Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

elaniee
20. kvě 2016

@sanour86 my jsme se navzajem shodli, ze nechceme zadnou velkou akci, takze to mame jen v kruhu nejblizsi rodiny a pratel v prirode🙂 take jsem spis introvert takze na me je tech lidi az moc 😀 tez ale bojuju! Rada bych sla od cervna do prace(takze tyden pred svatbou) 😀 nechce se me to uz vic oddalovat. V srpnu pak chceme l mori, hodne me to pomaha i na ekzem 🙂 loni jsme byli na Sicílii,ale letos jeste nejsme rozhodnuti.
Jinak co se tyce vyberu floristky me ani nemluv. Byl to boj. Nakonec jsem ale sehnala presne dle mych predstav i kdyz az v Brně 🙂

sanour86
20. kvě 2016

@elaniee my budeme mít nakonec 43 lidi-Uf 😂Ale verim,ze kdyz se něčeho bojím nebo se ,,netesim,, tak to vzdy dobre dopadne a jsem mile překvapena.Ale svatba v přírodě by byla uzasna!My si vybrali takovy malý zámeček za Opavou.Vdavala se tam sestrenka a moc se mi líbil.Hlavne neni drahý a majitele jsou hrozne skvělí.Ja se nakonec rozhodla,ze si výzdobu i kytici udělám sama a nejspíš zkusím něco netradičního.Kdysi jsem byla hodne pro kytici ze slunecnic,ale uz jsem jich vazala pro jiné nevěsty tolik,ze raději zkusím něco,čeho se nevěsty u nas zatím boji a půjdu do extravagantní kytice. A jakou mas vybranou ty?🙂Skoda,ze vas mam tak daleko, jinak bych vam rada nabídla sve služby a vsadim se,ze i lepší ceny 🙂

elaniee
20. kvě 2016

@sanour86 si zlata 🙂 to zvladneme, musime! 😀 43 lidi jeste relativne jde. Známá má v září svatbu cca 140 lidí, uff 😀 my mame cca 20-25 vcetne deti. Kytici bych chtěla tuto(viz foto). Tim, ze mame svatbu u lesa(vlastne temer v lese) tak chci vylozene prirodni kytku, ale zaroven aby byla trosku slavnostni. 🙂 takze si z Ostravska? Jinak mohla bych se zeptat kolik ti je?(teda jestli to neni tajne). Pokud tvá přezdívka tady je vypovídající tak to samozrejme chapu 🙂

sanour86
20. kvě 2016

@elaniee kytice je moc krásná!Uplne vystihuje tvou svatbu.Takze parada!Ja bych do ni klidne dala nějaké šišky nebo něco,co ted najdeš v lese,třeba boruvci a vres.Me můj Peta vidí jako ,,princeznu,,takže jsem nakonec ustoupila a udělám kytku světle růžovou s modrou hortenzii atd. Pak vam tady hodím foto,zatím mam jen představu v hlavě.Jinak jsem ze Senova u Ostravy a vcera mi bylo naaadhernych 😂😂😂30 😔

elaniee
20. kvě 2016

@sanour86 tak dodatecne vsechno nejlepší ke kulatinám 🙂 určitě pak poslete fotku. Já budu spíš jako víla. Ta princezna ke me moc nesedi ani 😀 já jsem z východmí Moravy, ale v Ostravě jsem studovala🙂

sanour86
20. kvě 2016

@elaniee moc dekuji 🙂 A co a kde jsi studovala? Tobě je vlastně kolik?26?

elaniee
20. kvě 2016

@ sanour86 ano, 26. Studovala jsem na Ostravske univerzite 🙂 jinak ty saty a vsechno uz mas? 🙂

sanour86
20. kvě 2016

@elaniee šaty uz mam vybrané.Vlasy mi bude dělat kamarádka kadernice, kosmeticku taky mam a kytku a výzdobu si udělám sama 😊Urcite tady pak dam fotky 😊Uz se na to moc tesim a jsem na vše tak zvedava!Snad to bude krasny den!

