Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

janea823
25. zář 2016

@ivchez držím palce, ať je vše v pořádku! Já se asi ani nebojím toho, že neotěhotním, jako toho, že budu pořád jak trní, dokud se pak dítě nenarodí..

verum83
25. zář 2016

@manulenka Ano, už druhý den mi bylo lépe, takže dobrý. Jinak přesně jak píšeš, nemyslet na to, jak radí ostatní.... tisíckát si můžu říct, že mají pravdu, ale hlavě se poručit nedá. Navíc s manželem to máme tak, že jezdí na služebky i na pár dní pryč, navíc on nepatří zrovna k té skupině chlapů, co by mohli mít sex několikrát do týdne. Takže mi nezbývá nic jiného, než kalkulovat a spoléhat na plodné dny.... jak na to pak člověk nemá myslet že 😀

zuza01
25. zář 2016

@simi1510 Vždycky mi tvrdili, že je to náhoda. Ale já na takové náhody nevěřím, jenže na nic u mě nepřišli. Oboje zamlklé.

verum83
25. zář 2016

@ivchez Držím pěsti! Často na to myslím, až se to povede, že budu strachy bez sebe a čekání na další kontrolu pro mě bude nekonečný. Z toho mám velký strach, už to nebude takové to pohodové těhotenství jak bylo to první (dokud jsem se nedozvěděla, že zamlklé). Brala jsem to v klidu, tak nějak přirozeně. Začala jsem pravidelně jíst, přidala jsem ovoce a zeleninu, víc jsem odpočívala, ale jinak jsem dělala věci tak jak dřív. Rozčilovalo mě, když mi chtěl manžel zakázat posekat zahradu jen kvůli tomu, že jsem těhotná. Pořád jsem mu říkala, že jsem těhotná, ne nemocná. Pochybuju, že to příště budu brát stejně sportovně 😖 Jinak když jsem byla po revizi na kontrole, tak moje dr. říkala, že toho je hrozně moc, že jsem u ní na kontrole po revizi ten týden už třetí. Že toho je moc, z toho co dýcháme atd. Ještě před 15 lety toho tolik prý nebylo.

simi1510
25. zář 2016

@verum83 to mam doma taky, ze sex mit nemusi tyden co tyden, nebo jako Zr by treba víckrát za den? Ale zase letět za nim, jsou plodné dny jdeme na to? To uz vidim, ze de mu ani nepostavi ☹

simi1510
25. zář 2016

@verum83 ten strach budeme mit podobně ☹

koada
25. zář 2016

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. Musela jsem si v hlavě srovnat potrat. A nějak se od toho odprostit. Jsem 7 týdnů po revizi, ms jsem už měla, ale ne klasickou. Takže to chci zkusit po té další. Snad se zadaří. Držte se!

ivchez
25. zář 2016

@verum83 taky jsem to tak brala. Dělala jsem vše jako normálně. Ale ted kvůli tomu hematomu musím fakt ležet. Sice nekrvacim, ale kdyby některý z nich praskl vzal by sebou mimi. Takže o to se to vice táhne, když nic nemůžu dělat, ale víc prostě delat nemůžu. Tentokrát si nebudu moct nic vyčítat. Myslím ze každá z nás co to už zažila, bude strachy bez sebe az do porodniho sálu. Co jsme byly ve skupině snazilky červen, tak cca 6 holek je už ze hry zamlkle těhotenství a sam doktor mi řekl, ze tak ted opravdu končí 2 ze 3 těhotenství. Je to neuvěřitelné.

simi1510
25. zář 2016

@ivchez tak to je vážně neuvěřitelné... Kolik nás je ☹ Tak hlavně držím pěsti Vám, ať se daří a máte miminko v pořádku a hlavně, ať jste v pořádku Vy sama!

janea823
26. zář 2016

Ví někdo, resp. vysvětlili někomu doktoři, jaké jsou rizika, když se nedodrží ty jejich doporučované 3 (u někoho 6) měsíce, než se znovu začnete snažit?

simi1510
26. zář 2016

@janea823 Mně pouze řekl doktor, že mám počkat 3 cykly, aby se to vše spravilo a dalo do pořádku. Aby se i hlava s tím vším smířila. Ale proč to tak dle něj má být? To nevím... Zároveň mi říkal, že toto byla náhoda, ale prý se stává, že se to může opakovat (co jsem četla)...

Občas si říkám, že doktoři toho moc nevědí a řídí se jen tím, co někdo jednoho dne sepsal :-/

Když jsem říkala doktorovi, že to bylo stokrát horší s psychikou mezi tím, kdy doktorka jedna vyslovila podezření na ZT a pak revizí, tak mi řekl, že abych se nedivila. Ale snad vím já sama, jak mi je, jak se cítím a jestli jsem či nejsem ok a psychicky v pořádku?

janea823
26. zář 2016

@simi1510 když totiž nad tím přemýšlím, nikdo mi to pořádně ani nevysvětlil... a začínám mít pocit, že to doktoři říkají jen proto, aby si kryli zadek.

