Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

stanka25
27. dub 2011

Ahojte, nam Filipko odisiel po dvoch mesiacoch stravenych v kardiocentre v BA po dvoch operaciach srdiečka. Cele tehotenstvo v poriadku, ani vo sne by nas nenapadlo ze domov budem odchadazat sama, bez nasho synceka. Bol to najhorsi pocit v zivote. Teraz som znovu tehotna v 14 tt a uz to nie je take iste, bojime sa tesit, vsetko berieme akosi s rezervou. Babatko ale vyzera v poriadku a verime ze ked sa narodi vsetko sa zmeni aj ked Filipko tu bude stale s nami v nasich srdciach. Uz sa neviem dockat ked bude babatko na svete lebo uz vieme ze sa nestaci preniest prvym trimestrom a vsetko bude ok ale este aj po porode sa ukaze co vam olsud na chystal.Modlime sa a verime ze Filipko nam babatko ochrani. Chyba nam velmi a lubime obe nase deticky aj ked jedno uz a druhe este nie je s nami.

kessinkaa
27. dub 2011

@stanka25 moc ti držím palečky,ted jsem ráda,že mi Kačenka usula,ještě v bříšku.Snad budu taky brzo těhotná a ta hrůza kapku povolí.

ivkamb
27. dub 2011

@stanka25 drzim ti palce a hlavne vela sil, nech to dotiahnes do uspesneho konca a budes mat zdrave babatko 🙂

ivkamb
27. dub 2011

@kessinkaa aj mne moj Davidko zomrel este v brusku v 38tt. nech si co najskor znovu tehotna

kessinkaa
27. dub 2011

@ivkamb díky.Je to hrozné vid,rodit poprvé a mrtvé miminko ☹ ....ach jo.Snad jsme si vše zlé vybraly

ivkamb
27. dub 2011

@kessinkaa veru je to hrozne, ked si teraz spomeniem ako som videla jeho hlavicku s ciernymi vlaskami kuceravu a on uz nezil este stale pri tom pomysleni placem ☹

jarunka111
27. dub 2011

Mám kamarátku, ktorá zažila niečo podobné ako vy ☹ a dnes jej doma behá takmer 2ročná slečna 🙂 Všetkým vám želám, aby ste aj vy už mali svoje zlatíčka a držím palce, veľa síl 😵

kessinkaa
27. dub 2011

@ivkamb já holčičku neviděla,manžel je prosil a nakázal,abych jí neviděla.Bál se,abych neměla noční můry.Je mi líto,že nevím,jak vypadala ☹

kessinkaa
27. dub 2011

@jarunka111 díky 🙂

abriela
27. dub 2011

@veruska007 som rada, ze tu chodim, ze existuje toto forum. Obavy ci vsetko bude Ok, budu po skusenostiach ktore mame stale, ale uz sa nebojim toho, co bude ak nahodou otehotniem skor.

Ked som sa den pred CR dozvedela, co vsetko to obnasa, hlavne o tom cakani, tak som bola este zufalejsia z toho, ze 6 dni napichavania vyvolavaciek nesposobili prirodzeny porod, kt. som sa samozrejme obavala.

abriela
27. dub 2011

@stanka25 drzim palce nech ste v poriadku a vas anjelik Filipko vam pomaha
@kessinkaa hlad na to tak, ze mas anjelika, ktory na teba dava pozor. Viem co prezivas a najlepsim liekom je asi dalsie tehu, aj ked bude urcite ine ako to prve. Drzim nam palce.

leopolda
27. dub 2011

@kessinkaa nám zemřela dcera na srdeční vadu,tak jsem si říkala,jaký by měla těžký život a náš malý syn taky.
Ale proč nemohou žít děti,které nemají žádnou nemoc,jen tak odejdou,těsně před koncem těhoenství.
Dívala jsem se na tvůj fotoblog.Máš tam krásné hodinky,mám podobné ,stejné značky,dostala jsem je na památku za Jeanettku.Přeji hodně sil a mnoho štěstí v dalším životě a jen zdraví.

kessinkaa
27. dub 2011

@abriela já vím,je to můj andělíček a nikdy na ní nezapomenu.Tobě přeji,aby jste taky mohli začít,co nejdřív.

@leopolda nechápu,proč mi odešla,když byla úplně zdravá....osud,náhoda.Hodinky jsem nedostala,dostanu je prý,až ted budu těhotná a bude srdíčko(manžel nechce,abych to měla spojené s tou tragédií)

fiallinka
27. dub 2011

@kessinkaa ach jo ☹, vždycky je mi tak líto, když tu vidím nové příspěvky... já taky malého neviděla a je mi to moc líto, kdyby to nebylo po císaři, tak si to prosadím. Takhle mne všichni chtěli uchránit a dopadlo to přesně naopak ☹

kessinkaa
27. dub 2011

@fiallinka já prosila o císaře,nechtěla jsem,rodit mrtvé a své první dítě .Nedovolili to,ted jsem ráda,protože by mi určitě,vzali i dělohu.A můžu jít brzo do nového těhu.A že jsem Kačku neviděla,je mi líto,ale třeba by mi bylo fakt hůř,ale to už nezjistím.

fiallinka
27. dub 2011

@kessinkaa proč by ti měli brát dělohu, to je blbost... ale jinak je fakt lepší, že jsi rodila normálně, protože nemusíš čekat rok, než budeš moct otěhotnět, a navíc po císaři hrozí komplikace v dalším těhu, při porodu, je to v tomto horší....u mně to musel být císař, mně umřelo dvojče a to druhé muselo rychle ven...