elaniee
20. kvě 2016

@sanour86 ja rikam ze vsecko resim a nakonec budu rada kdyz mi pritel(budouci manzel) nerekne ne😀 take si vesmes vsechno chystam sama co se tyce dekorace atd. saty, liceni,uces,jidlo,dort i fotografa mame zajistene tak to myslim to nejdulezitejsi 🙂 kdyztak mi pak muzes take neco poslat do zpráv pokud nechces tady 🙂

elaniee
23. kvě 2016

@lentixx @sanour86 @lenusaak @lachtanice86
tak co holky, nejake novinky?🙂

lenusaak
23. kvě 2016

@elaniee ahojky🙂 já jdu ve středu na kontrolu do centra, zda je vše ok a v pátek ještě k moji gynekoložce. Tak potom budu moudřejší a vědět, kdy se spustí další pokus IVF. Jen bych řekla, že mi je snad i hůř. Myslela jsem si, jak se s tím vyrovnávám dobře, ale nějak to tomu mozku došlo všechno. Největší problém totiž je těhotenství mojí sestry, měla ho o týden a půl mladší. Nějak se přes to nemohu přenést. O víkendu jsme se viděly na rodinne akci a tím se rozjela celá moje deprese. Všechno mi to připomínalo, když jsme měli připitek tak všichni vínem, ona džusem, když peklo sluníčko vďichni ať jde do stinu, stačilo uz aby měla nápis na čele- JSEM TĚHOTNÁ. Všichni se se mnou přestali bavit o mým problému, všichni si myslí, že je to tak pro mě lepší, ale já si teď o tom právě potřebuju povidat. Všechny brzdi kvuli mě radost ze sestrinyho těhu, připadam si jako bych byla překážkou k tomu, aby se veřejne radovali a bavili o jejim těhu( samozřejmě je to můj subjektivní pocit, oni to takhle určitě neberou) v noci nespim a brečím. Vim, že bych se lip s tim vyrovnala nebýt ty sestry. Je ve mně šílená panika a strach do budoucna, jak ji bude růst břiško a ja to budu srovnávat se sebou, že bych na tom byla stejně. Já ji to moc přeju,ale nedokážu ji vidět a ani si s ni psat, prostě to nejde. Vážně se mi psychicky přihoršili nedokážu to moc popsat, ale uplne citim potrebu nejaké odborné pomoci. Treba jen jedno sezení. Ono je to u mě jedno s druhým. Začlo všechno v záři operací a od té doby jsem v jednom nervu, celé to IVF- kupa hormonu, strachu kolik embryjek,, přežije" strachy z testu, první neuspešný transfer, druhy neuspešny transfer, který skončil potratem, celý to skončilo až v kvetnu a teď se mám dívat na šťastnou sestru. Je mi špatně z toho, že mě to celé znovu čeká znovu, protože už embryjka nemáme, takze mesic a pul pichani hormonu, odbery vajicek, nervy kolik jich to zvladne, nervy zda se podaři transfer a dalšich x mesicu zase pryč ...proste mi to ted vše seplo a vůbec mi z toho není dobře 😢

elaniee
23. kvě 2016

@lenusaak
Ted snad poprve nevim co napsat a na druhou stranu chci toho napsat strasne moc. Ten citat co si tu psala(tusim ze si ho psala ty) o tom, ze na tyto tezke zkousky zivota jsou vybirani jen silni jedinci... je mi z te situace uzko a to jen ctu...proste nevim co napsat. Jak jsem psala už nazačátku, nikdy bych neverila, ze budu prispívat do podobných diskuzí a nakonec me to tak nejak pomáhá. A možná právě by ti psychologicka pomoc mohla ulehcit, že se nekomu nezaujatemu vypovidas...

jinak já byla na kontrole dnes(v pátek do bude uz mesíc od revize)

lentixx
24. kvě 2016

@elaniee Já pořád čekám na první MS. Dnes je to přesně 6 týdnů a 1 den od revize a nic ☹ Ve čtvrtek jdu k doktorovi. Jsem zvědavá, co se tam zas dozvím za jobovku 😢 Naposledy (28.4) jsem měla 7mm sraženinu, ďobnul mi oxytocin (po kterém se nic nedělo) a mám čekat na MS, že by to mělo odejít s ní, nebo se to vstřebá.
Jsem z toho zoufalá 😔 😔

elaniee
24. kvě 2016

@lentixx ono je vidím všude pořád něco ...snad to bude ok 🙂 drž sa!

