Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

leeenka26
1. zář 2012

@dada78 to je neuveritelne 😉 cmuk vsetkym trom detickam.

nastasja25
2. zář 2012

súhlasím s názorom,že prísť o dieťa,ktoré žilo,starali ste sa ,hrali,vychovávali je úplne iné ako prísť o dieťatko v brušku..sama som potratila v 8 tt,zo začiatku som si myslela,že je to to najstrašnejšie,čo sa mi mohlo stať,závidela som všetkým tehotným ich rastúce brušká a moje už nebolo nikde..bolesť to bola,určite ale dalo sa s tým vyrovnať,nepoznala som ho,nikdy nevidela,nestarala sa on...teraz mám krásneho zdravého synčeka vdaka ,ktorému som pozabudla na to odídené,aj ked občas premýšlam aké by bolo a kedy by malo narodeniny..no zároven si poviem,že sa to asi malo stať a je hlúposť takto premýšlať..v rodine máme smrtelne choré dieťatko,to,čo prežíva sú Božie muky ,kolko si už vytrpel on a jeho rodičia sa so mnou nedá ani len porovnať,oni na neho nepozabudnú nikdy,pretože ho porodili ,starali sa,trpeli s ním..a to som kedysi závidela tej žene,že zostala tehotná a všetko sa v poriadku vyvíjalo ako má a ja som o svoje prišla... ☹ ☹ ☹

tarra27
2. zář 2012

je to smutné, je to fakt k utrápení, děkuji |Bohu, že jsme to nemsuela prožít, ale domnívám se, že lepší o něk přijít dříve než později....a hlavně - vím, že to zní drsně a ož ošklivě, ale mělo to tak být....než mít pak jak píšou holky, mimi postižené, nevylečitelně nemocné.....nebo nedej Bože aby zemřela matka....nebo aby zemřelo v pěti deseti, dvaeci letech,.....podle mě to nějaký důvod má....

musí to ale bolet strašně strašně moc....nicméně vše přebolí, chce to se přestat dívat zpět, ale koukat dopředu, časem si pořídit další miminko.....a všřit, že to bude dobré...

enya00
3. zář 2012

@enya00 pre všetky maminky ktoré prišli o svojich anjelikov ... 😢

zoyuska
3. zář 2012

@wolawka velmi mi to je luto, a drzim palceky do dalsieho zivota a le zaujima ma jedna vec.v 8tt od vas odislo miminko a stalo sa anjelikom.ako viete ze to bol chlapcek ci dievcatko?

janet24
3. zář 2012

@miliharmi Ahoj
rada by som vam napisala ,ze casto na vas myslim vas pribeh doverne poznam .preto sa velmi tesim ze ste plna chuti do zivota a mat dalsie babetko.vas pribeh mi velmi utkvel v pamati a vemi mi je smutno za malou babulkou ,ktora bola tak krasna.tesim sa uz ked napisete ze cakate babetko.moc moc vam drzim palce

miliharmi
autor
3. zář 2012

@janet24 Babátko už se mi narodilo a bude mu brzy 5 let. 🙂 Ono to strašně letí. 🙂

janet24
4. zář 2012

tak to ma tesi velmi drzim palce a urcite dajte vediet kedy bude babetko,budem na vas mysliet 🙂 🙂

kacici55
4. zář 2012

citala som vas pribeh a neskutocne som plakala..mam 2 a pol rocnu dcerku a asi by som sa zblaznila kebyze ma o nu prist...ste velmi silna zena...zvladli ste to neskutocne...ja by som to nezvladla...drzim vam palce

ursul
5. zář 2012

@kacici55
musela by si ..každa si myslela,že to nezvladne..ale musela

kacici55
6. zář 2012

@ursul ver tomu ze by som to ja nezvladla...ja ked som ostala tehotna som mala ist na potrat...ale povedala som ze nejdem lebo by som sa prinajlepsom zblaznila a dostala sa na psychyatriu

janet24
7. zář 2012

kazdopadne kazda z nas by to zvladla len to urcite ani jedna nechce pripustit naco musime dufat ze nikdy sa nic nestane a nemysliet na zle veci dopredu.Naco?

