Zamlklé těhotenství v 18. tt. Za jak dlouho se budu cítit aspoň trochu normálně?

janccaaa
13. bře 2022

Zdravím Vás... o tom se těžko mluví... to je velká pravda, ale když se o tom nemluví, je to ještě horší... Je tu někdo, kdo potratil ve 2. nebo 3. trimestru? A chtěl by si o tom popovídat? Už je to 5 týdnů od vyvolaného potratu/porodu a revize a přijde mi, jako by to bylo snad už rok a zároveň jakoby to bylo včera. Tyhle pocity se ve mě hrozně bijou. Za jak dlouho se budu cítit aspoň trochu normálně? 😢

vikysek0987
14. bře 2022

@janccaaa Ahoj,ono je asi jedno ve kterém trimestru se to stane,nebolí to méně ani v prvním...Mám z sebou ZT v 10tt a šok to byl tak jako tak...Stalo se to v listopadu a bolí to pořád, pořád si říkám proč, vždyť jsem nic špatně neudělala, nebo....?Proč jsem tedy vůbec otěhotněla, když to nemělo dopadnout???Dodnes vidím ten utz a slyším dr.,jak říká obávám se.....Myslím, že se to zlepší až časem, bohužel....Buď silná, bude lépe, jen to chce čas, myslet na něco jiného, ač vím, že to moc nejde....Snad nevadí, že jsem napsala ❤

malinkata
14. bře 2022

Strašné toto číst. Já ho měla 2 x, ale vždy na začátku, do 8tt.
Teď jsem v 19 a ten strach je pořád...

danvitka
14. bře 2022

My přišli o mimčo v 12tt přesně před rokem a bylo to těžké. Ale dnes mě propouštějí z porodnice s úžasným chlapečkem. Hlavu vzhůru. Já jsem si říkala že to prostě nemělo být. Že by se určitě něco pokazilo ještě v pokročilejším stádiu a bylo by to ještě těžší.

vikysek0987
14. bře 2022

@danvitka Přesně to jsem si říkala taky,bolí to,ale za mě lepší na začátku, než později....Teď jsem znovu těhotná a bojím se o to víc....

lenkalubina
14. bře 2022

Já si to prožila 17.10.2021, takže teď je to 5 měsíců...syn umřel 22+5tt. Pořád na něj myslím 🥺 už by měl přes měsíc..Hlavně to nedrž v sobě! Mluv! Já mám úžasného chlapa,který trpělivě poslouchal dokola moje řeči a nechal mě brečet mu na rameno. Taky jsem zašla za psychiatričkou. A hlavně jsme si nechali udělat rozloučení v kostele. Soukromé. I když jsme ho neměli( nemohla jsem si ho vzít z nemocnice),tak farář nam udělal mini obřad. Moc mi pomohlo se rozloučit. A nebudu ti lhát..nikdy to nepřestane bolet🥺ale otupí se ty hrany bolesti...ps:jsem s mužem 10 let a nebylo nám přáno..a když se stal zázrak, tak to dopadlo takhle. Je mi 40, změnila jsem dr a ten je optimista 😉 věřím,že ještě jednou se zázrak stane🙏☘ a tobě taky držím pěsti ☘

ee.liska
14. bře 2022

Je mi líto, co teď prožíváš ☹ Také jsem si tím prošla ve 24tt. Bylo to první těhotenství a bylo to hrozné. Teď mám tři děti 🙂 Znovu jsem otěhotněla po devíti měsících a všechno dobře dopadlo. Drž se!

lenkalubina
14. bře 2022

@ee.liska takové zprávy mě naplňují naději 🥰

levandule_k
14. bře 2022

Kdybys chtěla s někým mluvit, kdo má podobnou zkušenost, existuje web https://www.prazdnakolebka.cz/uvod, je to pro rodiče, co přišli o svoje děti. Je tam laická pomoc - rodiče, co mají tuto zkušenost, můžeš si s nimi o tom popovídat a najdeš tam i kontakt na odbornou pomoc.

