Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

zuzanaj54
8. lis 2012

@susy82 @verka44 a ostatnym dakujem velmi pekne za sviecky pre moju Laurinku 😔
@kveronika v kosiciach to este takto nefunguje? alebo iba mne? 😲 aj ja som chcela najst ondrika, ale bez uspechu 😖

zuzanaj54
8. lis 2012

@kveronika inak veeelmi sa tesim z toho krasneho rozhodnutia 🙂 mne uz len ten pocit velmi pomohol, aj ked, ja som to od toho momentu v hlave mala, nedalo sa na to nemysliet, moze kazdy radit, ze sa to podari len vtedy, ked sa na to nesustredis. To su asi take rady, ako ked ti niekto povie pri strate dietata "musis byt silna, zivot ide dalej". Robila som vsetko "vedome" pre to, aby som otehotnela a vidis, aj vtedy sa moze zadarit 😉
S tvojou sestrou mi je to luto, asi si zije svoj zivot, neberie velmi ohlady. Ale netrap sa tym teraz, vianoce su este daleko, mozno dovtedy sa sestra umudri. Alebo mozno to vyriesite uplne nejak inak, daj si cas, budes na to mysliet neskor. Drzim palce!

kveronika
8. lis 2012

@zuzanaj54 nie, nenasla som to ani ja ☹
Zuzka, som potom rozmyslala, ci to nebolo odo mna nevhodne. Mozno som to mala napisat do IP 😔 Nechcela by som sa ta dotknut, vies moja. Ja som si len znova pozerala vase krasne fotky a s Lenkou ste si napisali, ze mate deticky pri sebe. A uz davnejsie ste jedna druhej isli zapalit sviecku. A mne sa to zdalo ako take smutno-krasne puto spoluputnikov. Preto ma napadol ten virt cintorin.
Nam nikto nechodi, stale su tam len sviecky od nas 😢

zuzanaj54
8. lis 2012

@kveronika to je skoda ☹
nevhodne to urcite nebolo, je to pekne myslienka a vazim si to. Akurat sa priznam, ze ked som videla tu stranku, udaje o mojom dievcatku, dokonca aj fotku hrobceka asi par dni po pohrebe (teraz uz vyzera uplne inac), spustilo to vo mne velmi silnu reakciu, vies, ten hrobcek vyzeral takto kratko po pohrebe, v tom pre mna najneskutocnejsom najtryznivejsom obdobi, rozjatrilo to znovu ranu 😔 ale nie je to tvoja chyba, ty si tu stranku nevytvorila, ty si mala krasnu myslienku a venovala si chvilku mojej Laurinke a som rada, ze vdaka tebe viem o tej stranke.

kveronika
8. lis 2012

@zuzanaj54 aj ja som dlho pozerala na tu fotku ☹ povodne som myslela, ze tam bude len oznacenie miesta na mape. Mrzi ma, ze som ta rozrusila a rozplakala.
Mate nadherne fotky, s oboma babami. Najviac sa mi paci, kde drzis Laurinku nad sebou a smejete sa. Ta je moja najoblubenejsia.

Niekedy mam pocit, ze by som rada prist do BA, do Plamienka. Keby isiel so mnou aj moj mm...

zuzanaj54
8. lis 2012

@kveronika to by bolo fajn, mozno by sme sa mohli vidiet 😉 a manzela prehovor, pozri si video na plamienku, tam mm prave posmeluje chlapov, aby tam sli so zenami 🙂

zuzanaj54
8. lis 2012

@kveronika a dakujem za ten kompliment. Aj pre mna je to naj fotka, najstastnejsia a zaroven najbolestnejsia 😔

kveronika
8. lis 2012

@zuzanaj54 tvoj mm? kde presne je to video?

zuzanaj54
8. lis 2012
smejko28
9. lis 2012

Myslím, že by to nemal byť problém....
Sestra mi hovorila, že je veľmi vďačná za to, ako jej pomáham, a že by bola najradšej ona v kontakte so všetkými mamičkami, ktoré jej dotazník osobne vyplnili.. takže jej určite dám všetky vaše adresy... a ona sa Vám aj sama ozve... a určite poďakuje... 🙂

luznicarka
9. lis 2012

@kveronika To je krásné rozhodnutí budu na Vás oba moc myslet , mě todle rozhodnutí hned po práci hodně pomohlo, ale dokud sem nebyla úplně v pohodě tak to bylo hrozný . Moc moc budu bržet palečky 😉