janet24
7. zář 2012

@miliharmi moja mama prisla o mojho brata zomrel v 23 rokoch a ma este jedneho syna a ten je postihnuty ma DMO.
Odivujem vas ako zvladate svoje utrpenie .

leeenka26
11. zář 2012

@kacici55 prepac ale toto nas uraza. Predstav si ze prides o dieta, co vsak nemozes, lebo len ten, co to zazil, vie o com to je. Predstav si teda, ze prezijes nieco strasne bolestne, peklo, hrozu, mas nocne mory, nebavi ta zit, nechuti ti jest, nemas chut ani silu robit obycajne veci, mas chut zomriet a ist za svojim dietatkom, kracas zivotom bezcielne, lebo tvoj zmysel uz odisiel, toto vsetko si vsak podla mna nedokazes predstavit, co je vsak prirodzene. My, co sme toto vsetko museli prezit, a zit dalej, mat dalsie deti, alebo tu jednoducho ostat pre druhych, pre seba, pretoze zivot je dar, predstav si, ze museli sme ist dalej. Sme obycajni ludia, obycajne zeny, nie ufoni, dostali sme krutu ranu zivota a nechci vediet, ani zazit, co to je..nie sme nicim vynimocne, netreba nas obdivovat, nam to nerobi dobre a hovorim aj za ostatne, nie sme hyeny, ktorych sa ,,nedotklo" ze prisli o dieta. Sme zlomene, ubolene, uz nikdy nie naplno stastne a to teda vazne nie je co obdivovat. Skus to pochopit. Museli sme...a ver, ze prezit to a zit dalej sa neda opisat slovami..a nic na svete nedokazes provnat so smrtou dietata. nic.

lulu319
11. zář 2012

preboli to niekedy???

kacici55
11. zář 2012

@leeenka26 mozem vediet cim som urazila???mna vsetci nutili aby som si malu dala vziat pretoze som mala len 15...a ja som v tomto taka slaba ze by som to nezvladla.a naozaj obdivujem vsetky co to zvladaju...pretoze ja len ked som mala pomysliet na to ze by som mala o nu prist koly tomu ze za mna chceli rozhodnut iny,tak som mala chut umriet....

elizabeth888
11. zář 2012

Do bodky súhlasím s leenka26, matky, ktoré neprežili smrť svojho dieťatka nemôžu pochopiť naše pocity, nechápem a nikdy nepochopím, ako niekto vôbec môže vysloviť myšlienku typu : ,,neprežila by som to, obdivujem ťa" alebo ,,muselo to byť veľmi ťažké, úplne ťa chápem".... A úplne absurdné je porovnávať, kedy je smrť dieťatka pre matku najhoršia, či v 8tt, pri pôrode alebo po pár mesiacoch života....ja som o moju dcérku prišla úplne nečakane pri pôrode, po bezproblémovom tehotenstve a doteraz neviem, čo bolo príčinou jej smrti ale nikdy by som si nedovolila povedať inej matke, ty to nepochopíš, ty si prišla o dieťa len v 8tt....
naozaj NIKOMU neprajam toto zažiť, takmer každý deň, aj po roku odkedy mi zomrela moja Kristínka, nastane chvíľka, kedy sa až začudujem, ako som to vôbec mohla prežiť a žiť ďalej, táto rana sa nikdy nezahojí :(

elizabeth888
11. zář 2012

@kacici55 nechápem, prečo porovnávaš smrť dieťatka a jeho zabitie potratom :(

kacici55
11. zář 2012

@elizabeth888 pretoze zamna chceli rozhodnut ostatny....a to je tiez smrt dietatka....a v 17tom tyzdni som skoro potratila spontanne...

elizabeth888
11. zář 2012

Áno, ale chceš aby sme ťa obdivovali, že si si svoju maličkú ochránila a na potrat si nešla? to by malo byť pre matku úplne prirodzené nie? proste pletieš dve úplne rozdielne situácie, svojim prispevkom si vlastne povedala to,že obdivuješ ženy, ktoré šli na potrat či už dobrovoľne alebo ich niekto ,,prinútil" a prežili to že ich dieťatko umrelo...naozaj si myslím že je zbytočné rozoberať to...

