Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

miky
27. kvě 2011

@misinn já pevně doufám, že jí udělali krásnou! My ji právě vůbec neviděli, nedělali jsme poslední rozloučení, to budeme dělat až budeme dávat urničku do hrobu.

misinn
27. kvě 2011

@miky urcite bola krasna, pokial sa robi len ten jeden druh tak bola naozaj velmi pekna 🙂

aninam
27. kvě 2011

@miky My jsme rozlucku nedelali, bylo nam strasne ouzko a jsem rada. Aby tam chodili lide a gondolovali, to bych neunesla, uz tak jsem byla na pokraji svych sil. Dala jsem znamym z pohrebni sluzby veci a rekla jsem, ze chci Honzika nafotit, udelali to. Jednu fotku ti sem prikladam. Pak nam dovezli domu urnu, ktera nekolik mesicu lezela v knihovne mezi detskymi knihami a ja mu chodila cist a zpivat ukolebavky, tak jak to delam nyni v postylce Lukaskovi.

PS: Doufam, ze touto fotkou nikoho neurazim a verim, ze ji nenajdu na jinem webu pod cizi identitou.... Prilozim jeste Lukaskovo fotku v jeho veku a nyni, Honzik mel byt jeho velkym brachou!!!

miky
27. kvě 2011

@aninam my rozlučku pro širokou rodinu také neděláme - budeme tam jenom my s manželem a moji a manželovi rodiče. Máš pravdu, že to kondolování nesnáším úplně ze všeho nejvíc.......Nenechávali jsme tisknout ani oznámení, stejnak Barunku nikdo neznal....nikdo nevěděl jaká ve skutečnosti byla šikovná a krásná a o vyjadřování lítosti kvůli tomu, že se "to sluší", tak to jsem opravdu neměla zájem.

Vidíš, to mě nenapadlo je poprosit o fotografii.....ale s paní v pohřebním ústavu jsem byla také domluvená, že Barunce dají do rakvičky nějakou malou kytičku od maminky a tatínka. Pak jsme jí tam dali ještě oblíbené dvě hračky a leporelo, které jsme si prohlíželi.......a samozřejmě nádherný růžový overálek, aby jí to v nebíčku slušelo

aninam
27. kvě 2011

@miky udelali jsme to taktez, protoze Honzik odesel na tri krale, tak jsme ho davali do hrobecku na prvni jarni den, jen manzel, ja a moje mamka. Manzelovo tatka to odnesl mozkovou prihodou a jeste se lecil a mamka byla s nim. Nicmene nikomu nic nezazlivame.

leopolda
28. kvě 2011

@miky my jsme se taky rozloučili jen s já a manžel.Měli jsme svoje CD s písničkama a kytičku bílých růží.
Taky jsme ji dali na rozloučenýho jejího méďu,byl skoro stejně velký jako Jeanettka,
Hodně smutné chvíle,to CD jsem si od té doby nepustila.

bronia13
28. kvě 2011

@miky my sme Emmuske dali taku malu rakvicku, myslim ze nie je na vyber, mali asi len jednu. Sestra mi poslala pre nedonesne dietatka take krasne dupacky (to bola prvy krat oblecena) v truhlicke, a ked som s nou bola tehotna a ja som bola v nemocnici tak som mala takeho maleho medvedika tak sme jej ho dali do truhlicky aby jej samej nebolo smutno a dali sme ju spopolnit, ja som ju chcela odfotit ale manzel mi nedovolil tak do teraz banujem ze sme to neurobili. Urnicku sme si donesli do USA (tu zijeme) a manzel je velmi sikovny tak vyrezal take krasne srdiecko a donho sme vlozili Kinder vajicko a v nom je Emmuskin popol (asi tak jednu tretinu) a srdiecko mame doma, nepochovavali sme ju lebo neviem kde skoncime a chceme byt vsetci spolu.

