Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

ursul
8. dub 2012

@katuscakzms moja zlata,presne viem o čom hovoriš, a neviem čo na to povedat a ani napisat lebo na to slova nie su... mam ta rada a chcela by som ta objat velmi silno ... ☹

katuscakzms
9. dub 2012

@ursul dakujem Silvinka.....placem a neviem to zastavit,kazda z nas co tu sme to chape a vie ake to je bolestive....mam pocit ze my pukne srdce..nemyslela som si ze to budem vsetko takto odznovu prezivat ale citim to vsetko tak ako minuleho roku....akoby mysel mala vsetky datumi a situacie uschovane a vzdy my to pripomenie aj ked nechcem ale ona si to pameta,doteraz som to zvladala ako tak a zrazu tie najhorsie spomienky sa vynoria a ja neprestavam trpiet......ten hrozny maj tak ako pre mna aj pre teba su tym najhorsim mesiacom tak ako pre ine mamky ine mesiace......anjelickovia nasi budte nam v nebycku stastny,usmievajte sa a hrajte sa.....my mamky vas lubime a vzdy budeme ,vzdy budeme vasimy mamkami a vy nasimi detickami.............

ursul
9. dub 2012

@katuscakzms zlatičko tie datumy presne v podvedomi neviem čo ma taži a zistim že bliži sa datum hnusny smutny nestastny... je nespravodlive toto že musiš-me trpiet a detičky nemaju odchadzat .viem že mas iny postoj ,ale kde je ten boh ked toto dopušta?? prečo tí zlí čo ubližuju,zabijaju.. nejdu prečo nevinne detičky?? a mam verit?? nemožem a tí čo veria maju možno stastie lebo si to zrejme vedia vysvetlit pre mna nelogicky. nema sa toto stavat nemaa 😠

katuscakzms
9. dub 2012

@ursul ani ja nemam na to odpoved preco je to tak nespravodlivo...ale viem len tolko ze pokial verim ze z mojej Sofinky je anjelik a je v nebicku tak musim verit aj v boha.....na to ostatne odpoved nemam myslim ze nikdy sa k nej nedopatrame a keby sa aj niejaka nasla nebude davat zmysel a vyznam... 😒

ursul
9. dub 2012

@katuscakzms aj ja verim v niečo ale nevien v čo ako to nazvat ale verim že budeme spolu a maš pravdu nikdy nič neda vyznam takejto nezmyselnej strate ktora je kruta a nespravodliva nenavidim tuto bezmocnost 😖

linda173
9. dub 2012

Mili, četla jsem si tvůj článek a opravdu jsem ho celý obrečela, máš můj obdiv, že jsi tak silná, samozřejmě bolest na srdci zůstává ☹ a je mi líto co se stalo.

katuscakzms
11. dub 2012

jaj babenky.....konecne chodim do prace,mam to schvalene aj od dr. 😉 som stastna ale mam problem v srdci,nemam uz moznost ist kazdy den za mojou bambulkou a to ma boli....citim sa tak zle,tak vycerpane z toho rozmyslania nad tym ze ju zanedbavam..aj ked viem ze inu moznost nemam a vedela som ze pride cas-obdobie kedy sa moje navstevy na cintorine zredukuju,ale ten pocit je hrozny,tak my chyba ked tam za nou nejdem aj ked som za nou sla len na par minut ale som aspon vedela ze som bola pri nej a skontrolovala jej novy domcek a teraz mam smutny,uzkostlivy pocit v srdci ☹ nevedela som si predstavit ze prejde par rokov a ja zajdem na cintorin len vynimocne a teraz presiel ani nie rok a ja som k tomu uz blizko,bojim sa ze to tak bude lebo to nechcem....bojim sa ze nieco stratim alebo sa nieco zmeni ked to tak pojde dalej a moje navstevy sa budu preriedovat.....zacinam mat z toho opet tie zle pocity smutku a uzkosti a bojim sa ze opet to nezvladnem ☹

ursul
11. dub 2012

@katuscakzms maas pracu to je super... nebudes zanedbavat, prečo by si mala? nerozmyslaj nad tym tak ale tak že je dlho svetlo a možes ist neskor alebo rano... nemusi to byt tak ako doteraz,vtom istom čase..neboj zvladnes byt aj tam aj tam... 😉

ursul
11. dub 2012

toto ma fakt oslovilo,že nechceme,necitime to tak ale bohužial aj ked so strašnym sebazaprenim musim povedat,že je to tak:

