Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

aninam
30. kvě 2009

I me v techto chvilich pomohl internet, ruzna fora a hlavne MILI, LUCENEK a Porodni baba a spousta dalsich lidicek tady... Vlastne mi stale pomahaji. Vzdy se nekdo ozve do IP a ja vim, ze je spousta lidi, kteri me "fandi"... Jak rikam ja, matematik, zivot je jako sinusoida, takze ted se zase odrazime ode dna, abychom mohli vystoupat na vrchol a opet padat ke dnu a tak neustale do kola, akorat ted to bude s trochu vetsim strachem, coz je naprosto prirozene.....

PS: Vlastne mi ten internet a my opravdovy pratele pomahaji stale......

inneska
31. kvě 2009

mne tiež ešte stále chodia IP, maily, v ktorých ma ludia povzbudzujú, prípadne chcú vedieť, ako sa mi darí, či je všetko fajn...moc to poteší, ked viem, že na mňa niekto stále myslí a praje mi len to najlepšie..a ešte viac ma poteší(aj ked so slzami v očiach), ked myslia na môjho paťulka(že spomenuli sme si, zapálili sme mu sviečku)..
ked takéto možnosti neexistovali, možno sa o tom ani tak nerozprávalo, tie maminy čo prišli o svoje detičky, si to museli prežiť samé, vo svojom vnútri...ja by som sa z toho asi zbláznila, s nikým o tom nevravieť, nemať žiadnu oporu, nejaký zabiják času(myslím MK)...v tomto máme asi výhodu, že sú takéto možnosti a som za to vdačná...
tak ešte raz ĎAKUJEM!!!!! 🙂

anta...pozerám, že honzík má 11 mesiacov, tak o chvílku bude mať rok 🙂 kedy sa narodil? možno môj drobec velký trafí jeho narodeniny 😉
a moc sa teším, až tu bude druhé bábätko, ale aj mám obavy, aby sa niečo nestalo, aby boli všetky vyšetrenia v poriadku...a vlastne, budem sa asi už stále obávať a strachovať ☹

ani...ja som bola dosť dlho na tom vrchole(ak nepočítam prvé nevydarené manželstvo), asi preto musel prísť ten pád...dúfam, že máš pravdu a budeme teraz zase stúpať nahor(len sa obávam, aby som zase nespadla naspäť dole)

dada78
31. kvě 2009

musím sa pridať k poďakovaniu všetkým maminkám anjelikov a tým, ktoré nás povzbudzujú, napíšu, opýtajú sa. Mne tiež veľmi pomohol Modrý koník, manžel mi hovorí, že som na ňom závislá 😅 ale fakt som tu stretla moc super maminiek a skoromaminiek a ľahšie sa nesie tá naša bolesť, keď sa môžeme navzájom potešiť a vyrozprávať. Tiež možno to niekomu inému pomôže aby rozpoznal príznaky choroby alebo aby si uvedomil, aké veľké šťastie, niekedy až zázrak je mať bábätko a potom neskôr dieťatko.
Zajtra bude presne 9 mesiacov, čo Romanko odišiel do nebíčka, ani sa mi veriť nechce, že už toľko, iba keď sa pozriem na svoje tehu bruško, v ktorom sa schováva jeho bratček ... ozaj mi splnil prosbu a poslal mi bábinko,akoby sa vrátil. Podľa všetkého sa narodí už tento týždeň, takže to bude aj také symbolické, vrátil sa do bruška a po 9 mesiacoch je zase tu ... Určite to má byť nejaké znamenie ....
Vždy ho budem ľúbiť a bude mi chýbať, ale som mu vďačná, že mi poslal malý darček. On bol dieťatko z lásky mňa a môjho manžela a tento drobček je darček lásky Romanka k nám 🙂