Slýchám totiž kolem sebe, že většina, které tohle potkalo, do dvou měsíců znovu otěhotněla a dokonce i donosila zdravé dítě bez problémů...

tak já už nevím....asi počkám jednu MS a uvidím, jak na tom budu, protože čekat jen proto, že ,,se to říká", je mi trošku proti srsti..

relaxcc
26. zář 2016

Jsem uplne ve stejne situaci. Dnes po revizi. 7+3tt. Mam doma holcicku tak mi dodava silu jit dal. Ale potratila jsem uz po druhe a obavy jsou velke. Po revizi jsem poprve a s otehotnenim radeji chvili pockam. Prvni potrat byl spontalni tak se potom zadarilo ihned po 1MC...

simi1510
26. zář 2016

@janea823 já si říkám to samé, chci miminko, mám na to i věk a vím, že jsem v pořádku (jak psychicky, tak i fyzicky). Dáváme si s přítelem pozor - používáme ochranu, ale ...

Já tu právě četla dost diskuzí a příspěvků. A když to má vyjít a je žena připravena, tak se to povede a je to v pořádku. Ono samo tělo pozná, jestli je v pořádku. Když nebude, tak se to nevydaří a hold to vyjde později.

Někde jsem i četla, že v některých zemích se doporučuje hned. Že i v některých výzkumech to není potvrzeno a rozchází se názory na toto téma.

Nehledě, že tedy sice dříve umíraly ženy dříve, ale těžko by jim někdo říkal, počkejte 3 měsíce, půl rok atp., když byly jen porodní babky. A tam tedy potratily a co? Za chvíli už byly opět v tom...

Takže pokud se má zadařit, tak se zadaří, pokud ne, tak později 🙂 A doktor nám za to nemůže utrhnout hlavu přeci. On sice vidí něco na ultrazvuku (můj mi navíc řekne, že to je stejně prostě hra stínů - kdo chce co vidět, tak to vidí) a nějakým mikroskopem nebo tak. Ale do hlavy nám nevidí, do našeho těla pořádně taky ne a sami nevědí.

Kolikrát si navíc říkám, že by si měli podstoupit toto všechno sami a pak teprve dostat doktorské licence a léčit lidi...

simi1510
26. zář 2016

@relaxcc To mě moc mrzí ☹ Já jsem dneska 18tý den po revizi, revize v 8+4 - pouze prázdný gestační váček ... A mělo to být naše první ☹

janea823
26. zář 2016

@simi1510 takže žádný podstatný důvod nemají 🙂 neřeknu, kdyby tam bylo nějaké závažné zdravotní riziko, ale takhle...

Jsme na tom skoro stejně (já byla o pár dní dříve), takže jsem celkem zvědavá na další vývoj 😉

Čekám na MS jako na smilování a pak snad budu vědět, že jsem v pořádku 🙂

simi1510
26. zář 2016

@janea823 Tak držím palce! Určitě se podaří.

Já teď zjistila, že jsem začala po cca 10 dnech bez špinění a krvácení opět krvácet... A je otázka - může to být už mrcha a nebo se jen dočišťuji? V pátek jsem měla kontrolu u doktora a dle ultrazvuku bylo vše v pořádku... tak mi to nedává smysl :-/

janea823
26. zář 2016

@simi1510 díky! Tobě taky! 🙂

Já jsem krvácela cca 2 dny po revizi, pak v podstatě skoro dva týdny nic a začala jsem špinit (a to cca týden). Mezitím jsem byla u doktorky na kontrole a ta řekla, že děloha je čistá, ale říkala, že tam je cca 3 mm rýha, která krvací a tak budu ještě chvilku špinit. Teď už to je pár dní zcela v pohodě. Může to být to dočistění...záleží, jak silné a jak dlouho to bude trvat. Podle mě ale na MS fakt brzo...

simi1510
26. zář 2016

@janea823 já si říkám taky, že by to bylo brzy... ale zase doktor nic neříkal o žádné sraženině nebo tak něco a že je prázdná no :-/ Tak uvidíme ... Já tu brala dámské kapky od Fytosu hned po revizi, občas beru nosifol a jinak kyselinu listovou.

To je tak, jak to těm doktorům máme vše věřit a pak půlku věcí nám stejně nezodpovědí. Jinak mi totiž říkal, že MS mám očekávat za 6 týdnů od výkonu no.

A to jsem si tak říkala, že bych dneska muže zneužila k nějakému sexu... 😀

janea823
26. zář 2016

@simi1510 já piju kondryhel a maliník a užívám fertipronu. Doktorka říkala, že listovku určitě nepřestat brát...

