Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

ivuu
25. črc 2010

@smardik Saruš setaky šileně potí ale pry je to těma lekama...a ještě jak pořadně nesedí a je v pololehu v kočarku tak ma furt mokry zada tak sebou vozim několik tunik na převlečení...
ted jak začla víc jest tak zase začla hodně nabirat a ty nožky ji vubec neunesou ani na to lezeni..a tak by chtěla ☹ no snad ty otoky splasknou až bude brat jen tu malinkou davku kortikoidu ..ma hodně nateklej obličej ☹ zavodněnej

dneska zase stavkovala u jídla..už jsme se aji rozbrečela co se zase děje..jestli nakej novej aft..prostě hrozny..dokud mi nebude schopna řict že se něco děje..jsme bezmocna ☹ ☹
zase jsem si debil přečetla o komlikacich teto nemoci a zase mě to srazilo ke dnu... 😔 😔 nesmim to číst...

jo ještě kte prenatalni diagnostice..

švagrovka-5 let snažení..prvni IVF..povedlo se..chytlo se jedno ze dvou embryjek a prvni 3 měsíce na udržovacich lekach pak stres jestli tělo začne produkovat samo..4 mesíc pohoda..5 mesic utz..bum...strašně moc..vody..prazdnej močovej měchíř..bež te se na hodinu projit..uvidime...
celou hodinu prořvali...pak močovej měchyř plnej..moc vody..VV možné utlačení organu..co 14 dnu kontrola v prenatalnim centru..jedna dr řekne je to na hranici neděste se...druha dr..je to hodně blbé ,dobré blbé...pořád dokola...
nakonec se jim narodila zdrava holčička...ale ty šilene nervy...někteří dr neumi podavat info i špatne info... ☹ 😠

smardik
25. črc 2010

@ivuu moc mě to mrzí ale musíš věřit že bude dobře, Sárinka je šikulka a zvládne to. my bychom chtěli ještě 3dítě a už jsem manželovi říkala že na žádné NT apod. nejdu akorát bych se stresovala, ted jsem byla a stejně je nemocný

ivuu
25. črc 2010

@smardik ja věřím ale ten strach v koutku srdce je šilenej..taky se určitě bojiš...že? ☹ pořad nevim jak stim strachem naložit..jak ho spravně spracovat aby mě to tak nedeptalo...
jsme na dovolene na chatě..naposledy jsem tady byla kolem 20.12 kdy byla saruška zdrava..a našla jsme ty probio kapky ještě v ledničce..pocity jsem měla hrozny..tehdy jsme si myslela že mam zdravou holčičku a touhle dobou už bude minimalně obchazet nabytek ☹

nebo před rokem touhle dobou jsme už strašně chtěla abych začla rodit..Sáruš ma v pondělí 1 rok..a vubec by mě nenapdlo co bude za rok..ani v těch nejčernějšich snech... 😒

k tomu dalšimu mimi..ja jsme řekla manžovi že jestli přijdem o Saruš další nehci..strach by mě to nedovolil..byla jsem uplně v šoku...absolovovat ještě jednou těhu,porod..ten strach aby se něco nepotento a pak to neni konec..pak se bat co přijde... 😔 ale asi by mi to taky nedalo ..touha by byla silnější 😒

smardik
25. črc 2010

@ivuu bojím se šíleně, bojím se že se náhle zhorší a přijdem o něm, že se operace nepovede a přijdem o něj ☹ a pořádně si o tom nemám s kým promluvit-manžu takové řeči vždycky naštvou prý je šikulka a zvládne to, chci tomu věřit ale šíleně se bojím a pořád ho chodím kontrolovat zda dýchá a nemodrá-i v noci i když máme monitor ☹ . jo s tím dalším těhu to chápu ale my o ty naše andílky nepřijdem, nesmíme

lucenek
25. črc 2010

@ivuu Moje Sárinka zítra taky oslaví narozeniny, ale dva...přeju Sárince zdravíčko hlavně to...a aby to zmákla Sárinky jsou silné holky....zvlášť ty narozené na Annu 😉

lena13
25. črc 2010

@hansed moc na tebe a na adelku myslim a moc drzim palce pro ten malicky zazrak co nakopal zadky doktorum 😵 ..adelka je bojovnice a urcite to zvladne 😵 posilam moc pusinek malicke a objeti

ivuu
25. črc 2010

@lucenek je to by bylo moc super ale moje Saruš je až to další pondělí 😀 😀 ale i tak Sárinky jsou velke bojovnice..v překladu..kněžna a vznešená... 😀 a to ta moje opravdu je 😀 a jsou tp lvice 😎