lachtanice86
24. kvě 2016

@lentixx to je mi líto, že ještě nic, snad ti doktor něco řekne

franka33
24. kvě 2016

@lenusaak to musí být mazec, když sestře roste břicho, ja taky myslela, že jsem vyrovnaná a když jsem se v sobotu vrátila z pouličního festivalu, kde byly těhotné nejmíň všechny, probrečela sem večer a to nemám sestru ani těžký věci jako ty za sebou...klidně někoho najdi, kdo ti pomůže uspořádat myšlenky v hlavě, není to divný, potřebovat pomoc, spíš by bylo divný ji nepotřebovat.

sanour86
24. kvě 2016

@lenusaak přesně vcera jsem řešila něco podobného...chtěla jsem Vam tady napsat a zeptat se na názor a nakonec jsem to neudělala,protože jsem se bála reakci.Moje mladší segra to nedostala a řeší,zda je tehotna.Rikala,ze ji bývá zle a fakt se cítí divne,tak půjde k lékaři.Ja uz jen tu myšlenku obrecela.Zije s cizincem a je to ted u ni takové,ze nejak nevi kam patři a tohle by byla konečná.A hlavne miminko zatím nechce,ale možná se stalo.Hrozne bych ji to prala,ale ne ted ☹ nedokázala bych ji vidět,jak se ji zvětšuje bříško a ani se s ni o tom moc bavit a radovat,i kdyz bych chtěla.Uplne se to ve mně bije.Proste to porad ještě moc boli ☹ Uplne si dokážu představit,jak ti je a mrzi me,ze toho musis tolik zažívat.Neboj se pomoci,určitě je dobre ji vyhledat! Drzim palce,ať se citis brzy lepe!

sanour86
24. kvě 2016

@elaniee Ahojky,novinky asi žádné. Dnes mam tri týdny od revize,ale přijde mi,ze je to dele.Mela jsem dost bolestivou ovulaci, tak snad tělo pracuje jak ma.A jak jsi dopadla na kontrole?Vse OK?

lentixx
24. kvě 2016

@lachtanice86 Pořád to hodně bolí? Nebo už je ta MS snesitelnější?
@elaniee
Holky, je to hrozná bezmoc to čekání ☹ Ve čtvrtek napíšu, co můj moudrý pan doktor říkal. Plně mu důvěřuju a snad se nejedná o srůsty, nebo něco podobného, co by celý proces akorát prodlužovalo 🤐

elaniee
24. kvě 2016

@sanour86 vypada to ze ano. Delal mi vnitrni UZV i pres bricho, aby to poradne zkontroloval a rikal,ze do tech 6 tydnu po revizi bych mela dostat MS. Pokud ne tak mam prijit na vyvolavaci injekci Jedine co jsem nepochopila a ted nad tim premyslim..rikal, ze se muzeme snazit, ale nevim jestli rikal po prvni MS nebo po prvnim celem cyklu. Kazdopadne o doporucovanych 3 mesicich nic nerikal 🙂
to snad ani mozne neni jak jsou nektere pribehy nas podobne...drz se 🙂

25jajinka
26. kvě 2016

Pročítám tu vaše diskuze a snad se mi uleví, že se to i některým znovu povedlo, že tu bolest nemám sama, snad to samo přejde.. Před 5 dny jsem začala lehce špinit, dr nic nenašel, znovu před 3 dny znovu a opět niv neviděl, po dnešní noci jsem našla krev a pak doktor zase nic, odpoledne jsme znovu vyjeli že se nezastavila. Nenašel srdeční akci, poslal mě do šumperka a tam mě oznámila, že je prázdný váček. Odebrala mě krev a ráno na výškrab. Žádné bolesti a jiné problémy jsem nemívala. Paní doktorka říkala, že srdíčko by mělo bít už od 7tt, já jsem 8+6, pokud tam za celou dobu nic nenašel měl me asi poslat dřív do nemocnice, nasadit léky nebo o něco se snažit. Mám pocit viny, že když mi ten váček přišel prázdný už minulý týden, měla jsem se ptát, nebo si zajít jinam. Přítel mě drží, ale vím že ho to dost dostalo. Nevím jak se rodině podívat do očí, přijdu si k ničemu a chce se mi pořád brečet, i když vím, že není všem dnům konec...

