Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

alenka83
18. dub 2011

@pehu díky moc za vděčné informace. Dneska byl manžel na pohřební službě, kde mu snad vše řekli a zaplatil i fakturu. Pohřeb samozřejmě nebude, nic nebude, ale i tak bez ničeho to stálo 4 tis. Zkusím se zeptat i na to úmrtní, no uvidíme. Díky za info ohledně pojišťovny, to mě nenapadlo☹
@lucenek byl to 35tt respektive 36tt a holčička se narodila živá, ale po pár hodinách zkolabovala, takže nežila ani 24 hod☹

lucenek
18. dub 2011

@alenka83 jak píše pehu ty soc. pracovnice vám poradí nejlíp...ale je to těžké v tom že nejdřív rodný list pak úmrtní....ten vám vydají na matrice po zpopelnění zpravidla do 30ti dnů
upřímnou soustrast 😔

gogoska123
19. dub 2011

@alenka83 ahoj, moc mě mrzí Tvá ztráta....jinak, pokud se miminko po porodu nadechne, dostává rodné číslo, tudíž je vystaven i rodný list, který si vyzvednete na matrice v místě narození. My pak u pohřební služby domluvili kremaci, po předložení účtu za zaplacení dostali pohřebné, necelých 5000 a nemocnice, kde náš Mareček zemřel nám poslala domů úmrtní list, to vyřídili oni, abychom mi už nemuseli - nebylo sil....

alenka83
19. dub 2011

@gogoska123 Děkujeme moc! Už to máme taky vyřízený, včera to manžel oběhal☹ Teď ještě recept, jak to zvládnout☹

gwenni
19. dub 2011

@alenka83 Ahoj moja milá aj ja by som ti chcela z celého srdca popriať úprimnú sústrasť, no bohužiaľ recept ako to zvládnuť neexistuje :( :( :( je to to najhoršie a najnespravodlivejšie čo sa sa ti môže stať a snáď len nádej že sa nám raz naše detičky vrátia v zdravom telíčku , nám vrátia zase chuť žiť.

gwenni
19. dub 2011

@denisece chcela by som byť naozaj taká silná ako píšeš... :( :( :(

gwenni
19. dub 2011

A ešte by som chcela povedať,škoda že ja som ani len netušila, že pohreb bábätka ani nemusí byť :( my sme to celé absolvovali a bolo to neskutočne ťažké a ešte som bola aj neskutočne nahnevaná na pohrebnú službu, že zneužívajú bolesť druhých lebo nám naúčtovali 500€ a to by bolo ešte aj viac keby som si od nich dala aj kvetinovú výzdobu :(
A my sme malinkého nedali spopolniť a o to je to teraz pre mňa horšie lebo vždy keď som na cintoríne tak mi trhá srdce neskutočnou bolesťou, že to jeho krásne malé telíčko je v tej hnusnej zemi zakopané :( :( :(

fiallinka
19. dub 2011

@alenka83 ahoj, je mi to moc líto ☹, taky bohužel vím, jaké to je... u nás to zařídil manžel (chudák), dostali jsme úmrtní list (nebylo tam jméno, ale zjistila jsem, že ho tam dát můžeš - to jsme bohužel neudělali), za kremaci jsme zaplatili, ale 5 tisíc nám potom proplatili pohřebné (v těchto případech ti to dají) a dostali jsme tehdy i porodné (ale na to už nárok asi teď není).

A jak to zvládnout - no, pomůže ti jedině dítko, které už máš a vyhlídka na to, že se to příště prostě nestane, a že tak, jak ti je teď, ti prostě nebude pořád - bude to časem mnohem lepší, a přestaneš na to tak myslet, i když úplně na to nezapomeneš nikdy. Většině lidí pomáhá hodně o tom mluvit, nezavírat se do sebe, taky snažit se dělat cokoliv, abys na to nemusela myslet... a vydržet....