************************
Nevládzeš ..?Nechceš ..?Nemôžeš ..? No musíš! Musíš žiť, dýchať, milovať, trpieť, odpúšťať ..Lebo to je život ..Každý deň ti prinesie niečo nové...Novú šancu, nádej, odvahu, silu, chuť ..Využi ju ..Aj keď sa niečo končí iné sa začína ..Človek musí ísť stále ďalej ...
************************

miana
12. dub 2012

Holky, všechny vás moc moc obdivuji a všem vám přeji, aby se vaše smutky usměrnily na nějakou snesitelnou hranici. Neumím si představit, co musíte prožívat, ale rozhodně je to to nejhorší, co může člověka v životě potkat. Přeji vám všem hodně sil. Neduste to v sobě, mluvte o svých dětech, které odešly, jsou stále součástí vašeho života a vždycky budou. Veřím, že nic na světě se neděje zbytečně, ale ve smrti dítěte se smysl snad ani hledat nedá... Každopádně jsem si jistá, že vaši andílci jsou s vámi, při vás, duchovní pouto se nedá zpřetrhat. Posílám pevné objetí každé z vás, která si něčím tak strašným prochází. Moc mě to mrzí...

tamulik
12. dub 2012

@katuscakzms ahoj, tak to je supeer ze más prácu. veľmi pomoze byt medzi inými ludmi. neboj tvoja sofinka je stale tvoja aj ked nepojdes kazdy den na cintorin. stale ju budes milovat ako to najdrahsie co si v zivote mala.
ale musis ist dalej, a aj si poplakat ale aj sa zasmiat a troska sa potesit z malickosti. ono ten smutok v tebe ostane navzdy , este aj ked budes stara baabka a nebudes vladat chodit tak stale ked si na sofinku pomyslis budes pri nej. ja tiez uz nechodim kazdy den na cintorin, snazim sa 2-krat, 3-krat do tyzdna, a som rada ze aspon takto to stiham , pri mojich detoch,
@ursul je to skutocne krasne a aj skutocne pravdive.
mne minuly tyzden zomrela svokra na ktoru som sa velmi hnevala od Tamarkinej smrti, ranili ma velmi jej slova ze jej by sa nestalo ze by jej dieta dostalo rakovinu, ale ako sme boli pri nej v nemocnici ked zomierala uz som voci nej necitila ziadnu zlobu iba lutost ze pre zlobu v srdci si neuzila mojch uzasnych synov.

adulikh
12. dub 2012

@katuscakzms zvládneš to si silná osôbka. Ja som za našim Miškom chodila prvých 6 mesiacov denne, dnes sa snažím aspoň 2 -3 krát do týždňa. Samej mi to chýba, keď tam nejdem, takže viem, ako sa cítiš, ale nemyslím si, že by si mala mať nejaké výčitky. Aj tak sú tí naši anjelici stále s nami v našich srdciach, spomienkach....

miliharmi
autor
12. dub 2012

Holky, zítra jedu na supervizi laických poradkyň Dlouhé cesty, budeme tam s psycholožkou probírat různé problémy kolem truchlení maminek, o které se staráme, vše přísně anonymně. Tak mě napadlo, nemáte něco, na co bych se za vás mohla zeptat? Nějaký vleklý problém třeba, který se nelepší, i když jinak už je lépe apod. Pokud ano, napište sem nebo IP 😵 .

kozliatko2
14. dub 2012

ahojte dievcata, chcem vam vsetkym velmi pekne podakovat za tuto stranku, ktora mi pomohla dostat sa do "normalu" po tom, co nam nase dievcatko odislo k anjelikom. stalo sa to 31.1.2012, odvtedy mam pocit, ze som prisla z inej planety, ze ma nikto nechape... az som natrafila na tuto diskusiu a zistila som, ze moje pocity su uplne normalne vzhladom na moj stav... som velmi vdacna zakladatelke tejto diskusie, ze ju neuzatvorila, ako to bolo rozoberane na predchadzajucich strankach, pretoze mne tie prispevky velmi pomohli a myslim si, ze je vela maminiek, ktorym sa stalo to iste, ale tu neprispievaju, len si to citaju... este raz vdaka

gabikatn
14. dub 2012

Dnes ma nas anjelicek narodeniny....tretie. Vsetko najlepsie do nebicka. Myslime na teba Dianka, velmi nam chybas. Posielame ti velku bocenku. Tvoja maminka, tatinko, brasko a segra.......

kiko2807
16. dub 2012

28 marca by bola moja cokoladkova princeznicka 7 rokov. Dnes sme mali sud a doktorka bola uznana za vinnu a doktor bol oslobodeny (comu velmi nechapem) kedze si myslim , ze maju vinnu na umrti mojej dceri obidvaja . Doktorka sa pravdepodobne odvola takze este vobec tomu neni koniec 😔

ursul
16. dub 2012

@kiko2807 je to smutne, neviem čo sa stalo ale strašne je príst o dieta teda nie strašne ,ale najstrašnejšie čo sa može v živote stat, ale ked je na vine nejaky neschopak tak to už je vrchol 😠 😠 😠 😠 ☹

gabikatn
17. dub 2012

Dnes v noci bola so mnou, bola v mojom sne. Moja Dianka, krasna a usmiata......Vdaka za tieto chvilky, aspon na chvilku som stastna..................