kveronika
11. zář 2012

@kacici55 'chceli rozhodnut', 'skoro potratila' ale nic z toho sa nestalo. Je veeeeelky rozdiel 'skoro prist o dieta' a 'naozaj prist o dieta'. Mnohe si myslia 'viem ta pochopit aj ja som skoro prisla o dieta'. A mne sa chce kricat a zatriast nimi, aby sa zobudili!!!!! Zo srdca nenavidim slova 'obdivujem ta, si silna, ty to zvladnes'. Nikoho nestve, ze ja nechcem zit, ze rozmyslam nad samovrazdou a ked to nahodou naznacim, tak ma este vykricia nech sa spamatam. Na pohrebe mi niektori povedali 'neboj, budes mat dalsie'!!!!!! 😠 😠 😠 A ja som mala chut vrazdit!

Kacici, toto neber osobne, to mienim vsetkym zenam bez skusenosti, ktore pridu citat prave tuto diskusiu 😝

@leeenka 26 vystihla si to, zial mnohe sa najdu v tom opise.

leeenka26
11. zář 2012

@kacici55 naco som ti vlastne pisala? Resp. naco sem pises?? Nedokazes to pochopit, tak nejdem ti ro vysvetlovat. Ano urazas nas, nevedomky. Normalne som ti to vysvetlila, su veci, ktore pochopit nemozes a to myslim v dobrom. Je mi luto, ze ta nutilo okolie ist na potrat, ale prepac, co to ma s tymto?? Ja nemam chut sa tu s niekym hadat naozaj, tato tema je tu pre maminky aby sa navzajom povzbudili, su tu maminky, ktore prisli o deti a tie vedia, o com vravim.

leeenka26
11. zář 2012

@kacici55 a naozaj skoro potratit a prist o dieta je obrovsky rozdiel. Kazda sme milujucou matkou od pocatia a dali by sme za to krasne male nase stvorenie aj zivot ale naozaj nemas ponatie co je to prist o dieta, mas 18 rokov, ja v tvojom veku som behala po vonku, ucila sa na maturitu, cucmala sa s chalanom, hadala s mamou, ale urcite nechodila na taketo temy a uz vobec nie riesit, hodnotit, porovnavat, vzdavat nam hold, obdiv a podobne somariny, toto si nezasluzime, uz som ti vysvetlila, ze sme obycajne zeny, ktore museli ist dalej a co? Zabit sa? Co sme hyeny ze sme si to vsetky nehodili? Vies ako boli ked kazdy jeden co nevie o com hovori nam takto ublizuje? A aj s tym musime zit 😔 😠

kacici55
11. zář 2012

@elizabeth888 vobec neobdivujem zeny ktore sli na potrat...ale tie ktorym dietatko umrelo alebo potratili samovolne a zvladli to
@kveronika ja viem co si tym chcela povedat,neviem aky je to pocit..proste som tym uplne prvym komentarom chcela len povzbudit...nic ine

kacici55
11. zář 2012

@leeenka26 ja viem ze je to rozdiel...ale viem len aky je pocit skoro prist o dieta....neviem ake je to o to dieta prist naozaj...a viem ze mam len 18...

leeenka26
11. zář 2012

@kacici55 ked ta tak laka ,,tajomno" umierania, skus si o tom nieco nastudovat. Na internete si najdi, co rozhodne nechcu pocut ludia, co prisli o dieta. Tam najdes svoje odpovede.

leeenka26
11. zář 2012

@kacici55 ale co sme mali robit? Zvladli to...ako nehnevaj sa a mali sme na vyber? Ist na potrat, vtedy si mozes vybrat akou cestou ist. Prist o dieta, to si nevyberies. Ako mozes povedat, ze ty by si to nezvadla? zazila si to?

kacici55
11. zář 2012

@leeenka26 ja som naozaj nechcela nikoho urazit ani nastvat..proste mi to len prislo vhodne poslat povzbudenie...ale asi to vhodne nebolo ako vidim

kacici55
11. zář 2012

@leeenka26 nezazila som to...ale mam v tomto strasne slabu povahu