Zaniklé těhotenství. Jak se pozná?

rrk
13. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jak se pozná zamlklé těhotenství? Jsou u toho bolesti břicha a krvácení, nebo nejsou žádný příznaky a pozná se to až z ultrazvuku že neni vidět srdíčko. Děkuji

lu777
23. lis 2007

díky moc Makinkar! 🙂
no ono je ten příběh daleko delší, ale já vždycky napíšu jen tu část co je relevantní k tématu (nebo se teda spíš snažím 😅 )....
je to přesně tak, po IVF třeba můžeš ležet a ani se nehnout a mít optimální podmínky a ono nic a pak běháš jak blázen a mimi je tam! fakt je to na přírodě..
holky, nedejte se zdeptat, vím jak je to někdy těžký, ale fakt si v té pauzičce užijte - jednak člověk dostane ten stres ven ze sebe a jednak až pak budete těhulky, tak třeba dlouhé výlety nebo horkou koupel nebudete moct 😉

rezetka
23. lis 2007

Holky, takže je možné o miminko přijít i když není MS? A ani to nepoznat? Třeba jen, že testy, které byly pozitivní, jsou později negativní?

amartina
23. lis 2007

Rezetko,já jsem se nad tímhle taky dost trápila, ale bylo mi řečeno, že tím si nepolepším. Když potratíš normálně - krvácíš, když se plod přestane vyvíjet, někdy dojde ke špinění a někdy ani k tomu ne, ale neboj.Stres rozhodně nepomáhá mimískovi, já se snažím myslet na to, že tam je a že je vše oki.
Hodně štěstí

rezetka
23. lis 2007

Ahoj holky ,ja jsem měla také zamlký plod,o vánocích jsme měli radost a 5.1. 07 jsem už byla v memocnici ,Dělala jsem si testy Hcg(jsem laborantka) a pořád hodnoty padaly dolů ,a plod najednou byl pryč(to se stává vstřebá se do siliznice dělohy ,dnes se to stává velmi často vlivem léhů,stresu atd.)/
A co tohle? Na úplném začátku se to určitě může stát,no☹

amartina
23. lis 2007

Rezetko a v kolïkátem jsi byla týdnu ?

rezetka
23. lis 2007

to vůbec netuším, bylo to úplně čerstvé, testy mi to několikrát potvrdily, ale pak se ta druhá / začala ztrácet, až tam dnes není žádná. U dr. jsem nebyla.
Tamto předtím bylo okopírované z jiné diskuze,od jiné holky...

lucinecka
23. lis 2007

Takhle jsem to holky měla i já. Měla jsem 3 pozitivní testy, ale pak se mi začala rozjíždět MS, testy začaly slábnout a když jsem byla u dr, už nic neviděla, krev na HCG byla už negativní a naštěstí vše odešlo s MS a nemusela jsem na revizi. Začínala jsem tehdy 5tt. Prý se to často stává, že se oplozené vajíčko neuchytí a odejde s MS.

makinkar
23. lis 2007

Presne tak Lucinecko......bylo to tvoje prvni tehu?

lucinecka
23. lis 2007

Maki, bylo. Hned další měsíc jsem ale zase otěhotněla a snad to bude dobrý. Věříme a doufáme že jo 🙂

rezetka
23. lis 2007

Jenže já MS ještě nemám☹

amartina
23. lis 2007

Luci, někdy si říkám, jestli bychom my dvě neměli tyhle věci úplně vypustit a psát jen na ČERVENCOVKY 🙂 akorát to stresuje, já ani nevím, proč pořád lezu někam, kde mě to pak rozhodí. 😀

holubice.petra
26. lis 2007

Ahojky holky prosím vás dneska jsem byla na kontrole po revizi a doktorka mě vypsala papíry na genetiku a na infekční oddělení nejde jí prý do hlavy že mi miminko umřelo až v 10tt má prý podezření na infekci která je bez jakýkoliv příznaků a chytá se od zvířat nebo z masa...chtěla bych se zeptat jestli některá z vás nemá podobné zkušenosti...dík Petra