@smardik ja ti rozumím ja zase lupou koumu každou plinu zdali je tam nitečka krve...jak kaka vic jak 2x denně už mam hruzu že je to atak nemoci..a jak stavkuje u jidla mam strach...
každej den,týden,měsíc kdy střevo neni napadeno zanětem je pro ni vyhra..prodlužuje ji to život,vznik rakoviny..odsunuti uměleho vyvodu a nebo taky toho nejhoršího...
my ty věci nesem jinak..chlap si to tak nepřipouští..muj maža taky věří že to bude dobry..ale ja otom vím víc..víc mluvim s dr a mam načteno tak jsem víc plna obav než on...

petruna
25. črc 2010

@ivuu, @smardik : to je fakt hrůza, čím si musíte procházet.....
Toník měl jako miminko šelest na srdíčku (i coby roční) a taky jsme byli na kardiologii,takže si ten strach atak dovedu trochu představit, ale u nás šlo jen o takový ten běžný šelest, co má hodně dětí a co prý není vada srdíčka.
Máme jít na kontrolu ještě ve 3 letech.
Prostě oproti vám banalita a jak jsem se bála, aby to nebylo nic vážného. A pořád se bojím, aby byl zdravý, jako každá máma. O to víc mě mrzí, kdy vidím, co jiné mámy musí řešit. 😒
Např. jak te´d zemřela ta Klárka od Feyry na leukémii. To jsem dost obrečela a dost mě to vzalo (jeste ted jsem z toho spatna) a to jsem je neznala osobně...Tohle by se prostě dít nemělo ☹

smardik : na ten odkaz kouknu.

lucenek
25. črc 2010

@ivuu ahá to nefadí...Sírinky a lvice 😵 😵 😵 😵

kvetinkaivanka
25. črc 2010

omlouvám se,že sem píšu,ale jsem moc šťastná,jak to dopadlo a Adélkou 🙂

@hansed náhodou jsem nedávno otevřela vaši diskuzi a četla jsem tvůj příběh.Brečela jsem,proč se to musí stát???Teď brečím štěstím,protože je to krásné a jsem ráda,že Adélka je taková bojovnice.Haničko,přeji vám ať vše dopadne dobře a vy si odnesete domů svojí krásnou holčičku!!!!Pořád na Vás myslím a budu!!!!Držte se!!!!!
Adélka je krásná🙂 dívala jsem se na fotečky.

@magdalenka1 přesně jsi to vystihla a napsala!!!!

janca22
26. črc 2010

Hansed, ani nevíte, jak vám i Adélce držím palečky. Četla jsem vaše příspěvky od začátku a ani si nedovedu představit, co jste musela během několika posledních měsíců vy i váš mažel prožívat. Ať vám následující dlouhé roky s Adélkou vynahradí tu noční můru posleních několika měsíců. Teď už to musí dopadnout dobře, Adélka je velká bojovnice a určitě to zvládne.

veronyk
26. črc 2010

@hansed Hanko, moc gratuluji k Adélce. Je nádherná holčička. Stal se zázrak a já vám moc přeji, aby vše dopadlo dobře. Tvůj příběh je nadějí pro mnoho maminek. Je to tak nádherné a krásné, držím vám palce a modlím se za vás. 🙂

smardik
26. črc 2010

@ivuu Sárinka je bojovnice ona to zvládne, co vám na to říkají doktoři? vím že to tu píšeš ale zas vše nečtu protože je to strašně smutné ☹

ivuu
26. črc 2010

@smardik ahojky..no jsme pod drobnohledem..hrajem o čas..čim starší tim lepší...na leky lečbu a držet ji obdobi klidu co nejdyl at střeva jsou co nejmin poškozena..bohužel se to neda moc ovlivnit..nemoc udeří bez varovani...a to obdobi zanětu muže byt ruzně dlouhé...pokud se nszvladne lekama klasicky pčistoupi se k chirurgickemu řešeni..resekce.atd...

lussy23
26. črc 2010

Už dlhšie chodím do tejto témy a správa o Adelka je pre mňa najkrajšia a najlepšia správa tohto mesiaca. Aj, keď aj uvôbec nepoznám, držím jej palce, nech je zdravučká a robí vam len radosť.
@ivuu,@smardik - Držím Sárke i Honzíkovi palce, aby všetko dobre dopadlo.

