Zaniklé těhotenství. Jak se pozná?

rrk
13. lis 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jak se pozná zamlklé těhotenství? Jsou u toho bolesti břicha a krvácení, nebo nejsou žádný příznaky a pozná se to až z ultrazvuku že neni vidět srdíčko. Děkuji

pavlina05
13. lis 2007

rrk koukni semhle:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
nebo se optej holek tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Bude dobře 😀 ,držím pěstičky 😀

rrk
autor
13. lis 2007

Pavli děkuju. Já doufam, že je vše v pořádku, ale na jaře jsem potratila a teď když se nám to povedlo podruhý tak mam pořád strach aby se to zase nepokazilo. Vim že se stává že těhotenství zanikne tak jsem chtěla vědět jestli jsou u toho nějaký příznaky. Vy jste v pořádku? doufam, že jo a taky držim palce aby bylo vše v pořádku.

pavlina05
13. lis 2007

rrk, tad takovýma věcima vůbec nepřemýšlej!!!!!Bude to v pořádku a basta! Musí být!!!! Já samovolně potarila v červnu. Teď jsem v 10tt, takže něco jako ty. Ale hlsvu si s tím nelámu! Mumi bude a basta!!!!
Přestaň myslet na hlouposti a užívej si těhulkování!!!! 😀

rrk
autor
14. lis 2007

Já vim, já si to taky řikam že si to těhu musim užívat a ne se zbytečně stresovat, ale čas od času mě to popadne a mam černý myšlenky ☹ . Tak ať je vše v pohodě a můžeme se jenom radovat 🙂

marfuska01
14. lis 2007

Holky přeju vám štěstí.. Já jsem měla zamlklé těhotenství v lednu, ale absolutně jsem to nepoznala.. Jen mě šíleně bolely záda. Krvácení nebo bolení bříška jsem neměla.. Že se jednalo o zamlklé těhotenství jsem se dozvěděla až potom na kontrole u doktora.. Srdíčko tam nebylo..

ale neboj, všechno bude v pořádku 🙂

amartina
14. lis 2007

Ahoj holky, dost mě děsí, co tu čtu, myslela jsem si, že se nemůže nic stát, pokud nebudu krvácet, a koukám, že může.....Dnes jsem byla na UTZ a doktor mi vůbec o srdíčku neříkal, takže vůbec nevím, zda jej už viděl, ale zase si říkám, že na další kontrolu jdu až 12.12. a kdyby jej třeba nebylo vidět, nepozval by si mě na dřív, než za měsíc? Jsem cca 6tt.
Díky Martina

pavlina05
14. lis 2007

amartina hlavně v klidu, stres miminku vůbec neprospívá!!!!! V 6tt srdíčko být vidět může, ale i nemusí. Možná ho opravdu ještě neviděl. a je dobře, že to ten tvůj dr. nijak nekomentoval, protože by tě akorát nesmyslně strašil!!!!!!
Při další kontrole uvidí tak srdíčko a celé miminko. Memá cenu plašit, opravdu!!!!!
Bu´d v klidu a eáda, že jsi těhulka a užívej si to!!! A tyhle diskuze raději ani neči!!!! Raději nevědět co všechno se může stát!!!!!
P 😀

lucianas
16. lis 2007

Ahoj holky,
rrk a pavlina05 - přeji hodně štěstí, abyste se dočkaly mimísků a vše probíhalo, tak jak má. 🙂
Mě čeká teprve snažilkování, ale doufám, že brzy se mi ukážou // !!! Zažila jsem si to stejné nedávno (také bez jakýchkoliv příznaků), takže jsme museli dát s manžou pauzu, ale doba konečně uplynula a my se můžeme opět snažit. 😵 😵 😵