Ale stejně, stejně se mi to pořád přehrává v hlavě ☹

alenka83
19. dub 2011

@fiallinka Děkuji moc za milá slova útěchy a porozumnění. Bohužel je to zatím moc čerstvé a já jsem na pokraji sil, kdy nemám síly se radovat z toho jednoho miláčka, kterého mám už doma! Kurňa, to je tak nespravedlivé!☹ Snažím se mluvit, mít pořád někoho u sebe, abych si mohla buď poplakat s někým a nebo prostě nebyla sama. Kdyby mi zbylo aspoň jedno miminko v náručí☹ Ale bohužel, v ní je teď jen šílená touha chovat a mazlit miminko☹

denisece
19. dub 2011

@gwenni
Ivka si veľmi silná, už len tým, čo všetko si zvládla doteraz a život ti stále kladie prekážky a ty ich musís zvládať...
a s tým pohrebom, ja som tiež čítala, že mamičky si nechávajú urničky doma, asi je to lepšie ako klasický pohreb...
ale neboj sa Ivka, Maxík sa ti čoskoro vráti v novom telíčku, verím tomu a budem ti veeľmi držať palce, aby ste boli konečne štastní a vrabčiatko bude na vás všetkých dávať pozor z nebíčka...
😵

a inak nedá sa to ešte spraviť, aby ste dali spopolniť malého a budeš ho mať doma? tuším to už tak niekto spravil, ale neviem... asi by ti bolo lahšie, lebo by si mala pocit, že je stále s tebou... a to su sviniari z tej pohrebnej služby, že to takto zneužili 😠

fiallinka
19. dub 2011

@alenka83 ach jo, přesně vím... mně tehdy doma zbylo druhé dvojčátko, a přestože jsem to "miminko" měla, tak mi nezbývaly síly na ně... víš, ten začátek je nejhorší, nedokážeš se radovat vůbec z ničeho, to starší dítě je ale pevný bod, kterého se můžeš držet, aby ses nezbláznila úplně... drž se holka, dobře si vzpomínám, že prvních pár měsíců jsem cítila jen zoufalství a byla jsem v jakési "mlze", ale i to časem opadlo... ☹

fiallinka
19. dub 2011

no jinak my jsme stejně platili za kremaci bez obřadu těch sedm tisíc nebo kolik, urničku jsme dostali a pak jsme ji rozprášili tam, kde to oba máme rádi - ale zároveň to není tak blízko, abych tam mohla často chodit a užírat se... přišlo mi to jako pro nás nejlepší řešení...

stanka737
19. dub 2011

ahoj,chcem sa pridat k teme.aj mne zomrel pred 17 dnami syncek v nemocnici v BA;diagnoza HLHS.bojovali sme 9 a pol tyzdna,stav sa zlepsoval a o to je to horsie...
nie som velmi otvoreny typ,skor to dusim v sebe a niekedy uz nevladzem

1sirka1:ahoj sirka,zrejme sme boli s tvojou sestrou spolu v nemocnici.ak chces,posli mi internu postu,mozme popisat.lebo viem,co prezivate...

gwenni
19. dub 2011

@stanka737 je mi to veľmi ľúto a z celého srdca ti prajem úprimnú sústrasť a silu žiť ďalej

leopolda
19. dub 2011

@alenka83 co tady holky píší je pravda,i já se tak cítila.-ěla jsem doma 2letého syna a taky jsem se nedovedla radovat.
Chybělo mi miminko,které jsem chtěla.Měla jsem pocit,že už se nikdy nebudu smát a mít radost.....
Jen čas ti pomůže,bolest bude čím dál menší.A mě pmohlo,že jsem věděla,že chci co nejdříve miminko,k tomu jsem se upnula a podařilo se nám to.Drž se,určitě bude líp,jen to chce čas.....

leopolda
19. dub 2011

@stanka737 je mi to moc líto.Naše dcerka ,taky zemřela na stejnou dg.Zjistilo se to bohužel ,až ve 4t.života.
Držte se.

stanka737
19. dub 2011

dakujem dievcata...snazime sa drzat... ja si ani neviem predstavit,ze sa mam vratit do prace...velmi tuzim po dietatku, no manzel by chcel este pockat, aby sme druhe dietatko nebrali ako nahradu...
ako to citite vy?je lepsie pockat? ja sa len bojim,aby bolo zdrave...

