Zaniklé těhotenství. Jak se pozná?

rrk
13. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jak se pozná zamlklé těhotenství? Jsou u toho bolesti břicha a krvácení, nebo nejsou žádný příznaky a pozná se to až z ultrazvuku že neni vidět srdíčko. Děkuji

ninule
18. pro 2007

MArti, fakt bude lepsi nad tim nepremyslet-ja brala duphaston v obou propadech, ten nema ale se zamlklym tehu neic spolecnyho-je na udrzeni plodu, ne proti jeho zaniku, na to lek neexistuje...
MAs pravdu,nektere baby fakt sli treba az ve 12 tt na utz a pak se to zjistilo.JA chodila ted kazdy tyden (mam rizikovy a jeste to byla dvojcatka), takze se na to doslo asi behem tydne....
Ale jak rika PAvlinka, hod chmury za hlavu a radeji vybirej jmeno 😀

xhorp
18. pro 2007

ahoj holky, dik ze tu jste, aspon ma clovek pocit, ze v tom neni sam. Vcera jsem byla na prvnim ultrazvuku - strasne jsem se tesila ale pak mi rychle spadla brada. 9tt-zadna srdecni cinnost. Jeste jdu sice v patek 21.12 na vysetreni ale uz mam pro jistotu prijit na lacno a s vecma, aby se dal rovnou udelat zakrok. To budou moc smutny vanoce.

pavlina05
18. pro 2007

xhorp ☹ to budou smutný! Je mi z toho smutno za tebe!Nevím co napsat..... ☹ Opravdu tam nic neviděl????? ☹

amartina
19. pro 2007

Ahoj holky,
xhorp je mi to líto, přála bych Ti, aby se mu ještě rozbušilo, držím palečky. Dej mu ještě šanci...

amartina
19. pro 2007

Nimule, děkuju.
Já chodím jednou za tři týdny, takže bych to zjisitila ode dneška za dva týdny, ale bývá mi špatně a to mě uklidňuje. A až příznaky vymizí, asi se bát nebudu. Prostě se mi nechce věřit, že by se mi to stalo. A to se fakt nic nepozná? 🙂

ninule
19. pro 2007

Presne tak Marti, to je aspon pristup!!! 😉
Ja opravdu nic nepoznala, brala jsem duphaston, takze mi dal bylo spatne, dal jsem mela obrovsky prsa, proste vse, jako by to bylo v nejlepsim poradku...Myslim, ze nektery holky zacly krvacet,protoze si telicko chtelo poradit samo-u me se nic takovyho nekonalo....Dokonce jsem jeste i po vysazeni prasku nekrvacela,nespinila, nic- i presto, ze jsem cekala nekolik dni na termin v nemocnici...

amartina
19. pro 2007

A nimule, v jakém, že jsi byla týdnu ? Možná jsi to už psala...

amartina
19. pro 2007

Myslím, jako jak byl starý plod, ne týdny těhotenství dle MS.

ninule
19. pro 2007

teda devce, ja sla na revizi mylsim v 11 tt, par dnu pred tim se na to doslo,cili pokud s enemylim, byla jsem v 10 tt, coz znamena 8 tt plodu..A podruhe to stejny snad na den...

xhorp
19. pro 2007

diky Pavli, dnes mam i vysledky z krve a je to fakt blby - snazim se s tim smirit - je to boj. az se s tim trochu srovnam pridam se do tvoji diskuse Snazime se znovu... Amarti, ty se neboj pokud je ti spatne - me totiz vubec spatne nebylo.

lucianas
22. pro 2007

Ahoj holky,
Xhorp, to je mi moc líto, co se ti stalo. ☹ Zvlášť takhle o vánocích ...... je to moc smutný!!!! Co na to říct, snad jen ..... drž se!!!!

veronika99
26. pro 2007

ahoj, já jsem o miminko přišla vždycky v 10.tt letos v březnu a srpnu - šlo o zamlklé těhu, následovala revize. Absolutně jsem neměla žádné příznaky toho, že je něco špatně, že miminku přestalo bít srdíčko. Prostě nejprve krásně viditelná srdeční akce na UTZ, pak už bohužel ne. Je to pro mě stále velmi těžké. Jsem již skoro 5 měsíců od toho srpnového zákroku, ale pořád se s tím nemůžu vyrovnat. Brala jsem Utrogestan, utěšovala jsem se, že mi pomůže. Jak jste holky psaly, pomohl udržet těhu, ale nezabránil zamlklému těhu. Musíme to dál zkoušet, nic jinýho nám nezbývá. Mějte se .....