asiko
16. lis 2007

Ahoj holky,
Mám už jedno starší dítě a poté jsem prodělala 2 zamlklá těhtenství.Nijak se to neprojevovalo, jen na UZ nebyla v obou případeh akce. Doktorka mě ještě nechala 3-4 dny doma,jestli se to nějak "nezmění" Jen říkala at nikam daleko necestuju, že můžu kdykoli začít krvácet. V době, kdy ještě nebylo SONO se to právě projeovalo tím krvácením. Pak jsem nastoupila do nemocnice, kde ještě také dělali důkladné SONO-pak provedli miniinterupci a odpoledne jem šla domů s nadějí, že do toho půjdeme znova 🙂 Absolvovali jsme rúzná genetická vyšeření a až po 2,5 letech jsem otěhotněla.
Chtěla bych ještě říct, z mých dnešních zkušností, že miniinterupce je do 12tt. určitě menší zlo než se o ukončení těhotenství rozhodovat mezi 13-24tt.(nikdo to v tomto případě ale nerozhodne za vás, je vy samy...),kdy už např.cítíte pohyby, roste vám bříško apod.A to z důvodů určitých genetických vad plodu apod.I v tomto těh.se v těchto týdnech objevili určité negat.zdravotní prognozy plodu.Ale v 28tt.se vše dalo do normálu a snad to tak už zůstane. Ted si to teprve začínám tak nějak užívat🙂
U nás se totiž podle zákona může těhotenství uměle ukončit do 24tt.
Přeji všem hodně štěstí a věřte, že naděje umírá poslední.Ani my nemáme ještě vyhráno,moje gyn.říká, že v těh.není nic 100%.

paolin
16. lis 2007

nam se srdicko ukazalo az v 7.tt. to byly ale nervy 😒

jankatr
16. lis 2007

ahojky - taky nás to letos na jaře potkalo - bylo to pro mě o to horší že musíme podstupovat IVF a pojišťovna přispívá pouze na tři pokusy - tudíž naše pokusy o otěhotnění jsou dost omezeny. Naštěstí při prvním pokusu se nám zadařilo, a ten další neúspěch pak byl o dost snesitelnější když se na mě ten můj prcek usmál.
Ale u nás to bylo špatné od začátku - dva týdny po embryotransferu, když jsem měla dělat test, jsem byla u svého dr na krvi, a ten mi řekl že je to na hranici negativity, nicméně do dalšího dne došlo k mírnému nárůstu,tak jsme doufali že to bude dobré. Když jsem přijela na kliniku na utz k potvrzení těhu, a sdělila doktorovi, jaké jsem měla po dvou týdnech od přenosu hodnoty, tak mě rovnou upozornil ať raději nepočítám s tím že tam něco uvidím - ale přece jen tam to srdíčko bylo - doktor sám byl překvapen - naivně jsme si mysleli že máme vyhráno - bohužel něměli - můj doktor mě poslal ještě jednou na utz, protože na zprávě z kliniky nebylo udáno přesné stáří plodu - šla jsem tam po týdnu - a srdíčko už tam nebylo - neměla jsem žádné bolesti, nic, jen jsem od začátku občas slabě zakrvácela nebo zašpinila ale to bylo i u prvního těhu. - Takže 7tt byl náš poslední...
Ale teď jsme začali znovu od začátku - a vypadá to dobře - tak snad to tentokrát dobře dopadne 🙂

lucianas
16. lis 2007

Ahoj Asiko,
přeji ti, aby ti to celé těhotenství probíhalo bez komplikací a ty jsi po novém roce měla u sebe mimíska. Držím ti moc a moc pěstičky!!! Nezapomeň informovat.

lucianas
16. lis 2007

Jankatr, i tobě držím pěstičky, aby ti to vyšlo. Zvlášť když ten počet pokusů máte tak omezený.

makinkar
16. lis 2007

Ahojky holky, ja jsem byla v 8 tydnu,jeste minuly tyden srdicko busilo a vse bylo v poradku, ale pres vikend prestalo busit srdicko a v utery jsem uz byla na zakroku.....ted je mi vselijak, bylo to moje prvni tehotenstvi..... ☹ ☹ chci se jen zeptat pokud mate zkusenosti : za jak dlouho se muzem pokusit znovu? Je vetsi pravdepodobnost,ze to napodruhe udrzim a vyjde to? Doktor rikal,ze za to nemuzu a ze se to stava, ale stejne si to porad davam za vinu..... ☹ ☹ Dekuju moc

