlutakacicka
@im4fun pokud se citite dobre a vse se dobre vyviji a nemate rizikovou praci, není důvod vypisovat rizikove.

bajana
20. dub 2015

@linee suhlasim, MA sa nestane kvoli fyzickej namahe alebo stresu....tiez mam za sebou MA, bez kyretu, v prvom moznom cykle som otehotnela znovu a neschopenka sa absolutne neriesila, pracovala som dost intenzivne do cca 33tt

linee
20. dub 2015

@bajana ja to mam bohužel také za sebou, ale s revizi. Kamaradka ceka dvojčata v době kdy menila praci, stavela barak a stehovala se. Pokud se to ma stat, se stane, ono i doma clovek muze něco chytit (prinese manzel z práce nebo deti, navsteva a pod.)

im4fun
20. dub 2015

@bajana mě zase naopak gyndařka říkala, že stres je hodně rizikový faktor a že příště mi jí klidně dá hned. Nevím konkrétně jak pro MA, ale potratit se kvůli stresu dá snadno. Pak si to člověk akorát může vyčítat...Ale budu měnit doktora, takže doufám, že i její následovnice bude stejně vstřícná.
Ono OK, někdo zvládne v těhotenství hodně, aniž by se něco stalo, ale každé tělo holt pracuje jinak. Manžel samozřejmě může z práce taky něco dotáhnout, ale aspoň to nejsou dávky radioaktivního záření a podobně chuťovky. Virózu člověk v těhotenství zvládne líp než to, co si k nám lidi nosí. Navíc když v openspace jsou nás stovky a člověk ani nemá přísun čerstvého vzduchu - jsem prakticky 9 hodin denně bez vzduchu (budova bez otevíracích oken, navíc sedím v prostředku, takže i tak bez šance), klimatizace tu sice je, ale ta recykluje vzduch převážně z jídelny:/ Takže fakt nic moc

zlutakacicka
21. dub 2015

@im4fun ahojky tak jsem teď 9+0 a do práce chodím dal,dělám zástupce vedoucího v potravinách takže fyzicky dost náročné a psychicky také,ale pokud nebudu tahat těžké věci můžu chodit do práce dal,není důvod byt doma říkala paní doktorka.tak uvidíme,snad bude vše už tentokrát ok.🙂

im4fun
21. dub 2015

@zlutakacicka přeju ti aby to bylo tentokrát OK...

ter89
26. dub 2015

Ahoj, tak mě potkalo MA také, zjistilo se to v 9+4tt. Zítra budu týden od revize. Je to opravdu těžké období a to si myslím, že to zvládám ještě celkem dobře. V těchto dnech už myslím jen na to, abysme už mohli zase zkoušet. Hodně holek na to jdou už v šestinedělí a povede se hned 🙂 , radši bych ale počkala 1ms a i tak se trochu bojím, aby doktorka neměla řeči.... Snad se zase rychle zadaří a všem ostatním přeju to samé

janulexx1988
8. kvě 2015

Ahoj, musim bohuzel taky pridat smutnou zpravu... Vcera jsem byla jeste v 9tt, ale pri kontrole nebylo videt srdicko ☹ musela jsem na revizi. Mam navic problemy s hormony a pravidelnou menstruaci... Prichazi jak se ji chce. Jednou za dva tri mesice... Otehotnela jsem nahodou.. Mam ted hrozny strach, ze se zamlkly potrat bude opakovat, a jestli se mi vubec podari otehotnet... Je to desna beznadej ☹

78marcela
8. kvě 2015

@janulexx1988 možná budeš mít polycysticke vajecníky, při nich právě ms chodí jak chce. Hrozně dlouhé cykly, u mě se to protáhlo dokonce tak, že teď prakticky vůbec nemám ms. Ale otěhotnět je určitě možné, my jsme se taky obrátili na pomoc odborníků. O jedno mimi jsem už taky přišla, 1.10 jsem musela na revizi. Doporučili čekat 2-3 měsíce, já šla pak 18.12 na další transfer a teď už to snad dáme.
U vás by možná zpočátku stačilo stimulovat cyklus pomocí clostilbegytu, určitě se porad s doktorem.

janulexx1988
8. kvě 2015

Diky za prispevek, urcite se poradim.. Ted uvidim, co mi telicko udela po te revizi. Musim tomu dat cas a pak kdyz se MS nedostavi to chci znovu resit. Je to tezke, mam kolem skvele rodice i pritele, ale stejne jsem rada, ze mohu napsat sem, kde mate stejne pocity... Je to hrozna beznadej

nikipos
8. kvě 2015

@dadaanela Ahoj, neves hlavu! Ja jsem byla na revizi se zamlklym tehu v unoru 2014 a jeste ten rok na podzim jsem otehotnela znovu a cekame chlapecka. Bohuzel se tahle zkusenost hodne holkam nevyhne, ale je zbytecne klast si otazku, proc prave ja (my)... Priroda to tak proste nekdy zaridi. Neboj, na dalsi pokus uz to vyjde 😉

78marcela
8. kvě 2015

@janulexx1988 to je pravda, taky jsem za tento web vděčná. A po revizi se říká že je vyšší šance, proto jsem šla hned za 2.5 měsíce na další pokus. Nechtěla jsem dlouho čekat. A vyplatilo se.

hribek
8. kvě 2015

ahoj holky, ja jsem dnes 2.den po revizi a premyslim jak dlouho cekat.. dr mi v nemocnici rikala ze ty 2-3MS a pak klidne. vim ze nekdo to zvladne uz po prvni MS, ale nevim....

78marcela
8. kvě 2015

@hribek já revize 1.10, a další ivf transfer 18.12. A úspěch, právě me ted paradne kope do mocaku. 😉 😉

linee
8. kvě 2015

@hribek telo az bude pripravene,tak to poznas.Jednu ms ale radeji pockej.Preji brzky uspech a stastne tehu az do konce!