Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

cibka
1. črc 2016

@maris jelikož sem nějaký 8 plus neco a neni nic vidět posílají me na revizi uz by muselo byt neco vidět

cibka
1. črc 2016

Hcg se od utery zvedlo jen o 300 minule o 400

kotys
1. črc 2016

@cibka tak se drž holka....bude líp uvidíš

fisalu
1. črc 2016

@cibka .. AHoj, tak tomu dej třeba jeste tyden a uvidíš jestli se něco objeví. Mě doktorka zavrhla hned měla jsem být 7tt ale utz byl jen 5tt, hned mě posilala, dala jsem tomu tyden a sla k jinemu doktrovi, bylo tam vse. Bohužel teda u nás to nedopadlo, za týden to sice malinko vyrostlo ale bylo to bez srdíčka a zustalo to porad na stejném týdnu a HCG slo dolu. Jeden pátek jsem měla 12500 a ten další pátek měl byt podle doktora aspon 25tis, ale ja už mela jen 10tis. tkaže to bylo jasný.... takže bbych tomu dala ještě čas, a jak řekl mě ten doktor že na revizi mužu jit kdykoliv... držím palce ať to dobře dopadne.

25jajinka
1. črc 2016

Holky mě by zajímalo to měření hcg to samy nebo doktor?mě nikdo nic neříkal byla jsem jen jednou na kontrole a to bylo všechno zadne měření nic

fisalu
1. črc 2016

@25jajinka Hele mě ho doktorka taky nevzala krev na hcg. ze prej bere krev az v poradně pak na ty další testy. ALe v nemocnici mi řekl že se podle růstu hcg pozná zda je vše ok nebo není. takže mě ho pak vzali v nemocnici při dvou kontrolách. protože třeba sice utz mi ukazoval mensi plod ale jinak nic nenapovidalo že by bylo něco špatně proto to hcg bylo duležitý a rozhodlo.

jezz13
1. črc 2016

Já šla na dva odběry jako samoplátce, když se mi zdálo, že nemám žádné těhu příznaky. Nárůst za 3 dny byl jen z 2500 na 3200. Můj dr. byl docela zpruzený, proč chodím na odběry, že nějaké tabulky nárůstu nic neříkají, stačí, když hcg roste. Prý nosné je to, co on vidí na ultrazvuku (což bylo jen mírně opožděné embryo). Jenže za 14 dní pořád nebylo vidět srdce a embryo se zaseklo v 6+2, takže to nakonec skončilo samovolným potratem a následnou revizí.

cibka
1. črc 2016

Tak jsem po revizi byla jsem asi u 4 Dr u svého a pak v nemocnici a všichni meli stejny názor hcg sem mela jen kolem 3000 na to ze bych mela byt cca 8 tyden bylo fakt málo

cibka
1. črc 2016

@fisalu byt další tyden ve stresu kdyz vím ze se to nevyvíjí jak ma bych nedala akorát je zvláštní ze minule stačilo dodržet 6tinedeli a ted musime čekat 3 mesice

fisalu
1. črc 2016

@cibka no tak pokud ti vzali HCG a meli si takhle málo tak to je jasné.. já měla podle ms v 8 tt (podle utz 6tt) HCG 12 500. ... ale znám to jak jsem ti psala výše no :( já byla udržovaná v naději 3 týdny ale nic, nakonec jsem měla jít na revizi minulý týden ale nestihlo se předoperační tak jsem byla teď ve středu.

cibka
1. črc 2016

@fisalu aha takze taky to mas čerstvé :(

kaja2016
1. črc 2016

@cibka Mam to taky za sebou, nastesti podruhy uz se nam miminko narodilo. Drzim palce, at se to ted podari. Jen chci reagovat na to, jak dlouho po revizi doporucuji doktori otehotnet, taky jsem to resila (me rekli 3. mesice a dodrzeli jsme to). Ale treba v nemocnici jsem byla s maminkou a te po poslednim zamlklem rekli dokonce rok a jine zase, ze muzou hned. Je to doktor od doktora (kazdej na to ma jinej nazor), nejde o to, ze by jeden doktor rekl jednomu pacientovi neco a jinymu neco.

cibka
1. črc 2016

@kaja2016 diky nevim Zda někdy do jsem do šťastného konce snažíme se uz tak dlouho ani po IVF se ne zadarilo to se nechytlo vůbec a ted po dvou letech přirozené a zase to nedopadlo

kaja2016
1. črc 2016

@cibka Jo aha, no to je mizerie ☹ Me to stacilo jednou a otehotneni nam slo vzdy napoprve. Jsou to desny tlaky na hlavu, na nervy ☹ No drzim moc palce. Ale vydrzte. Kdyz se me to stalo, tak jsem se teprve dozvedela, kolik mych znamych na tom jsou podobne, jako Vy ted ☹ a pak to klaplo!

