Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

emisekkk
2. zář 2016

@simi1510 revize se bát nemusíš, to není nic strašného. Psychika je blbá...ale nemaluj čerta na zeď, uvidíš...

simi1510
2. zář 2016

@vjercik a kde si byla?

simi1510
2. zář 2016

@emisekkk tak když 2 doktoři ti řeknou, že to tak vypadá... tak já už nevím ☹ a bojím se, psychika je na tom už takhle blbě, i když se snažím usmívat....

emisekkk
2. zář 2016

@simi1510 a co ti řekli? Jak jsi na tom?

simi1510
2. zář 2016

@emisekkk v pátek to odpovídalo 5. týdnu a byl tam i žloutkový váček, v pondělí (poslala mě ke kolegyni na kontrolu, že se asi strachovala, aby to nebylo mimo) že je to 5+5 16,8 GS, ale žloutkový najednou nikde dle jejího ultrazvuku, v Podolí v úterý den na to (pro jistotu) 19 mm GS a že se nediví tomu podezření (ale byl tam žurnál a ultrazvuk dělal začínající doktor, co se na mě učil v tu chvíli)...

Podle MS bych dnes měla být 7+6, ovulace ale byla někdy po 27.7., uhnízdění dle BT si myslím že 6.8.

emisekkk
2. zář 2016

@simi1510 a kdy máš jít na další UTZ?
Jinak na začátku se velikost blbě měří, mě se stalo, že v jeden den na dvou rozdílných UTZ mi řekli stáří těhu s rozdílem jednoho týdne!

simi1510
2. zář 2016

@emisekkk právě zkusím toho doktora v pondělí, jinak pak ke "své" (v ten den najednou musí mít dovolenou, že ji zaskočí ale jiná) 15.9.

já právě nevím, že během jednoho dne se tedy z 5+5 stane 7+0... ačkoliv jiná paní v diskuzi ulekare.cz psala, že 19 mm GS odpovídá 6+0

tak nevím ☹ ale bojím se... já právě neměla žádné extra problémy, proto občas ještě zkouším ten těhotenský test a ten vychází stále plně pozitivně, neslábne...

A jediná krev byla 22.8. a to bylo 3142 HCG, od té doby nikdo...

emisekkk
2. zář 2016

@simi1510 bohužel ti stejně nezbude nic jiného než vydržet do další kontroly. já vím, to čekání je strašné.

simi1510
2. zář 2016

@emisekkk já vím ... ☹ díky jinak holky za podporu...!!!!

manulenka
2. zář 2016

@ivatko0406
@emisekkk @cibka Mě přijde jak kdyby se s těhulkama i miminkama roztrhl pytel ☹ Vždycky si řeknu, ach jo, taky už jsem mohla mít takový bříško 😒 Chtělo by to něco abych byla vůči tomu imunní 😀

simi1510
2. zář 2016

@manulenka od doktora tu máme v lékárničce lexaurin, to pak prý je člověku vše jedno 🙂

manulenka
2. zář 2016

@simi1510 Tak to bych brala, ale myslím, že bych si na to zvykla :P Vařim si akorát meduňkový čaj a koupila jsem si bachovky..

mruk
2. zář 2016

Tak ja v unoru uplny spontánní potrat a vcera jsem byla na revizi zamlkleho těhotenství. Nechci byt pesimista ale pomalu se smiruju s tim ze nam mimco mozna nebude prano. Az to pujde tak pujdeme na testy -na hematologii a pak i na genetikua uvidime....

manulenka
2. zář 2016

@mruk Ahoj, to je mi moc líto ☹ Takový věci by se holt neměly stávat.. Byla si ve Svitavách?

mruk
2. zář 2016

Jinak psychicky jsem na tom o 100% lepe nez po prvnim potratu, , začala jsem to brát tak, že se proste neda zatim Nic dělat... Jinak je tady nekdo, kdo si platil genetiku sam? Doktor by nás tam poslal asi az po dalším potratu a to se mi nelíbi, tak by jsme si to klidne zaplatili sami. ..

mruk
2. zář 2016

@manulenka jj, ve Svitavach, ale musím říct že to nesu tak dobře i díky naprosto dokonalému pristupu doktoru a sestřiček jak na gynekologii tak na ARO

simi1510
2. zář 2016

@manulenka je to návykový lék no 😀 ale neberu ho, ještě si říkám, že mám nějakou naději... ale jestli padne definitivně ten ortel, asi ho budu potřebovat ☹

simi1510
2. zář 2016

@mruk jéééééé to mě moc mrzí!!! ☹ ale byla by to pěkná nespravedlnost, kdyby to nemělo vyjít nikdy....

mruk
2. zář 2016

@manulenka Pro me je hrozne hlavne to, ze my podle vseho nemame problem otehotnet, ale z nějakého duvodu se to prestane vzdy v 6 tt vyvijet. Je to nepříjemný pocit, ze je pravdepodobne problem nekde ve me :-/

simi1510
2. zář 2016

@mruk a co třeba ten hormonální profil? Že by třeba i tam něco?