kessinkaa
27. dub 2011

@fiallinka no protože mě hrozil císař,od začátku.Měla jsem placentu,přes děložní branku.To se pak začně krvácet a vezmou i dělohu.Taky neveděli,jak je tam holčička dlouho mrtvá,tak by zachraňovali mě a né dělohu.Primářka mi to pak potvrdila,že bych asi o dělohu přišla.Taky mám 4 laparky a háfo srůstů,je to prostě složité.

fiallinka
27. dub 2011

@kessinkaa aha, sakra...

kessinkaa
27. dub 2011

@fiallinka už je to pryč,jsem ráda,že jsem to zvládla

zuzka72
27. dub 2011

Holky...když se nudím a ostatní z mých diskuzí které navštěvuji spí, tak brouzdám po foŕu a občas najdu i vaši stránku...... Nechci nikdy to číst, ale je to silnější , než já a tak vždy otevřu a pláču, jako teď.... Je to strašná nespravedlnost když umírají nevinné děti..... Všem vám moc držím pěstičky a moc vám fandím a hluboce vás všechny obdivuji, vaši sílu. Držte se holky....

fiallinka
27. dub 2011

@zuzka72 no jo, Zuzi, já to taky radši nechci otvírat, ale taky někdy nevydržím - a stejně tak se mi občas podaří otevřít dvojčatové diskuze a to ti musí být jasné, jak to cítím tam...sakra, to je fakt na sviňu ☹

zuzka72
27. dub 2011

@fiallinka jj to chápu ☹

lenkaskulcova
28. dub 2011

@stanka25
stanka...naš Filipko tiež zomrel v kardiocentre...ale mal len 5 dni, nechceli ho ani operovat...
Potom sa mi narodili dve zdrave detičky, ale uplne chapem co prezivas...ja som obmedzovala aj kontakt s ludmi, prestala som pracovat (aby som nahodou neochorela), prestahovali sme sa...no vsetko mozne , len aby sa narodili zdrave.....aj tak som sa strasne bala, tehotenstva som pretrpela v obavach....o psychickej pohode sa neda ani hovorit....ale zazraky sa deju...a verim ze aj ty budes o par mesiacov jeden drzat v naruci, stoji to trapenie za to...moc držím palce a pozdravujem 🙂

abriela
28. dub 2011

@fiallinka presne ako ja. Stale ma to taha do fora - augustove mamicky, aj ked tam uz nepatrim ☹

kvetinqa
28. dub 2011

@veruska007
@abriela kocky, ja mozem potvrdit to, ze sa najlahsie vacsinou otehotnie po potrate. v januari min. roka som mala mimomaternicove tehotenstvo. Bola som v 9. tt, uplne bez priznakov mimomaternicoveho tehotenstva, lezala som v nemocnici a kazdy lekar mi povedal, ze to uz by som davno nieco citila, ze mi gratuluje, ze to je urcite v maternici.. Lezala som tam dva tyzdne a nikto nevedel nic najst mimo maternice a ani v maternici, az prisla jedna lekarka, ktora mi nasla uchytene vajicko vo vajcovode... Po kyrete mi povedala, ze mozem hned skusat, ze vacsinou sa paradoxne potratom cele telo vycisti... Otehotenela som neplanovane hned po prvom cykle po kyrete a vsetko dopadlo uplne v pohode. ked som sa svojho gyn. pytala ci to, ze je to tak skoro moze ohrozit moje druhe tehotenstvo, povedal mi, ze urcite nie, ze mam paradoxne ovela lepsi hormonalny profil ako predtym... CR je asi ale ina vec, tam je nutne, aby sa zrastla maternica..Vsetkym vam velmi drzim palce.

fiallinka
28. dub 2011

@abriela jj, to je asi normální, já jsem si strašně dlouho nemohla pomoct, chodila jsem se na dvojčatové forum dívat a přitom mi to hrozně ubližovalo, ale člověk prostě musí... podruhé už jsem se s těma dvojčatovkama až tak nesžila, navíc mi holky pomohly zamčením do jiné diskuze 🙂, ale stejně občas mi to nedá, hlavně, když o dvojčatech tolik vím...

ivkamb
28. dub 2011

@kessinkaa ja som ho tiez po porode nevidela ☹ iba hlavicku ked som rodila a v podstate aj cele telicko ale nemala som ho na rukach videla som ho len z dialky lekari mi hovorili ze je to tak lepsie, ale potom som ho videla na pohrebe ☹ ☹ ☹ ale to nebolo nic prijemne, najskor som myslela ze ani nepojdem na pohreb lebo som bola dost na dne ale potom som predsa len sla ☹

kessinkaa
28. dub 2011

@ivkamb no já ani neveděla,že se kremace nebo tak dělá.To jsem zjistila,až z netu...manžel proste nechtěl,abych se mu zbláznila ☹

abriela
28. dub 2011

@fiallinka cize ked budem druhykrat tehotna a budu to dvojcata, nakolko predpoklady su, mozem sa obratit na teba 🙂.
Pred 2 rokmi mi lekar priprehliadke povedal, ze ak chcem dvojcata, je velky predpoklad, ze sa to podari. Bola som na prehliadke asi tesne pred ovolaciou a nebolo tam asi len jedno vajicko.
@kessinkaa mne na operacnej sale, priamo na stole dali sestricky podpisat papier, ze suhlasim s tym, ze dieta nechcem pochovat. Sekciu som mala v 22tt.

kessinkaa
28. dub 2011

@abriela já rodila v 36tt a manžel tam byl taky.Prostě to řešil sám,nakázal sestrám,at semnou nic neřeší.