tamulik
30. kvě 2011

@miky nasa Tamarka zomrela v Bratislave a kedze my byvame v Michalovciach na vychode slovenska tak sme vybavovali pohreb ja v bratislave formality a moja mama doma. pan v pohrebnej sluzbe bol natolko ochotny, ze nam obvolal stolarov a nasiel nam bielucku rakvu 150 cm velku, aby nemusela mat pokrcene nozky. ked ju prevazali z bratislavy do michaloviec tak sofer isiel s pohrebnym autom aj po truhlu niekde na stredne slovensko.
oblecena bola v ruzovych satkach, a dali sme jej babiku ktoru mala od babetka a vsade s nou chodila spinkat. aj v nemocnici sme ju mali, dokonca aj primarka na are dovolila aby ju mala pri sebe. pohreb sme mali normalny, kedze Tamarka uz chodila do skoly, prisla skoro cela skola. bolo to strasne. akurat sme robili pohreb v sobotu, a u nas sa v sobotu nepochovava. neviem si predstavit kolko zvedavcov by prislo v pondelok.

gogoska123
30. kvě 2011

Tchán udělal parte, dali jsme ho jen příbuzným, Mareček měl bílou rakvičku a dostal do ní takový modrý obleček, co mu koupil můj brácha, když se narodil. Nedělali jsme klasický pohřeb, ale v nemocnici nám dovolili se s ním jít rozloučit a naposledy ho vidět na patologii. Nebyl to moc příjemný pohled, ale chtěla jsem se ujistit, že mé dítě bude mít skutečně tu rakev, co jsem mu vybrali a že je oblečený tak, jak jsme si přáli. Dali jsme mu tam ještě medvíka a bílou růži a pak si za pár dní jen jeli pro urnu. Tu jsme uložili v rodinném hrobě, jen my s příteleme a naši rodiče.

gabtcha
30. kvě 2011

Co se tyce naseho pohrbu, Karlik odesel ve svatem tydnu v utery a pohreb se nam zadaril udelat jeste pred Velikonocemi na Velky patek. Pohrbili jsme ho v krasne bile rakvicce, ktera se nejspis dava vsem detem, bo takova krasna je i jejich dusicka. Obleceni jsem mu dala jednu peknou kosilku a dupacky, ktere jsem dostala k jeho narozeni od tchyne a ktere proste byly jen pro nej a moc mu slusely. Na pohrbu byli jen ti nejblizsi, tj rodice (muj tatka ze zdrav.duv. nebyl) a sourozenci s rodinami. I jsem si to tak prala, bo to bylo jedine, co pro nej mohli vsichni udelat a tak jsem to citila... Parte jsem rozeslala i dalsim... V rakvicce jsme ho videli jen my dva s manzelem, puvodne jsem myslela, ze i ostatni necham, ale neudelali jsem to tak, bo byl uz jiny...a oni ho zaziva nevideli, jen na fotkach..ale pro nas, nebo pro me to znamenal jasny konec, ze do hrobecku jde uz jen telo a duse je v nebi.. Nastesti nedoslo na kondolovani, cehoz jsem se moc bala, coz bylo fajn a pak bylo mensi pohosteni u tchyne a tchana, kde jsem pripravila notebook s fotkama, bo me moc mrzelo, ze ho ostatni nezazili, byl celych 6 tydnu sveho zivota v nemocnici. Na pohrbu byly i deti spis mensi a bylo to fajn, bo pohosteni bylo veselejsi a proste na to jake jsem mela silene obavy, jak to preziju, to dopadlo moc dobre🙂 Hudbu jsme meli jednu slecnu, ktera hrala na pricnou fletnu, tak to bylo taky moc krasne...toz tak, jsem se rozepsala....