alena36
19. dub 2011

@nurmy ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

abbey1
19. dub 2011

Nenávidím tento dátum. Je to už 11 rokov, ale vždy sa to dokáže vrátiť ako najhoršia nočná mora nášho života. Práve dnes je to 11 rokov, čo sme si domov z pôrodnice ☹ priniesli Sabi a opustil nás Filipko.

alenka83
20. dub 2011

@leopolda tAky koukám, že to byla holčička, viď? Já jí měla vysněnou, moc jsem si jí přála, jaké bylo štěstí, když jsem zjistila, že by se v bříško mohla skrývat, jaká byla radost, když mi řekli, že je to holčička, když se narodila a pak studená sprcha a šok! Otěhotnět bych chtěla co nejdřív to půjde (min. rok musíme ale čekat), ale mám pocit, že to nevydržím. Prsotě bych chtěla znova to moje miminko, cítit, jak se v břišku vrtí, jak je mu dobře a modlit se, aby tentokrát vše dopadlo dobře a já mohla chovat místo ronit slzy. Ach jo, je to k zbláznění☹

lenkaskulcova
20. dub 2011

@stanka737 milá Stanka, ja som otehotnela 9 mesiacov po smrti synčeka a mala som to štastie, že sa na seba fyzicky vobec nepodobali....ale v nemocnici po porode druheho synčeka som sa trosku "zrutila", asi aj tymi hormonami to bolo....je to tažké, ale ja som po Filipkovej smrti na nič ine nemyslela ako na dietatko. Dakujem Bohu že Matej je uplne iny ako bol Filipko. Myslim že aj ty to tak budeš cítit, aj ked niektoré pocity su velmi podobné, tiež vone, činnosti....Mame aj dvojročnu Nelinku a to je velke štastie, lebo som bola na Mateja velmi naviazana, nedala som mu dychat, bala som sa o neho. Teraz tá pozornost sa rozdelila a Matej si trosku uživa "volnosti".
Priprav sa, že tehotenstvo bude naročne hlavne psychicky a velmi, mala som neskutočny strach...držím palce

leopolda
20. dub 2011

@alenka83 taky jsem byla ráda,že je to holčička.Ted máme druhýho chlapečka a jsem ráda.
Proř musíte rok čekat.Já jsem otěhotněla hned,takže vlastně za 13měsíců je Tobias narodil.
Moc vám přeji,aby se vše v dobré obrátilo.Co se stalo vaší holčičce.Já jsem si snažila říct,že naše vada byla velmi závažná a nelze ji vyléčit a měla by velmi těžký život.

veruska007
20. dub 2011

@alenka83 Ahoj, moc me mrzi, co se Ti stalo. Ja v srpnu porodila v 19.tt Jakoubka, normalne se rozjel porod... pred mesicem mi nasli genetickou vadu, ktera to zpusobila. Ted si picham injekce a vypada to, ze presne po roce se nam narodi Vojtisek. Skoda, ze to nebude holcicka, ale Vojtisek kope jinak, tak vim, ze to bude jine. Snazit jsme se zacali brzy a povedlo se po 3 mesicich. Jen se cele tehu fakt dost bojim o miminko, ted uz je teda lip, kdyz kope, ale jeste mi neni hej. Doufam, ze se vyhnu porodu ve stejne porodnici co v srpnu, nechci si ve stejneou dobu pripominat zivot a smrt... uz jsem to tak mela loni, par dni pred tim, nez umrel Jakoubek, malem umrel starsi chlapecek pri febrilnich krecich. Sotva jsme se dozvedeli, ze prezije, umrel Jakoubek... drzim palecky, at to co nejdriv preboli.

