Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

inneska
26. dub 2009

ani..nesmieš to vzdávať, dovolenka sa ti blíži a ty už čoskoro budeš opäť tehulka a znova sa budeš tešiť z bábätka..a tie pocity poznám, ja to občas cítim aj teraz, ked už čoskoro budem mať synčeka v náručí...ten pocit a predstava asi nikdy nezmizne, že tu mohli byť, mohli už chodiť, rozprávať...neviem, aké to bude, ked tu bude bábätko, či sa to nejako zmení, či budem, či nebudem tolko rozmýšlať..
ja som pre toto chcela čo najskôr bábätko, aby som sa čo najskôr mohla vrátiť k tomu, že sa budem mať o koho starať a komu by som mohla dať všetku svoju lásku, ktorá mi ostala..
preto ti prajem, aby sa vám to čo najskôr podarilo a ty mohla byť opäť šťastná, tak ako som ja...i ked toto šťastie nikdy nezmaže našu lásku a spomienky na našich anjelikov 😔

dada78
26. dub 2009

inneska, lepšie si to napísať ani nemohla, presne to tak cítim aj ja. Aj keď máme úsmev na tvári, tá rana v srdci zostane navždy a nikdy nezabudneme na naších anjelikov.

Anni, je veľmi ťažké vidieť rovesníkov naších detičiek, ale vždy si poviem - vďaka Bože že aspoň tieto sú zdravé a môžu robiť radosť svojím maminkám. Dnes ma napadlo, prečo sošky anjelikov robia takých malých - málokedy vidíš zobrazených ako dospelých, skôr ako detičky. Asi aby sme mali potvrdené, že naši malí majú v nebíčku svoje kráľovstvo a sú tam pospolu.
Verím, že prídete z dovolenky a čoskoro zbadáme zmeny v pase - nejaký ten tt 😉 moc Ti to prajem.

nikollette
26. dub 2009

Ani aj ja ti prajem aby ste prišloi traja 😉

aninam
26. dub 2009

Holky, dekuji moc. Vzdy kdyz mam MS, tak jsem na tohle citlivejsi. Do toho kamaradka z nemecka privezla dalsi veci na mimco.........Ted uz na dalsi, ktere jeste ani neni v brisku. Nechci se toho zbavovat, tak to mam zavrene v detskem pokoji. Nechce se mi pristi tehotenstvi vsechno zase schanet....Radeji budu spat a odpocivat.

miliharmi
autor
26. dub 2009

Ahoj, dostala jsem tento mail, tak předávám celý:

Milá Mili,
jmenuji se Kamila Jirotová a pracuji pro skupinu Prázdná kolébka v rámci sdružení Dlouhá cesta. Připravujeme setkání rodičů, kterým zemřelo miminko před porodem nebo krátce po něm a snažíme se dát informaci na co nejvíce webů a diskuzí, kde se tito rodiče scházejí.
Vím, že máte svojí diskuzi, kde se tito rodiče scházejí, tak jsem Vás chtěla poprosit, zda by jste tam tuto informaci také dala. Už jsem vložila příspěvek na diskuzi Budulínci na www.rodina.cz.

Předem Vám velmi děkuji.
Kamila

Zde je text pozvánky:

Prázdná kolébka - setkání rodičů

Dne 27. května 2009 se uskuteční setkání svépomocné skupinky rodičů, kterým zemřelo miminko před porodem nebo krátce po něm.

Ve středu, 27.května odpoledne se uskuteční neformální setkání svépomocné skupinky rodičů "Prázdná kolébka".

Setkání se uskuteční v Praze, od 15,30 do 17,30 hod. Můžete se připojit kdykoliv během těchto dvou hodin. Zveme všechny maminky, tatínky, případně další členy rodin, kteří se chtějí podělit o svou zkušenost s ostatními rodiči, načerpat energii a navzájem se podpořit. Setkání se zúčastní i odborná garantka projektu a rodinná psycholožka PhDr. Ilona Špaňhelová.

Pokud máte zájem se setkání zúčastnit, napište koordinátorce Lucii Burdové na email: lucie@dlouhacesta.cz, která Vám zašle adresu setkání.

Velmi Vám děkujeme a těšíme se na Vás.

