Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

speedygon
26. čer 2010

@ivuu :hlavně dej vědět, jak jste na tom...myslím na celou vaši rodinku a přeji moc a moc štěstíčka a pevné nervy

speedygon
26. čer 2010

To je strašné, že to Sárinka nezvládla...ale už v nebíčku skotačí s dalšíma andělíčkama a je jí dobře...je horzné, kolik tragédií se odehrává jen kvůli bezohlednosti a sobeckosti druhých...přeji rodince hodně a hodně sil, aby se s tím tragickým osudem malé nějak poprali... 😢 😢 😢

lussy23
26. čer 2010

To je smútné, že Sárka umrela ☹

bronia13
26. čer 2010

@iwusska mame sa dobre, drobec je nezbednik vsetko mozne vyhadzuje z balkona sme na druhom poschodi a co mu pride pod ruku to leti ako metla, smetak, hrnce, cumle, hracky, krizik, deky..... a potom to chodim zbierat alebo sem tam take mensie veci nam sused povyhadzuje naspet (to sme ako keby na prvom poschodi len jedno poschodie je pod nami) tak kym kojim alebo pumpujem on sa takto pekne hra.....

mala je podarena, stale spinka a papa a spi..... len teraz ma mikozu v ustockach a ja to mam na bradavkach tak ideme akurat k dokimu, tak bola trosku nervozna vcera ale inac je super, prespi aj 4 hodiny

@sue - ja ked vidim hviezdy a tu je ich malo (ja byvam pri Chicagu a tu zato ze vsetko je tak osvetlene tak ich malokedy vidno) tak ked vidim tu najjasnejsiu hviezdicku tak si vzdy pomyslim ze ta je nasa Emmuska a potom sa na nu pozeram a pride mi za nou smutno....

abbey1
26. čer 2010

včera v noci som klikla na ten Český link a to som asi nemala.išla som spať až o 2:30.Čítala som si príbehy najskôr rodičov,ktorí stratili dieťatko ako my na onkologické ochorenie,a potom aj bábänká a zasa to na mňa prišlo.Tá hrôza,že sa niečo stane pri pôrode-celé tehu mám blbé,alebo malinká ochorie.dlho nám trvalo nabrať odvahu na ďalšie dieťa,manžel ju teda nenabral vôbec.Pri Sabi som tieo paranoidné stavy mala veľmi dlho,ako bola staršia lepšilo sa to.i keď logicky choroba nehľadí na vek,ale vysvetľujte podvedomiu.a teraz to na mňa zasa padá.

lucenek
26. čer 2010

janocka – parkovawewu + adavrtule - viacnasobny nick uzivatelky, ktora si vymyslala pribehy na pritiahnutei pozornosti uzivateliek

parkovawewu
Pár slov o mne:
Ahoj uživatelky, jmenujise Veronika a mám pět dcer.12 letá dvojčata Sofii a Sáru mám se součastným manželem Radimem.Další moje nejmaldší dcera je Ema a té jsou 10 let ale bude mít narozky a další dvojčata Lucie a Alex a těm jsou 13 let.Emě,Lucce a Alex zemřel můj předešlí manžel Mirek asi když bylo holkám okolo pěti až sedmi let.Tehdy jsem se nastěhovala i se svími druhími dcerami do nového domu i s manželem.

adavrtule
Ahoj,ano mě se to stalo.Zemřelo mi dítě.Ale,to se stalo když mi bylo 18 skoro 19 let.Byla jsem neopatrná s mím přítelem(teď už manželem) v Nys kam sem chodila na vysokou.Dítě jsem si chtěla nechat a odjela jsem zpátky do česka.Tam jsem porodila syna Andreje a půl roku jsme žili i s Pierrem v česku.Jednou v noci se mi rozbrečel a rozkašlal se a já za ním běžela přes celý dům.Ať sem dělala co sem dělala furt mi nechtěl přestat kašlat a protože jsem neměla žádné vzkušenosti a manžel byl starší tak mi pomohl a naštěstí se to sklidnilo atak jsme šli spát jenže jsme zavřeli dveře jeho pokoje a pak jsme nic neslyšeli a ráno jsem tam přišla a už nedýchal.Hned jsem zavolala Pierra ale,bylo pozdě Od té doby jsme dítě nechtěli ale stejně jsme si ho měli.Malou Dominiku jsem vůbec nespouštěla z očí a až do pěti s náma spala.Je mi toho líto a každý večer se za něj modlím Je pohřbený v Nys i když vyrůstal v Nymburku.
22. jún o 13:47 • 1 dieťa - čaká bábätko, termín má v auguste 2010 (31. tt)
24. čer v 00:15 • Odpověz

takže další vymýšlečka 😠 😠 😠 😠

lucenek
26. čer 2010

tak čtu 4 strany zpět , že jste na to přišly.....