dada78
30. kvě 2011

@aninam Lukáško krásne vyrástol, určite je Honzík na neho pyšný 😉
My sme boli s Romim až kým neodišiel na druhý svet, celý čas nám dovolili byť s ním a ešte aj potom som mohla prísť si ho popestovať.Už som to tu spomínala,pre mňa to bolo veľmi dôležité,také rozlúčenie a posledné objatie.
Keďže zomrel v nemocnici musel byť odoslaný na pitvu,ale poradili nám,že ak nechceme aby ho rezali,stačí to odmietnúť, len treba ísť hneď skoro ráno, aj sme to spravili. Našli sme si v BA pohrebnú službu,čo ho obliekli do overáliku,čapičky a kabátika - horkoťažko sme to zohnali keďže zomrel 1.9. a všetky obchody boli pozatvárané, za ten pobyt na ARO sa jeho veľkosť zmenila ako bol zavodnený 😢 vôbec to nebol pekný pohľad, tak sme ani nechceli aby ho z rodiny niekto videl. Nakoniec ho videli dedo a švagrová, nechceli si to dať vyhovoriť a MM im v tom vyhovel, keby to bolo len na mne tak to nedovolím. Truhlu mal bielu krásnu tiež robili len jednu pre také detičky. Fotky som nechcela ani z ARO nemáme chcem si ho pamätať krásneho a zdravého,keď vidím fotky z Onkologie tak mám hneď hrču v hrdle a slzy v očiach. Pohreb bol verejný,keďže aj jeho poznalo dosť ľudí, darovali mu krv, prišlo mi že aj oni majú mať možnosť sa s ním rozlúčiť. Dali sme mu zahrať pesničku Malé koníky ľúbi Boh od Čanákyho a Podhradskej, v nemocnici sme mu to púšťali aj spievali. A možno som to spomínala, počas obradu nad miesnosťou krúžila biela holubička, my sme ju nevideli,ale viac ľudí takých čo sa ani navzájom nepoznajú nám o tom hovorili. Asi sa prišiel rozlúčiť. Aj dnes sme mu boli poliať kvetinky a zapáliť sviečku. Ja tam mám potrebu často vybehnúť, budú to v septembri už tri roky ale teda chýba nám strašne aj keď máme Maťka , jeho miestečko ostalo prázdne 😢 😢 😢 😢 😢
pripájam fotku mojich Mojkáčov - Romi na fotkách a Maťko vpredu

katuscakzms
31. kvě 2011

@misinn
@miky my sme na vyber z truhliciek tiez nemali lebo tie detske nerobia bezne ale dali nam na vyber material a aj nam ho ukazali aby sme mali predstavu a aj doplnky k tomu no pobehali z nami po celom obchode a velmi nam pomohli boli zlaty pretoze bez nich by som to nezvladla kedze taketo nieco nezazivame kazdy den ,nakoniec sme jej vybrali bielu (bola krasna) a mala zlate doplnky vybrali sme drevo bola aj drevotrieska ale tu sme nechceli

katuscakzms
31. kvě 2011

@aninam placem ked vidim tvojho drobceka takto spinkat bol krasnucky a vidim aj moju bambulku ktora tak odovzdane a krasne spinkala vo svojej novej postielke bola tiez velmi krasna ako my ju obliekli a hlavne bola uz mimo tych vsetkych pristrojov a lekarov placem lebo nechapem a nikto z nas nepochopi preco

katuscakzms
31. kvě 2011

my sme nasu Sofinku pochovavali uz dva dni ako odysla do nebycka a tiez sme jej do truhlicky na cestu dali jej hrkalku ktora ju vzdy sprevadzala uz od narodenia,babiku z ktorou sme sa hravali,manzel vybral este fotku na ktorej sme boli vsetci traja aby jej nebolo smutno,no a davali sme jej este biely vankusik k noham na ktorej bola zlomena sviecka z jej krstu a zlomeny kvietok ktory davali krstny rodicia a potom tam este malaod nas par drobnosti a veci ktore jej dali ostatny , rozlucil sa s nou kazdy kto ju poznal a taktiez som rozmyslala ci chcem aby ju videli ostatny ale nakoniec sme truhlicku nechali otvorenu nech sa s nou kazdy rozluci a da jej co chce na tu jej poslednu cestu a som rada ze sme sa takto rozhodli,vsetko dopadlo dobre a bambulka bola ozaj nadherna v bieloruzovych satkach z krasnou sponkou vo vlaskoch,svotit som si ju nechcela a ani to nelutujem jej obraz my ostane v pameti navzdy