@lucenek - prajem malej všetjko najlepšie k narodeninkám, hlavne veľa zdravíčka.
Matul. som rada, že to dobre dopadlo a narodil sa vám zdravý chlapček. Niektorí tí doktori zle určia diagnózu..... A prosím vás, čo je to hydrocefalus? Lebo ešte nemá mdeti a toto slovo je pre mňa cudzie.

fifik
26. črc 2010

@lussy23 Daj do googla... je to najjednoduchšie 😉

siwama
27. črc 2010

Ahoj holky, no krásná zpráva!!
Adélce přejeme vše nej, jasně, že i rodičům. Je super, že Adélka bojuje.
a všem mimčům, co slaví narozeninky také přejeme vše nejlepší, hlavně zdravíčko!!!

sonik785
27. črc 2010

Ahojky já před 2 rokama předčasně porodila(6,měsíc) a po 10 dnech mi chlapeček zemřel.S manžekem jsme to neustáli a rozvedli se.Ta bolest je strašná,opravdu kdo nezažil nepochopí.Vím jak ti je já po i 2 letech na malýho stále myslim.I když se mi povedlo otěhotnět a mam krásnýho 4 měsíčního chlapečka v mém srdci je pořád vzpomínka a bolest.Bude tam celý život,jen se sní musíme naučit žít.A opravdu je potřeba se čas od času vypovídat.I když to bolí.Tak se drž a bude líp.🙂)

klara.t
27. črc 2010

Taky sem občas nakukuju a pročítám vaše smutné příběhy. Ale nikdy jsem se neodvážila sem napsat, protože si tu vaši bolest neumím představit. Přišlo by mi to tak trochu povrchní psát sem, jak vím jak vám je, když mi dítě nezemřelo a doufám, že nikdy nezemře. Nyní ale musím napsat. A to kvůli @hansed . Moc moc gratuluju k holčičce a hrozně moc doufám, že bude zdravá. Myslím, že skoro nikoho nenapadlo, že to může dopadnout i takto. Taky mi to příjde jako zázrak. Jsi neuvěřitelně silná žena, když jsi vydržela to strašné období. I tvůj manžel. Doufám, že si malou co nejdříve odnesete domů a budete si užívat život ve třech a brzy i ve větším počtu 🙂
Mám doma půlroční Adélku. Ve 3 měsíci nám vyšlo obrovské NT takže nám lékaři také nedávali skoro žádnou naději. Podle nich to nevypadalo optimisticky. Už jsme byli rozhodnuti pro přerušení. Takže tak trochu vím, jaké to je nosit dítě, o kterém si myslíte, že ho nedonosíte, ale já měla alespoň tu naději. Naštěstí to u nás také dopadlo dobře a já se z Adélky těším každý den. To přeji Hansed i tobě. Aby jsi se z ní těšila a na to špatné období zapomněla. Ale nebude to lehké. Já na to nezapomněla do teď. Vždycky, když jsem to tu četla, tak jsem pak se slzami v očích musela jít tu mojí malou potvůrku pohladit nebo opusinkovat. Před chvílí, když jsem jí měla na klíně a přečetla si o tvé Adélce, tak jsem té mé Adélce říkala, že někde teď je taky taková malá Adélka, která si nakonec vybojovala život a tak že jí obě musíme držet palce a poslat hodně zdraví.
I vás ostatní holky moc obdivuju. musí to neuvěřitelně bolet. Ale věřím, že se ti malí andílci mají nahoře moc hezky. Těm dětičkám, co bojují s těmi ošklivými nemocemi přeju hodně hodně zdraví. Sárinku, Honzíka a další moc pozdravuju.

evatk
27. črc 2010

@klara.t my jsme to měli trošku podobné - nám se na utz objevilo několik soft markerů a nechtěli jsme na amnio kvůli riziku potratu - na miminko jsme dlouho čekali a nakonec nám vyšlo až druhé ivf... a těch 20 týdnů ve strachu, jak to dopadne, bych nepřála nikomu... a i když je to nesrovnatelné s tím, co tady píší ostatní maminky, když to tady čtu, vždycky se mi vybaví to co jsem prožívala a uvědomím si, jaké mám narozdíl od těch ostatních štěstí, že je nakonec eliška živá a zdravá

klara.t
27. črc 2010

Přesně tak, sice jsme si prošli něčím podobným, ale nedá se to srovnat s některými příběhy tady. Také si díky nim uvědomuju, jaké máme štěstí, že to dobře dopadlo a jsem ráda, že mezi nás patří i Hansed.

lussy23
27. črc 2010

@evatk @klara.t - So mrada, že nslová lekárov s anepotvrdil ia vy máte krásne zdravé deti.

A Honzíkovi a Sárke tiež držím palce a myslím na nich.

lussy23
27. črc 2010

sorry za preklepy. lussy23 – @evatk @klara.t - Som rada, že slová lekárov sa nepotvrdili a vy máte krásne zdravé deti.

