Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

iwusska
24. čer 2010

mamulky je mi to moc luto, ale zasa tuto temu navstivila podvodnicka adavrtule neverte ani slovo, uz je zablokovana, lebo di vymysla pribehy 😖 😖 😖 mne hned bol ten jej pribeh nejaky divny, ale nechala som to tak a teraz som ju objavila ako zablokovanu....
broni ahooooj ako sa ma princeznicka? daj jej za mna boztek na to jej krasne licko
dzio je to hrozne, na Sarinku velmi casto myslim, nech sa len drzi dievcatko 😔
ivuu dufam ze uz mate po kolono a ze mate aspon nejake dobre spravy...hrozne vam drzim palce

gabtcha
24. čer 2010

@iwusska ahoj Iwussko, diky za upozorneni, vidis, ja ji uverila, ale nema cenu to dal asi rozebirat. Jesteze jsi na to prisla🙂 mej se krasne.

simcab
24. čer 2010

môže sa hanbiť.. 🙄 však ak si niekto vymýšľa, že sa má dobre, má kopu peňazí, tak fajn.. ale to len chorá hlava sa prezentuje ako trpiteľ, ktorému zomrelo dieťa 🙄

ivuu
24. čer 2010

Ahojky..no to teda nemam k tomu co říct je mi z toho akorat na blití 😠 😠

@iwusska kolono byla před týdnem ale bohužel zanět je pořad aktivní a dr s primařem se kloni ke cronovi a navrhli biologickou lečbu...dneska jsme kvulitomu byla změnit Sáře pojištovnu protože ze všeobecnou maji nasmlouvanou tuhle lečbu...
dneska jsme měla zkusit zavolat znova na vysledky...ale patolog to nechce uzavřit protože neni dokončenej virusovej strom...říkala mě že mě asi musi připadat že je tam banda nekompetentích blbcu že tak vahaj z diagnozou ale říkala taky že prostě nikdo nechce vyřknout ortel kojenec s cronovou kolitidou pokud to na 200% nebude dokazane...že je to velmi zavažna diagnoza a lečba je agresivní aby ji to nepoškodilo...
a v čr jsou 3 tak male děti s cronem... ted už jsou batolata...to je ale klika co? 😠
patolog řiká že to muže být cron ale bez dokončení těch virusu nic uzavirat nebude.
ptala jsme se jestli je možnost že ji to střevo pustiši nakej virus než cron tak pravě řikala že si ten patolog nechava zadní vratka že si není 100% jistej..takže naděje ...maličkata..
v utery mame přijít na odběr krve a to už budou 100%vysledky aji těch virusu...
Sárince držímě moc moc palečky 😔 😔 😔

radusv
24. čer 2010

@iwusska já jsem si to myslela, proto je mi líto, ale od minulé aféry na nové tváře nereaguju kromě Hansed - tu znám ze společného termínu

lejdik
24. čer 2010

Už celé dva dny studuji statistiky úmrtnosti děti v ČR a je to celkem síla, i když píší jak se průměr lepší, ta čísla jsou hrozně vysoká. Nikdy bych nad tím nepřemýšlela, ale teď je to jediné co mi pomáhá. Dokonce jsem zjistila, že můj (Ústecký) kraj je jedením z nejhorších a s největší úmrtností dětí. I choroby na které děti umírají - na 60% jsou to choroby z prenatálního vývoje-onkologicko-hematologická.
Když je ženská těhotná, pořád všichni doktoři říkají jak jsem zlenivělé a že se moc bojíme, že dřív i ženský pracovali a rodili na poli a teď když se dozvím toto. Tak proč nejsme víc hlídané a kontrolované, proč se na těhotenství pořád pohlíží z dob 19.století. Doprkýnka, když ví, že nejhorší jsou první měsíce tak ať to propagují, ať to všem matkám říkají. Vím, že to nepomůže všem, ale třeba i trocha ohleduplnosti, méně stresu v práci by mohlo vést ke šťastnějším porodům a životu.
Vím, že jsem to věděla, ale nidky jsem si nepředstavila jaké má následky stres. Byla jsem v těhotenství opatrná co se týká životosrpávy, ale odešla jsem z práce až těsně před porodem a ten věčný stres možná za všechno může. ☹

iwusska
24. čer 2010

@gabtcha ja som na nu preto nereagovala, lebo sa mi ten "jej" pribeh absurdny a po predoslej skusenosti som ovela opatrnejsia...ale naozaj to tu nema vyznam dalej rozoberat 😖 ...Karlickovi posielam boztek do nebicka 🤐
@radusv podobne 😖