katuscakzms
31. kvě 2011

@dada78 naozaj krasny chlapci ,Matko ma zo svojho braceka anjelika ktory bude nanho davat pozor,je velmi smutne kolke z nas taketo nieco museli prezit a zial niesme posledne,ja som bola pri svojej Sofinke tiez v jej poslednych chvilach,aspon tak to bolo zariadene ze noc uz mala velmi kriticku ale to som s nou byt nemohla lebo nemali miesto,ked sme boli pri nej cez den tak len spinkala ale pri nasich slovach a laskaniach sa snazila otvorit lave ocko ale neslo jej to no slzicky je z neho tiekli tak som bola nestastna ze ju musim na noc nechat samku a na druhy den ked som za nou rano prisla uz som videla na monitore ze mala vsetky funkcie poklesnute a to uz za mnou prisla aj dr a povedala ze je vo velmi kritickom stave tak my nic neostavalo len sa s nou rozlucit podisla som k sojej bambulke a povedala som jej srdiecko moje velmi ta milujem a budem navzdy,ak uz nevladzes bojovat moje statocne dievcatko nemusis ja sa hnevat nebudem,po tychto slovach my to pride ako nieco neuveritelne moje zlatko zacalo odchadzat zacalo jej klesat srdiecko poslaly ma von a za kratku chvilku ma zavolali ci chcem byt zo Sofinkou v jej poslednych chvilach bolo to velmi tazke, ale bola som s nou a plakala nevnimajuc nic okolo seba len ju som jej nesmierne vdacna ze celu noc co bola samka a bolo jej tak tazko vydrzala az do rana kym sa s nou nepridem rozlucit milujem ju za to lebo bez rozlucky by to bolo pre mna este tazsie beriem to ako zazrak a aj to ze som mala statocne dievcatko ktore myslelo na svoju mamku

miky
31. kvě 2011

Bylo jednou jedno dítě připraveno, že se narodí. Jednoho dne se to dítě ptalo Boha:
“Slyšelo jsem, že mě zítra posíláš na zemi ?” Ale jak tam budu žít, když jsem tak maličký a slabý ?”
Bůh odpověděl: ”Mezi mnohými anděly, vybral jsem jednoho pro Tebe.Ona Tě bude čekat a starat se o Tebe!”
“ Ale,” ptá se dítě....tady v nebi nic nedělám jenom si zpívám a směji se. To je to, co potřebuji, abych bylo šťastné.”
Bůh řekne:“Tvůj anděl Ti bude zpívat každý den. A budeš cítit lásku svého anděla a budeš šťastné.”
A dítě odpovídá ... “ Jak budu rozumnět, když mi lidé říkají, že nemluvím jejich jazykem ?”
“ Jednoduše”. odpoví Bůh.“ Tvůj anděl Ti bude povídat ty nejlepší a nejsladší slova, které jsi nikdy ještě neslyšel …... a s velkou trpělivostí a pozorností Tě Tvůj anděl naučí mluvit.”
Dítě pohlédlo na Boha i řeklo:“ A co mám dělat, když budu chtít mluvit s Tebou ?”
Bůh se pousmál na dítě a odpověděl:“Tvůj anděl Ti spojí ručičky a naučí Tě, jak se prosí.”
Dítě promluví: “Slyšelo jsem, že na zemi jsou zlí lidé …... kdo mě ochrání ?”
A Bůh obejme dítě a praví:“Tvůj anděl Tě bude bránit i za cenu svého života !”
Dítě smutně pronese: “Ale nikdy už Tě neuvidím !”
Bůh obejme dítě:“Tvůj anděl Ti vždycky bude vyprávět o mě a naučí Tě způsobu, aby jsi se mi přiblížilo, i když já vždycky budu s Tebou.”
V tom momentu zavládl klid v nebi, ale už se mohly slyšet hlasy ze země.Dítě se v rychlosti něžně zeptalo: “Bože, když už teď musím jít, řekni mi alespoň jméno mého anděla !”
Bůh odpoví:“ Jméno Tvého anděla vůbec není důležité, Ty mu budeš říkat ... “MÁMA!"

