Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

lenkab1990
24. zář 2016

Mne nezistili ziadnu vadu bez zapalu bez vsetkeho vsetko v norme...

simi1510
24. zář 2016

@lenkab1990 Mně třeba doktor řekl, že sex můžu mít třetí den po revizi, resp. vlastně čtvrtý. Je to na tom hlavně, jak se cítíš... Jako čekat víc jak třeba i 6 týdnů? 😀

simi1510
24. zář 2016

@mruk držím ti moc pěsti, ať to vyjde, jakmile to půjde 🙂

simi1510
24. zář 2016

Mně včera doktor řekl, že mám vydržet 3 cykly a pak to zkoušet, jedna doktorka mi tu psala, že v mém případě by stačily i 2 cykly... ale nechám to na "osudu" a na svém pocitu 🙂 Nebo je to špatně?

lenkab1990
24. zář 2016

@simi1510 tri dni len???s ochranou ci bez?no taze susim zbytocne hej 😀 a mas pravdu osud si to aj tak zariadi po svojom.co sa ma stat to sa stane.

simi1510
24. zář 2016

@lenkab1990 s ochranou, dle doktora si mám teď dávat pozor, abych hned neotěhotněla (jsem 16. den po revizi...). A defakto dle něj bych si měla dávat pozor do toho 3. cyklu no.

První sex jsem jinak s přítelem zkoušela asi po 10 dnech, když už jsem na tom byla psychicky skvěle a cítila, že už to potřebuji, abych se i ujistila, že jsem tam dole celá... Bylo to jak poprvé a nic moc... ale po 14 dnech super 🙂 i když prostě... kondom ... Ale můžu se radovat z toho, že nic nebolí, nekrvácela jsem po něm.... 🙂

simi1510
24. zář 2016

@lenkab1990 Jde hlavně o to, jestli se na to cítíš nebo ne. Jako kolikrát tu lidi nebo i na jiných fórech píšou, že se má dodržet... Ale někdo, kdo jde na potrat dobrovolně, na to nebere ohled a nic... na druhou stranu, pokud se cítíme v pohodě, chceme to, nebojíme se toho, tak to bude v pohodě. Tělo i psychika to pozná.

A to samé si myslím u toho otěhotnění. Pokud tělo nebude připravené na těhotenství, tak se to neuchytí. Pokud se uchytí, tak to pak je zase pouze na tom, zda to má vyjít nebo ne ... jak tu někdo i psal, že je to jak ruleta ☹ Je to smutné, ale asi je to tak vážně no....

lenkab1990
24. zář 2016

@simi1510 nooo clovek sa citi na to az bars len som chcela to zodpovedne dodrzat tak ked som uz nemohla vydrzat tak sme vyuzili iny otvor no 😀

lenkab1990
24. zář 2016

@simi1510 ruleta...pekne si to nazvala.neviem ci je to touto dobou alebo tomu tak bolo i v minulosti ale je strasne vela potratov ☹

zuza01
24. zář 2016

Otěhotněla jsem hned další cyklus po revizi a znovu jsem potratila. Pak jsem pospíchat nechtěla, ač podle doktorů nebyl důvod čekat. Počkali jsme 4 měsíce a povedlo se.

simi1510
24. zář 2016

@lenkab1990 taky jste to vymysleli dobře 😀 Jsem říkala, jako že doktor je blb, když říká 3/4 dny a můžu, stejně tak jako najet na normal režim, jen si dávat pozor, že se může i po revizi pak otěhotnět, a v nemocnici, že mám dodržet 6 neděl...

Tak jsem si z toho udělala po tom všem stejně svůj názor. Nejlépe znám své tělo já a vím, co a jak. Takže když jsem se dostala po tom všem do pohody, cítila se v pohodě... tak jsme to dali. A dobrý 🙂

A ono už předtím jsme chtěli, jen jsem měla v tu chvíli (bylo to asi 5 dní po) hrozný strach a pak to najednou odeznělo 🙂

simi1510
24. zář 2016

@lenkab1990 u mě to mělo být první těhotenství, bylo to ale překvapení. 9 měsíců jsme se snažili a nic, pak jsem byla na neschopence a bum, šlo to (takže za tím stál stres v práci, že to ne a ne jít a nebylo to, že bych měla sex jen za účelem dítěte a myslela na to).

A pak, když jsem měla být v 7. týdnu, tak že dle ultrazvuku 5. týden (cykly jsem měla delší a ovulaci později, než dle tabulek jedné doktorky).. O 3 dny později se ztratil žloutkový váček a dle ultrazvuku jiné doktorky najednou údajně 5+5, druhý den pro potvrzení Podolí 7+0 (během jednoho dne???).. po týdnu u jiného doktora, potvrzení zamlklého... objednání za 3 dny na revizi...