zuzulkaba
9. lis 2012

Ahojte.Uz tyzden chodim do prace a kazdy den mam depku.Kazdy ma len pozdravi,sklopi zrak,nikto sa so mnou nerozprava,ked vojdem do kuchynky,kazdy hned odide,aby tam nemusel byt so mnou sam...Aj sa chcem prihovorit,ale nejak som za tyzden nemala ani sancu,kazdy ihned zdupkal...Ja neviem,ci to je normalne...Co mam robit?Mam vacsiu depku,ako ked som bola doma☹(kazdy mi hovoril,ze mam ist do prace,ako mi to pomoze a ja sa citim ovela horsie...som tam ako obraz,ktory kazdy okukuje☹(

zuzanaj54
9. lis 2012

@zuzulkaba ahoj, mrzi ma, ako ti je ☹ ze ti to praca este viac zhorsuje ☹ aj tak mas moj obdiv, ze si sa na to dala. Ja som to nezvladla, odsunula som pracu na neskor.
Podla mna mas ale najhorsie uz za sebou. Donekonecna sa ti vsetci vyhybat nebudu. Okukaju ta, zistia, ze nehryzies, ani neprenasas mor a po troske zacnu komunikovat. Ale prvy krok bude myslim si vzdy na tebe. Skus sa rozhliadnut a vytipovat si nejaku obet, niekoho pristupneho, komu by si otvorene vysvetlila, ze sa mozte normalne bavit. Ostatni postupne tiez prekonaju tu pomyselnu barieru, oni ti urcite nechcu ublizovat, ale nevedia, ako sa maju spravat, ako sa bavit. A preto bude len na tebe, aby si im dala najavo, co ti vyhovuje a co ti tvoj stav este zhorsuje. Ja viem, lahko sa hovori... 😖 Drzim ti palce, nech kazdy dalsi tyzden je pre teba znesitelnejsi.

zuzulkaba
9. lis 2012

@zuzanaj54
Dakujem Zuzka za spravu.Ja som to skusila,kazdy z okolia do mna hustil,ze mi to pomoze urcite...Momentalne banujem,ale tak asi dam tomu este chvilku sancu,snad aspon s par ludmi sa mi podari prozpravat sa buduci tyzden..Teraz akoby som mala lepru sa chovaju,tak sa odo mna pracu...a to ja sa tvarim v pohode,nech ich zbytocne vystrasim...Hm,som smutna...
Zuzka,ty si tiez chodila do Plamienka?

zuzanaj54
9. lis 2012

@zuzulkaba viem si to predstavit 😖 ale predstav si sama seba "predtym", ked si o tom nemala ani paru, a stretla by si niekoho v praci, komu sa to cerstvo stalo. Ja za seba hovorim, neviem, ako by som reagovala, aj by som sa chcela prihovorit, aj by sa mi vsetko zdalo trapne a nevhodne. Nedajboze sa opytat na to, co sa stalo...to by som si netrufla ☹ Teraz som uz ovela mudrejsia...aj ked za taku cenu, ze najradsej by som ostala navzdy netaktna 😒
Chodila som do Plamienku, ano, a este stale chodim. Chodis aj ty?

zuzulkaba
9. lis 2012

@zuzanaj54
Aj ja si to hovorim,ze to je len preto,ze to nezazili a nevedia co...preto sa snazim dat sancu tomu napadu...ale mas pravdu,ja neviem asi tiez,ci by som sa prihovorila☹(

ellit
9. lis 2012

@zuzanaj54 pozrela som si fotky malilinkej a placem ako male dieta. Si velmi silna zena a mas moj hlboky obdiv. Je to hrozne co ta postretlo. Mne vedla spinka princezna ktora bude mat cochvila pol rocka. Prajem ti do zivota plno sil a krasne babo

rebroza
9. lis 2012

@zuzulkaba ahoj. neviem, ci vam mam pravo tu nieco pisat, ale... nejak mi to neda. chcela by som ti napisat moj pohlad na spravanie kolegov. podla mna je zle, ze tato tema je v nasej spolocnosti akesi tabu. ludia neradi hovoria. viem ako ma strasne hnevalo, ked mi zomreli stary rodiacia a niekomu som to povedala, hned na povel "zosmutnel" a prial mi uprimnu sustrast a potom nevedel, co dalej povedat. a ja som nestala o ten akoze smutok, chcela som sa normalne rozpravat o vsednych temach, aby som zmenila myslienky v hlave. myslim, ze u teba je to asi podobne, i ked urcite uplne ine a tazsie. ked sa mi stane, ze som na tej opacnej strane - niekto mi povie, ze prisiel o niekoho - snazim sa ponuknut, ze som tu, ak by si chcel podebatovat, ale snazim sa nadalej k nemu chovat ako predtym.
ale vo vseobecnosti, ako pisala aj zuzanaj54, ludia nevedia co povedat a tak robia to najhorsie, mlcia a otocia sa chrbtom. podla mna by pomohlo, keby si kolegom priamo povedala, ze si v praci, bo potrebujes zamestnat a vyvetrat hlavu, tak nech sa s tebou rozpravaju.
ja mam teraz problem, ze dobra kamaratka (i ked sa malo stretavame) so mnou nekomunikuje. predcasne sa jej narodilo babo, z dalsich zdrojov viem, ze je momentalne na tom dobre, i ked pri predcasniatkach sa vsetko ukaze az casom. bola som s nou v lete osobne, velmi sa na babo tesila, ja som sa tesila, ako si budeme pisat na spolocnu temu o detoch... a teraz je uz babo mesiac na svete a od nej priamo nemam ziadne info. aj ked som jej pisala email, volala. zial byva relativne daleko, tak nemozem ist a zaklopat jej na dvere. a mna to mrzi. mrzi ma, ze ja som mala stastie a mam dve krasne deti narodene v termine a ona nie. mrzi ma, ze sa neviem vcitit do jej pocitov a nechapem, preco so mnou nekomunikuje.
no a to je dovod, preco tu pisem taky dlhy text. ludia, ktorí to nezazili, nevedia sa vcitit do tvojich pocitov, nevedia, co je vhodne a co nie, nevedia, co maju robit. tak su pasivni a cakaju na tvoju reakciu. aspon ja to tak citim.

