Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

verum83
26. črc 2016

@alishaa To je mi líto, snad už sis tu všechnu smůlu tímto vybrala 😒 Ale počkej, prázdniny utečou jak voda a září na krku 🙂 Moje dr. mi před revizí říkala, že ona má zkušenost, že pak to jde většinou rychle (další těhotenství), že tělo je jaksi nabuzený nebo jak bych to nazvala 😀 Ale nevím, zda to nebyla jen slova útěchy. Snad néééé 🙂

alishaa
26. črc 2016

@verum83 take jsem to slyšela, tak kez by🙏🙏 jsem zvědavá, jak se mi jeste nastartuje cyklus.. Muzu se zeptat, beres tedy nejake vitaminy? Četla jsem na netu, ze doporucuji hodne bylinky jako kontryhel a tak..nevim, jestli nemam nechat to tělo aby se s tim srovnalo po svém, nebo tomu nejak pomoct..ale za ty roky uz jsem zkoušela vsechno mozne.. Jinak jsme dva roky po svatbě, všichni uz kolem nas deti maji a poznámek typu, jak jsme na tom, ze se snažíme špatně, rádoby srandy, ze to manželovi ukážou jak se to děla..vzdycky si říkám, ze lidska blbost nezná mezi, ale je pravdou, ze holt kdo si tim neprošel, nepochopí..

veraskvorova
27. črc 2016

@verum83 ahoj mě je taky 33 taky po revizi při prvním tehu a mě můj doktor řekl ze nejlepší je brát jen kys.listovou nic víc.

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
fisalu
27. črc 2016

AHoj Holky, tak v první řadě všem plno sil a hodně štěstí po revizi nebo v novém snažení.
Já jsem dnes přesně 4 týdny po revizi, byla jsem na kontrole po 14ti dnech, to jsem měla v sobě ještě zbytky krve, takže jsem dostala nějaky kapky a antibiotika, dneska je to dalších 14dní, a vše je v naprostém pořádku jak pohmatem tak po utz. a prý mám už zvýšenou sliznici jako je před MS takže už mám první po revizní MS očekávat každým dnem, což mě taky moc potěšilo. Akorát mi doktorka řekla že doporučuje čekat min 3-4 měsíce aby se tělo vzpamatovalo , tak nevím zda budeme čekat tak dlouho :( ... jo a jinak z dalšího soudku... s revizí přišly zásadní změny, skončila jsem ve stávající prací, do tohho předěláváme od podlah kuchyň která už příští týden bude hotová 🙂 a za měsíc jedeme do chorvatska 🙂 takže na to tak nemyslím 🙂. tak tfuj tfuj tfuj všem :-*

25jajinka
27. črc 2016

Ahoj holky, už mám "druhé ms" po revizi, ale nevím zda to tak nazvat, je to tak dva dny špinění a nic.. Tak nevím jestli jít k dr nebo to brát, že se neudělala sliznice? Prostě jen špinění bez řádného krvácení, ani bolesti nic.. Tak nevím. Nějak to moc nehlídáme, ale ani se nesnažíme. Tak přemýšlím, zda se nad tím pozastavovat. 😕

verum83
28. črc 2016

@alishaa Já neberu nic, v nemocnici mi nic nedoporučili, i když jsem se ptala. Takže to nechávám, aby se to zahojilo samo. Jinak s tím jak píšeš, ty poznámky ostatních... zvlášť ty hodně přihlouplý, nejradši bych na toho dotyčného zařvala, jestli ho třeba napadlo, že děti prostě nechcem nebo že máme nějaké zdravotní problémy, tak ať přemýšlí o tom, než něco vypustí z pusy. Mám pak hrozný vztek. Ale tvářím se jako že nic a ovládnu se. Ale už ani nemám chuť mezi tyhle lidi vůbec chodit. I když to nikdy nezažili, říkám si, že snad člověk v sobě musí mít nějaký sociální cítění nebo jak bych to nazvala. Nemusí, bohužel 😠

verum83
28. črc 2016

Jinak holky, těm, co jsem slíbila, že napíšu po kontrole... Mám po revizi cca 40 dnů, první MS za mnou, dnes jsem byla u mé DR. na první porevizní kontrole. Těhu bylo zamlké v 7 týdnu. Já už natěšená, že příští týden přijde ovu a doktorka mi dnes řekla, že máme počkat minimálně půl roku, ideálně rok!!!!!! 😨 Prý ne že přijdu v září těhotná. Já se z toho picnu, to psychicky nedám. Nejdřív si pochvalovala, jak je u mě vše ok, žádné obtíže a pak mi řekne tohle. Že prý po revizi je sliznice poškrábaná a vajíčko se na tom poškrábaném těžko drží, takže bych mohla přijít o zdravé těhotenství jen kvůli tomuto. Je mi skoro stejně mizerně, jako když mi řekli, že musím na revizi. První MS jsem brala jako nový začátek a hurá do toho. Maximálně jsem počítala s tím, že mi řekne, ať počkáme 3 měsíce, ne tohle ☹

