Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

fisalu
19. čer 2016

@luci_eee no ještě že já se s kámoškama nestýkám tak často (bydlíme od sebe 50km) abych se k tomu musela pořád vracet nebo to vysvětlovat, jen s tou jednou jsme hodně v kontaktu je to taková nej kamarádka a ta to ví a vše prožívá se mnou..... díky za info ohledně toho posílání jen jsem něco zaslechla ale zatím jsem byla poučená jen o věcech před zákrokem 🙂 .... DOufám že se to už opakovat nebude :( jsem totiž jak chodící lékárna - mám totiž astma a kýlu na jícnu, a ke všemu Leidena, nedávno zjištěného :( takže z oho všeho obavy jsou :(... Taky omalovánky miluju, v pátek jsem si právě hned koupila další dvoje nové jako náplast na bolest ale ještě jsem neměla sílu si k nim sednout :( ....

fisalu
19. čer 2016

@jezz13 Díky za info 🙂 Sbírám si informace abych věděla co mě před a po čeká 🙂

fisalu
19. čer 2016

@janaspo taky jsem si říkala že nebudu podobné diskuze číst, i přítel mi nadává, ale chci vědět o a jak. a trochu mě uklidňuje že v tom nejsem sama a dokážeme spolu vzájemně líp soucítit než když mě lituje někdo kdo si tím neprošel nebo si to neumí představit.

janaspo
19. čer 2016

@urtica Já ho měnila spíš z "lidského" důvodu ... je to profesionál, dá se říci i kapacita, ale bohužel přístup jeho byl takový, že mi vůbec nic neřekl, neinformoval. Bral to jako naprosto standardní věc - což asi dokážu pochopit, ale když jsem se ho ptala na nějaká rizika (srůsty apod.) a jak jim předcházet atd. tak byl dotčený co to řeším, a že ho nemám těmito dotazy moc obtěžovat, a pakliže problém nastane mám přijít až ten problém bude. A já v tu chvíli potřebovala prostě jinou komunikaci. Hlavně být informovaná i z jiných zdrojů než z internetu

janaspo
19. čer 2016

@fisalu přesně tak. bereš mi slova z úst, tedy z prstů v písemné podobě 🙂. Já se i trošku přestala stýkat se známými, vím, že je to špatně. Ale mě věty typu to bude dobrý a vždyť to nebylo ani miminko .... nedělají dobře. A bohužel neznám nikoho osobně kdo si něco podobného zažil.

luciferkaklaris
19. čer 2016

@fisalu Ahojky, moc Ti fandím, abys smutek ze ztráty miminka rychle překonala a aby se ti podařilo brzy znovu otěhotnět. A ta nemoc maminky je teda taky strašná ☹ To si nedokážu vůbec představit ☹ Držte se!! A je dobrý nápad něco podniknout, nějaký výlet, dovču a tak, než znovu otěhotníš. My to taky plánovali...v den revize mi přítel říkal, že si zajdeme do vířivky, na vínko a tak, ale ani jsme to nestihli, hned po 1. porevizní menstruaci jsem otěhotněla (a navíc jsme v tu dobu prožívali smutek nad umírajícím otčímem - taky na rakovinu ☹), takže na výletování nebyla moc nálada. Otěhotněla jsem den předtím, než umřel a říkám si, že to tak mělo být. Mamka se na vnoučka moc těší a aspoň malinko si jím zaplní prázdné místo. Nečetla jsem všechny příspěvky, takže nevím, jestli jsi už podstoupila revizi nebo teprve čekáš. U mě to bylo fajn v tom, že jakmile jsem se to dozvěděla, tak za 3 hodiny jsem už měla po zákroku, takže to bylo rychlé. A jak říkám, strašně mě pomohla ta ošklivá zkušenost sestřičky...

@luci_eee No právě...člověk si po potratu říká, že už se mu to snad vyhne a pak přijde ta horší varianta...jsi dobrá, že jsi to překonala a nebála se otěhotnět znovu. A je fajn, že už máš za sebou 2. velký ultrazvuk a vše je v pořádku, jen tak dál 🙂 Jojo, chlapečka, ty taky, jo? To je fajn 🙂 A taky první mimčo, takže všechno je nové. Nakupuješ už nějaké věcičky nebo to necháváš na později? Já si myslela, že po té zkušenosti nebudu kupovat dřív než tak v 7. měsíci, ale nevydržela jsem a začala na konci 3. měsíce 😀 A teď jsem za to ráda, bylo toho hodně a teď v těch vedrech by se mi už nechtělo nic shánět. Už jsem jak velryba a dělá mi problémy návštěva jakéhokoliv obchodu, někde postávat nebo něco řešit je za trest...