kiko2807
17. dub 2012

@ursul V roku 2005 mi umrela dcerka pri porode lebo ma nechali s odtecenou tmavo zelenou plodovou vodou s velkymi chumacmi od piatku do pondelku lezat na izbe . V pondelok rano ked uz malej nebilo srdiecko a ja som stracala vedomie tak ma isli chytro ratovat ale uz bolo neskoro. Mala sa narodila mrtva - tazka hypoxia plodu . A to som prenasala - 41 tyzden. Bola velka noc a oni isli do prace relaxovat a nie rodit. Mala mi umrela na velkonocny pondelok. Vcera sme mali ten sud a dopadlo to na smiech, sice ju uznali za vinnu ale ten trest ..je to na zaplakanie a smiech naraz..300 eur a 1 mesiac na podmienku a doktor bol oslobodeny 🤐

ursul
17. dub 2012

@kiko2807 toto je vrchol jako sa jedujem,,, zaslužili by si jajha... božie mlyny melu a musi dojst na každeho...včera v spravach davali tu čo sa sudi ,že chce len 200 000e a nie 350000e došlo mi to trochu divne.. peniaze ti nikoho nevratia ale už len preto nech ma nemocnica oštaru kvoli doktorom lahostajnym hajzlom 🙄 🙄 🙄

kiko2807
17. dub 2012

Mna sudca tiez odkazal na obciansko pravne koli odskodnemu ale to musim najprv pockat na rozsudok. A mila pani doktorka sa chce proti rozsudku odvolat. Citi sa nevinna , a je je vela dat 300eur ako pokutu. Ziadne peniaze mi dceru nevratia a nekupim si za ne ani dusevne zdravie , a vobec neviem kolko ziadat na sude . Ja som povedala nech to urci sud

ursul
17. dub 2012

@kiko2807 jasne že nevratia asi už len na just neviem je to tažke,, čo urobiš to bude spravne 😉

abbey1
17. dub 2012

My máme v týchto dňoch ťažké obdobie. Teda horšie ako inokedy. Dnes má Sabi 12 rokov a v piatok bude 12 rokov od Filipkovej smrti. Jedno dieťa som si doniesla z pôrodnice, aby som sa mohla navždy rozlúčiť s maličkým. Je mi hrozne, že som posledné dni nemohla stráviť s ním. Nenávidím tieto spopmienkové dni. Aj keď sa snažím nemyslieť na to cielene, podvedomie funguje 100%. ☹ Ale to poznáte asi všetky.

abbey1
17. dub 2012

@kiko2807 Niečo podobné sa stalo známym. Maličká sa im udusila šnúrov. Tiež prenášala, poslali ju domov a o pár hodín bola späť v pôrodnici s mŕtvou maličkou. Vraj sa stáva. Doktor im ešte prišieľ vrátiť "všimné" Všetko sa pekne ututlalo, i keď to nebol jeho prvý prúser, a mamičky ho stále uznávajú ako Drnumber 1. Nechápem!
Je strašné, že musíte stále takto si pripomínať tú strašnú udalosť. A je neskutočným výsmechom ten akože trest. Dr môže vraždiť naďalej. Ano, zlé veci sa dejú. Ale toto má vinníka!

ursul
17. dub 2012

@abbey1
presne to poznam.. aj u nas sa to bliži a podvedome stavy su a su a stale budu 😔

monika15
17. dub 2012

@abbey1
presne.. stava sa to aj v kanade bezne... :(
poslu ta domov aj x krat kym neni so 8 cm :(
a potom to aj tak dopadne :(
kamoska... tak stratila babo :(
presne
bola 4 cm bolesti skoro 2 dni :( 7 dni prenasala....

monika15
17. dub 2012

@abbey1
mala si mat dvojicky ? :( to j ehrozne....

miliharmi
autor
18. dub 2012

@abbey1 Jsme s tebou, tvé vzpomínky jsou obzvláště těžké, když jsi jedno dítě rodila v době, kdy Ti druhé umíralo, Tvůj krásný synáček Filipko, je mi to tak líto, že rakovina kosí takhle malé děti, obě víme, že i tohle má viníka jako smrt naší maličké, ale toho žádný soud na světě nepotrestá, bohužel.

abbey1
18. dub 2012

@monika15 Nie. Mne sa 17.4. narodiala Sabi a 20.4 sme rýchlo išli domov, lebo nám zomieral Filipko. Tak som si v jeden deň jedno bábänko priniesla a o pár hodín Filipko zomrel. Bolo to na zelený štvrtok. Tak u nás je Veľká Noc navždy poznačená.

abbey1
18. dub 2012

@miliharmi Máš pravdu. Keď som sa pýtala, prečo AML, všetci krčili plecami. Leukémia u malého dieťatka a ešte taký vzácny typ tzv.leukémia starých ľudí. Ale všetci mi tvrdili, že u deti do 3 rokov je veľmi bežná tzv ALL a je aj ľahšie liečiteľná. Otázka znie, prečo práve 3 roky? Odpoveď už poznám. Bohužiaľ neskoro. Filipko sa narodil so zdravým karyotypom a potom zrazu toto.