Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

kris2008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kris2008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sendy182
29. říj 2012

@kveronika
@micha7
@luznicarka............ dnes bol pohreb..........príroda biela .....len ľudia v čiernom......ach toľká nespravodlivosť..........toľké protiklady........život a smrť............. biela a čierna.............až "tam" vidí .......že stačí málo a ten život už nie je ....blízky ľudia-neznámi ľudia ..............už ju neuvidíme..... rásť.....smiať.....už jej nepovie mami........ 😔 😔 ☹ .........je to nespravodlivosť..........omyl......... 🤐
Pre mamičky anjelikov
Kráčala som s Ježišom a bola som smutná, že všetko znášam sama.
Vtedy mi Ježiš dovolil obzrieť sa.......
Videla som stopy, kráčali vedľa seba
Boli moje a Jeho
Niekde sa však stratili, bolo to v mojich najťažších chvíľach...........
Spýtala som sa Ježiša, prečo ma opustil
Ja som ťa neopustil, bol som s tebou........
Len v zlých chvíľach som ťa niesol

Autor : Neznámy

hanacvej
29. říj 2012

Maminky, brečela jsem jako kráva, s prominutím. Na MK jsem již docela dlouho, ale tohle fórum jsem nikdy nenatrefila... až dnes... možná to tak mělo být, protože synovi Marečkovi je 17 měsíců a máme nějakou krizi, byl hodný, milý, nyní ho zlobí zoubky, rýma, asi vše co jde dohromady, období vzdoru a já to nějak nezvládám... a přitom kdyby se mu něco stalo, ta bolest by mě rozdrtila. Hlavně nemohu pochopit, jaktože může umřít miminko, batole, dítě??? Jsem z toho nešťastná, smutná, všechno mě bolí!!! Příběh Milenky jsem si četla a hrozně jsem brečela. Doktoři a jejich jednání, to je neskutečný, můj bratr se s leukémií porval, ale bylo mu 17,5 a měl sílu... ale také to neskutečně zanedbali... moc mě to bolí... mohu vám všem Maminkám jen popřát hodně síly do života a těm ostatním, aby se jim tohle nikdy nestalo ☹ a Maminka @miliharmi to je bojovnice...

zuzanaj54
29. říj 2012

@sendy182 ☹ posielam kamaratke vela sily a anjelikovi pusinku do nebicka...

sendy182
29. říj 2012

@zuzanaj54 ďakujem......vidím že radosť k vám príde už čoskoro....blahoželám.....môžme si to "vážiť" a s pokorou prijať....veľa pekných dní želám.............

zuzanaj54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzanaj54
29. říj 2012

@sendy182 dakujem velmi pekne, je to tak, vazim si to naozaj velmi.

permonik7
30. říj 2012

Všechny moc zdravím... jdu si pro radu. Před chvilkou moje sestřenka přišla o chlapečka ve 22tt ☹ Nemůžu spát, je mi strašně smutno... čekala chlapečka a měl nějaké VVV..snad dilataci mozkových komor. Já mám 6týdenní holčičku a vůbec nevím, jestli ji za ní brát nebo ne..do nemocnice za ní nejspíš nepojedu, ale až bude, tak se jí nechci vyhýbat... Co myslíte?
Sama mám zkušenost se synem, který byl ve 3 týdnech operován a bojoval o život. Každá návštěva, co za námi byla v nemocnici, byla z mé strany vnímána rozporuplně, ale zpětně to vidím tak, že to byla snad jediná doba, kdy jsem nebulila jak želva...měla jsem strach si malýho i vyfotit..každej pohled na něj jsem se ptala, jestli to zvládne a pojedem domů spolu... Ale takhle to vidím až zpětně. V daný moment to bylo jiné a já jí nechci sypat sůl do ran. Každému pomáhá něco jiného, to je jasné, ale budu moc vděčná za jakákoli slova... je mi strašně úzko ☹ ☹ ☹

monika15
30. říj 2012

@permonik7 ja osobne by som dieta nevzala zatial....
moja kamoska porodila mrtve dieta... a ked sa narodil moj tak som jej s malym ku nej nesla :((((
ako nic v zlom ale ta maminka preziva hroznu bolest.... :(((((
mozna o par mesiacov.. by som sla....
drzim palce

gogoska123
30. říj 2012

@permonik7 Ahoj, je mi velice líto, co se stalo tvé sestřence, je to velká bolest. Osobně bych za ní s malou nechodila, přišla jsem o chlapečka měsíc po porodu a ještě asi rok potom jsem nemohla vidět žádné miminko. Buď jí určitě oporou, řekni jí, že jsi tady pro ni, ale na náštěvu s malou počkej, to chce skutečně čas a u každého je to jinak dlouhá doba. Až se na to bude sestřenka cítit, tak to dá najevo sama. Každopádně na tvou sestřenku i tebe moc myslím, aby jste to zvládly....