Je důležité ty emoce nechat odžít a zpracovat si to. Délka procesu je individuální a není špatně, když to budeš zpracovávat "delší" dobu, nebo "kratší" dobu ve srovnání s někým jiným.

janccaaa
autor
14. bře 2022

@vikysek0987 ... jasně, určitě je to hrozné i v 1. trimestru, to jsem určitě nechtěla zlehčovat...<3 .. jen ze ja byla v psychickym šoku i z toho porodu :( tak proto jsem to tak napsala....Ano, přesně tohle si taky pořád říkám, co jsem mohla udělat jinak, proč se to tedy nestalo už dřív apod... ale taky se to mohlo stát později, já vím.. jen prostě není dne, kdy bych si to všechno nepřehrávala v hlavě....

janccaaa
autor
14. bře 2022

@malinkata ..přeju hodně zdraví!!! všechno bude dobré 🍀

janccaaa
autor
14. bře 2022

@danvitka ... já si taky říkám, že to mělo asi svůj důvod... ale stejně mi to přijde nespravedlivý... ale to, co píšeš, je krasný ! moc gratuluju <3

janccaaa
autor
14. bře 2022

@lenkalubina ..ježisi, to si neumím představit tohle :( Moc mě to mrzí.... ke mě pozvali psychiatričku ještě když jsem byla v nemocnici... ale nevím, stejně si to člověk musí nějak poskládat v té hlavě sám... já mám taky skvělýho muže a celou rodinu ... jen už teď mi přijde, že se o tom bojí bavit...aby nějak nejitřili moje rány...ale mě přijde divný dělat, jako by se to nestalo.. 😢 děkuju, že jsi napsala a držím moc palce!!! 🍀🍀

janccaaa
autor
14. bře 2022

@ee.liska To je krásný, že máš 3 dětičky... a měla jsi nějaké problémy v dalších těhotenstvích? Já si nějak neumim představit, že se budu z toho těhotenství radovat , když vím, že se může kdykoliv bez varování stát tohle 🙄

janccaaa
autor
14. bře 2022

@levandule_k ..Děkuju, kouknu se tam 🙂

andelka
14. bře 2022

@janccaaa mně se to stalo ve třetím těhotenství. Náhle zamlklé, v 19 tt. První týdny byly hrozné. Zlepšilo se to tak po 6-8 týdnech, když jsem už byla zase v práci,a hlavně asi díky tomu,že jsem musela pořád fungovat pro starší děti,tehdy školka a 1 třída. A taky jsme začali připravovat svatbu. Psychika se zlepšila do 3 měsíců natolik,že jsme si troufli zkusit to znovu. Syn se narodil skoro přesně za rok od potratu. A ano, tohle těhotenství jsem prožívala jinak. Méně jsem si to připouštěla v prvních týdnech, potom se víc bála, min jsem se na to upínala. Do porodu jsme neměli ani jméno jisté, pořád tam byl ten červíček,co když se něco stane. Do 20 tt jsem chodila na častější kontroly,od 14 tt jsem byla na nemocenské. Naštěstí ale těhotenství proběhlo v pohodě, porod super, prcek zdravý..Člověk to v sobě má asi pořád,ale nic jiného než odvaha a víra nezbývá.
Na miminko myslíme pořád, toho se člověk nezbaví. Ale časem se s tím naučí žít.

andelka
14. bře 2022

A ještě chci říct,že chápu,že se o tom nemluví. Přitom to není bohužel vůbec výjimečné. Snad každý zná někoho, komu se to stalo. V 1 trimestru potratila tak půlka žen co znám. Ve druhém buď samovolně nebo kvůli těžké vadě taky znám několik, ať mezi kamarádkami nebo v rodině. Ale přišlo to ke mně až po čase, náhodou. A až když se to stalo i mně. Člověk zjistí,že v tom rozhodně není sám. Ale spíš se svěří online, než v reálu. Spíš a líp o tom mluvím s holkama na netu, zvlášť s těmi,které to taky zažily,než s blízkými osobami.

