Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

siwama
13. kvě 2010

Včera to bylo 3 měsíce, co se zabil můj nejstarší synek. Stále pláču, moc to bolí a je neuvěřitelné, jak vše strašně rychle letí.Vnučku jsem viděla naposledy loni v létě, snacha nekomunikuje a vnučku už zřejmě neuvidím. Nevím, váhám, zda tam jet, či ne.

rani
13. kvě 2010

siwama, ak smiem vediet, preco nekomunikuje? ved ste rodina... tak isto je to tvoje vnuca a tuzis ho vidiet! urcite chod!! mas pravo ju vidiet, je to to jedine, co ti po milovanom synovi zostalo!!!

siwama
13. kvě 2010

Rani, snacha mě upozornila, že jak zazvoním u nich u dveří, zavolá policii. Nikdy jsme si nic zlého neudělaly, jen jsem jí po smrti Jiříkan řekla, že to byla její vina, nechtěla ho vzít zpět, Jiří nebyl s nima na 1. vánoce, na 1. nellčiny narozeniny, neunesl to. Dnes, po 3 měsících nemá hotový hrob, věnce od nás jsou zlikvidované, vyhozené..........................................

rani
13. kvě 2010

siwama, ak chces, napis mi viac do IP. co sa vlastne stalo, rozviedli sa, alebo??? preco ho vyhodila?? a co na to synova manzelka????? 😕

vivien742
13. kvě 2010

napriek tomu, že som v živote prežívala a prežívam veľmi ťažké chvíle, s tým, čo prežívate vy, je to nič...želám vám veľa síl
siwama, je kruté, čo prežívaš, ale nie je to trvalý stav, vnučka nebude vždy malá a musíš veriť, že sa s ňou neskôr skontaktuješ. Ťažko pochopiť bolesť, ktorú cítiš, skús ju zmierniť tým, že budeš svojej vnučke písať, to, čo by si jej chcela povedať. Na jej meniny, narodeniny, Vianoce. Určite raz príde čas, keď jej to budeš môcť odovzdať a ostatné jej dopovieš sama. Možno je môj návrh šibnutý, ale keď len trošku zmierni tvoju bolesť, až tak šibnutý nie je. Drž sa

zicon
14. kvě 2010

siwama neboj sa, Policu moze zavolat - pred dverami je verejne priestranstvo kde policia byt nemoze. A na styk s vnucatom mas narok - ak ti brani, mozes poziadat sud o urcenie nastev,

siwama
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gogoska123
14. kvě 2010

siwama: to je strašné...nechápu, co jí vede k tomu se takhle chovat....ubližuje tím nejvíc své vlastní dceři, kterou připravuje o skvělou babičku a svým způsobem ji tak trochu připravila i o báječného tatínka....s policií ti snad ani vyhrožovat nemůže, je to jen ubohý pokus ubohého člověka. Mrzí mě, že ti brání v kontaktu s vnučkou, ale věřím, že ta si k tobě cestu najde, i přesto, že to je tak složité. Drž se!