@ivuu prepac, asi som zle pochopila, myslela so, ze mate dnes zasa kolono 😖 ono je dobra aj ked len malilinka nadej....strasne vam drzim palce a vyobjimaj za mna Sarinku 🤐

oxan
24. čer 2010

no ved baby ono sa takymto,expertkam,vsetko vrati a potom sa uvidi a ked nahodou ze yb sa chceli naozaj porozpravat a vyspovedat tak ich nik nebude pocuvat a budu z toho hotove.....ale mi budeem stale v pluse pretoze sme im chceli pomoct aj ked si to vsetko vymysleli ...nastastie si to odhalila a uz je pre nas ostatne ,neviditelna,.......

oxan
24. čer 2010

my tvrde y....xi xi

oxan
24. čer 2010

lejlik ale aj vtedy bola umrtnost urcite velka ak nie vacsia ale zasa z ineho odvodu ako teraz, teraz je to skor takeho nadoroveho charakteru mame ovela horsie ovzudsie a tak a vtedy to boli rozne infekcie a neodbornost pri porodoch...len sa o tom az tak nehovorilo kedte vtedy zeny mali aj po 9 deti

ivuu
24. čer 2010

@iwusska v pohodě 😉 však se nic neděje...no seminečko malinkate naděje dr do mě zasela oto budu zklamanější a vyjde ten crohn 😒

zazulka
24. čer 2010

Děkuji mamince, která mi odpověděla do IP. Právě tady čtu, že se mezi vás pravděpodobně vetře občas někdo, kdo lže a tudíž na nové tváře nereagujete. Chápu to, lidé dokáží být opravdu zlí. Chtěla jsem už tedy jen poděkovat za zprávičku, kterou jsem dostala, předala ji dál a ujistit vás, že já určitě mezi ty sprosťáky, kteří si vymyslí něco takového nepatřím. Věřte mi. Jen jsem nevěděla, kde jinde se zeptat, abych mohla kamarádce alespoň trochu pomoci, že jsou na světě lidé, kteří si procházejí tím samým... Možná ještě připojím vysvětlení, že je zatím v nemocnici, proto se ptám za ni,předpokládám, že se možná k vám obrátí sama.
Děkuji a přeji upřímně, z celého srdce, hodně sil!

gabtcha
24. čer 2010

@lejdik po te, co se jsme se take stali rodici andilka, jsme studovali statistiky...do nedavna pro me jen cisla, ze kterych jsem pred 10 lety delala i referat...tak nizke promile...ale kdyz se to vezme na absolutni cislo, tak se clovek nestaci divit, ze vychazi denne detatko do 1roku a dalsi 1 detatko denne, ktere ma uz nejakou hranicni hmotnost... proste je to celkem lavina...tuhle jsem se rano modlila za to, by byli silni ti, kdo se ten den dovi tuto hroznou zpravu (nejlepe kdyby nikdo ale)...je to neskutecne...treba jen 3 deti z tisice umrou do jednoho roku, ale za rok jich je pres 300....a nez se to nekomu stane, jsou to jen cisla z nejake statistky.... :(

gogoska123
25. čer 2010

ahoj hočiny, tak koukám, že nás zase navštívila ona psychopatka, co má tisíc přezdívek a vymýšlí si tisíc příběhů...už je mi z toho fakt zle, člověk jí tu polituje a ona jen sprostě zneužívá naší bolesti....měla by se léčit...

@zazulka je mi líto, čím si musel tvá kamarádka projít, má sestřenice také čelala dvojčátka a přišla o ně v 5. měsíci - holčičky měly nějaký ten syndrom Twin to Twin a neměly šanci - dnes má krásného a zdravého chlapečka, i když holčičky jí ze srdce už nikdo a nic nevymaže. Posílám hodně sil!

zazulka
25. čer 2010

Gogo, moc děkuju, jsi hodná, dneska by ji měli pustit domů. Tenhle syndrom ani neznám, je šílený, co všechno se může stát 😢 Děkuji opravdu upřímně všem, které mi odepsaly, jste hodné.

speedygon
25. čer 2010

Milli:četla jsem příběh maličké a brečela jsem....sama jsem přišla o mimi ve 29.)30.)tt, ale to není nic ve srovnání s tím, čím jste si museli projít vy...jste stateční a máte můj obdiv...já bych to neustála...přeji hodně sil a už jen samé štěstíčko
Ivuu:přeji Sárince hodně sil a štěstíčka

zuzkaku
25. čer 2010

ahojte.....mám pre vás odkaz od dzio2..... ☹

dnes o 15:45 prehrala svoj boj o život malá Sárinka....vyjadruje úprimné a veľké ďakujem všetkým, ktoré ste sa modlili za jej zdravie......