makinkar
28. lis 2007

Ahojky Peto,me miminko umrelo v 8tt a lekar me odmitl poslat na genetiku ze pry az po 3 nevydarenych pokusech... ☹ Chtela jsem na ni jit.....jinak jelikoz ziju s kockou na me vlastni vyzadani mi odebral krev na vylouceni toxoplasmozy od zvirat....Moje mama ma znamou, ktera o mimi 3x prisla a az potom ji udelal test na toxoplazmosu a bylo to prave tim....takze kosisku dala pryc a do mesice byla tehu a ted uz mam krasne nmimi....takze mozna bys mohla zkusit sveho doktora poprosit o tohel vysetreni?
Muzu se jen zeptat : tebe na tu genetiku poslali hned? bylo to tvoje prvni tehu?

anta
28. lis 2007

Holky, já mám taky takový laický dotaz, jak se vlastně tedy pozná zamlklé těhotenství? Já tedy podezření nemám, ale na ultrazvuk jdu 4.12. skoro po měsíci a přiznám se, že jsem fakt docela slušně nerves z toho, jestli je dítě v pořádku. Neříkejte mi, že by se to nějak neprojevilo, kdybych případně během toho měsíce o dítě přišla? 😨

fredanek
28. lis 2007

Anta:ničeho se neboj pokud nekrvácíš nebo nešpiníš,mělo by to být v pořádku. 😉

anta
28. lis 2007

Nic takového se mi neděje, ani náznakem, ale toto téma mě docela děsí, protože spousta holek tady píše, že to zjistili až doktoři, tak mám fakt strach, víš?

fredanek
28. lis 2007

Je fakt ,že já jsem měla strach až do 7 měsíce 😒 Ted si říkám kdyby něco tak už se to zachrání,snad.Na začátku těhu jsem totiž špinila a pak v 16tt. pozitivní triple test a šup na amniocentezu.Ale ted si to už užívám.Všem snažilkám držím palečky 🙂

anta
28. lis 2007

Jé fredanek, máš toho dost za sebou koukám, tak to se zatím nemám tolik čeho bát. Tedy aspoň doufám. 😉 Ty jsi tedy v hodně velkém stádiu co? Tak to ti moc držím palce, ať máš vše o.k., je to super 🙂

makinkar
28. lis 2007

Ahojky Anta, ja si myslim,ze pokud nespinis ci nekrvacis ci nemas zadne bolesti, tak je vsechno v poradku.....ja spinila uz od zacatku a proto to bylo zamkle tehotenstvi....( v 8tt prestalo bit srdicko)....ale cim to bylo mi nikdo nerekne.... ☹ takze neboj, hlavne s=nestresovat, byt optimista a ono to bude v poho.... 🙂 😉

anta
28. lis 2007

No nešpiním a nekrvácím, trochu bříško občas cítím, trochu mi to bříško občas pobolívá. Tak proto možná mám ten strach.

makinkar
28. lis 2007

Chapu Anti, male opravdu s epokus na to nemyslet a uvidis,z e to bude vse omk a v poradku... 🙂

lucianas
28. lis 2007

ahojky,
naprosto souhlasím s Makinkar. 😉 Neboj, vše bude v pořádku. Jen se nestresuj!!!

leonunuska
28. lis 2007

Ahojte holky,
přesně chápu ty obavy a stresování. Já potratila v dubnu, měla jsem pozitivní testy a pak za dva dny mě chytly křeče do břicha a já pak cítila jak to zlatíčko šlo pryč ☹ Doktorka už jen vyděla nález 4 mm, který se naštěstí sám ztratil. Nyní jsem šťastně a pohodově opět těhu a vím jaké to jsou nervy když někde píchne 😒 Přeju všem hodně štěstí a zdraví 😉

lucianas
28. lis 2007

Ahoj Leonunusko, možná jsi to tu už psala, ale po jaké době jsi byla opět těhu? Jinak držím palečky, aby vše probíhalo ok.