Štve mě ale na tom našem zdravotnictví, že zkrátka člověk musí podstoupit x těch potratů, než s tím něco začnou dělat ☹ A co kdyby se to dělo jim? Taky by vydrželi čekat? Vydržela by to jejich psychika?

mruk
2. zář 2016

@simi1510 To si taky rikam 🙂

vjercik
2. zář 2016

@simi1510 ja v 6tt mela taky jen vacek, v 7tt uz srdicko... pak ult v 10tt a stale bilo srdicko a vse bylo ok... v 11tt konec.ja byla ve valaskem mezirici. Ja myslim ze se u tebe muze jeste vse zmenit...dokonce jsem cetla prispevek ze byla pani uz v nemocnici a cekala na revizi a na ult pree zakrokem slo videt srdicko.. vse zastavili, sla domu a ma zdrave dite... myslim ze nadeje umira posledni🙂

mruk
2. zář 2016

@simi1510 To chceme s muzem zkusit take. Manzel prohlasil ze nebudeme čekat na další potrat a co půjde tak si necháme udelat i když to bude stát x tisic.

simi1510
2. zář 2016

@mruk já si myslím, že v tomto je jedno, kolik to bude stát. Pokud to vše bude k nějakému prospěchu a aby to vyšlo přirozenou cestou. Odběry, kontroly, genetika... něco to může odhalit a s tím se dá něco dělat. A za to štěstí/zázrak... to stojí!

simi1510
2. zář 2016

@vjercik když já nějak asi rezignovala nebo já nevím jak to říct ☹ Když 2 doktoři po sobě to řeknou a ještě ale najednou se výsledek změní o 2 týdny ze dne na den? Nehledě, jak se během 2 dnů může ten váček žloutkový jen tak ztratit? A nic při tom člověk neucítí nebo tak? Snažím se v sobě zkoušet znovu číst, mít naději, ale nevím no ☹

mruk
2. zář 2016

@vjercik ja vcera sla taky na kontrolni UZ (pro jistotu), sice bam rekli to samé co muj gynekolog, chtěli jsme se ale ujistit ze je zakrok opravdu nutny. Oni memu prani vyhoveli a ten ultrazvuk mi udelali a jsem za to moc rada.

simi1510
2. zář 2016

@mruk jako ještě abychom žily v tom, jestli jsme udělaly dobře, že jsme poslechly jednoho doktora, že? Je snad normální, že to člověk chce mít ověřené od jiných lidí... Říkám si, že jestli to je zamlklé, tak jako jo, ale ať mi to řeknou - je to tak určitě, a ne styl pondělní doktorky "dle mého názoru a zkušenosti se jedná o zamlklé těhotenství" ....

to mi má dát nějakou jistotu?

manulenka
2. zář 2016

@mruk Já tam byla taky, a jak píšeš sestry super, měla jsem tam paní Prudilovou a operovala mě MUDr. Findejsová. Jediný co mi vadilo, že jsem ležela na oddělení, kdy byli slyšet novorozeňátka☹ Proč si byla na ARu? Můžu se zeptat jakýmu gyn chodíš? Jinak chyby nemusí být v tobě, manžel může mít klidně aktivní spermie, které ale nesou špatnou DNA. Takže se vajíčko oplodní, ale embryjko se přestane vyvíjet. A samozřejmě to může být souhra náhod 😒

mruk
2. zář 2016

@simi1510 To je hrozne a moc me to mrzi. A byla jste ještě u jiného doktora? Ja sice doktorovi věřila, ale stejne si to nechala overit ještě od jiného, ale u nas to bylo evidentni. Ja dokonce mela v utery embryo 6mm a ve ctvrtek uz tam ani nebylo.

mruk
2. zář 2016

@manulenka Chodim ke Khalakovi do Poličky a jsem (az na sestru) spokojena. Na ARU jsem byla na dospavacim pokoji, , nastesti ne normalne na luzkach (asi to vyznelo blbe) 🙂 jinak me ten plac malych deti taky trochu vadil... vic me ale vadila na pokoji pani, co sla na nekolikaty potrat, protoze dalsi dite uz nechce, to mi prijde vic nefer.