janccaaa
autor
14. bře 2022

@andelka ...to je přesně to, co píšeš, že se bojíš pak do poslední chvíle... že ani to jméno nevybereš..mám úžasnou doktorku, která mi taky říká, jak to vyjde brzy, jak mě bude hlídat a že všechno bude dobrý... ale to nikdo neví... my tedy taky máme už 4letou holčičku, a to je asi to jediný , co mě nějak drží...neumím si představit, že by to bylo bylo 1. těhotenství. Jak říkáš, asi je to přirozenější to probírat s někým cizím, kdo si tím prošel, než s těmi nejbližšími... je to hrozně zvláštní stav... někdy mi přijde, jako by se to snad stalo někomu jinýmu, ale ty pocity, to je hrozný...😢

andyna85
14. bře 2022

Přišla jsem o holčičku v 34tt. Už to budou 2 roky. Není den, kdybych si na ní nevzpomněla. Měla jsem štěstí, že už mám starší dcerku, ta mě z toho psychicky dostala a pak taky, že jsem za 3 měsíce musela nastoupit do práce. Ale bolí to strašně moc pořád, ta díra v srdci a šrám na duši už se nikdy úplně nezacelí. Teď jsem těhotná, mám 4 dny do termínu a ten každodenní strach, aby mi miminko zase neumřelo je se mnou celé těhotenství. Když se to stalo, každý do mě hučel, že hned budu zase těhotná. Ale já nemohla, nemohla jsem vyměnit jen tak jedno dítě za druhé, kus za kus. Dobrý půl rok jsem nechtěla o dítěti ani slyšet. Pak se to pomalu začalo lámat a po roce jsem byla těhotná. A taky mi pomohlo, že jsme si holčičku mohli pohřbít, že za ní můžu chodit.

janccaaa
autor
14. bře 2022

@andyna85 ...ježiši ve 34tt to je hrozný 😢... já si taky říkám, že je to zvláštní takhle brát a jsem alergická na to, když někdo řekne v podstatě "že si uděláme další" 🙈 ..Já jsem ještě v blbý situaci, že mi pracovní smlouva skončila v době rodičáku, takže jsem měla nějaký brigády s tím, že ten půlrok do porodu nějak doklepu ... a teď jsem se neměla kam vrátit...je to na hlavu. Tobě ale přeju všechno už jen krásný! 🍀

andelka
14. bře 2022

@janccaaa je. Navíc i děti to vnímaly. Mladší syn si dodnes občas vzpomene a bere malou jako součást rodiny, přirozeně. A to už to jsou 4 roky, bylo mu necelých 6, když jsem jela do nemocnice a vrátila se bez miminka. Je to těžké pro všechny. Nejhorší stavy byly ty první dva měsíce. Pak už jsem se soustředila na budoucnost, sledovala jsem jestli funguju, jak se obnovil cyklus, začala jsem brát vitamíny a Inofolic.. řešila tu svatbu, práci a zlepšilo se to. Zkusit to brzy znovu nás trochu ponoukal i věk a moje práce. To poslední těhotenství v tomto bylo fakt jiné. Ani jsme moc nehladili bříško, nepovídali, nezpívali, neřešili..všechno to bylo takové umírněné. Samozřejmě občas jo, nelze to ignorovat,ale byla tam taková obava pořád, že se může kdykoliv něco po..O to větší radost a úleva byla když se malý narodil. Myslím,že všechno jsme mu vynahradili. A já teda jsem mu to i v bříšku říkala,jak to máme. No teď mu byly 3 roky, užíváme si ho moc, spí pořád s námi v posteli a dokonce jsem ho 3 roky kojila. 😁

@andyna85 tyhle vysoké týdny tt jsou úplně šílené. To si neumím vůbec představit. Vyměnit kus za kus je blbost. U nás taky má miminko svoje místo, syn není žádná náhrada, je to zcela jiné dítě. Držím palce,ať je i nadále vše ok a přibude vám brzy štěstíčko domů 🍀