Ty 2 týdny mezi zjištěním a revizí byly pro mě to nejhorší, co mě potkalo. Pochopit to, psychicky se na to připravit, připravit se na revizi, strach z toho, že se něco pokazí....

A do té doby jsem o zamlklém těhotenství neslyšela. Buď se říkalo, že to ženská normál donosila a nebo potratila...

Dřív to bylo asi taky tak, jen jak je nikdo nebyl schopen pořádně vyšetřit, tak nevěděli, že třeba se nevyvíjí pořádně... Takže pak začali krvácet ženské a mělo se za to, že potratili... A to mohlo trvat dost týdnů (to mi řekl i doktor, že není možné říct, kdy by se krvácení dostavilo, jak moc, kde mě to potká...). A možná i proto se dožívali méně let než my.

K tomu neměli testy, aby testovali tak brzy co my, některým trvalo, než jim došlo, že jsou skutečně těhotné. Výpadky v MS byly možná i normální, pokud trpěli např. nižší váhou nebo vyšší atp....

Držím pěsti, ať nám to prostě vyjde příště, musíme si věřit v tomto...

simi1510
24. zář 2016

Jinak ještě včera jsem byla posedět s bývalou šéfkou. A ta mi říkala, že u mě to byl následný možná ještě dozvuk stresu z práce. Nehledě, že když jsem to ještě netušila, že čekám miminko, mi volali z práce a nasejřili mě a vydeptali...

Její kolegyně totiž se stresovala v práci a že ji vypadávaly chomáče vlasů hrozně. Doktor ji řekl, že je to následek stresu, jak to v ní a jejím těle doznívá a dává to takto najevo. A jakmile se dala do klidu, na vše přestala myslet a tak, tak byla ok.

Takže se holky nesmíme vůbec stresovat a být klidné! 🙂

simi1510
24. zář 2016

@zuza01 a byla to "náhoda" nebo ještě tělo nebylo ok? A bylo to znovu zamlklé nebo samovolné?

lenkab1990
24. zář 2016

@simi1510 tak mne by to prislo tiez velmi skoro...3 4 dni..ved krcok otvoreny maternica sa cisti... tak si ma ukludnila a zajtra priatela znasilnim 😀 uvidime co to zrobi

simi1510
24. zář 2016

@lenkab1990 já v lékařské zprávě nemám ani slovem zmínku o tom, že by rozšiřoval čípek. Mám tam napsáno něco ve stylu že je volně do hg 7,5, ... ale zákrok byl stejně později, než co mi řekl, že stačí, abych proležela po čtvrtečním zákroku pátek a víkend a pak šup na sex 😀

Tak ať se podaří, stopnout to můžeš pokaždé, když ti to nebude příjemné 😉

lenkab1990
24. zář 2016

@simi1510 ta ja som sa nestresovala vobec na marodke som bola len mne byvalo hrozne zle nic som nemohla poriadne zjest vsetko slo von...zacala som 17tt a sla do poradne a povedal mi ze uz mu nebije srdiecko dva tyzdne...takze neviem to pochopit. A tiez som nikdy nepocula o missed abort a nikdy som si nemyslela ze sa da potratit v 5mesiaci(no v 4tom vlastne)...hovori sa prvy trimester najrizikovejsi..ale tak ideme dalej a tesim sa na chvilu kedy zas poviem priatelovi ze som tehotna

simi1510
24. zář 2016

@lenkab1990 tak moc držím pěsti, ať se podaří a je to tentokrát vše v pořádku!!!

lenkab1990
24. zář 2016

@simi1510 tak ja som musela drobca porodit mozno tam je ten rozdiel ze mnevto vyvolavali v druhom trimestri...

lenkab1990
24. zář 2016

@simi1510 ja tebe tiez 🙂

simi1510
24. zář 2016

@lenkab1990 děkuju!

Tak sis to užila ještě hůř než já... Já vlastně mohu být ráda za to, že mě to potkalo "brzy"...

ivchez
24. zář 2016

Ahojky, v březnu jsem otěhotněla, ale zamlkle tehotenstvi a zacatkem května revize. Po šestinedělí jsme tomu nechali volný průběh ale nic. Od července jsme dostali zelenou i od gynekologa. A v srpnu jsme meli dvě čárky. Ale jsem ma rizikovem těhotenství doma kvůli hematomu. Takže když se tělo zotaví jde to. Ted jen to zvladnout do zdarneho konce. Držím ostatním palce.

simi1510
24. zář 2016

@ivchez držím palce i Vám!