fisalu
19. čer 2016

@janaspo chtěla jsem napsat původně úplně to samé... ty věty typu TO bude dobré, TO přebolí, POvede se to příště, NEbuď negativní, a takhle bych mohla pokračovat.... Pak mě kamarádka dorazila tím že mi řekla Nechci bejt hnusná ale co je horší přijít o to teď nebo se potom rozhodovat jako já , kdy mi řekli v 16tt že malej může mít downa.... byla jsem ticho, ale četla jsem že tyhle testy vycházejí hoooodně maminkám falešně pozitivní a ona už z toho dělala že to je daleko horší. A ona už z toho dělala jak kdyby na tom byla nejhůř a že už kvuli tomu nechce další. ... A jak říkáš ty taky neznám nikoho osobně kdo by si tím prošel, všechny kamarádky jsou šťastné maminky a to i ta moje nejlepší který řekli že má jen 20% šanci že otěhotní .... má teda úžasnou holčičku a užívám si to snima ale vlastní je vlastní :(... Jsem ráda že můžu pokecat aspoň takhle s někým kdo si tím prošel.... 🙂

fisalu
19. čer 2016

@luciferkaklaris Ahojky, ne ne na revizi jdu teď ve středu, jen doufám že moje mudr stihne udělat vyšetření a krev během pár hodin, protože v pondělí tam je až odpoledne tím pádem nebere krev, takže v uterý musím stihnout vše a ve středu nástup, odpoledne by mě měli pustit domů podle papírů. DOufám že to zvládnu protože naposledy jsem narkozu snášel hodně špatně po psychický stránce a to mi brali jen žlučník 🙂 ... Jinak mamka je z toho venku, dostala biologickou léčbu, takže defakto to nejlelší co mohla dostat, jsem hrozně ráda protože nevím co bych bez ní dělala, máme k sobě hodně blízko protože mě měla v 19 🙂 ... zaměstnám se teď rekonstrukcí kuchyně a budu si jí užívat novou. zaměstnám nějak mozek a ruce a jak to půjde zkusíme to znova, když se povedlo teď na poprvé tak pak by mělo taky 🙂 .... ak hlavně ať jsi s prckem taky v pořádku 🙂

janaspo
19. čer 2016

Taky mám v okolí spíš maminky nebo pak takové ty čistě racionální co mají názory typu že miminko to nebylo jen nějaký buňky a "pohoda přece" ... Noo ještě víc jsem se uzavřela takže spíš nekomunikuji než komunikuji ... na druhou stranu mě to mrzí, ale neumím být jiná. Mám čtyři synovce a nějaký čas mi i trvalo než jsem opět mohla být plnohodnotnou tetou, zrovna dnes dva hlídám a ten čtyřletý se mě ptá kdy budu mít miminko ... Usmála jsem se ale oči se hned leskly. Takže jsem ráda, že tady někdo rozumí tomu co prožívám, co se mi honí hlavou. U mě je to teď jako na houpačce ... chvíli myšlenky, že bude dobře a mámou určitě budu, pak zase že nám to docela dlouho trvalo a co když to bude trvat i teď ... když došla porevizní ms byla jsem šťastná, ale pak hned zase myšlenky, jestli je to v pořádku, že trvala jen tři dny atd. atd. ... furt něco no

fisalu
19. čer 2016

@janaspo jj přesně tak... mě z těch co to věděli většina řekla Nesmutni povedlo se to příště znova...ale nikdy nepochopí tu prázdnotu .... nejhorší teď pro mě je někam jít a vidět ty mimina a děti celkově. Na face je to samá těhotná, dokonce jedna známa tam teď oznámila že je těhotná, a podle termínu byla stejně jak já :( tak to trochu zabolelo protože ona to tam rozhlašuje tak brzo , jen kdyby se něco stalo tak by koukala :( ... no myslím že teď se budu na MS těšit jako nikdy předtím 🙂

janaspo
19. čer 2016

@fisalu to opravdu budeš ... mně přišla opravdu po 28 dnech po druhé revizi (byla čtyři dny po té první), takže mě to opravdu mile překvapilo. Beru gynex, vitamín C jsem brala po revizi a piju kontryhel ... Takže to vše asi mělo důvod, že trvala jen tři dny ale za to bolest a intenzita šílená ... Ale i tak jsem byla ráda, že je 🙂 ... Jinak nevím jestli je to tím, že teď to nějak víc vnímám, nebo je opravdu nějaký babyboom ... ale mám pocit, že není den kdy by nebylo oznámeno nějaké těhotenství a většinou je to u lidí, kdy mě to trošku "překvapí" ...