Bližší informace o skupině Prázdná kolébka získáte na stránkách sdružení Dlouhá cesta www.dlouhacesta.cz

aninam
26. dub 2009

Bohuzel toje streda a i kdybych chtela, tak me v praci nedaji dovolenou :( a manzelovi take ne, protoze si bere 3 tydny na nasi dovolenou v kuse. Nastesti znaji okolnosti, tak mu radi vyhoveli.

mayap
27. dub 2009

inneska, chlapci už sú moji 😵 , ale narodili sa mi v srdiečku.

inneska
27. dub 2009

mayap...určite tvoji sú a lúbiš ich nadovšetko 😉 a už si nemohla mať detičky, ktoré by si vynosila pod srdiečkom?

dadka...tento údel už máme do konca života, nech už budeme akokoľvek šťastné, nikdy to nebude 100% a budeme to tak mať do konca našich životov..

mili..keby bolo niečo bližšie, tak by som určite šla, ale praha je moc moc daleko pre mňa..

ani..večicky si pekne odlož, určite ich budeš čoskoro potrebovať 😉

mayap
27. dub 2009

inneska,
teoreticky by som mohla, ale len pomocou um. oplodnenia a s tým rizikom, že by sa narodilo bábo v siedmom mesiaci s váhou menej ako 1 kilo a s tým spojenými rizikami. asi som bola zbabelá, no nedala som sa na to, radšej som išla na istotu. a ja som nemala s adopciou žiadny problém.

inneska
27. dub 2009

mayap...toto sú tiež veľmi ťažké rozhodnutia, či do toho ísť alebo neísť ..a je to zase na samotnom človeku, na čo sa cíti, na čo má...a myslím, že týmto tvojím rozhodnutím si spravila 2 detské životy podstatne šťastnejšie, ako by boli..a brala si si ich ako malé bábätká, alebo už väčšie ? že ako si zvykali...

mayap
27. dub 2009

starší mal 13 mesiacov a mladší 11 dní. zvykli si fajn...

inneska
27. dub 2009

tak to boli ešte maličkí, hlavne ten mladší...tak to asi ani nepostrehli, že sa s nimi niečo deje 🙂 a sú teraz šťastní, že majú takú super maminku 😉

mayap
27. dub 2009

dúfam, že budú šťastní...
no užili sme si svoje, hlavne s mladším. bol to des, keď musel ísť v troch týždňoch na operáciu kvôli nadmernému vrackaniu, sama som si ho odniesla pred operačku, potom sa mu roztrhli stehy a museli ho šiť znovu, skončil v inkubátore... vtedy som začala pochybovať o tom, či si zaslúžim dieťa, keď po príchode domov u neho začali zdravotné problémy. mala som pocit, že ma Boh za niečo trestá...

inneska
27. dub 2009

mayap...určite si svojich chlacov zaslúžiš, a určite je dobre, že sa dostali k tebe..paťko mohol dopadnúť horšie, keby nebol u teba...to nemôžeš vedieť...ale teraz je v poriadku a vy ste šťastná rodinka 😉
a prajem ti , aby to tak bolo už navždy 🙂

mayap
27. dub 2009

inneska, ďakujem ti... 🙂

dada78
27. dub 2009

mayap, určite si super maminka, chalani majú veliké šťastie, že Ťa majú. Aj moja teta si adoptovali chlapca z DD a mali s ním strašne moc problémov, bol a je citovo poznamenaný, lebo jeho mama ho odložila hneď po pôrode, ani si ho neprivinula, nechcela ho 😒

mayap
27. dub 2009

ja som vždy chcela (neviem vôbec prečo... 🙂 ) dieťatko z DD, a keď mi malá umrela, tak nebol dôvod prečo to nezrealizovať... 😉

nikollette
27. dub 2009

Mayap wau.. obdiv 😉 to ako sa ti podarilo take malicke miminká ziskat.. myslim ze take male babenka by si adoptovalo vioac mamiciek, kt nemozu mat deticky.. predsa je rozdiel adoptovat vacsie dieta, ktore uz rozmysla vnima,atd.. ako tale male babenko.. juuuj... to hned po narodeni si ho mala, aspon to mensie..

martina.alenka
28. dub 2009

psala jsem dnes odpověď ale asi jsem ji šp. odeslala. byla pro Mili.
Ahoj, studuji alternativní školu v praze a jsem evangelička,mám malou dcerku, příběh Milenky mě sebral a dávám si i přes víru otázky proč ten a ten, ale už se ví když umře dítě je hned andělíček a je kdykoli s námi. Žijte jak nejlépe umíte, když je budete chtít obejmout udělejte to, jednou se zase setkáte a bude to nádherný. Buďte silné.

mayap
28. dub 2009

nikollette, mala som šťastie na malé , dokonca aj nerómske deti. pri staršom sme v máji dali žiadosť na adopciu a v decembri sme si ho priniesli domov, pod stromček... 😵 . na druhé sme čakali len rok a priniesli sme si ho pred Veľkou nocou... 😵 . ono to záleží aj od šťastia, aj od požiadaviek adopt. rodičov. my sme mali také neutrálne, že dieťa do 1 roka. pri druhej síce dievčatko, no keď nam povedali, že majú chlapčeka, a uvideli sme ho, tak sme nerozmýšľali. brali sme to tak, že ani pri vlastnom nevieš čo urobíš... 🤐 a aj tak bábo ľúbiš.