bufina
27. čer 2010

Sárinky je mně moc líto a zvlášť taky proto jak moc byla její smrt a její mámy zbytečná ☹ Jestli jsem to teda z těch zpráv dobře pochopila, tak předjížděla kamion a nabourala čelně do autobusu. Já když řídím a vezu svoje děti, tak mám z předjíždění docela strach, radši jedu jak šnek, ať si na mě třeba každej troubí. Píšu to hlavně proto že mně takovýhle zbytečný nehody opravdu naštvou. Před pár měsíci jel kamarád za rodiči na Slovensko a taky při předjíždění to nezvládnul a zabil se. Je to hrozný ☹

gogoska123
28. čer 2010

@zuzkaku Je mi Sárinky velice líto...Upřimnou soustrast a posílám hodně síly a velké objetí!

gabtcha
28. čer 2010

Vracim se sem po vikendu a vidim, ze Sarinka je uz od patku v nebicku.....moc me to mrzi! Na druhou stranu si rikam, ze to mozna bylo lepsi, nez kdyby mela nejake velke nasledky a ze zivota uz skoro nic....uprimnou soustrast cele jeji rodine a znamym, nebot oni ted prozivaji to, z ceho se clovek chce probudit a nejde to......hodne sil!!

ivuu
28. čer 2010

Ahoj..zdravím po víkendu.. 😵 včera jsme oslavili u mamky moje a Matýskovi narozeniny..tak aspon nějake rozptylení...

zítra jdu se Sári na 8 na odběry a dozvím se už konečnej verdikt tak na to furt dneska myslim..mam uplně stahnutej žaludek 😔 ..takhle je v pohodě..kaká 1 max 2 denně bez krve dneska tam měla korat pidi tečku tak snad dobry..ale je to plný hlenu. tak jako kdysi takže vím že to není 100% dobrý... 😒 😒
chvilku jsem v pohodě a pak to na mě padne...co bude...pořád se snažím k tomu vytvořit nějakej přístup abych neměla tep 200 při každem rozdělavani pokakane plinky.. ☹
asi byc se měla smiřit se skutečnosti že to takhle je a bohužel se nevzbudím...a zbytečně se netrapit co by bylo kdyby...někdy si totiž představuju že už Sárinka skoro chodí...jsme venku na zahradě v bazenku ja ji davám ochutnat ruzne ovoce směje se s bráchou..prostě takovej ten normalní žvot kterej mě připada užasnej..a bezstarostnej..a pak se vratim do reality...že diky ležení se zatim jen plazí...nesmí nic kromě neocate a když bracha jí tak ho pozoruje a naprazdno polyka..bobátko moje... ☹ a budoucnost nejista...

lenkavano
28. čer 2010

ivuu moc na vás myslím .hlavně na malou ,aby vám to dopadlo co nejlépe.

simcab
28. čer 2010

@ivuu všetci vám držíme palce.. ak to aj nebude úplne dobré, aby to bolo aspoň únosné, prajem!!!

ivuu
28. čer 2010

@lenkavano
@simcab
děkuju 😵

terez34
28. čer 2010

@miliharmi aj ked mna sa taka obrovska bolest priamo nedotyka ale mne zomrel brat bolo to sice davno mala som v tedy 9 rokovale dodnes si na to vsetko spominam ako keby to bolo dnes najskor velka radost ze budem mat surodenca a potom strasna bolest mamine sa malicky narodil predcasne v siestom mesiaci nemal dobre dorastene plucka tak chudacik nemohol dychat maminka sa z toho nespametala nikdy iba cas zahojil velku ranu ale jazva ostala drzim ti palceky aby aj tvoja rana sa rychlo zahojila aj ked zabudnut sa neda mas krasnych styroch synov drzim palceky a budem mysliet na teba tvoju malinku v nebicku a celu tvoju rodinu 😵

miliharmi
autor
28. čer 2010

@terez34 Děkuji 🙂

terez34
28. čer 2010

@ivuu moc moc drzim malej sarinke a aj tebe prsteky aby vsetko dobre dopadlo len dufam ze z toho vyjdete obe zdrave este som o takej chorobe u malych deticiek nepocula viem ze ti musi byt hrozne mojim detom ked nieco je ja dostanem taky strach az hruza ale pros anjelov aby malej pomohli uvidis zaberie budem na vas mysliet

permonik7
28. čer 2010

@ivuu Myslím na vás a držíme Sárince pěstičky, ať to dopadne co nejlépe. Drž se, Sárinka tě moc potřebuje. Jsme s vámi oběma.

gogoska123
29. čer 2010

@ivuu Taky na Vás myslím, aby bylo všechno dobré a držím pěsti, aby to dnes dopadlo dobře.