fisalu
1. črc 2016

@cibka jj mám hodně čerstvé. pořád jsem doufali vypadalo to nadějně ale nakonec bohužel i HCG spadlo, a pak jsem zjišťovala že mi i odchazí těhu příznaky. pak to začalo odcházet samo ale bohužel odešel jen plod ale plodový vak tam zůstal celý takže jsem musela na revizi. .... ale koukám že to taky nemáš zrovna jednoduché :( ale tak třeba když se zadařilo přirozeně jednou povede se podruhé ne? :( ... c se týče toho čekání mě u mojí gyndy sestřička říkala že říkají 3-6 měsíců ale že stejně vědí že ty ženský tak dlouho čekat nebudou, tak prý šestinedělí a aspon jeden normální cyklus, pak už je na ženské jak se cítí fyzicky a psychicky 🙂

cibka
1. črc 2016

@fisalu jj uz jsme toho prošli a prožili vic nez dost . By me zajímalo proč se udělá jen gestacni Vacek a uvnitř nic proč kdyz je to prázdný jsou příznaky a vse nesvědcuje těhotenství

fisalu
1. črc 2016

@cibka no mě doktorka říkala že je to těhotenství bez embrya má to přímo i svůj název, a říkala mi že jak se dělí ta buňka, tak se prej dělí na dvě části na obal a na plod a ta špatná buňka se rozdělí jen na obal , tím prej vznikne těhotenství bez embrya ale projevuje se jako normální těhotenství.

cibka
2. črc 2016

@fisalu aha a nerikala čím je to způsobeno?

fisalu
2. črc 2016

@cibka prej příčin může byt několik. Tak se nedá říct proč SE to stalo.

cibka
2. črc 2016

@fisalu aha doporučila mi imunologii genetiku a hematologické. Vyšetření

fisalu
2. črc 2016

@cibka jo tak to je dobre tak to si o obehej kort jestli se ti to stalo už po několikaty. Já mam teda leidenskou mutaci tak me poslali na kontrolu i když tam sestra říkala ze pokud to zajde takhle brzo v tom 6tt tak se moc dělat nedá ale krev mi vzala a mam jít na konzultaci ..tak uvidime. ... Někde jsem četla ze s tim může souviset i buněčná imunita a plno dalšího takže je dobře ze te posílají na různý vyšetření 🙂

cibka
2. črc 2016

@fisalu tenkrát jsme chodili do gennetu a ani nevím na co vše nám dělali testy. každopadně stejně budou potreba nové je to víc jak 3 roky. tak jsem zvedava zda na něco přijdou ale aspon budu vědet

fisalu
2. črc 2016

@cibka jasně, je to dobře oni tě otestují na možný příčiny a uvidíš jak to dopadne. Mě taky jedna doktorka řekla že to s leidenem nesouvísí, druhá doktorka mi řekla že může že můžu mít nějaký syndrom. tak jsem tam šla, sestra sice říkala že to odešlo brzo že by to nemělo souviset, ale i tak mě otestovala.... takže to není na škodu.. určitě si to oběhej ať víš na čem seš, aspoň by ti třeba mohli dát nějakou léčbu 🙂

25jajinka
2. črc 2016

@cibka na ty různé testy se dá zažádat, nebo dělají přímo u lékaře? My chtěly taky, nikdo nám pořádně ani neřekl čím se to mohlo stát, vše jen teoreticky, chtěly jsme nějaké testy, ale dr nám řekl že potrat postihuje mnoho žen a řeší se to až po několi nepodařených pokusech, na to mi ale čekat nechcem, raději si zaplatím nějaké vyšetření a budu mít alespoň trochu klid, kdo se má furt stresovat že to zase nevyjde.. 😒

cibka
3. črc 2016

@25jajinka ja se na to ptala v nemocnici ze se to nestalo poprve a ze bych chtela nejake vyšetření a sama Dr mi řekla co bychom meli podstoupit a ze se mam domluvit se svým gynekologem ale mozna to je proto ze uz mame za sebou 3 IVF bez úspěchu a pak 2x potrat jeden spontalni a jeden zamlkly. A u vás je to poprve? Pokud ano tak vás asi na testy hned neposlou

cibka
3. črc 2016

@25jajinka jinak ted koukám do propuštěci zprávy a mam tam napsáno doporučení do reprodukčního centra a hematologické genetické a imunologicke

sukynecka01
3. črc 2016

Neboj bude casem vse ok na zacatku to je tezke
Ja mela min rok zt
A ted jsemmv 18tt skoro

kaja2016
3. črc 2016

@cibka Ty cibko, ja se na imunologii lecim a kdyz jsem potratila udelala me imunolozka nejake krevni testy protilatek. Nevim, presne o co slo. Mela jsem to v poradku.

cibka
3. črc 2016

@kaja2016 Kajo jsem zvedava zda na neco přijdou .. Našla jsem z roky 2011 genetiku kdy nam dělali testy na 33 mutaci a vse bylo OK a na imunologii jsem mela zvysene nk buňky jinak nic ale jestli na nic nepřijdou proč se tak deje?

prostejina
4. črc 2016

Ahoj, chci se zeptat.. Prodělala jsem zamlkly těhotenství v 1.trimestru a pak teda naštěstí hned otěhotněla. Hned od začátku az někdy do 16tt mi bylo furt zle, takže nic intimního nebylo. Pak do toho přišly nějaky osobní problémy...takže furt nic nebylo a ted když už by mohlo, tak jsem se docetla, ze ženy, který prodělaly potrat a jsou těhotný, by neměly po dobu těhotenství sexuálně fungovat. Ze prý hrozí další potrat. Jaký mate názor/zkušenosti? Díky 🙂