zuzanaj54
9. lis 2012

@ellit dakujem pekne za prianie aj za ucast. Suhlasim akurat s tym, ze je hrozne, co ma postretlo. Nie som silna zena a naozaj nie je co obdivovat 😔 Prajem vsetko dobre princeznej aj jej bracekom.

ellit
9. lis 2012

@zuzanaj54 prepac, mozno som to zle napisala....to co citim voci vam maminam. Pre mna ste silne osoby, tym ako sa s tym pasujete, ako prezivate den co den. Nechcela som sa ta dotknut, prepac 😢

kveronika
9. lis 2012

@zuzulkaba drzim palce aby sa to zlepsovalo. Nech spadnu tie hranice a nech je to lepsie. Len aj oni musia spravit krok, nie je hadam mozne, zesa budem vyhybat cloveku, ktory je smutny 😖 preboha, ved to nie je dovod.

Ja som sa dnes dopocula ine: s mm robime v jednej praci, sice velka firma ale zhodou okolnosti sme na jednom poschodi. Davnejsie jednej svojej kolegyni povedal, co sa nam stalo a tak sa zda, ze ona to teraz posuva dalej 😠 Mm ju dnes konfrontoval ale vsetko poprela. Lenze kolega, ktoremu to ona povedala, mojmu mm normalne povedal, ze to ma od nej. nemohol si to vymysliet. Normalne zurim 😠

zuzanaj54
9. lis 2012

@ellit neboj, nedotkla si sa 😉 nemusis sa ospravedlnovat, akurat som to uviedla do tych "pravych" slov. Viem, ako tazko sa volia slova v tejto teme. Najdolezitejsi je ale celkovy dojem a ja som tam citila uprimnu lutost, za co ti dakujem.

zuzulkaba
9. lis 2012

@kveronika dakujem ti Veronika..dufam,ze mas pravdu a coskoro sa to zlepsi..
To je smutne,ze to vasa kolegyna rozsiruje ako nejaku pikosku☹(to sa nerobi predsa,ak na to clovek neda suhlas!!! A este aj klame takto...
A ako ti to ide so zaucanim sa?uz sa ti dari lepsie sa sustredit?(nepocitam dnesok,ked ta vytocila ta kolegyna)

zoja
9. lis 2012

@zuzulkaba presne toto zazivam aj ja, dnes som po dlhej dobe bola s ludmi, co nemali paru , co sa nam stalo, vsetci, ze no co co mas nove - usmev od ucha v uchu, roztriasla som sa a povedala im to, zrazu ticho a keby mohli tak v sekunde utecu, je to tak aj so znamymi, zrazu ustali telefonaty, nechodia spravy ako sa mam, vsetci bocia , nevedia ako reagovat co povedat... a mna to neskutocne boli a hnevam sa

zuzanaj54
9. lis 2012

@zoja aj mna toto velmi hnevalo, ale uz je to lepsie. Viem, ze taketo oznamenie rovno do oci cloveku, ktory to necaka, je silny kaliber. Podla mna 99% ludi onemie. Ja uz s tym podvedome ratam, ak nechcem, aby bol koniec debaty, pokracujem v teme ja, alebo zmenim temu, robim co mozem, zachranujem situaciu...proste sa prisposobim cloveku. Bohuzial je to na nas, my sme ti, co sokuju, musime brat ohlady na ostatnych, na nasledky soku 😠