siwama
14. kvě 2010

Gogoska, snacha kope kolem seba. Nellinka příjde o babičku, miluju ji, je to přeci jen mé první vnoučátko. je fakt, že jsem tam nemohla být tak často, jak bych chtěla. ale snažila jsem se, asi málo. Od října, co snacha Jirku vykopla, nepřebírá balíčky, vše se mi vrací zpět. ale já to posílám Nellince, né jí.
Prostě mi napsala, vymaž si nás z paměti, nenávidím Tě a neobtěžuj nás.
Nevím, dává ona mě vinu za smrt Jiříka, Ale proč????? Já ho nevyhodila, nesměl být s Nellkou na Vánoce, na její 1. narozeniny. Snacha je pod vlivem své matky, bydleli ve společném domě a to je špatně, už když jsem tam byla, věděla jsem, že to tam není jednoduché. ☹ Jirky mi bylo moc líto, i snachy, prože co mladí udělai, vše bylo špatné. nechtěla jsem do toho kecat, ale asi jsem měla.
Pak se stalo, že přišel PRÝ syn domů opilý, a maminka se postarala o to, aby ho snacha vyhodila. pak už ho nesměla vzít zpět. MAMINKA nařídila.
Když jsem se snachy ptala, jestli se třeba nenapil ze zoufalství, přestala se mnou komunikovat. vynadala mi, že jsem stará ku....., svi.ně a nevm co ještě. Že oni jsou bohatí a Jiří nepřinesl do rodiny vůbec nic.
Nechci nic vyčítat, vůbec ne, zaplatila jsem celou svatbu, dala na kočárek, nakonec Maminka rozhodla, kup z bazaru,peníze ti zůstanou. Koupila jsem pro Nellinku a z lásky lehátko, sporťák, cestovní postýlku, vše bylo málo. posílala jsem balíčky k vánocům, narozeninám, svátku, vše se mi vrátilo.
Těsně před smrtí Jiřík volal, že by potřeboval půjčit peníze, bydlela na ubytovně, když ho vyhodila. potřeboval dodělat autoškolu a 11.3. se měl vracet do Čech.
Korunky jsem poslala, ve čtvrtek večer mi volal a děkoval, že vše došlo v pořádku. V pátek ráno zemřel. ☹
nevím, co se tam stalo a asi se to už nedozvím.
Těšila jsem se, že bude zpět, měl sehnanou práci i bydlení v Praze.
Nenechal dopis na rozloučenou, Jiří se prý měl oběsit.
já si před pohřbem nechala zavřít kostel, abychom se s Jiříkem mohli sami rozloučit, ani manžel tam nešel, (měla jsem první 3 děti z 1. manželství)¨, Rozdělala jsem Jiřímu šátek na krku a po oběšení ani stopa. Nevěřím tomu, že se zabil sám, ale co s tím teď??? Proti jejich podnikatelské rodině prostě nemám šanci ☹
Omlouvám se, za vylití srdíčka, ale nemůžu se s tím smířit. jiří byl výjmečný , citlivý člověk a strašně moc mi chybí. Není dne, abych mu nezapálila svíčku. Kytičky má taky stále, ikdyž jen u fotky, ale je tu se mnou. MOC HO MILUJU, JAKO VŠECHNY SVÉ DĚTI!!!!

rani
14. kvě 2010

siwama, zijeme v europe a nie na divokom zapade!!! 😨 mas pravo, ak si si nie ista pricinou umrtia svojho syna poziadat o exhumaciu a dodatocnu pitvu! co su toto za sposoby! najprv ho vyhodia z domu a nakoniec bude dirigovat, KDE BUDE TVOJ SYN POCHOVANY??? toto je na zalobu, siwama, sla by som s tym za dobrym pravnikom. vela sil. rani

siwama
14. kvě 2010

Rani, nemáš Skype??? Ráda bych si s Tebou popovídala, kdyby to bylo možné, nebo mi písni číslo na mobil do IP, pokd Tě nebudu obtěžovat.

rani
14. kvě 2010

siwama, skype nemam, ale som na fb ako Andrea Virk. 😉 a zijem v Rakusku, takze mobil tiez asi nepripada do uvahy... skus ten fb, casto som tam, lahko ma najdes a pokecame na chate.

gogoska123
14. kvě 2010

siwama: běhá mi z tvé snachy a její rodiny doslova mráz po zádech! Nechci nikoho urazit, ale ona podle toho, co píšeš není vůbec dobrý člověk. Ubližuje tvé vnučce, ublížila tvému synovi....Je v pořádku, že si vyléváš srdce, od toho tady jedna pro druhou jsme, bohužel tě mohu jen podpořit a stát při tobě, žádnou nápravu toho, co se stalo už udělat nejde. Nevím ani sama, co bych v takovéhle situaci dělala...asi bych se stůj co stůj snažila dostat do kontaktu z vnučkou, aby nebyla odříznutá a možná bych k tomu využila i třeba nějakou soudní cestu. Nevím, jestli to tedy jde, ale určitě něco musí existovat, nějaý zákon, který upravuje to, aby jsi ji mohla vídat. To, jestli Jiříkovi někdo pomohl s odchodem, to už zpětně nedokáže asi nikdo, to ví jen on a už to, bohužel, nepoví. Musel to být svkvělý člověk, který miloval svou dceru a který miloval i tebe, za to, jakou jsi mu byla skvělou mámou.