lucianas
16. lis 2007

Ahoj makinkar,
mě gynekoložka řekla, že se můžeme znovu snažit za 6měsíců. V nemocnici, kde jsem já prodělala zákrok, mi doktor říkal, že za 3měsíce (ob cyklus). Nezávisle jsem se pak ptala zastupující gynekoložky (zastupovala tu moji), zda by mi mohla říci její názor. Ten se mi zdál asi nejpravděpodobnější a dle něj se budu řídit. Říkala, že pokud vše bude bez problémů, cykly budu mít pravidelně, tak není problém se snažilkováním za ty tři měsíce. Jinak by to bylo až za toho půl roku. Takže tři měsíce a pak hurá na to!!!
Za vinu si to ale opravdu nedávej. Těch případů je v poslední době tolik, a žádná z nás za to nemůže, v tom měl pravdu.
Hlavně se drž!!!

asiko
17. lis 2007

makinkar: jak říká lucianas, někdo říká p o 6 měsících, někdo už po 3. Já podruhý otěhotněla už po 5 měsících, ale bohužel to nevyšlo a ještě byly komplikace(mola hydatydoza) a to jsem musela mít pauzu 1 rok, ale tohle těhotenství se podařilo až za 2,5 r. Ale jsou to nervy i dneska. Taky už nejsem nejmladší.A čekat další rok....☹
Chci ti říct,abys vůbec neztrácela naději, I dřív ženský děti a mezi tím i nějaké potraty, jen se o tom moc nevědělo. Dneska je věda a možnosti úplně jinde, zjistit všechny probémy včas. Držím Ti moc palce a optimismus.Papa

jankatr
17. lis 2007

makinkar - když jsem přišla o miminko - psaly jsme si s holkama na snažilkách v tématu začínáme po potratě - no a jak jsem to tak sledovala - co doktor to názor, někomu řekli půl roku někomu tři měsíce a někomu jen měsíc. Na druhou stranu se říká že po potratu se snadno otěhotní - nevím co je na tom pravdy - osobně to posoudit nemůžu. Ale tak nějak jsme tam došly k závěru, že jakmile se cyklus srovná, a MS ti chodí pravidelně tak není na co čekat - pokud to tělo nebude připravené tak to těhotenství nepřijme.

makinkar
17. lis 2007

Holky vsechny : moc vam dekuju za nazory a rady.......ja vam vsem drzim palecky, aby vam to vse vyslo a mimi byly v poradku... 🙂 Ja mela problemy s menstruaci i predtim, mela jsem ji strasne nepravidelnou a tak se bojim,ze to treba ted vubec nedostanu.....holky,taky jste krvacely po zakroku? Jak dlouho? Za jak dlouho po zakroku prisla menstruace?

fredanek
17. lis 2007

ahoj Makinkar:Já jsem přesně před rokem také 17.11 potratila.Bylo to v 7 tt. přestalo bušit srdíčko,zjistila jsem to , že jsem začla lehce špinit.Byla jsem uplně na dně,protože jsme se moc těšili a bylo to první těhotenství.Po zákroku jsem krvácela asi týden.Menzes jsem dostala potom přesně za 28 dní.Doktor mi doporučil počkat půl roku ,aby se ta sliznice dobře zregenerovala a čím víc menstruací tím líp.Tak jsme vydrželi 4 měsíce a pak se začli pokoušet.Raději jsem si měřila bazální teplotu,abychom nic neprošvihli.A 10.dubna jsem měla menzes naposled.Takže všem držím palečky,určitě to ted vyjde 😉

makinkar
17. lis 2007

Ahoj Fredanku, ja to mela uplne stejne!!! Taky jsem byla v 7tt a bylo to moje prvni tehotenstvi.....a tak jsem rada,ze nejsem sama komu se to stalo a ze nekdo vi, jak mi ted je a jak to boli......ja zatim krvacim 4 dny tak jsem zvedava....takze rikas cim vice menstruaci tim lepeji? Radsi pockat 6 mesicu nez za 3 otehotnet a zase o to prijit, ze? Drzim Ti moc palecky a vazne si mi moc pomohla... 🙂 🙂

lucianas
17. lis 2007

Ahojky,
makinkar: ihned po zákroku to u mě bylo jen špinění, které ještě tentýž den ustalo. pak tři dny nic a na to asi dva dny opět špinění. MS mi přišla 33 den po zákroku. Vzhledem k tomu, že jsem si i na krátkou dobu (cca ty doporučené tři měsíce) nechala napsat HA, kterou jsem začla brát v první den MS, tak mi trvala pouhé tři dny.
fredanek: gratuluji ti, že se vám to povedlo a držím palečky, aby vše probíhalo tak jak má.