dada78
28. dub 2009

mayap, veru aj keď sa mnohí pýtali čo by sme radšej chceli, ono je veru jedno, či to bude chlapec alebo dievčatko, hlavne nech je zdravé

aninam
28. dub 2009

ano, je jedno jake to je pohlavi, hlavne, ze je zdrave a zive! (staci zdravi co?) Uz se tesim, az zase ucitim kopani do briska......jen nemuzu nejak manzela presvedcit, abychom zacali drive, ze maly nam trval 3 mesice (jen, ale preci jen) a ze ted to muze byt dele. Jeho vyrok je: "nebo drive" a jsem nametena........chjo.

nikollette
28. dub 2009

Mayap, no to je fakt statsie take male babenko.. inak su zato aj polatky, alebo nieco???
Vau to ked vam ukazali 11dnove mimi, chapem ze ste nevahali 😀 a este k tomu neromskle deti.. a vies aj ich príbeh?? To aka matka ich mohla opustit??? Vies z akej bola soc vrtsvy ci nieco onej, starla si ju, ci nieco take??? Neviem ako to chodí 😅

mayap
28. dub 2009

o biolog. matkach viem dost vela 😔 . jednu mozno aj stretavam, neviem. ale kym o nich nebudu chciet vediet nieco chlapci, mna to nezaujima...
no môzu lutovat,ze sa vzdali takych uzastnych deti...

nikollette
28. dub 2009

To vazne ste aj statavs.. kokos.. a preco nechceli tie deti.. boli zo slabsich soc,vrstiev ze by sa nevedeli o ne postarat, ci proste nemali zaujem... ako to nejaka matka dokzae odhodit vlastnme dieta a ist si s pordnice domov bez neho 😒

sue
28. dub 2009

Nikolette, ale aj tak lepšie ako tá čo ho zavraždila teraz v Trenčííne 😢 strašne som plakala pri TV novinách keď ukazovali pohreb dieťatka zavraždeného vlastnou matkou a bez mena ☹ nik tam nebol,len pracovníčka úradu a policajti a hrobár ☹ 😢 ☹

mayap
29. dub 2009

staršieho si matka zobrala domov z porodnice, ale viac času bol v nemocnici na detskom odd. ako u nej doma a skončilo to tým že jej ho ako 4 mesačného zobrali kvôli ohrozeniu života do DD. tam strávil 9 mesiacov, kým sme si ho našli. o mladšieho sa jeho matka nevedela postarať kvôli osobným problémom a aj kvôli tomu , že sa starala o jeho o 1,5 roka staršiu sestričku. takže sa ho radšej vzdala, než by mu nevedela poskytnúť to čo treba.
... z toho vyplýva, že nie všetky matky, ktoré sa vzdajú detí treba hádzať do jedného vreca... niektoré to urobia pre dobro detí...

akejka
29. dub 2009

ani, viem, že chceš rešpektovať želanie manžela, ešte 2 mesiace počkať do dovolenky. Chcela som sa spýtať, že čo teraz - či používate nejakú antikoncepciu ? Možno sa Vám prihodí miminko nečakane 😉, z tvojej veľkej túžby. Veď žiadna antikoncepcia nie je na 100% spoľahlivá.
Prajem vám, aby sa vám bábo hneď podarilo, aby ste čakali čo najmenej, nech zasa cítiš miminko v brušku 😉.

dada, inesska babuľky držte sa, už sa vám to blíži, onedlho budete držať v náručí svoje vytúžené miminká.

mayap si dobrá maminka, nech ste všetci zdravučkí, tiež by som si zobrala dieťatko z DD (keby som nemohla mať svoje, uvažovala som nad tým, ešte keď sme deti nemali a nedarilo sa nám otehotnieť, takmer som skončila na umelom oplodnení). Nech ti robia synčekovia radosť ! A mená si im dala ty ?

nikollette
29. dub 2009

Sue 😔 to som nevidela.. a preco to urobila 😠 😠 ☹ ☹
juj to muselo byt strasne smutne hrobcek bez mena 😔 😢

aninam
29. dub 2009

akejka: nepouzivam antikoncepci a ani pred malym jsem ji nepouzivala. Jen prerusovana souloz je nasi antikoncepci. Bohuzel manzel ma vse pod kontrolou, neverim, ze by to bez jeho pricineni vyslo. A z moji velke tuzby a z niceho nevznikne novy zivot, na to musi byt dva!