lussy23
29. čer 2010

Ivuu- veľmi na vás myslím a držím Sárke palce. Čo jej vlastne je? Nejako som to prehliadla ☹

ivuu
29. čer 2010

Ahoj..no zazrak se nekena...IBD-nespecificky střevny zanět...věk ukaže ke kteremu se to přikloni jestlu k ulcerozní kolitidě nebo cronově nemoci...infekčnost a virusy vyloučeny...
dr to pry konzultovala se všema ,s nějakou dr ze slovenska ktera lečila 2 mesiční miminko s cronem....biologickou lečbu si nechame jako zachranej kruh...ted s eji daři relativně dobře..
cíl-zbavit se kortikoidu..a zustat dobří...a co nejmene leku...
baby port při akutním zhoršení stavu s biologickou lečbou...

moc děkuju za držení palečku..pomohlo mi to a tak jsme tuhle diagnozu čekala tak mě to nesebralo a v podstatě se stim začinam smiřovat...a budushanět informace jak nejlíp pečovat o střívka aby se Sáruš mohla dobře vyvíjet...

@lussy23 ..ma nemocny střeva...pravděpodobně Crohnova choroba...

@gogoska123
@permonik7
@terez34 děkuju jste moc hodné..a mě to moc pomaha... 😵

iwusska
29. čer 2010

@ivuu moja myslela som na vas ☹ strasne drzim palce, raz to musi byt dobre...

gabtcha
29. čer 2010

@ivuu ahoj Ivuu, stale tu nahlizim a cekam, kdy se ozves. Zazrak se nekonal:( to me mrzi. Tak snad se Sarince bude presto dobre darit a taky si rikam, ze medicina nezustava stat na jednom bodu !! Neprestavam na vas myslet!!!

ivuu
29. čer 2010

@iwusska snad bude dobře..musíme to nějak ukočírovat..co mě nemocnice naučila aspon trochu..ted je ted a co bude potom budem řešit potom...
bylo vidět že dr shaněla informace a obtelefonovavala koho se dalo...pro ni je to taky premiera..a ta dr na slovensku..lečila dvouměsiční dítě s cronem..ted je mu 6 let a je temeř bez obtiží ..samozřejmě naky relapsy byli..
mam se hodit do pohody..protože jsme pry jedna nadoba..jak se citim ja bude se citit ona..vycítí to..a tuhle nemoc spouští hlavně stres..takže ted musím zapracovat hlavně na sobě... 😕

no co jsem dneska zase viděla v nemocnici... ☹ ☹

@gabtcha -máš pravdu..výzkum pořád valí dál...převrat je ta bio lečba...u Sárky chou počkat minimalně do dvou let..lepe do 4 let...ale samozřejmě při akutním stavu hned...
a transpalntace střev se taky snad posune...dobre je že dvě třetiny tenkeho střeva ma zdrave..to je nesmirně duležite pro vstřebavaní živin a aby s emohla spravně vyvíjet..bohužel u tehle nemoci platí..ted je to tak za měsíc to muže být jinak...

gogoska123
29. čer 2010

@ivuu Ach jo, to je mi líto - tak trochu jsem doufala v zázrak, že malá bude v pořádku. moc na Vás myslím a posílám hodně sil!

blahovka.cz
29. čer 2010

ahoj maminky andilku a hlavne IVUU

ciste nahodou jsem sem zabrousila a vidim,ze jedna z vas ma mimnko nemocne IVUU - chtela bych ti poprat hodne sil,ja sama tuhle nemoc mam taky ,nasli mi ji pred 3 rokama ve 20,za tu dobu uz jsem si zvykla,prece jen dospely to chape jinak,ale urcite vas ceka hodne prace,musi mala najit co ji bude vadit a co ne,ale kdyz preklenes ten tezkej zacatek,uz to jde - ja vzdycky vysvetluju,ze to je jako cukrovka,musis mit taky dietu ,hlidat lecit,ale NAUCITE se s tim zit urcite,jen mala to bude zvladat hur,ja sama ted mam strach,aby to po me muj synek nepodedil,snad ne

urcite zkontaktuj ISCARE CENTRUM V PRAZE,je tam profesor LUKÁŠ,patri mezi nejvetsi evriopske kapacity co se tyce odbornosti na IBD !!!!!!!!!!!!!!!!!!me samotne hrozne pomohl,hlavne bio lecba,tenkrat me nastartovla do celeho tehotenstvi tady mas odkaz na IBD centrum v Praze

http://www.iscare.cz/ibd.html

ivuu
29. čer 2010

@blahovka.cz ..děkuu..ptala jsme se na specializovane pracoviště...bohužel ISCARE je jen pro dospěle...opravdu moje gastrodr je v kontaktu se všema..jeji manžel je primář gastro v dětske v Brně...konzultují i s dr v USA a zatím řikal se na postupech lečby shodli...