janea823
24. zář 2016

Tak já jsem tři týdny po revizi...minulý týden jsem byla na kontrole u svoji doktorky. Říkala, že žádné zbytky v déloze, ale jeste to není zahojene..proto rikala, ze pockat po prvni MS na sex, aby se nedostala nějaká infekce. No raději dodrzujeme, ale uz to celkem leze na mozek 😄 Jinak rikala, ze počkat s dalším pocetim tri mesice, v průběhu rozhovoru to změnila na dva..ale stejne mam strach, ze se to bude opakovat. Na hematologii jsem objednána za tri tydny, ale stejne nevim, na co přijdou..vypada to, ze tělo nebylo připraveno po 10 letech na antikoncepci na těhotenství:..

janea823
24. zář 2016

A hlavne nic nezvdavam..kdyz člověk zjisti, komu se to v okolí stalo..fakt pomalu každá druha, tak ted to vyjde 😉 aspon mame vice času na přípravu 🙂

simi1510
24. zář 2016

@janea823 a to dříve se uvádělo, že každé 3.-4. těhotenství... teď je to ale víc, nebo nevím ☹ Nikdy bych si nepomyslela, že mě to potká.... a i když to byla špatná a smutná zkušenost, tak to nevzdávám taky 🙂

Ono nám to holky určitě vyjde!!!

janea823
24. zář 2016

@simi1510 spousta žen ani nevi, ze je to potkalo. Ale hlavne..příroda vi, co dela a tak to beru 🙂 a člověka to posílí a uvědomí si aspon, co je v životě důležité (ne ze by to nevedely ty, ktere to nezazily, ale prece jen to pochopí jen ta, ktera vi...🙂

simi1510
24. zář 2016

@janea823 ono ale u zamlklého může ženská čekat x měsíců klidně co jsem pochopila od doktora... pokud by tedy zjistila mezi tím, že je těhotná.

A pokud žena se snaží otěhotnět, tak v této době zjišťuje, zda je a není... a na toto se pak přijde, tudíž ví.

Něco jiného beru to, že (dle sebe) bych netestovala před MS, ale až po ní, i když po ní to může odejít později též samo.

A toto by byla i věc, kterou bych pochopila - že to je špatně, nechytilo se to správně, tak to odejde... ale to zamlklé? To jsem nedokázala pochopit, proč to vlastně v tom těle dokáže být, když je to špatně atp.

Jinak máš pravdu s tím, že si člověk uvědomí x věcí. Já si řekla, že už se nebudu žádnou prací stresovat. Nyní si hledám takovou, ve které si udělám co mám, a nechám starosti tam a budu si toho všeho užívat. A snad se za pár týdnů povede a bude to napodruhé v pořádku.

My si toho miminka budeme víc pak vážit, resp. toho, že se to podaří atp., budeme se snažit dělat vše pro to, abychom mu neubližovaly atp. 🙂

Mimochodem - v kterém týdnu jsi byla na revizi ty?

janea823
25. zář 2016

@simi1510 určitě to ví ženy, které se snaží...ale spousta ani neví (nepravidelná MS, skoro žádné příznaky...a v podstatě třeba kolem toho 7.-10. týdnu potratí - I u zamklého těhotenství to může samovolně odejít, ale často se tak nestane. Ale je pravda, že ani doktoři mi to nedokázali pomalu vysvětlit: ,,bylo něco špatně?" ,,pravděpodobně ano, dítě mohlo mít od začátku nějakou poruchu. Příčina se nejspíš nezjistí..." ,,Je chyba na mé straně? To se zatím neví.." a kdo to má jiný vědět než doktoři, že....🙂

Byla jsem ve 12. týdnu, dle UTZ se přestalo vyvíjet v 10...

ivchez
25. zář 2016

@janea823 ted je toho opravdu strašně moc. Nevím zda je to tou dobou plnou chemie okolo, ale opravdu dnes otěhotnět a donosit dítě je zázrak. Musíme doufat a nevzdavat to. Mám dvě kamarádky, obě o hodně mladší než já ( mi je 39), štíhlé, zdravé, sportu jí, zdrave ji a obě už dvakrat v různých týdnech zamlkle těhotenství.
Je to hrozné. Sama jsem ted na rizikovem a každý den si říkám zda je v pořádku a tech 14 dni do kontroly je prostě hrozné čekání plné obav. U Soňa se mi vzdycky promitne jak mi na jaře řekl, ze srdíčko nebije a mám tep jako maratonec než vidim, ze srdíčko bije a spadne mi kamen ze srdce a znovu přežít 14 dni. Porad slyším ze nemáme vybráno a já říkám, ze každá kontrola kdy vidím bit srdíčko je pro me obrovské vítězství.