Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

zoja
8. kvě 2012

stale nemozem tomu uverit, sedim tu a nedokazem ani plakat, stale sa pytam preco , este o pol osmej vecer sme spolu volali a ...., dosli policajti a zrazu to bola skutocnost, mam pocit, ze sa zblaznim, mm je tu primne aspon on na chvilu zaspal, vo vedlajsej izbe nam spi stvorrocny syn , nic teraz nemozem robit, nedovolili nam ist za nou, az rano a mam pocit, ze ten cas sa neskutocne vlecie, ako to prezijeme????

digysa
8. kvě 2012

@zoja 😔 😔 😢 😢 😢 dievca moje, je mi luto co sa stalo...vobec ta nepoznam, ale to je jedno..... ach ten osud...
Dnes vecer sa pomodlim za Tvoje dievcatko. Urcite ta nemozem nijako potesit, ani ti pomoct.... ale aspon modlitbu za vas mozem vyrieknut....
Mrznu mi ruky na klavesnici....tazko sa pise nieco, na takuto spravu. 😔

diiid
8. kvě 2012

@zoja neviem, neviem si to predstavit. uprimnu sustrast! asi to muselo byt nahle, nejaky uraz. aj ked sa nepozname zaskoci ma stale take nieco ☹

mamacat
8. kvě 2012

@zoja my sa pozname z junoviek. je mi to strasne luto... 😢 😢 😢 😢
myslim na teba. 😔 prajem vela sil hlavne dnes v noci.
maly to asi tiez bude uz chapat. tak nech to spolocne nejak zvladnete. 😢

riverrein
8. kvě 2012

@zoja dievčatko drahé, posielam ti objatie....nemôžem teraz nič napísať - nie sú slová... je mi to tak strašne ľúto, tak strašne...viem ako šialene to bolí...môj starší syn bude mať v auguste 20 rokov, ale bude to už tretí rok, čo s nami nie je....tiež to bol šok, náhle, neočakávané doslova v sekunde zašlo slnko....je to tretí rok....mladší syn mal vtedy 7 rokov...ak by si čokoľvek potrebovala, kedykoľvek aj o polnoci - hoc aj nič, napíš mi do správy, dám ti kontakt. Ak by to bolo čo len trošku v mojich silách - tak som tu a myslím na teba a tvoju rodinu....

miliharmi
autor
8. kvě 2012

@zoja To je hrozné, je mi to strašně líto, Tebe, Tvé rodiny a Tvé krásné mladé dcery. Je to vůbec jedna z nejhorších věcí, co se může mámě stát. Nebudu nyní psát nic o síle a odvaze a nutnosti jít dál, v tuto chvíli jsou to nesmysly, jen to strašně neskutečně bolí. Jestli ti pomáhá aspoň minimálně to, že o tom napíšeš, že někdo s Tebou sdílí Tvou bolest, tak piš a my budeme s Tebou. Mě třeba to pomáhalo ne od bolesti, ale od toho, abych se úplně nezbláznila, aby mě to neroztrhlo ta bolest, jako bych tím malinko popustila ten hrozný tlak, který mi hrozil roztrhnout srdce nebo mozek.
Nic si nevyčítej, že by sis to přivolala tím, žes sem nakoukla. Já naopak jsem se podobným tématům předtím důsledně vyhýbala a stejně se mi to stalo.
Bude třeba připravit pohřeb, to je taková první věc, která je neskutečná a člověk to ani nechápe, že má dělat pohřeb vlastnímu dítěti, ale pokud bys potřebovala nějak poradit, něco kolem toho probrat, tak napiš. Naše zkušenosti Ti mohou pomoci a vybereš si, co Tobě se jeví jako nejpřijatelnější. Udělej, co sama cítíš, nenech se příliš ovlivňovat okolím, že tohle nedělej, tamto nedělej. Pokud budeš chtít dcerušku vidět, tak na tom trvej, pokud se na to necítíš, nenech se do toho nutit, udělej, co ty cítíš, ne co si ostatní myslí, že bys měla dělat nebo nedělat. Pamatuj i do budoucna, nic z toho, co cítítš a prožíváš, není nenormální, ač to těm, kdo to neprožili může tak připadat, nenormální je jen situace, do které ses nazaviněně dostala, nenormální je pochovávat vlastní dítě a nikdo nemá právo Tě za nic soudit.
Objímám Tě na dálku a pláču s Tebou pro Tvojí krásnou slečnu.