ninule
28. lis 2007

Anto, ja mam za sebou missed ab. 10 tt v dubnu a nepoznala jsem to vubec na sobe...nijak jsem nekrvacela, nespinila, proste nic... kdyz jsem sla na utz, tak jsem nemela sebemensi tuseni...
Ted jsem byla tehu s dvojcatky a to cele se s jednim plodem opakovalo, presne na tyden-tentokrat jsem asi 14 dni pred tim krvacela, ovsem nejspis to s tim nijak nesouviselo....
Snaz se na takovy veci nemyslet, zbytecne si pridelavas starosti!!!!Ja chapu, ze clovek ma strasnej strach,ale pokud se neco takovyho stane, stejne to nijak neovlivnime ☹ ..a pak je na stresovani porad casu dost...Takze starosti zahod za hlavu a uzivej si tehu!!!!!!!

amartina
29. lis 2007

Ahoj holky,
teda to mě moc netěší, že na sobě člověk nic nepozná. Říkala jsem si,že když mi bude špatně od žaludku, tak je to vlastně oki. Holky, a když mě třeba bolí záda a tu a tam píchne dole v podbřišku (jako u slepáku a pak zas na druhé straně), je to v pořádku? Cítím dost nejsitotu, na kontrolu jdu za dva týdny a dost se budu bát, pokud na sobě nic nebudu pozorovat. Doteď mi bylo denně na zvracení, a necítila jsem se dobře, i bolesti jako při MS jsem měla - což je prý také dobře. Ale dnes mě jen píchá v podbříšku, jinak nic. Sice se mi ráno zvednul 2x žaludeček, no ale nevím.
Holky, uklidněte mě nějak, prosím. Co je normální a co ne....a to se to fakt nepozná? ☹ To mě děsí.....

makinkar
29. lis 2007

Ahojky amartino, berusko prosim kein stres......! Uvidis, ze vse bude v poradku.....ja byla v 8tt, nic jsem na sobe nepozorovala a i kdyz srdicko prestalo buset tak mi bylo zle od zaludku, zvracela atd...takze jako to, ze ti dneska neni zle ci tak neco s tim vubec nesouvisi! prosim , musis byt v klidu a uzivat si to, protoze to je pro tvoje to nejlepsi co mzues udelat! Pokud by zalezelo na me, tak ja bych mozna zavolala doktorovi, jestli bys nemohla na tu kontrolu prijit drive, aby jsi byla klidna, co myslis? 🙂 🙂

anta
29. lis 2007

Holky, já vám moc děkuju, potřebovala jsem ten strach ze sebe setřást, protože vím, že to ani mně ani bublince neprospívá, ale teď už je to lepší, díky Vám, člověku stejně nezbývá než to nechat na přírodě, jak si to zařídí, jak jste psaly, když to přijde, člověk to neovlivní asi ani trošku. Tak vám všem držím palečky, abyste se moc netrápily. 😉 Ale stejně vám řeknu, že dokud to malé neuvidím na obražovce, tak ten červíček tady bude, už se těším, až budu moci zase napsat, že je vše ok. 🙂

lucianas
29. lis 2007

Ahojky,
to mi se těšíme taky a držíme palečky, aby vše bylo v pořádku. Hlavně se nestresuj!!!!

anta
29. lis 2007

Budu se fakt snažit, včera jsem ale měla takový zatažený den a blbý, že jsem se do toho strachu pohroužila jako blbec, dnes je mi líp, svádím to na hormony, asi to budou, dělají si se mnou co chtějí a já si pak víc beru věci než ve skutečnosti se zdají být nebo vlastně vůbec nejsou. Já se ani moc často nestresuju, ale bohužel občas to na mě padne a říkám si, tak co, jak se tam dole asi máš ty bublinko moje a ona ani nezakuká 😀 😀