rani
14. kvě 2010

gogoska, suhlasim . urcite existuje nejaky zakon, ktory to upravuje. 😉

mihouk
14. kvě 2010

Siwama, tvoja situacia je nie nijak pekna a ani neviem na akej urovni s nimi komunikujes a ci vobec. No ale uvedom si jedno, kym podniknes sudne kroky, mala by si vyskusat vsetky ostatne cesty. Mozno sa porozpravat s druhou babkou ako matka a babka, mozno ta pochopi, mozno sa ti to bude zdat zbytocne, ale za pokus to stoji. Lebo sa moze stat, ze ak budes mat navstevy vynutene sudom, tak Nellinku mozu tie dve bosorky zmanipulovat a nechces predsa aby sa s tebou stretavala proti jej voli na silu. Bude si to vyzadovat vela sil, trpezlivosti a hlavne casu, no ked sa to podari, vysledok stoji za to. Vela zdaru!

lucisa
14. kvě 2010

holky, často vás čtu, chodí mezi vás jedna maminka z březňátek. je mi moc líto, co prožíváte, tohle si nedovedu ani v nejmenším představit, proto vás obdivuji a přeji sílu 😉

chtěla jsem se jen vyjádřit ke smutnému příběhu siwamy. chování tvé snachy je velká ostuda, já i kdybych si s tchýní udělala nevím co, tak vnouče bych ji neupírala, pokud by mu nějak neubližovala, což není tvůj případ.
i když ona si odmítání tvých dárků pro dceru a upírání kontaktu nejspíš omlouvá tím, že má všeho dost (když jsou podnikatelé) a nic od tebe nepotřebuje ani ona, ani malá, jedno ji dát nikdy nemůže ani kdyby měla bůhví kolik peněz. a to tvou lásku a vztah vnučky s babičkou. i když má ještě jednu babičku. nikdy nemůže vědět, jak se druhá babička v budoucnu zachová, může se jí něco stát (nikomu to nepřeji) a i vlastnictví peněz je vrtkavé, jednou by mohla tvou pomoc potřebovat. ale už to bude velmi těžké slepovat .

a přesto, že ti některé holky radí zkusit kontakt obnovit soudní cestou, mám takový dojem, že na tohle naše (a možná i slovenské - nevím?) zákony bohužel nepamatují. bere se ohled jen na rodičovská práva, nikoli babičkovská nebo dědečkovská, či dalšího příbuzenstva - bohužel. aspoň si myslím, že to stále platí, podobnou situaci kdysi řešila jedna známá taky a nedomohla se ničeho. 😒 😖

přesto ti, siwama, přeji, ať tvá snacha přijde k rozumu (a neboj, boží mlýny melou pro každého) a ty se k Nellince budeš moct hlásit a opět ji babičkovsky postiskat a rozmazlovat. a zanedlouho si aspoň částečně zalepíš tuhle ránu dalším vnoučátkem od dcery. přeji moc štěstí a nevzdávej to.

aninam
14. kvě 2010

Siwi, je mi moc lito, ze musis prozivat to, prozivas. V tomhle jsou zakony postavene na hlavu!!! Pokud mas ale pochybnosti ohledne smrti tveho Jirky, zkus opravdu kontaktovat pravnika a zeptat se, co s tim dal. Ja bych si alespon za timhle cilem sla. Ted si nic nevycitej, ze si mohla necemu zabranit. Vsechno bylo, tak jak melo byt. Nechapu jednani snachy, ktera ti upira tvoji vnucku Nelinku.