marlah
19. čer 2016

Ahoj holky, bohužel se k vám taky přidávám. Jsem 10 dnů po revizi, zamlklé těhu v 11 tt, do té doby vše OK. Chtěla bych na jednu stranu podpořit všechny, že v tom nikdo není sám, ale na druhou stranu sama ztrácím naději.
V září mi bude 41, mám doba 2 děti 16 a 14. Nyní bychom si s přítelem mimi moc přáli, on sám děti nemá. Jsme spolu 4 roky a trvalo nám to skoro rok, než jsem otěhotněla.
Revize proběhla bez komplikací, piju kontryhel a začnu brát kapky Gynex. Doufám že MS dojde co nejdřív.... a zadaří se.
Jste tady někdo v mém věku? Ev. nějaké rady.... Moc díky a všem držím palce, abyste měly brzy pozitivní těhu test.

jezz13
19. čer 2016

@janaspo
@fisalu Holky ona je ale otázka, jestli jsou fakt všechny vaše kamarádky ty šťastnější nebo o jejich potratech jen nevíte. Já mám v tomhle štěstí, že mamka i sestra mají potrat za sebou, takže to u nás není tabu. Ale řekla jsem to i dvěma kámoškám, co už věděly o těhotenství, a to pak člověk kouká, kdo všechno má potrat za sebou. Naštěstí většinou se pak zadaří a o těch smutných chvílích se pomlčí, ale pak zas má každý, kdo tím prošel, pocit, že je v tom sám.

luciferkaklaris
19. čer 2016

@fisalu No tak to je ta nejlepší zpráva, že se z toho maminka dostala (i když u týhle nemoci člověk nikdy neví, ale vypadá to, že ta biologická léčba umí opravdu zázraky 🙂). Úplně tě chápu, že jste výborné kámošky...mně měla mamka ve 21 letech a je to super 🙂 Taky máme úžasný vztah. Akorát je blbý na psychiku, že tě nechávají tak dlouho čekat...až do středy...ono se to táhne a neutíká, to mi je jasný. A to nemáš bolesti?? Já jela do nemocnice asi 4. den, co jsem krvácela a to už mě bolelo břicho pekelně, neumím si představit čekat další 4 dny třeba...tak ať ti to do středy uteče!! A děkuju ti za podporu, snad už to zvládneme.
Holky, ještě k tomu, že to ve vašem okolí (kámošky a známé) nikoho nepotkalo...já se vsadím, že potkalo, ale člověk to neřekne, dokud vy neřeknete, co se vám stalo...pak se najednou objeví maminky, co vám řeknou, že ony taky zažily potrat...znám to z vlastní zkušenosti, pár jich bylo, o kterých jsem si myslela, že nezažily nic než krásné těhotenství a teď mají zdravé miminko a ony tu cestu k němu taky neměly jednoduchou. Ale my to zvládneme a všechny se dočkáme. Však už jen to, že jsme otěhotněly, znamená, že v budoucnu mít děti můžeme...a BUDEME 🙂

janaspo
19. čer 2016

@jezz13 To máš pravdu, neříkám, že úplně neznám (samozřejmě teď z doslechu se dozvídám, která si tímto taky prošla) já to spíš myslela tak, že neznám nikoho osobně ... Já zase takový okruh kamarádek nemám, takže jsem si jistá, že si tímto neprošly ti co patří do mého blízkého okolí ... Ale nevnímám to nějak špatně, a rozhodně jim nemám za zlé, že ony to štěstí mají ... spíš ta komunikace je teď taková složitější ...