ja vím že to bude těžke..nedělam nic jineho než shanim informace o tehle nemoci...

biolečba mě moc zajima..jak to probhalo?vim jen že se chodi na kapčku co 14 dní a pak s ety intervali nějak prodlužují že?A když se uplně ty střeva uzdraví skončí se to?A pak se k tomu da popřípadě vratit?

ke genetice...nevim o nikom u nas ani z manželovi strany..dr řikala že se unas museli skřižit geny došlo k mutaci toho genu k te dispozici...
ptala jsme se i na syna..riziko je 5násobně vyšší ale snad to bude dobry a dispozici nema...neda se to nijak zjistit....

blahovka.cz
30. čer 2010

@ivuu
cela ta nemoc se nikdy vylecit neda,tedy prozatim je nevylecitelna,kdo vi co bude za dvacet let,ze
v podstate se strida obdobi klid s obdobim vzplanuti aktivity a to se pak vzdycky musi resit (upravit lecba,nebo biolecba)
v obdobi klidu vim,ze si muzu dovolit dat si veci jako je treba fazolova polivka,ktera by me jinak prohnala,ale kdyz nastoupi aktivita crohna tak se musim krotit,kdyz si chci dat vecer zeleninovej salat musim se smirit s tim,ze me rano pekne prozene,obcas jsem mivala stavy,ze jsem litala celou noc na zachod,sedela talcila v krecich,polejvalo me horko a zimnice,nekdo ma zase pri aktivite ve stolici krev nebo hlen,nebo se mi taky stalo,ze me bylo celkem fajn a alboratorne jsem mela jasnou aktivitu,je to zaludny 😒 a smutny,ze to maji i deti ☹ ☹ ☹ mala ti tezko rekne,co se deje a ty ji pak tezko ulevis ,vytlacit to ze strev muze jen ona aby se ji ulevilo

bude to chcit hodne sil vas vsech,me to nasli v mojich 20 a moje mamka to nesla a nese spatne dodnes

najit si co malou prohani a co ne si budete muset vy,jsou vseobecny veci jako kvetak,brokolice (ikdyz tu ja mam v pohode),zeli ,fazole,zrnicka a vlaknina (müsli,celozrnne pecivo),ale i zrnicka v ovoci,takze jahoda,kiwi a podobne - to vsechno se musi oloupak a urcite male loupat i jablka,hrusky (ikdyz ta ma taky zrnicka) - proste co jde to zbavit slupek

jinak si najdete co ji vyhovuje a co ne,me kdyz to zacinalo tak me prohnala treba i presnidavka,nekoho prozene meloun a me zase vubec,jednu kamaradku zase treba i jogurt,to uz je pak hrozne individualni,az bude jednou mala starsi sama si rekne co jo a co ne,je hrozny,ze ti to ted nemuze sdelit sama ☹ ☹

a k te biolecbe - ano jsou to jen kapacky,je tam riziko nezadoucich ucinku,ale uprime bacha na informace na netu,ja si je hledala na strankach tam psali,ze tam neni div pripravena resuscitacni sada,ale ve skutecnosti to tak vubec neni,takze never tem bludum co tam pisou,prijde tam kam vam urci ,ze vam budou podavat lecbu,male napichnou kanylu a pak ji uiz bude kapat infuzi lecba,potim si vas tam asi tak dve hodky nechaji jestli bude vse v poradku ,casem se to treba zkrati,kdyz ji budete snaset dobre no a potom se intervaly prodluzuji dal a dal az dokud nerozhodnou ,ze je to v poradku a muze se lecba prerusit

mas dobre,ze manza mudry je primar na gastru a ma s tim zkusenosti,to mate stesti v nestesti,ale i tak bych ti preci jen doporucovala zkusit kontaktovat profesora Lukase,urcite tam na nej nejaky kontakt,rozhodne nepodcenuju vase mudry,ale jen pro pripad,pokud by neprisel na nejakou setrnejsi metodu,ci pomoc,pripadne ho nenapadlo neco jineho

blahovka.cz
30. čer 2010

jejda maminky omlouvam,se za roman,ale kratsi to sepsat ivuu neslo pardoooon 🙂

mayap
30. čer 2010

ahojte
dnes je 11 rokov, ako mi umrela dcérka Simonka. narodila sa veľmi skoro a jej drobnučké telíčko to nezvládlo. vydržala na tomto svete 29 minút... ...29 minút bolesti, strachu, osamelosti...
...nikdy si neodpustím, že som dôraznejšie netrvala na tom, nech mi ju, aj keď už mŕtvu, prinesú...
...aby som ju mohla naposledy objať, rozlúčiť sa s ňou...
...odpusť mi dcérka... ...ja si to neodpustím nikdy.......

Ľúbim ťa anjelik môj...

posielam pusinky všetkým anjelikom v nebíčku...