siwama
14. kvě 2010

Všem děkuji. Myslela jsem, že vše nechám v klidu, až na Dušičky bych tam chtěla jet a samo vidět malou. Napíšu jí předem a uvidíme, buď a nebo. Neluška je ještě malinká, ale jednou se určitě bude ptát, kde je druhá babička...........

dada78
16. kvě 2010

siwama, je mi ľúto, čo musíš zažívať, nechápem chovanie nevesty, veď Ty jej nechceš malú zobrať, iba jej prejaviť babičkovskú lásku.Snáď dostane rozum, aj keď píšeš,že tam "vietor fúka" zo strany jej mamy 😠 😒

bufina
16. kvě 2010

Ahoj holky, včera jsem tu narazila na tohle téma. Moc vás obdivuju za to jak to zvládáte. Sama mám dvě děti a nedokážu si představit že by se některýmu něco stalo, nebo mně umřelo. Zrovna v pátek mně malá tak vytočila, že sem jí dala pěkne na zadek. A pak jak sem všechno tohle včera četla, tak mně došlo že bych zasloužila spíš přez hubu já, že řeším takový malichernosti (malá mně totiž vypatlala půl tuby novýho makeupu), že bych měla být šťastná že mám pěknou zdravou holčičku. Doufám že už se vám všechno zlé bude vyhýbat a do budoucnosti přeju už jen samé šťastné chvíle.

fiallinka
16. kvě 2010

lucisa: nedočítám, jen reaguji na tvůj příspěvek - je možné upravit i babičkovská práva, zákon to umožňuje 😀

bejbypd
16. kvě 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/mlada-vdov... siwama nie je náhodou toto tvoja nevesta???tá ikunka...je strašné,čo musíš zažívať..baby držím Vám palčeky nech Vás už celý život všetko zlé obchádza...

lucenek
16. kvě 2010

bej asi ne siwama má vnučku

bejbypd
16. kvě 2010

no to ja viem,ale veď tá dievčina má nelinku...

jakoubka
16. kvě 2010

ted jsem nějak koukla na fotky a taky bych řekla,že je to ona,
Siwama ji na jedné fotce popsala jako snachu Idunku a v té témě je ikunka.

bufina
16. kvě 2010

Děvčata, já se vám tady do toho nechcu nijak plést, ale včera sem si to tu skoro všechno přečetla a podle toho co napsala siwama a ta ikunka, tak bych řekla že je to ona.

bejbypd
16. kvě 2010

Mňa to napadlo aj preto,že či to teda aj ona neprežívala dosť zle a možno preto je teraz taká a samozrejme ovplyvnená matkou a ešte aj preto či by sa siwama nemohla skúsiť sa s ňou skontaktovať aj takto cez koníka...

lucenek
16. kvě 2010

jo te ikunky jsem si nevšimla jen těch dvou co mají chlapečky

pink_lady
16. kvě 2010

ahojte, je mi velmi luto co prezivate, casto vas citam... ☹ na to sa nedaju najst slova, mam tiez dost maminiek kamaratiek ktorym zomreli deticky bud kratko po narodeni alebo este v brusku tesne pred porodom...drzim vam vsetkym palce!!!

chcem len napisat - neviem ako na SR ale na k starym rodivom prava na dieta nesiahaju, pokial ziju obaja rodicia, to viem na isto, pise o tom i Doc. Prochadzka v poradni pravnika na www.rodinka.sk. Ale v pripade ze je rodic dietata mrtvy tak tam sa da uz nieco s tym robit...

siwama
16. kvě 2010

Tedy holky, vy jste špionky. Ano, je to ona, myslela jsem, jestli tam nebude mít fotky Nellky, ale nemá ☹ .
Psala jsem jí mail, nekomunikuje. počká do Dušiček a uvidím,co bude.