makinkar
18. lis 2007

Ahojky Lucinas : ja jsem po zakroku 5 dnem a konecne vcera ustalo krvaceni a uz jen spinim....tak jsem aspon trosku rada...Co to je HA? Rekl ti nekdy doktor proc se to stalo? ja bych to chtela hrozne vedet, abych se tomu priste mohla vyvarovat....

lucianas
18. lis 2007

Ahoj Makinkar,
HA jsem použila jako zkratku pro hormonální antikoncepci. Abychom se při tulinkování museli hlídat, to se mě ani manžílkovi nechce, tak jsem si řekla, že nějaký ten měsíc ji budu brát.
Jak má gynekoložka, tak i doktor, který mě přijímal v nemocnici, tak důvod neříkali. A jen konstatovali, že příčina se u většiny případů nezjistí. Což mě taky dost štve, ráda bych se vyvarovala všeho špatného. Někde na koníkovi jsem ale četla, že příčinou může být i stres (což si myslím, že byl asi můj případ, ale nevím jistě - jak v práci, tak jsem zrovna chodila do intenzivního kurzu italštiny). Pravou příčinu ale asi opravdu nezjistíme.
Budeme muset jen doufat a věřit, že příště to vyjít musí ...... 🙂

makinkar
18. lis 2007

Ahojky Lucinas, aha promin jsem blba HA......takze ty ji jako ted budes na tech par mesicu brat a pak zase vysadis? To ale budes mit asi peknej zmatek v menstruaci,ne? Ja jsem zvedava co mi rekne muj gynekolog v utery....mam pro nej A4 otazek.... 😀 😀 U me to pravdepodobne take bylo stresem ( jsem totiz v praci ve zkusebni dobe a tak jsem mela nerviky aby me nevyhodily atd...)......Stejne je to ale svinarna,ze? to by mozna bylo lepsi nebyt tehotna vubec nez takhle, ze? Kdy jsi prodelala zakrok? V kolikatym tydnu?

pavlina05
19. lis 2007

Holky, já počkala po revizi na první MS a pak jsme se začali snažit. Po druhé MS jsem pak našla //. 😀

makinkar
19. lis 2007

Vazne Pavlinko? Takhle brzo? A bylo/je vsechno v poradku? 🙂 🙂

pavlina05
19. lis 2007

makinkar klepy, klep......zatím ano. Je nás holek víc. V naší diskuzi jsme asi 3! A zatím dobré!

nemo1985
19. lis 2007

Ahojky holky, já o mimi přišla v 8tt(za,lklý potrat). Začala jsem trochu špinit, tak jsem 3dny ležela v nemocnici, dávali mi nějaké léky 3xdenně. Vše bylo ok i před odjezdem domů. Dva dny po tom jsem začala krvácet, tak hned zpět do nemocnice, vzali mě na utl a řekl mi doktor, že plůdek odumřel, žádná reakce srdíčka. Beru kys. listovou a vitamín B6. Doktor říkal, že za 3měsíce to můžeme zkusit znovu. Tak ted přemýšlíme, že bychom to znovu zkusili v půlce prosinci, tedy po 3 a půl měsíci. 🙂

makinkar
19. lis 2007

Klepy klep Pavlinko... Tak drzim palecky at vse vyjde...kdy si prodelala zakrok, mohu-li se zeptat?
Nemo : jeee, tak to jsme na tom uplne podobne nemo.... 😉 nam taky prestalo busit srdicko....a menstruaci si dostala v poradku po zakroku? rekl Ti doktor cim to bylo?

pavlina05
19. lis 2007

makinkar 7.4. první těhu, 25.6.revize...a 3.9. PM 😀