wercs
28. črc 2016

V prosinci jsem byla take na revizi, zamlkle tehotenstvi v 8tt. Hned druhy den jsem mela zacit brat prednison a mela dodržovat šestinedělí a hned pote nam pani doktorka doporucila zacit se snažit. Verila jsem ze to vyjde a taky ze jo, v unoru se nam zadarilo a ted uz jsem ve 26 tydnu. Kazdy doktor rika neco jineho, me hlavne upozornovala at vydrzime do prvni menstruace, ze bych mohla dostat zanet a ten by mohl mit spatne nasledky. Mam pocit ze jsem naopak četla ze doporucuji se zacit co nejdrive snazit, ze je vetsi sance na uspesne tehotenstvi.

verum83
28. črc 2016

@wercs Když čtu jak to probíhalo u tebe, tak bych nejradši změnila doktora 😀 Jako kdybych přišla v září těhotná, tak mě asi fakt přetrhne, když jsem ji slyšela. Jako doktorka je super, hodně důsledná, ale jinak je na mě až moc přísná, bojím se jí v něčem oponovat, ráda si mele svou. Tak já nevím, dost váhám. I když už teď můžu říct, že rok ani náhodou a půl rok taky nebudu čekat. Max. ty 3 měsíce, víc bych asi psychicky nedala.

wercs
28. črc 2016

@verum83 chápu te, me psychicky drzelo nad vodou jen to, ze se muzem zacit hned snazit a vira ze to vyjde. Čekat rok, pul roku tak se asi zblaznim hlodanim proc to nevyslo. Moje doktorka mela ohromnou radost z toho ze se podarilo tak rychle. Byt tebou tak pokud se na to budes citit a bylo vse ok, tak bych necekala a pokud by to vyslo a doktorka mela reci, zmenila bych ji potom.

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
verum83
28. črc 2016

@marlah @wercs Tak v mé hlavě už padlo rozhodnutí 😀 Tuhle ovu to necháme plavat, možná i příští, ale tu další už si nenechám ujít 😀 Začnu s nějakými vitamíny nebo bylinkami, jak tu píšete. Já jsem dnes celý den jak tělo bez duše, až teď jsem ožila, když už jsem se takhle rozhodla. Představa toho, že rok čekám, pak to třeba x měsíců nepůjde... ne, v rámci mého duševního zdraví prostě ne 🙂

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
lydiee
28. črc 2016

@marlah Marti, tak to ti moc moc držím pěsti 🙂 🙂 🙂

vjercik
29. črc 2016

Ahoj holky, ja byla v pondeli na revizi. Moje prvni tehu, byla jsem 11+1. Jsem z toho dost spatna... pristi patek kontrola, snad bude vse ok a my se po dalsi ms muzeme snazit... nechci cekat, moc jsem se na dite tesila... drz te se...

veraskvorova
30. črc 2016

@vjercik drž se bude to dobrý a držím palecky příště to bude ok.

cibka
30. črc 2016

@vjercik drz se a jestli se muzu zeptat co se stalo ?

vjercik
31. črc 2016

@cibka byla jsem už objednana na screening a po odběru krve mi dva dny na to volala doktorka, že dopadly spatne výsledky na dauna 1:11, což je vysoke riziko. Takže nebudeme čekat na ultrazvuk týden a ať přijdu hned zítra. Tak jsem další den přišla a na ultrazvuku se ukázalo ze už Srdicko nebije. Takže výsledky byly asi už zkreslene tim ze byl drobek mrtvý. Takže hned jsem na předoperační vyšetření.

cibka
31. črc 2016

@vjercik aha to je mi moc líto vím ze jsou ted veškerá slova zbytečná jedine co je ted dobre ze se můžete snažit hned takze držím palečky

manulenka
31. črc 2016

Ahoj holky, já jsem po 2 ZT, jeden letos v únoru - samovolný potrat v 7tt, po první ms se zadařilo, ale v 13tt přestalo bít srdíčko. Dr říkal, že byla i špatná krev, prý riziko edwardse 1:50 a nějaký hormon na hraně, moc jsem to v tom šoku nevnímala. ☹ V pátek jsem byla na revizi, tak si teď doma smutním a hledám co by mi mohlo pomoci. Můj gyndař říkal, že na genetiku posílá až po 3. nezdaru, ale já bych chtěla nějaké vyšetření už teď. Co když to je nějaká maličkost, která se dá řešit? Myslíte, že když těhotenství došlo docela daleko, že by mohla být chyba i ve spermiích? Děkuji a ostatním přeji hodně štěstí a sil ve snažení 🙂

vjercik
31. črc 2016

@manulenka všechno je možné, ale ted ti nikdo nic přesného neřekne. .. jen čekat a zase se znovu snažit. ..Drz se...

