Zamlklý potrat bez kyretáže. Je to v pořádku?

veroniqe.b
19. říj 2011

Ahoj,chtěla bych se zeptat,zda někdo ví,prožil...prodělala jsem před týdnem zamlklý potrat v 6 týdnu..poprvé mi dělali Uz kde neviděli žádný plod,nicméně vzali krev a naměřili hladinu hcg.Po dvou dnech bez kontroly mi jen vzali krev,a oznámili,že hladina hodně klesla,že plod byl slabý a odchazí..po týdnu,dnes,další odběr krve,a už jen do tel mi sdělili výsledky,že hladina hormonu je nulová,takže se s tím tělo vypořádalo samo a můžu se snažit dál..jenže všude čtu,že se provádí kyretáž a taky mi nejde do hlavy,proč už mi neudělali vyšetření,a mám strach,jestli je opravdu všechno v pořádku a můžu se hned snažit o mimi znovu..jestli opravdu stačí jen odběry krve...děkuju moc za rady,zkušenosti...Veronika

veruska007
19. říj 2011

mela jsem to samy v 7.tt, taky bez kyretaze. Bud rada. Takhle se muzes snazit pristi cyklus. Ja v nem hned otehotnela 😵 . Akorat to teda pak dopadlo taky spatne 😢

veroniqe.b
autor
19. říj 2011

Takže myslíš,že opravdu není potřeba pokaždé kyretáž...já ráda jsem,strašně jsem se bála narkozy..A podruhé opět zamlklý potrat?Díky ahojda

veruska007
19. říj 2011

Pokud nemas v deloze nic, tak kyretaz netreba. I kamaradka mela to samy, tez bez kyretaze.
Nn, v 5. mesici se mi rozjel porod 😢 , s predchozim to nesouviselo. Presne po roce se nam ale narodil zdravy chlapecek 😵

veroniqe.b
autor
19. říj 2011

O,tak to bylo asi mnohem horší,to je mi líto...hlavně,že po trápení přišla radost,a koukám,že máš radosti dvě🙂 My také,dva kluky a chtěli bychom třetí děťátko,jen už se teď bojím,komplikací,když to vidím,slyším,jestli bych se neměla spokojit s tím,co mám..

veruska007
19. říj 2011

No, měla jsem to mezi klukama. Jakoubek byl 1,5 roku od staršího. Nebudu lhát, bylo to strašný, když už miminko kope, tolikrát ho vidíš na utz, nakupuješ výbavičku... Hm, manžel chce taky třetí, já chtěla třetí do druhého porodu, ten fakt stál za to 😕 . Ale neboj, říká se, že po zamklém těhotenství se daří líp. My se ve škole učili, že zamlklých těhotenství během prvních 3 měsíců je až 85%... v tom 6.tt je to fakt běžné, na další těhu to nemá mít vliv 😉

veroniqe.b
autor
20. říj 2011

Ahoj,tak uvidíme,co nám osud přinese...a kdyby jsi se náhodou rozhodla také pro třetí,budu držet palečky,ať je hlavně vše v pořádku!!!

bublina100
3. čer 2015

Ahoj holky, tak já jsem teď po 2 po potratu, teď mi zamlklo těhu před 2 týdny a zjistily to včera, holky je možné, aby se obsah dutiny sám vyčistil, jak začnu krvácet? Plod se přestal vyvíjet v 6 plus 3 . A nechci jít na kyretáž .

m_isk_a
26. únor 2021

Ahojte žienky, rozhodla som sa sem napísať svoju skúsenosť, ak by bola niekedy užitočná niekomu ďalšiemu.

Na začiatku 9tt som bola na prvej kontrole u dr., ten mi povedal, že plod sa pravdepodobne prestal vyvíjať niekedy 5+4... a že ešte počkáme 10 dní či náhodou som neotehotnela neskôr, príp. nejde o chybu merania...vzal mi krv na hcg, o týždeň znova krv...a dva dni na to som bola objednaná na sono...

Ja som sa s tým postupne zmierila, vyrovnala, cítila som, že to tehotenstvo nepokračuje a že buď sa mi spustí potrat svojvoľne alebo ma bude čakať kyretáž... postupne mi vymizli príznaky... Bolo to pre mňa nesmierne stresujúce, bola som hrozne neistá a vystrašená, čo ma čaká... Vlastne som to prežívala horšie ako tú stratu (možno aj preto že už jedno dieťa mám, takže verím tomu, že nejaké ešte príde 🙂 že moje telo to už raz zvládlo vynosiť a porodiť a že s mužom nie sme nejakí geneticky nekompatibilní 🙂...

No a vlastne dva dni pred kontrolou u dr.som začala špiniť, pobolievalo ma podbruško, stehná...ako pred menštruáciou... ani sa to nejak nestupňovalo... no a zrazu na druhý deň večer som sedela na WC, zrazu zo mňa vyšiel prúd krvi, ktorý ma až vyľakal a potom začala akoby trochu silnejšia menštruácia... bolesti som mala slabšie ako pri bežnej ms, krvácanie bolo únosné, že som si hovorila, že keby sa to zhoršilo idem na pohotovosť ale prišlo mi to ok...asi po pol hodine od začiatku zo mňa doslova vykĺzlo malé vajíčko (tipujem tak 2cm), vedela som, že to je asi gestačný vak s mimčom...to ma trochu vyplašilo, že to tak vyletelo zo mňa...že vlastne to je moje dieťa... ale bolo to pre mňa menej traumatické, než som si myslela, že to bude... potom som ešte hodinku mala akoby silnejšiu ms, sedela som na wc, čítala som si pri tom 🙂 bolesti slabé menštruačné... a potom už len slabučká ms...

Na druhý deň som bola u lekára, ten povedal, že teda to bol kompletný potrat, že zo mňa vyšlo všetko, maternica je čistá len veľmi prekrvená a je tam ešte tá stielka...dostala som nejakú injekciu na stiahnutie...a šla som domov s tým, že ak budem nejak silno krvácať, mať bolesti alebo teplotu, mám bežať na pohotovosť...

Povedal mi aj že stále mám možnosť ísť na čistenie maternice - z tých tkanív a tak, že ak to nechcem absolvovať doma, ale rozhodla som sa, že keď to príroda v noci tak rýchlo zariadila, že budem veriť, že sa dočistím celá...

A hrozne, hrozne sa mi v ten deň uľavilo, mimčo mi bude chýbať, veľmi sme sa naň tešili, ale ak sa takáto vec mala stať, som rada že takto na začiatku, že som nemusela ísť na zákrok a že to prebehlo doma v pokoji, bez nejakého veľkého stresu a strachu a bolesti...