fisalu
19. čer 2016

@jezz13 --- tak já mám kolem sebe takovy 4 nejbližší kamarádky a ani u jedné o tom nevím.. a u těch dvouch co jsme v kontaktu denodenne to vím najisto, ty to vědí i o mě... já jsem se Jezz pořád uklidňovala spíš tím že budu po mamce, ta nikdy problémy neměla, a moje babička taky ne - i když babička potratila ale tenkrát spadla ze židle takže nic samovolného. .. já jsem většinou z rodiny ta co si to umí vybrat hezky od podlahy :D

luciferkaklaris
19. čer 2016

@marlah Ahoj, to mě moc mrzí, že sis tím taky prošla. Hlavně, že máš doma už děti, co tě podpoří, nejste v tom sami. Já mám takovou zkušenost - začít se snažit hned po revizi a nečekat! Je "pohnojeno" a tělo je připraveno na další těhotenství. Dočetla jsem se, že otěhotnění brzy po revizi je žádoucí, snižuje se pravděpodobnost dalšího potratu, těhotenství bude spíše bez komplikací atd. Tedy samozřejmě pokud se na to psychicky cítíte...my se cítili a udělali jsme dobře. Otěhotněla jsem hned po 1. porevizní MS a hned na 1. pokus. Vlastně jen na jeden pokus 🙂

fisalu
19. čer 2016

@janaspo tak to jsme zvedavá jak to přijde u mě... já se min už 3/4 a stále teda pokračuju, dopouju kyselinu listovou, před týdnem jsem si koupila jeste vitamín E, a Femibion ale ten ted zatím nechám ležet a začnu zase nějaký čas po revizi, E a listovku budu brát pořád. Nevím teda zda nemám ještě něco přidat :D ale abych nebyla jak vitamínová bomba :D

marlah
19. čer 2016

@luciferkaklaris Díky za podporu. Určitě to zkusíme hned po první MS, i doktorka mi to potvrdila. Sice říkala, že je lepší po druhém cyklu, ale nic se neděje, kdyby to vyšlo dřív. Čas holt letí... Děti i rodina už se těšili, tak to bylo smutné pro všechny.
Tobě moc gratuluju ať mimi hezky roste, ve kterém jsi tt?

janaspo
19. čer 2016

@fisalu mně dr. ještě doporučila vitamín C - kvůli hojení a že je i dobrý proti případným srůstům ... ale já po té druhé revizi brala antibiotika jako prevenci ...

emisekkk
19. čer 2016

@marlah jo já - 43 let, zamlklé těhu v 10 tt. Jsem nyní po první porevizní menstruaci.

fisalu
19. čer 2016

@luciferkaklaris taky jsem ráda že je z toho mamka venku, ale jak říkáš člověk nikdy neví, ale zatím vše vypadá v nejlepším pořádku a jsem za to ráda. Protože fakt nevím co bych bez ní dělala.
Každopádně co se týče mě, byla jsem v nemocnici v pátek a ve středu jdu, ale absolutně nic mi není břicho nebolí, nekrvácím žádný problém vůbec nic, jen co pozoruju že mě opouští veškerý těhu příznaky. taky už bych to nejradši měla za sebou, když už tam musím :( to zas budu ve středu šíleně stresovat :( jak tenkrát před žlučníkem, sice jsem se pořád cítila OK nic mi nebylo ale jakmile se blížila hodina nastupu na sál a narkozy tak psychika včudu a teplota 39°C. No sestry se nestačily divit...už to vidím že se to bude opakovat :(

luciferkaklaris
19. čer 2016

@marlah Přesně tak, čas letí a nikdy člověk neví, kdy se to povede příště, takže čím dřív, tím líp a je fajn, že máš i podporu svojí doktorky 🙂 A děkuju, jsem na začátku 33. týdne, už se moc necítím, ale ještě musím necelé 2 měsíce vydržet. Už se těším, až porodím a dám si celé pivo nebo dvojku vína 😀 Z porodu mám strach, takže ať už je to za mnou 🙂 Držím pěsti i vám!
@fisalu Tak na jednu stranu je dobře, že nemáš bolesti, i když je to zvláštní, ale asi to tak může být. Děloha ho asi ještě nevypuzuje, u mě tomu tak bylo. Ale nikdo se neptal, jestli na revizi chci nebo ne, já jsem za to ráda, člověk se aspoň pořádně vyčistí. A s tou narkózou tě chápu, já mám z narkozy panický strach. V 15 mi brali slepáka, já před narkózou strachy brečela. Teď sice ne, ale i tak mi bylo ouvej...ALE věř, že oproti operaci žlučníku nebo slepáku tohle NIC není. Jen přežít to uspání a pak už je to dobré. I když já mám zas problém se pak probrat a být "normální". Po revizní narkóze jsem byla jak opilá, pořád jsem se smála a plácala nesmysly, všichni ze mě měli srandu. Kupodivu jsem ten potrat zvládla psychicky v pohodě (no zřejmě to bylo ovlivněné tím smutkem v rodině, který byl daleko větší (24 let jsme žili v domácnosti...). Tak pak dej vědět, jaké máš pocity a hlavně hlavu vzhůru 🙂

marlah
19. čer 2016

@emisekkk
Ahoj, to je fajn. Za jak dlouho jsi MS dostala? A snažíte se hned o mimi? Čtu, že máš tři děti. Bereš něco na podporu utěhotnění? Díky a moc ti držím palce.