permonik7
30. říj 2012

@monika15 @gogoska123 Moc děkuji za odpovědi, tak nějak jste mě utvrdily v tom co jsem si myslela... Je mi z toho všeho hrozně...a doktor jak byl na ni odměřenej.. Celá rodina je úplně mimo..ráda bych jim pomohla, ale nevím jak, sama tady od pátku bulím...doufala jsem, že se staně zázrak..a on s nestal. Je mi jasné, že prožívá bolest, jakou si neumím ani představit..proto se tady tak hloupě ptám ☹ Ještě jednou moc děkuju... bolí to moc 😢 😢 😢 😢

miliharmi
autor
30. říj 2012

@sendy182 Ten pohřeb a ty pocity jsi vystihla moc dobře.

monika15
30. říj 2012

@permonik7 to urcite neni ze hlupo sa pytas.... aj ja som envedela ze co mam robit :(
kazdy mi hovoril ze nenes ku nej maleho.... proste vsak ona porodila to dieta.... :(((
bola ready... cela izba vsetko....
ostatny mi hovorili ze odnes maleho nech nema prazdnu dusu.... :((((

musi to byt hrozne mozno keby si sa porozpravala snou bez maleho.. vies... ze co potrebuje... alebo tak..... :(((

drzim palce.

luznicarka
30. říj 2012

@permonik7 Kup si Betynku tam je moc pěkných rad jak se chovat ke kamarádce nebo příbuzné která o miminko nebo dítě přišla. Určitě Ti to pomůže aby si věděla jak se chovat . Četla sem to a bejt okolo mě víc takhle informovaných lidí bylo by to pro mě o mnoho lepší 😉

sendy182
30. říj 2012

.............ďakujem mamičky.............mať tak kúzelnú paličku.....hm......... moje prvé želanie je aby deti nikdy netrpeli...........a druhé............nech nikdy nenastane omyl v prípade detičiek.............. 😨

andy1985
31. říj 2012

Ahojte maminky. zacaitkom oktobra mi zomrela dcerka mala 3 roky a 7 mesiacov stalo sa to tak náhle bola zdravotne postihnutá ale nie az v takom miere bolo to zlomok sekundy. stále snou sa budim a idem spat stále na nu myslym a rozmyslam okolo toho ze ako sa to stalo, to mozem robit hocico a myslienky mám u nej. este stále nedokzem jej zložit postielku a jej vecičky.... neviem kedy budem schopná to urobiť dala som to do inej izby kde nechodime vobec.tabletky na ukludnenie neberiem lebo som z toho len spat chcela a to nechcem manzel ma potrebuje, robotu zatial nemám, takze so doma.robim domáce práce vyrábam šperky.poslednej dobe v noci sa zobudem niekolkokrát ako keby moja Vaneska tu bola lebo niekolko krát do noci k nej vstávala...bude to niekedy lepise? ☹ 😢

zoja
31. říj 2012

@andy1985 prijmi moju uprimnu sustrast ☹

miky
31. říj 2012

@andy1985 upřímnou soustrast, mrzí mě, že je tu další maminka, která se musela se svým děťátkem rozloučit ☹

gogoska123
1. lis 2012

@andy1985 Je mi velice líto, upřímnou soustrast, myslím na Tebe.....