dzio leží s dcérkou v nemocnici,....má hnačky, je na infúziach... 😨

Sárinka....odpočívaj v pokoji...... 😢 😔

lenkavano
25. čer 2010

ježiš to je strašný,tolik jsem na ni myslela. ☹

lucenek
25. čer 2010

upřímnou soustrast celé rodině Sárinky i maminky Evy 😢 😢 😢 😢

miliharmi
autor
25. čer 2010

Ach Bože můj, tak odešla za maminkou, je mi jich moc líto. ☹

miliharmi
autor
25. čer 2010

@speedygon děkuji, moc se mi stále stýská.

kocka1
25. čer 2010

No nie je nič horšieho keď žena potratí dieťatko. A tak sme ostali ešte stále bez deti. :((

lena13
25. čer 2010

nemam to kam napsat ani komu rict,kdyz nikoho tu poradne nemam....... 😔 zitra jt rok co nam odesel Bolek (jak byly povodne tak zachranil lidi,ale sam umrel ,jestli si pamatujete?) tak strasne to zase boli,nedokazu na nic myslet uz cely tyden.mamka mi poslala pres email medaile co dostal za hrdinstvi i tu od prezidenta,ale mel byt tady,mel byt tady s nama...omlouvam se,ze to sem pisu,ale nemam to opravdu komu rict a manzel me nechape,rekl mi,jezisi marja vzdyt je to uz rok 😔 😢 nezmohla js se na nic,jen js zacala brecet...

sarinky je mi moc lito,ale uz je s maminkou v nebicku 😔

miliharmi
autor
25. čer 2010

@lena13 Leni, já tě chápu strašně moc a zvlášť v den výročí je to bolestné. Máš určitě právo na Bolka dnes vzpomínat a truchlit, vzpomínáme s tebou. ☹

lejdik
25. čer 2010

Nevím zda to pomůže, ale chtěla jsem se zeptat jestli tu je nějaká maminka z Ústecka, ráda bych se s někým scházela a vzpomínala na naše děti.
@miliharmi prosím tě, vím, že ještě nemohu navštívit kurz od dlouhé cesty, neboť nesplňuji délku od úmrtí, ale chtěla jsem se optat na možnost setkání s proškoleným rodiče, Jak to probíhá?

miliharmi
autor
25. čer 2010

@lejdik Napiš Martině Hráské z DC, kontakt je http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/prvni-po..., ona je koordinátorka a určitě ti nějakou maminku laickou poradkyni najde a ta se ti potom ozve a domluvíte se i na návštěvě, ona sama je tuším z Mostu.

lena13
25. čer 2010

mili moc dekuju,moc to pro me znamena,ze jste nezapomneli 😢 😔 😔 😔

izabelkak
25. čer 2010

@miliharmi ja ten Váš príbeh nemožem ani dočítať, nedovolia mi to slzy ktoré sa mi kotúlajú po tvári, veľmi ma mrzí čo sa stalo Vašej dcérke, je to tak strašne nefér...

aj všetkým maminám tu chcem prejaviť súcit a zároveň obdiv ako to zvládate... musí to byť nepredstaviteľná bolesť stratiť dieťa 😔

@ivuu po prečítaní Vášho príbehu denne na Vás myslím a veľmi verím že sa malinká uzdraví, držím palce tak silno ako sa len dá....

ivuu
25. čer 2010

@izabelkak děkuju moc ja tak pořad nějak doufam...že to ten crohn nebude..ale jak jsme v nemocnici všechno to tam na mě padne ☹

Upřimnou soustrast za malou Sárinku..je mi to strašně líto ☹ ☹ ☹ ☹
@speedygon taky moc děkuju..když tolik bytostí na ni myslí a přeje uzdravení snad to pomuže 😔 😔
@zazulka promin že jsme nereagovala..ja o dvojčatkach nic nevím ☹ teda kromě toho že mam jednoho znich za manžela 😵

sue
25. čer 2010

Strašne moc ma mrzí, ako tu stále pribúdajú nové tragédie ☹ 😢 dnes počas cesty z Bratislavy som pozerala na oblohu a pozerala sa, koľko hviezd svieti... že každá patrí nejakému anjelikovi a tak sú navždy s Vami / s nami... veľa veľa síl prajem 😔