luciferkaklaris
19. čer 2016

@fisalu Dokonce jsem na tom pooperačním pokoji balila nějakýho kluka - pacienta, který ležel po operaci vedle mě. Sestra nás tam měla asi na 1h na pozorování 😀 Neviděli jsme na sebe, já jen ležela, sotva se mohla pohnout a laškovala jsem s ním. Ptala jsem se ho na jméno, odkud je, kde pracuje...pak jsem řekla sestře, ať mezi námi odhrne závěs a přisune mě k němu 😀 Ale ne schválně, že bych chtěla, bylo to tou narkózou. Prostě trapas, ale aspoň že byla sranda 😀

fisalu
19. čer 2016

@luciferkaklaris takt o si mě rozesmála s tím balením :D ... ja když byla s tím žlučníkem měla jsem na pokoji paní bylo jí kolem 40 byla jak moje mamka :D byla hroze milá a hodná. DOkonce šla se mnou na wc abych nekde nespadla. nosila mi pití a tak.... A vím že i běžela za sestrou aŤ mi něco dají na bolest. To tenkrát byla bolest když jsem se probudila a jeste jak jsem měla připoutanou ruku tak mě tak brutálně bolela a brněla že jsem myslela že mi upadne :D a říkala jsem si že snad už nikdy pod narkozu nepujdu a ejhle :D .... Jen doufam že to pak doma sama zvládnu protože přítel bude muset být v práci :(

fisalu
19. čer 2016

@luciferkaklaris jo jinak chapu jak si se cítila v tom smutnu, mám taky nevlastního tátu, a je jak můj vlastní, ten s eo mě nikdy nezajímal až nedávno mě náhodou kontaktoval na facebooku a hrál mi na city, ale já tátu mám, vychovával mě o 6 ti let a nikdy nedělal mezi mnou a ségrou (která je jeho) rozdíly.. dokonce i teď prej chodil a byl zklamanej a smutnej a pořád říkal že jsem chudák ...

luciferkaklaris
19. čer 2016

@fisalu No byl to trapas, ale tohle se mnou dělá narkóza 😀 To je fajn, že se o tebe paní tak hezky starala 🙂 Neboj se, bude to rychle za tebou a pak už to bude dobré. Já si po revizi nechala píchnout injekci na bolest. Pak jsem asi 3 dny špinila. Pokud budeš doma (doporučuju nechodit do práce aspoň 14 dní), tak to sama zvládneš, akorát se s ničím netahej a celkově se fyzicky moc nenamáhej. Jinak budeš normálně schopná 🙂 Mně řekli, že můžu jít do práce hned a tak já poslechla a šla asi 5. den od revize a tragédie. Břicho mě rozbolelo, trvalo tak 3 týdny, než přestalo. Už bych to neudělala, příště bych zůstala dýl. A to sedím v práci na zadku, jen občas musím přeběhnout do vedlejší kanceláře. Jak to plánuješ ty?

luciferkaklaris
19. čer 2016

@fisalu To je krásný s tím taťkou (nevlastním), že mezi vámi nedělá rozdíly. To je chlap, jak má být 🙂 Jo, je to smutný, pořád je to čerstvý (necelých 7 měsíců...). Ještě že máme mladýho na cestě 😀

fisalu
19. čer 2016

@luciferkaklaris ... rakovina je svinstvo a nevybírá si na koho skočí. mě takhle před 23 lety sebrala dědu,měl rakovinu plic, tenkrát nebyly možnosti jako teď. Ale do teď nám všem hrozně chybí, prej chtěl vždycky samý vnučky, tak by teď koukal že má rovnou 4 :D .... no JInak já budu čtvrtek a pátek po výkonu uplně doma bez práce budu jen ležet a odpočívat, a pak budu 14 dní dělat z domova, dělám sice kancelářskou práci ale dojíždím 50km za prací. takže se nechci kodrcat v autě a pak sedět v kanclu, doma se můžu aspoň natáhnout. .... no on si tenkrát tata vzal mamku s tím že nemůže mít děti, protože mu to s předešlou ženou nešlo tak se rozvedli, nakonec ona děti má s jiným muzem a jemu se to podarilo s mojí mamkou taky ale nikdo to nečekal :D