Tohle jsem našla od jedné z Vás téměř na začátku téhle diskuse......mě je tak strašně líto, že jsem to máma nikdy od Barušky neslyšela 😢 😢 😢 pořád se sebe ptám jestli se na mě nezlobí, že jsem jí tím vším nechala projít a neochránila jsem jí 😢 😢 😢 té bolesti a všeho co si za těch 7 měsíců léčby musela vytrpět a já s tím nemohla nic dělat 😢 😢 😢 Baruško prosím tě, nezlob se na mě, ale maminka to dělala, protože tě chtěla zachránit a jinou možnost neměla 😢

aninam
31. kvě 2011

@miky hladim te po vlaskach a rikam ti, ze jsi byla tou nejlepsi, svetovou MAMOU na svete! Ikdyz ti Baruska tohle nikdy nerekla, nerekla ti MAMI nebud zklamana, Luky zacel mama rikat poradne az kolem roka.... Baruska vi, ze jsi vse delala z lasky pro ni a z touhy ji zachranit.

dada78
31. kvě 2011

@miky ani Romi mi nikdy nepovedal Mama, hovoril také MOMA tak sme mu hovorili aj Mominko. Neboj, teraz na nás hľadia a strážia nás na každom kroku, ja to teda pociťujem neskutočne.

nerreidda
31. kvě 2011

Nepatřím mezi vás, ale toto téma nejde přehlédnout na hlavní stránce. Všechny JSTE úžasné mámy a vaši andílci to ví. Nedokážu si představit, čím procházíte, ale moc bych vám všem přála, aby jste měli vaše drobečky u sebe. ☹ 😢

bronia13
1. čer 2011

dneska nasa Sasenka mala 1 rocik tak som jej urobila torticku a bolo nas asi 20 sludi a sestra kupila taky 3 balon, jeden kvietok na druhom a nanho sme kazdy centrofixou napisali nasej Emmuske nejaky odkaz, dali pusinku a poslali sme jej ho do nebicka. takto to robime pri kazdom z nasich deticiek narodenin, zato ze tu nasa Emmuska nie je a aby sme boli ferovy tak jej vzdi posleme balonik aby vedela ze je tu s nami....

gogoska123
1. čer 2011

@bronia13 Všechno nej nej Sašence!!! Už je to velká slečna! 🙂

bronia13
1. čer 2011

@miky to bolo krasne

lussy23
1. čer 2011

@miky - to je krásne a dojímavé

katuscakzms
1. čer 2011

kedze je dnes,, den deti,, prajem krasny den plny usmevov ,santenia sa a hrania vsetkym nasim anjelickom hore do nebycka kedze su to tiez deticky a zasluzia si slavit tento den aj ked trosku inac,posielam vam anjelickovia nasi vela vela vela pusiniek 🙂

janam78
3. čer 2011

@miliharmi boli to jo porad je to uz pul roku ale ...