alenka83
20. dub 2011

Leopolda - bohužel jsem rodila císařem, takže ten rok je minimální doba na to, abych mohla zase otěhotnět. O to je ta psychika horší, že musím čekat a nemůžu otěhotnět hned a mít relativně tu náhradu v bříšku! Takže jsi rodila malou normálně? V kolikátém tt? Malá by nepřežila jinak? Naše Alenka byla zdravá, vše v pořádku, ale pak jsem minulou středu necítila pohyby a říkala si, že asi spinká. Pak jsem to začala víc vnímat a jela to nechat zkontrolovat do porodnice (35tt). Tam mi dr ještě tak jako ukázala srdíčko, jak hezky tluče a jak má malá podloženou ručičku pod hlavičkou, jak průtoky jsou v naprostém pořádku atd, není se čeho bát, do okamžiku, než začali natáčet monitor. Tam bylo patrné, že něco není v pořádku, tak po asi 2 hodinách po příjezdu bylo rozhodnuto, že se miminko musí narodit. Takže císař a kolotoč. Malá se narodila, plakala, dýchala, ale byla neskutečně bílá. První okamžiky, že něco není v pořádku. Manžel jí šel vyfotit a mohli jsme začít doufat. Pak zjistili, že má kriticky málo červených krvinek, že je vlastně bez krve a po pár hodinách malá zkolabovala a asi prý 2 hodiny jí oživovali, i když začali dávat transfuzy☹ Prostě už to nezvládla a vzdala to. Nejsjpíš by byla i postižená, protože nešel kyslík do mozečku. Prostě hnus.☹

Verusko, přeji, ať tentokrát je vše v naprostém pořádku a Vojtíšek je krásné zdravé miminko! Ten strach ještě bude moc velký, koukám, že se s tebou osud taky nemazlí a vše servíruje bez servítek☹

ivkamb
20. dub 2011

@alenka83 ahoj je mi luto tvojej malickej, ja som si prezila nieco podobne, len moj malinky zomrel este v brsuku v 38tt cele tehotenstvo bolo uplne bez problemov a zrazu ked som prisla na porod lebo mi vlastne zacal spontanne mi povedali ze mu nebije srdiecko ☹

ivkamb
20. dub 2011

@stanka737 drz sa ako len mozes aj ja som sa velmi bala navratu do prace a nebudem ti klamat tie prve dni boli tazke parkrat som si aj na WCku poplakala ale treba to vydrzat, vsetko mi synceka pripominalo, lebo som si pamatala ako som odchadzala z prace posledny krat ked som nastupila na matersku ☹ drzim palce aby si to zvladla co najlepsie

alenka83
20. dub 2011

@ivkamb To je hrozný, takový šok si neumím ani představit. Ale aspoň, že se povedl přirozený porod!☹ Proč se toto kurňa stává, proč! Pro mě tohle byla dříve utopie, přece mě se to stát nemůže a teď jsem v šoku, že i mě tohle neštěstí muselo potkat☹

ivkamb
20. dub 2011

@alenka83 ja som si tiez nemyslela ze sa take nieco moze stat, ale nic netreba brat ako samozrejmost, su to hrozne veci ☹ clovek si mysli ze ked uz dietatko donosil do deviateho mesiaca ze uz to bude dobre a v tom nieco taketo ☹

leopolda
20. dub 2011

@alenka83 Jeaneettka se narodila norm ve 40tt,norm.porodní váha,apgar.super.Všechno bylo v pohodě,
jen během těch 4týdnů málo přibírala,spíš skoro vůbec,držela si porodní váhu.
Tak nás poslali na RTG a začal kolotoč,byli jsme v Motole,ale i tam to dopadlo,jak to dopadlo.Ještě ji převezli do Brna a pak druhý den umřela.Vlastně jsem se s ní přišli rozloučit a dát ji sbohem.
Osud si nevybereš.A to já,jako voják se účastnila misí,kde doktoři z motola vybírali deti na operace,bylo to v iráku.
Paradox.

gwenni
20. dub 2011

@alenka83 ja som tiež rodila cisárskym rezom a gynekológ čo mi ho robil mi povedal, že po troch mesiacoch môžeme znovu otehotnieť, takže u nás sa ž na bábätku znovu pracuje