xhorp
28. pro 2007

ahoj, presne tak Veru - asi se to neda nijak ovlivnit, jen zkouset dal a doufat, ze to vyjde. Ja jsem z prvniho soku venku, snazim se myslet pozitivne ale taky mi to moc nejde - nic me nebavi jako driv, vsechno krome jednoho mi prijde upne o nicem a nepodstatny.

amartina
28. pro 2007

Ahoj holky,
jak tu píšete o zamlkých těhu, když se vám to stalo, byli jste jak píšete třeba v 10tt - byl to 10tt stáří plodu nebo těhotenství ? Jen tak pro informaci....
Já jsem 12tt+2, ale mimi je o dva týdny mladší....
Díky

veronika99
29. pro 2007

amartina-10.tt byl od posledních měsíčků, stáří plodu bylo poprve 8+4, podruhe 8+6. Zamlklé těhu mi bylo zjištěno vždycky právě v tom 10.tt. Doktorka říká, že tak cca do 14.tt se může potratit samovolně, pak už zpravidla podle ní můžeš nuceně potratit, pokud se na genetickém UTZ zjistí VVV plodu, kdy doktoři vyvolávají porod. Jsou ale i případy, že zamlklé těhu se může objevit třeba i v 17.tt. Pak si vyber. Prostě dokud sama nebudu držet zdravý miminko v náručí, tak se budu bát celé těhu. Toto není strašení někoho něčím, to je prostě bohužel holá realita.

p32
20. črc 2010

@rrk Ahoj zamlklé těhotenství nelze poznat. Já byla v 8tt a citila jsem se skvěle teda než jsem došla na ultrazvuk. Tam mě to doktor oznámil. Byla to jak rána z čistého nebe. Je to pár hodin co jsem byla na zákroku. Teď už jen budeme s manželem čekat až uplynou dva měsíce a budeme se pokoušet znovu o miminko. Snad už Nás taková rána nepotká. P32

jennyska
5. pro 2013

Ahoj @p32 @veronika99 @amartina @xhorp @ninule a ostatní těhulky, maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s tak silným tématem jako je Zamlklé těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/zamlkle-tehotenstvi/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto stejně těžkým obdobím, potřebují se s ním vyrovnat a na MK hledají podržení, radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim pomohou v této nelehké chvíli...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den.
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

katerina44
14. črc 2015

dobry den chtělá jsem se zeptat jaky to je kdyz holka je tehotna ,,,,,,, jsou i bolesty

lasenka01
14. říj 2015

Ahoj holky, ja mela dve placenty při porodu, a jedno děťátko. Je mozne ze mi druhé zaniklo hned na začátku ikdyz neslo vidět na ultrazvuku.? Na začátku těhotenství jsem dvakrát krvacela.

kratkaanickaemail
28. pro 2015

Ahoj, trvalo nám přes půl roku než jsem otěhotněla. Měli jsem takovou radost. Pracuji jako zdravotní sestra, ale vůbec mě nenapadlo,že by se mohlo něco stát. Měla jsem takovou radost. Když jsem však šla na kontrolu v 9tt, už ráno bylo hnusně a špatně jsem se vyspala. Paní doktorka mě řekla že mu nebije srdíčko, ale ten pohled na tu obrazovku jak tam to miminko leží byl opravdu bolestivý ☹. 4 dny mě nechali čekat než jsem šla na zákrok a ještě mě řekla že je to způsobené alkoholem a kouřením. V mém případě jsem nedělala ani jedno. Před zákrokem mě dělala jiná doktorka ještě ultrazvuk a tak ji říkám že kdyby mě řekla dobrou zprávu bylo by to fajn (pořád jsem tak nějak doufala),ona však řekla to už je rozpadlý jak to nežije. Prošla jsem si peklem, vážně ta komunikace v těchto případech by měla být citlivější.