janam78
3. čer 2011

dlouho sem nemela moznost zavitat na tyhle stranky ale dnes po precteni prikladam svou skusenost.S malou jsme se rozloucily taky jen sami bez dalsi rodiny neunesla bych to.jen ja a manzel a deti.Maly s toho rozum nemel je malinky a starsi je 6 let ta plakala protoze se sestrickou vyrustala ikdyz se s ni nemohla hrat.mela krasne bile satky jako priznceznicka tak jak si to po svem trapeni zaslouzila.Byla krasna jako jeji dusicka.Pridala sem ji medvidka a kytici bil.ruzi.Ted uz ma sve mistecko na hrbitove je uz volna i kdyz mi moc chybis Misko a moc to stale boli nikdy nezapomenu zustavas porad v mem srdicku....

simmi80
3. čer 2011

Babulky, dlho som vahala ci prispiet do tejto temy. Sem tam si vas citam a vzdy placem, ake nestastie postrehne zdravych slusnych ludi. Velmi vas vsetky obdivujem a VELMI VAM DRZIM PALCE ABY VASE DALSIE DETICKY BOLI ZDRAVUCKE! Je mi zle ked vidim ciganky a ine asocialky tehotne, pivo a cigareta v ruke. lekarske prehliadky ani nevedia co su. A deti maju kazdy rok. Je to nespravodlive. Nasa suseda v 15r porodila dieta, o kt. sa stara jej matka, druhe porodila asi v 17r. o to sa tiez nestara a asi v 19r. zase dalsie dieta, o to neviem ci sa stara alebo ho tiez niekomu hodila na starost. Vo vysokom stadiu tehu som ju videla na zastavke, cigaretka v ruke. taku by som jej jednu pricapila.
Niekto tu spominal nemocnicu. Ja som bola tusim druhy tyzden od porodu v nemocnici (odd. patologickych novorodenov) s malou, lebo dostala silnu zltacku. Plakala som tam, ale boli sme tam vlastne s najlahsou diagnozou. Preto vas obdivujem, ze ste take silne zeny. Samozrejme som tam ostala s malou. Ale boli tam predcasne narodene deticky, ktore pri sebe nemali maminky. Mozno nie kazda mohla byt tam, ale bolo tam jedno babo o kt. sa mama velmi nezaujimala a skroo vobec tam nechodila. To babatko tam plakalo a nikto mu nedalo lasku. Sestricky sa spravali dost divne k detickam.
Babulky, posielame vam s mariou vela sil! Ste silne osobky a PANBOZKO vam dopraje zdrave deticky. Drzime vam palce.

kami77
4. čer 2011

Ahoj vsechny,uz nejaky cas sleduji Vasi diskusi a musim vam slozit hlubokou poklonu,jste hrozne silne a statecne!Sama jsem pred 3M prisla jeste o nenarozene mimi.Pro VVV neslucitelnou se zivotem jsem musela podstoupit indukovany potrat.Bylo to nejtezsi rozhodnuti meho zivota a velmi me to zasahlo.Vim,ze je to nesrovnatelne s Vasemi osudy,ty jsou jeste nekolinasobne horsi,ale vezte,ze vim,jak se citite po ztrate ditete...
Proto si dovoluji Vam jeste jednou slozit hlubokou poklonu a poprat Vam,at Vas v dalsi etape zivota potkava jen same stesti!

dablikolik
4. čer 2011

Holky moc vás obdivuju, já dvakrát potratila, ale tohle je něco jiného. Neumím si to představit. Držím vám pěsti aby bylo líp

katuscakzms
7. čer 2011

neviem vynst sama zo seba,nechapem,je to normalne ze presiel uz mesiac aj ja stale nemam chut nic robyt neviem sa dokopat k niecomu, urobym to najhlavnejsie a zakladne prace v dome ale nic ine nechcem a nemozem ale preco? je to normalne nespoznavam sa nikdy som taka leniva nebola,vzdy som musela robyt od rana do vecera a teraz nic nic nic co je to so mnou hanbim sa za seba ze som taka,niejak neverim ze by to mohlo byt sposobene stratou mojho dievcatka ciii? kedy to prejde a ja sa konecne rozhybem...