A kvůli tomu špinění mi doporučila se sexem ještě chvilku počkat, neboť je riziko infekce..což se snažíme dodržovat (raději, ať neřeším k tomu všemu další problem), samozřejmě jsou i jiné způsoby, ale nedostatek sexu mi už pěkně leze na mozek 😀

simi1510
26. zář 2016

@janea823 mě doktor říkal, že sexovat prý můžeme už 3., resp. 4. den po revizi 😀 V nemocnici, že dodržet 6neděl, někdo říká že 14 dní je ok ... a 2 sexy jsem už s ochranou zvládla (i když ten první po revizi byl jak skutečně poprvé 😀 ). Tak uvidím, co si to tělo na mě připravilo 🙂

sukynecka01
27. zář 2016

Holky me dr rikal pul roku jeden tri mesice.
Ja to zkusila hned asi 5tyden od revize a nic. A hlavne kazdy rikal.mas pohnojeno pujde hned.
Takže po ms zase a tak dokola az po 8 měsících se zadarilo a ted doufam ze je vse ok 🙂
Zacali sme 30tt dneska 🙂 a jdu na kontrolu docela se bojim 🙂 kazde kontroly protoze od te revize to je hruzaa

jezz13
27. zář 2016

Mně doktor tedy ohledně těch 3 měsíců říkal, abych si revizi představila jako odřené koleno - ta první vrstva kůže se obnoví rychle, ale tkáň je ještě chvíli pořád slabší. A pak prý hrozí prorůstání placenty do děložní sliznice, což pak při porodu může být dost nebezpečné. Takže doporučoval ty 3 měsíce vydržet.
Ale taky mám kamarádku, co otěhotněla hned po první porevizní MS a v pohodě pak porodila..

manulenka
27. zář 2016

Ahoj holky, ta pauza se fakt neda určit. Kazda to ma jinak. Ja jsem mela pevni potrat samovolny bez revize. Dr rikal ze po prvni ms muzeme a ono se hned zadarilo, bohuzel opet zamlkle tehotenstvi. Takze ted fakt nevim. ☹

verum83
27. zář 2016

@janea823 Mě to doktorka vysvetlila tak,že po revizi je sliznice poškrabaná a vajíčku dělá problém se na ní udržet.Že bychom tak mohli přijít o jinak zdravé těhotenství.Sliznice dorůstá postupně a řekla mi,ať se snaženim počkame rok.To jsem šla do kolen.Ale vykašlala jsem se na to,nechala jsem proběhnout dva cykly a začali se snažit v září.Příští týden ma přijít ovulace,tak to určitě nechci nechat náhodě 🙂

simi1510
27. zář 2016

@verum83 cože??????? rok???? Jaký ročník to je? Jako záleží asi v kterém tom týdnu je dělaná... ale nikde jsem nečetla rok... Spíš naopak jsem četla o tom, že je dobré začít co nejdříve, kdy je to tělo po těhotenství, revizi, připraveno. Že pak po nějakém půl roce jak se vrací do normálu, tak to vše jede od znovu :-/

verum83
27. zář 2016

@simi1510 To bysme si mohly podat ruce s těmi našimi chlapi 😀 Uplně šílim,že se mu zrovna v období plodných dnů jako na potvoru nebude chtít 😀

simi1510
27. zář 2016

@verum83 já byla právě překvapena, že to z toho července nějak vyšlo - i když to dopadlo revizí... ale pokaždé, kdy jsem věděla, že mám ovulku, snažila se s ním na to skočit, tak prostě neměl chuť, byl unaven, nebo mu stávkoval... a nic nepomohlo. A dle něj čím víc se snažím ho svádět, tím horší to je - dle jeho slov...

A není to, jak se píše, že chlap coby samec pozná co a jak v rámci rozmnožování, a že mu ženské voní nebo jak to říct víc než jindy... tady spíš naopak 😀

verum83
27. zář 2016

@simi1510 Který ročník jako moje Dr? 😀 Je jí tak 45 a někdy je dost vostrá.Už jsem přemýšlela že od ni odcestuju jinam,ale díky ni jsem se zbavila všech gyn.problemu,takze zatím zůstávám.V tomhle ji teda poslechnout nehodlam.Chapu,že to možná ze zdravotního hlediska myslí dobře,ale ja se zblaznit vážně nechci.Na revizi jsem byla v 7.tydnu.Kamarádka přišla o dítě v sedmém měsíci a řekli ji rok,což chapu.Ale toto....však jsem taky čučela jak puk když mi to řekla.To mě snad rozhodilo víc než samotna revize.Zhasly mi všechny naděje ☹ Pak jsem se ale rozhodla že na ní kašlu.Rok čekat a pak se třeba další rok snažit....už teď mi to leze na mozek.

verum83
27. zář 2016

@simi1510 ...co víc dodat,jako bys psala o mě a mém drahém 😀 Jsem myslela,že jsem tady snad jediná.Když tu holky píšou že kolem ovulky na tom dělaj denně,tiše jim závidím 😀