A Honzíkovi a Sárke tiež držím palce a myslím na nich.

ivuu
27. črc 2010

AHoj 😒

tak pořad nakukuju jestli nejsou nove zpavičky od Hansed a Adelky 🙂 🙂

my jsme dneska měli kolečko po dr..a nic veseleho teda... 😢 s dr jsme mluvili dlouho měla jen nas a měla na nas čas...v kostce bude to boj o každy měsíc aby vyrostla jak ma a jestli vubec..pokud zanet napdne tenke střevoa poškodi ho hodně je to v´íte kde...neměly by se kudy střebavat všechny živiny vitaminy tak aby se sparvěn vyvijela...

a pokud by k tomu došlo..tak to je pro ni to nejhorší o čem mluvila...zemřela by...kdyb crohn zachvatil cele tenke střevo..pry skoro všechhny děti s crohnem unich v peči maji problem s vyvojem tak jsme z tohpo byla takova ☹ smutna..

jinak jsme byli na odběrech to bylo utpení..neteklo ji to..a pak na infekčnim kde ji naočkovali 3 hexou ..takže ted trnu co bude co uděla imunita..musi byt naočkovana kde čím protože je pro ni horší samotna nemoc než očkovaní...a pak jsme museli ještě na kožní protože s eji na rukach a zadech a obličeji udělali něco jako pupínky...
a ještě musím přivezt vzorek stolice..
ani jem nestihli jit na roční kontrolu jdeme zítra k naši mudr..mám stoh papiru zprav co ji musim dat...

jo a mame dovolenou kaši sinlac hurá..a vyrobky z kukuřice čili ty žluty křupky..a polystyreny ale musim se podivat co to obsahuje...jé ta byla štastna když jsme ji dala křupku..držela to jako svatost 😀
ale jsem psychicky zase pěkně semleta...hlavně psychicky... 😒

carodejnica
27. črc 2010

ospravedlňujem sa, že sem netaktne znova leziem, ale aj ja čakám na správičky od hansed a malej bojovníčky Adelky 😵
@klara.t prekrásne napísané... mne stačilo, keď som bola na prvom monitore mesiac pred pôrodom a doktorom sa voľačo nezdalo, že malej bilo srdiečko príliš rýchlo, či čo.. mala som sa ísť prejsť a dať si niečo sladké a prísť o dve hodinky... tie dve hodiny boli šialené a dodnes na to nezabudnem... ten strach a obava.... nemám ani v päte, čo musia prežívať mamičky chorých detí... 😔 😔 😔 😔
@ivuu naozaj sa nedá vyjadriť slovami, čo musíte prežívať, z úprimného srdca želám, aby sa Sáruške polepšilo...je to prekrásne a statočné dievčatko... držím palce !!!

kvetinkaivanka
27. črc 2010

ještě jednou se omlouvám,že sem lezu,dívala jsem se,jestli nejsou nové zprávy od Hansed
@ivuu je mi to moc líto,co teď prožíváš a doufám,že Sárinka bude v pořádku.Držte se a taky na Vás myslím!

simcab
27. črc 2010

@ivuu držte sa kočky, my vám držíme palce, aby to bolo ako-tak v poriadku.. silno na vás myslíme!!!

lenkavano
27. črc 2010

@ivuu teda vy si musíte taky vytrpět. ☹ moc na vás myslím .......

bobocka
27. črc 2010

@ivuu velmi ma mrzi cim si prechadzas a pevne dufam,ze sa vsetko na dobre premeni a z sarinka zas zdrava bude.taka je krasna 🙂 .ty by si mala byt na seba poriadne hrda.neviem kde si nasla v sebe tu silu vsetko to takto zvladat.ja viem,ze si z toho hotova a trapis sa,no ja mam aj tak pocit,ze si velmi silna zena,presne taku maminku sarinka potrebuje.velmi ta obdivujem a zelam vsetko len to dobre 🙂

ivuu
28. črc 2010

holky...nejsem silna..jen se staram o sve děti jak nejlip umim ..navenek jsem normalni ale uvnitř pořad brečím... 😔
řikam..si jestli se muže něco stat tak musim vytřiskat z toho života co nejvic..pro sebe ..pro Sáru...

jako spousta lidi mi řika..že byto nezvladlo..ale to je blbost ..každej rodič byto musel zvladnout...k čemu bych ji byla..opila nebo na drogach nebo někde v blazincu?chci tady byt pro ni a užit si každej okamžik protože člověk nikdy neví...a to plati i u zdravych děti...strach je taky velikej ...
můj je jen 1000x větší ..

ja se zase za par dni vzpamatuju a bude to dobry...jen ta nemocnice mě vždycky tak srazi na kolena..člověk si uvědomi tu krutou realitu že je to fakt pravda... 😒