lachtanice86
27. kvě 2016

@lentixx tak jak si dopadla? Už ms dorazila?

emisekkk
27. kvě 2016

@25jajinka ale ikdybys někam zašla o týden dřív - srdíčko by Ti "nevykouzlili". Nemohla jsi prostě nic dělat. Doktor čekal, co bude, zas lepší než někoho honit hned na revizi. Ty se neobviňuj, bolest časem otupí a zkusíte to znovu. Teď je to moc čerstvé a bolestivé

lentixx
27. kvě 2016

@lachtanice86 bohuzel ne. Vcera mi doktor pichl agolutin... MS bt mela.prijit za 10-14 dnu. Sliznice ale roste, deloha je prazdna. Vse se zda byt pry dobre 🙂 16.6. jdu na kontrolu. A pak se snad uvidime az po pozitivnim tehotenskyn testu 🙂

verum83
9. čer 2016

Ahoj holky, pročítám různé diskuze, protože ač jsem myslela, že mě to nikdy nepotká, řeším podobnou situaci jako řešíte, nebo jste řešila většina z vás. S manželem jsme se 8 měsíců snažili o miminko, v dubnu mi vyšel pozitivní test. Nějak jsem se tím šokem ani nedokázala radovat. Teď si říkám, že to mám za to. Při první kontrole, která byla poměrně brzy, vypadalo vše ok, po dvou týdnech další kontrola, že už bude vidět víc. Doktorce se zdál plod dost malý, poslala mě na vyšetření do nemocnice. Tam se doktor taky netvářil moc pozitivně. Je to pořád mrňousek, buď hooodně pozdní těhotenství nebo zamlké. V pondělí poslední kontrola, ale já už nedoufám, v zázraky nevěřím ☹ Nevím, jak přežiju víkend, lepší špatná informace než ta hrozná nejistota. Skoro nikdo o mém těhotenství nevěděl, takže ani s tímto se samozřejmě svěřovat nebudu. To přetvařování se před ostatními mě totálně ubíjí 😢

emisekkk
9. čer 2016

@verum83 uvidíš, naděje umírá poslední...držím palce

25jajinka
10. čer 2016

@verum83 Taky jsem tam byla hned s duchem na lístečku, taky byl moc malinký. Uvidíte, třeba se to u vás povede. Každopádně jsme silný všechny, proto nerodí muži. Ať to dopadne jak chce, musíte to brát, tak, že Vaše tělo ví nejlíp. Je to sice ironické, ale kamarádka mi říká stále, že vím, že jsme plodní, oni se snaží už 3 roky a nic. Tak ač je to blbé tak to platí i u Vás. Víte, že Vám to půjde i kdyby to nevyšlo. Mě dnes čeká Kontrola v centru. Tak držte palce ať na to můžeme taky vlítnout...

lenusaak
10. čer 2016

@verum83 drzim palce. Mela jsem to podobně. V 6tt plod vubec neodpovidal , byl jen žloutkový váček. O tyden pozdeji, kdy se melo rozhodnout o revizi, jsem sla na kontrolu. Prcek tam byl, krasne rostlý, o tyden mladsi těhu a srdicko tlouklo jako o závod. Nám to nakonec nedopadlo, ale tim te strasit nechci. Chci jen rict, že i když to vypada ztracene, může to byt nakonec dobré. Je ale lepsi, když člověk počita s tou horši variantou. Buď si potom mile překvapená nebo připravená. Držim moc palce.!!

verum83
11. čer 2016

@emisekkk No máte pravdu, vždycky si říkám, že to třeba bude dobré, pak se v duchu okřiknu, ať si nedělám naděje 🙂 Tohle je jeden z nejdelších víkendů v mém životě 😕

verum83
11. čer 2016

@25jajinka Já si také říkám, že alespoň jedno pozitivum - celých 8 měsíců snažení jsem se bála, že jeden z nás má problém s plodností, takhle alespoň vím, že (snad) ne. Jak jste dopadla včera na kontrole?