belasok
1. lis 2012

Je mi ľúto, že odchádzajú deti také malé, v takom roztomilom veku, sama neviem ako by som sa s tým vyrovnala. Premýšľala som nad týmto kôli mojemu bábatku, lebo ešte neviem, či to dopadne dobre, no verím že sa narodí ..Ked som bola mladšia pracovala som na pdd. patol. novorod., bola to škola, no poznačilo ma ked zomrelo mi dietatko v službe, nemalo rodičov, tak som si ho zamilovala, bolo to strašne smutné, lebo mi prirástlo k srdcu. Dodnes si na neho spomeniem a je to akoby včera, hoci je to už 18 rokov. Pri pomyslení som plakala, v noci som sa budila s myšlienkami na neho a pomohla mi práca,psychológ, .. aby som nejako normálne fungovala , no ked som nastupila do autobusu, či bola sama opat tie myslienky prichádzal, plač. .... Viem, že sa to so stratou vlastného dietatka nedá porovnat, je to najhoršie čo može byt, no mne v tých návaloch smútku pomáhalo byt s ľudmi, medzi nimi, hoci spočiatku mlčky no postupne som sa dokázala usmievať... Veš myslím, že nikdy nikto nemôže zabudnúť na to čo milovalo z celého sdca, dieta je našou súčastou a ja som rada, že som na to dieta nikdy nezabudla, zostalo v mojom sdci a spomínam s láskou...Už pracujem inde no stále s detmi , je to moje.. Prajem Ti úprimnú sústrasť, aby si sa s tým časom vyrovnala, aby ťa obklopovali milujúci ľudia, ktorí ti určite pomôžu v týchto ťažkých chvíľach, aby si našla opäť zmysel života .. Myslíím na Teba ...

zoja
1. lis 2012

.._Vzdy som tento den vnimala ako sviatok, ako oslavu a nikdy som nepocitovala smutok, dnes mam pocit, ze umieram nanovo, zas a znova. Trha mi vnutro na tisic kuskov a neviem co s tym mam robit, V studenej zemi lezi moje dieta, moja dcera a ja len mozem bezmocne zapalovat sviecku a modlit sa, nech jej je tam kde je len a len dobre, lubim ta srdiecko moje....

gabby9
1. lis 2012

@andy1985 prijmi moju úprimnú sústrasť,to čo sa nám všetkým stalo je veľmi nespravodlivé,hrozné... Pýtaš sa,či to bude lepšie...neviem,ja sa síce dokážem už aj zasmiať,ale prídem za mojou bambulkou na cintorín,alebo k jej jedinej fotke,čo nám po nej zostala a bez sĺz to jednoducho nejde...Chcem Ti len povedať,že určite sa neuzatváraj do seba,rozprávaj sa maličkou...mne to pomáha a popros ju,aby nad vami držala ochrannú ručičku...ja totiž verím,že je pri nás...keď si ju Pánbožko k sebe povolal,určite to malo význam,no ten musíme nájsť...ale kedy...???sama neviem, možno raz...Prajem Ti dostatok síl a úprimných ľudí okolo seba,ktorí Ti nebudú hádzať polená pod nohy...drž sa...

kveronika
1. lis 2012

@zoja vystihla si to. Mnohe sa citime rovnako. Zlomene, podvedene, oklamane zivotom. Tazko sa nielen zije, tazko sa dycha. Ta bolest srdca a duse je neskutocna 😢
Este pred rokom/dvoma/piatimi som mala taky normalny zivot no mnohe z vas uz vtedy trpeli. Pre ine je zlomovy tento rok. Pre mna tiez. Nebola som na to pripravena, vsetko spadlo v jedinej sekunde. V jednej jedinej 😔 Zivot sa deli na ten pred a ten 'akoze' zivot po. Vsetko ma inu chut, iny vyznam: sviatok vs. svatych, vianoce, ine deticky vo veku tych nasich, slovo anjelik,... Stastie nie je ozajstne, usmev ma trpku chut. Dychame, nezijeme.

Vsetky vas dnes objimam.

miliharmi
autor
2. lis 2012
miky
2. lis 2012

u jedná maminky jsem ve fotoblogu našla tuto básničku a nedá mi, abych se o ní nepodělila

Dneska jsou "Dušičky"
a to velký i ty maličký
všechny na nebesích sedí
že jsme smutní,
na nás hledí.

My jim pošlem vzpomínku
po svíčce, po plamínku
a na kapce každé slzy
pak vidí z vrchu jak to mrzí
že už dávno nejsou s námi
ti, co byli milováni.

Děkují nám za vzpomínku
ty trošku foukneš do plamínku
a každá ta nitka dýmu
doletí až tam,
k tvé i k tvému ...

miky
2. lis 2012

I u nás bude dneska hořet svíčička pro všechny andílky, kteří museli opustit své rodiče

benjik
2. lis 2012

Dnes,v tento pro vás tak těžký den, bude i u nás které taková tragédie nepotkala,hořet svíčka za vaše andílky.Nedokážu si ani představit vaší bolest.Budte silné,vaše děti jsou vašimi anděli strážními.