zuzulkaba
9. lis 2012

@rebroza
Ahoj rebroza,presne si to opisala,ze ludia maju pocit,ze musia hned zosmutniet,ako ma vidia...nepoviem,ze keby som ja bola uplakana,tak ich to rozlutosti,ale naozaj sa snazim spravat sa normalne...je to tazke..ja som tam proste teraz tabu tema...aj ked sa to stalo,tak to nikto nerozsiroval,vedeli to dlho len ti,co som im poslala sms...
Co sa tyka tvojej kamaratky...podla mojej skusenosti vyckaj casu,ona sa urcite ozve..ja som mala tiez predcasniatko a to som stale pendlovala medzi nemocnicou a domovom...ako taky putovnik a vobec som nemala cas zit svoj zivot s komunikaciou s inymi...myslim,ze kamaratku to velmi zaskocilo,ze skor porodila a ked ju pustia aj s babatkom z nemocnice a trosku sa doma udomacnia,tak sa urcite ozve..pri predcasniatkach su mamicky viac vystrasene,aj maju byt preco,lebo lekari tolko povedia,co moze byt vset zle,ze mamicka pomaly ani nespavaju od strachu a posledne na co myslia je to,ze sa maju ozvat kamoskam..dufam,ze som trosku pomohla.

zuzulkaba
9. lis 2012

@zoja
Ahoj zoja,s tymto nemam ja skusenosti,ale moj manzel viackrat...prisli za nim kolegovia s usmevom,ako sa dari malinkemu,ze uz dlho nic o nom nehovoril...velmi ho to zabolelo,ale tiez ako zuzka napisala,snazil sa povedat dvoma vetami,co sa stalo a potom nenapadne odist na inu temu,lebo obycajne sa ti ludia nezmohli na nic ine,len ze prepac,nevedel som..☹ on tym ukazal,ze je v pohode rozpravat sa aj o niecom inom a oni sa hned chytili..

zuzulkaba
9. lis 2012

Dakujem za srdiecko,potesilo ma velmi a idem potesit niekoho aj ja teraz

simcza
9. lis 2012

Ahoj, před 3/4rokem mi zemřela holčička. Narodila se předčasně při porodu s vážnými komplikacemi,na následky kterých ji postihlo krvácení do mozku IV. st. Bojovala téměř 6 měsíců, než jí službu vypovědělo unavené srdíčko.
Její zdr. stav byl velice vážný a lékaři nás už od začátku připravovali na nejhorší. Pokud by Valerka přežila, čekal by ji těžký život. Krvácení do mozku zapříčinilo odumření mozk. tkáně, aby nakonec zůstalo něco málo přes 10% té zdravé.
Bolí to stále a bolet nepřestane, chybí mi kousek srdce, který mi nikdo nikdy nemůže vrátit. Nemyslete si o mě nic zlého, ale já jsem ráda, že příroda vše zařídila tak, jak to má být. Valerku nic nebolí a netrápí, a to je prioritou každé mámy. Je mezi sdvými, mezi andělíčky a je jí dobře!
Vám všem přeji nekončící sílu zvednout se ode dna a jít dál, se vzpomínkou v srdci ...

kveronika
10. lis 2012

@simcza velmi ma mrzi, co sa stalo. Je neskutocne, ze 6m bojovala, to muselo byt velmi tazke. Lebo len cakas, kazdy den trpnes, raz je to hore raz dole, nevies co si priat - chces ju mat pri sebe lebo ju lubis ale zaroven nechces aby trpela ona. Dufam, ze nepoviem nic zle, ak budem s tebou tisko suhlasit a verit, ze je Valerke dobre 😔 Neviem to jemnejsie napisat, povedat, nechcem sa ta dotknut. Musi to byt velmi tazke potlacit v sebe to prirodzene ''sebectvo'' chciet mat dieta za kazdu cenu pri sebe aj keby sa trapilo a vediet ho nechat odist. Mozno prave ten pocit, ze si bola schopna ju nechat ist aby jej bolo lepsie, ti trosku pomaha niest tu bolest co mas.
Ja som to nezazila, skutocne to vie pochopit iba ten, co videl svoje dietatko v bolestiach.

Drzim vam palce, verim, ze Valerka je s vami a stale sa vas dotyka svojimi anjelovskymi kridlami 🤐

Neviem ci je to podobne ale v minulosti som si myslela toto: ak by sme sa s mm dostali do nejakej situacie, kde by sme bojovali o svoj zivot a mohol by prezit iba jeden, tak s hroznym pocitom by som si asi vybrala, aby som prezila ja 😔 Lebo podla mna je horsie prezit a trapit sa za tym clovekom a nechcela by som, aby sa takto trapil on. Neviem, ci som to vystihla 😒 Ale tak som to citila. Teraz je uz vsak vsetko ine, teraz ja by som chcela odist za nasim chlapcekom ☹ Viem, ze by sa moj mm trapil ale mna to tam velmi taha ☹