kati777
8. kvě 2012

@zoja je mi to velmi,velmi luto... 😔

abbey1
8. kvě 2012

@zoja Slová sa hľadajú ťažko. Je nám to veľmi ľúto. ☹ ☹ ☹

abbey1
8. kvě 2012

Nenávidím, keď v tejto téme nájdem novú mamičku. 😠
Vôbec by smrť detí nemala existovať. Keby sme mohli, dýchali by sme za ne. A pomôcť im nedokážeme. Sme takí bezmocní! Nikdy sa s tým nezmierim!!!

gabtcha
8. kvě 2012

@zoja je mi to velmi lito!!!!
Miliharmi to tu vse vyjadrila presne, hlavne toto: "nic z toho, co cítítš a prožíváš, není nenormální, ač to těm, kdo to neprožili může tak připadat, nenormální je jen situace, do které ses nazaviněně dostala, nenormální je pochovávat vlastní dítě a nikdo nemá právo Tě za nic soudit. "

bronia13
8. kvě 2012

@zoja je mi to velmlmi luto co sa ti stalo.... neviem ako by som ti pomohla, pre mna je to uz necele 4 roky co mi dcerka zomrela a je to tazkde, ale musim ist dalej mam dve zdrave deticky a to mi pomaha, ale na Emmmusku myslim x krat denne.... pomodlim sa za tvoju dcerku... 😔

zoja
8. kvě 2012

velmi pekne vam vsetkym dakujem, prave to bolo vo vsetkych spravach , nechce sa mi verit, ze sa to tyka nas, ja tomu nedokazem uverit, ze uz nikdy nezdvihne telefon, neotvori si dvere a nebudem ju hnat z postele ked uz bude dvanast hodin obeda - boze ako by som ju tam teraz nechala spat aj do vecera...

diiid
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamavera
8. kvě 2012

@zoja myslím, že tu sú akékoľvek slová zbytočné, veľa síl tebe aj tvojej rodine. Prijmi moju úprimnú sústrasť.

sue
8. kvě 2012

@zoja ☹ prijmi úprimnú sústrasť 😔

liave
8. kvě 2012

@zoja su iba jedine slova ktore dokazem napisat JE MI TO LUTO ;( chcela by som urobit alebo povedat ovela viac...zelam tebe aj tvojej rodine aby ste nasli chut zit a dychat :( posirlam objatie a modlitbu za vas vsetkych...palim sviecku a modlim sa aby bol cas k vam milosrdny xxx

karinka2105
8. kvě 2012

@zoja uprimnu sustrast,drzte sa... ☹ ☹

zoja
8. kvě 2012

@diiid nie su prave tym sa asi chcela vyhnut tak to stocila na cistinku medzi kriky, ale bohuzial za nimi bola hlboka jama

diiid
8. kvě 2012

@zoja blba nehoda naozaj, mozno stacilo aby tam boli zvodidla alebo rovina za krikami.

atiatko
8. kvě 2012

@zoja veľa síl ..... naozaj veľmi veľa síl prajem ..... všetkým, celej rodinke .... úprimnú sústrasť ....
Ja som svoju smrť prežila v decembri 2006, keď moja spolužiačka s nami havarovala po ceste na prednášku do školy .... synček mal vtedy 3,5 mesiaca .... mala som také poranenia, že ma operovali takmer 6 hodín a potom prišiel Dr. za mnou a povedal, že ma zachránili v hodinej dvanástej ..... od nehody som si prešla svojim trápením .... a odvtedy viem, čo sa všetko môže stať v sekunde života .... vážim si život, vážim si každý jeden jediný deň .... a ďakujem, že som tu mohla zostať ....

kris2008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
adulikh
9. kvě 2012

@zoja úprimnú sústrasť.... asi som omylom stlačila iné "tlačidlo" ospravedlňujem sa.... želám veľa síl...

adulikh
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
irriss
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zoja
9. kvě 2012

@irriss presne toto ma drzi pri zivote , ze raz ked pride moj cas tak budeme zasa spolu, ze teraz tu mam este pre koho zit a ze jej je uz teraz dobre.....

miana
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radusv
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veve39
9. kvě 2012

@zoja moja zlata, je to tak
ja verim z celeho srdca ze raz budete spolu
modlim sa, aby ta prisla vystiskat vo sne a utvrdit v tom, ze uz je jej dobre a ze pride raz cas krasneho stretnutia
myslim na vas vsetkych, velmi

veruska007
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabtcha
9. kvě 2012

@veruska007 tusim, ze existuje i krest touhy, ci neco takoveho a schvaleneho. Poptam se a dam ti vedet... ale hlavni je, myslim, vira v nase znovusetkani, ktera nas mnohe drzi nad vodou...