martulka88
14. bře 2022

@janccaaa Je mi to líto. Potom, co jsem zažila (rodila jsem mrtvého syna v 38tt před rokem v lednu, od podzimu odpočívá na lesním hřbitově s mojí rodinou), tak mohu říci, že nejlepší lék je teď v naší postýlce - a jediné, kdy jsem se přestala bát o malého, tak když jsem po porodu slyšela křik našeho Matýska. Ta největší bolest se lehce otupila s pozitivním TT a s každým týdnem těhotenství se stres zase prohluboval a jak se blížil 38tt, tak se stres prohloubil natolik, že jsem 2 týdny před plánovaným SC nespala, měla děsivé sny a začala mít panické ataka. A ikdyž tady máme Matýska, tak na Maxmiliánka neustále myslíme. Jinak o mém druhém těhotenství vědělo jen 40lidí - včetně doktorů. Jakmile se někdo ptal po rodině, zda už nečekáme, tak nikdo to nepotvrdil (dokonce i švagřík to neřekl svým rodičům, mamka sousedce, když s ním mluvila pár dnů před porodem atd..).

junykessy
14. bře 2022

@janccaaa ahoj, my jsme loni v cervenci prisli o holcicku v 17tt. Bylo to nase prvni a vytouzeny. Prisli jsme o ni, diky zanedbanemu zanetu na ktery muj gyndar prdel. Bude to 8mesicu a boli to stale, protoze se stale nedari pocit duhatko. Chodila jsem i k psycholozce, ale hlava si s tim musi poradit sama. Uz se dokazu podivat do kocarku, pochovat miminko. Sice mne vzdy bodne u srdce ale rikam si, ses sikovna jen tak dal... Ta bolest se zmirni, az se snad zadari.. Ale nikdy i tak na nadi Rozarku nezapomenu... Je mi to moc moc lito, vim cim prochazis proto ti posilam objeti😔❤️

lenkalubina
14. bře 2022

@andyna85 přesně..ty řeči typu " já vím je to hrozne" ..."budete mít jine"... jenže to není tak jednoduché že? Představa,že se to bude opakovat mě strašně děsí! Navíc roky běží...můj dr je optimista a tak mi nezbývá než být asi taky😉 ještě ale musíme chvilku čekat...jsem po gyne operaci

andyna85
14. bře 2022

@lenkalubina přesně, a ještě - buď ráda, že už jedno dítě máš. Jako kdybych nebyla vděčná a šťastná, že už mám jedno dítě. Já mám strach pořád, první trimestr jsem si zakázala víc se radovat. Pak druhý byl fajn, to jsem byla víc uvolněná a třetí už je pro mě jen stres, že se to stane zase. Na kontroly jsem od začátku jezdila každé 2 týdny, i na genetice jsem byla každý měsíc na kontrole, takže opravdu hlídaná. A ty roky taky hrají roli, mě bude za měsíc 37, takže nejvyšší čas. Držím pěsti, ať se zadaří 😉

andyna85
14. bře 2022

@andelka děkuji. Jasný, každý to vnímá a prožívá jinak. Já potřebovala pauzu a odstup.

andyna85
14. bře 2022

@janccaaa děkuji 😉

lenkalubina
14. bře 2022

@andyna85 díky. Mi je čerstvých 40🥺 prý v této době žádný věk 😉 a já bych mimi moc chtěla ale přitom mám šílený strach. No necháme tomu volný průběh..nic jiného mi nezbývá. Držte se☘

vikysek0987
14. bře 2022

@janccaaa Tak jsem to vůbec nemyslela, jako že bys to chtěla zlehčovat ❤Omlouvám se,zda to tak vyznělo.....Přesně jak píšeš, každý den si to člověk přehrává v hlavě, stále to nechápu....Věřím,že bude jednou lépe nám všem a přeji nám sílu, holky držte se❤

janccaaa
autor
14. bře 2022

@andelka.. Toho se taky bojím, že se nebudeme radovat a těšit. Ale hlavně, že to u vás dobře dopadlo a vynahrazujete si to teď v plné síle ❤️🥰

janccaaa
autor
14. bře 2022

@martulka88.. To je tak hrozný, že se tohle děje, v takhle vysokým stupni těhotenství 😪 jsem ráda, že se vám zadarilo a máte svoje stěstí doma🌈 🍀taky se obávám, že nic jinyho to nezmirni, než další těhotenství. 🙄