cibka
31. črc 2016

@manulenka ahoj to me moc mrzi 13 tt uz si clovek rika ze to je dobry kdyz došel tak daleko... Nejsem žádná odbornice ale myslim si ze by klidne mohl byt problem i ve spermijich. Je pravda ze Dr většinou posílají na různá vyšetření az po 3 nezdaru ale taky hodne zalezi na Dr některý te pošle i po dvou... Na druhou stranu pokaždé to u tebe probíhalo jinak takze neznamená ze příště to nevyjde preju hodne sil...

janaspo
31. črc 2016

ahoj holky, tak já byla v úterý na kontrole ... po druhé MS, která přišla až cca po 45 dní od první MS ... Takže jsem měla obavy, jestli je vše v pořádku, ale překvapivě se už blížila ovulace cca 11 DC - takto brzo jsem ji nikdy neměla, většinou až 20 DC ... Paní Dr. byla sama překvapená, předepsala mi hned injekci na "spuštění" ovulace, nařídila tulení a teď mám brát 10 dní Gynprodyl. Sice mě docela tento postup překvapil, ale uvidíme no. Jinak se mé švagrové se před dvěma dny narodila dceruška (její třetí dítě) - takže po 6 synovcích, první holka v rodině 🙂. Noo nebudu povídat, že mě to velmi potěšilo, ale taky v tichosti o samotě přišlo pár slz ...

marki00
31. črc 2016

@manulenka ja byla po potratu ve 20. tydnu na hematologii, ale bylo to i kvuli tomu, ze byla v pupecniku tromboza. A zjistilo se, ze mam krevni mutaci. Ted jsem mela 2 ZT v 7. tydnu a doktorka, co delala revizi, tak rikala, ze bych mohla jit na genetiku. Ale po vysledcich z histologie se ukazalo, ze tam byla opet tromboza. Tak nevim, jestli neni genetika zbytecna.
Takze zkus treba tu hematologii a i stitnou zlazu, ta taky dela bordel. Zadanky by ti mel napsat i obvodak, kdyby gyn. nechtel🙂

manulenka
31. črc 2016

Díky za zprávy, holky 🙂 Manžel je naštěstí nakloněn i spermiografu, ale nevím kam jet. Mám to zhruba stejně daleko do Brna, Olomouce i Pardubic. V menších městech se to asi nedělá,že?
@vjercik já se právě bojím to zkoušet bez nějakých výsledků, nedokážu si to představit znovu. ☹
@cibka myslíš, že když to bylo pokaždý v jiném týdnu, že to má vliv? Bylo to hrozný, myslela jsem si jak po tom screeningu půjdem koupit první věc pro miminko a místo toho jsem si šla pro žádanku ☹
@marki00 ty brdo, ve 20tt to je masakr :( jak dlouho to je? a ty sama máš nějaké problémy, který by mohly tu mutaci naznačovat? O té štítné žláze jsem slyšela, tak na tu určo zajdu. Ještě jsem měla v dětství boreliózu, tak by mě zajímalo jestli jsou nějaké testy, které ukáží jestli je opravdu vyléčená. Tak snad mi to gyndař napíše, ptž obvoďačka je rodinná známá, tak se mi s ní o tom moc mluvit nechce. O tom že jsem byla těhotná ví jen jedna kamarádka.

marki00
31. črc 2016

@manulenka to teda je, mela jsem jit na 2. screening a misto toho porod. Bylo to v breznu.
Zadne problemy jsem nemela a to jsem predtim brala 6 let HA, ktera se samozrejme brat nema.
Ted se to nepovedlo, i kdyz jsem mela injekce na redeni krve. Tak mam takove smisene pocity, jestli se mi vubec nekdy podari donosit.
Doktori to vetsinou moc neresi, reknou, ze je to nahoda. Ale casto byva skryty problem. Takze se nenech odbyt a obehej si vsechny dr., at mas klid🙂

cibka
31. črc 2016

@manulenkato netuším ale my dostali doporučení na toto aby se to vyloučili Vyšetření DNA fragmentace spermií
Pro úspěšné oplodnění vajíček spermií je jednou z podmínek nepoškozená DNA, která je uložená v hlavičce spermie. Pokud je tato DNA poškozena, může být narušen další vývoj embryí po oplození. Vyšetření je důležitou doplňující metodou, pokud není zjištěna příčina neplodnosti po opakovaných samovolných potratech, zamlklých těhotenstvích v časné gravidity, při opakovaně neúspěšné léčbě metodami asistované reprodukce.
Za závažnou poruchu kvality DNA spermií je považován stav, kdy více než 30% spermií má DNA poškozenou (fragmentovanou).

cibka
31. črc 2016

@manulenka tak tomu věřím ze to muselo byt hrozné

manulenka
1. srp 2016

@cibka Děkuji moc za vyčerpávající info 🙂 Platili jste za to něco, to jste byli v CAR?