anta
31. kvě 2009

Inneska - Honzík se narodil 27.6.2008 ve 13,20 hodin 🙂 , jestli se takto pěkně trefíš s porodem, tak uvidíš, že budeš mít extra hodného chlapečka 🙂 (poslouchám tady jeho řvaní a též křik manželův) takže mám o zábavu postaráno😀 😀 😀
Dada78 - Koukám, že i ty jsi na rozhraní nového života, super, kočky, rozjely jste to tady s plnou parádou, moc vám držím palečky, nejen těhulkám, ale i snažilkám a vůbec všem 🙂

anta
31. kvě 2009

Inneska, i já mám o malého strach, ale to má každá máma, obzvlášť se nedivím Tobě a dalším, kterým se stala tragédie 😔 Když by vám to nevadilo, občas přispěji i já a potěším vaše rozbolavělé dušičky, abyste tu tíhu nenesly úplně samy 😉

inneska
31. kvě 2009

anta...tak som sama zvedavá, kedy sa malý rozhodne ísť na svet...možno sa trafí 😉

a budeme moc radi, ked nám prispeješ a potešíš nás nejakým pekným slovom 😉

dadka...nám sa paťko v podobe bratčeka vráti po 10 mesiacoch..tiež sa mi nechce veriť, že je to už tolko mesiacov..ani neviem, ako sa mi to podarilo prežiť..asi vdaka novému bábätku...celé mi to príde ako dejavú(neviem ako píše)..proste ako keby som si to celé prežívala nanovo, proste, ako ked som čakala paťka...všetky tie prípravy, chystanie...len to vedomie, že sa mi nenarodí paťko, ale iný človiečik...ako si dadka napísala, je to darček od môjho anjelika..jeho bratček, aby sme už neboli smutní a opäť sa mohli radovať 🙂

takyna
31. kvě 2009

Ineska čítam si vás , a teším sa nech všetko dobre dopadne... 🙂 držím silno palčoke 😵

takyna
31. kvě 2009

ešte som chcela napísať, že Vám všetkým držím silno palce ...nech ochraňujú naše anjeliky všetky naše detičky, prajem všetko najlepšie.......... 😵 😵 😵

janetina
31. kvě 2009

citkam Vas stale pravidelne a stale na Vas vsetky myslim 😉 aj na Vasich krasnuckych anjelikov a prajem snazilkam a aj tehulkam mnoho radosti a stastia celym priehrstim...velmi velmi ...neda sa ani opisat ako Vam to prajem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

anta
31. kvě 2009

Inneska, ráda vás obestřu radostí a moc se těším na nové přírustky a na to, až vám okouknu albíčka s kluky jako buky 😉

inneska
31. kvě 2009

taky...pamätám si tvoj príbeh z anjelikov...dnes som si ho znova čítala a znova poplakala pri ňom...dúfam, že sa ešte dočkáš toho, aby si si mohla zobrať do náručia svoj malý voňavý pokladík 😉
a dakujem, že nám držíš päste...určite to potrebujeme, aby sme už neboli smutné 🙂 dakujem ti za všetky 😉

janet...aj tebe dakujem 😉 vela to pre nás znamená..

anta...určite sa prídeme pochváliť našimi pokladíkmi, aby bolo opäť trochu veselšie 🙂

aninam
31. kvě 2009

Holky, vam dali vase deti dalsi deti, to je dobre. Ja jeste ten "darecek" nedostala. Ale zitra delam obhajobu diplomove prace a ten paradox? Maly Honzulka umrel 6.1.2009 a ja tu obhajobu delam na den deti a datum je 1.62009, numericky soucet je stejny, tj. cislo 9. Proste si myslim, ze je to nejake znameni.... Den, kdy umrel, se mi svym zpusobem ulevilo, protoze zadnemu svemu diteti jsem neprala "zivot" jaky zil maly Honzulka, vlastne ho nepreji nikomu!! To, co prislo v zapeti, bylo strasne..... Ulevi se mi i zitra a to v dobrem? Od toho uz me deli par hodin....

sklenicka24
31. kvě 2009

ahojky

Občas sem nakouknu a přečtu si vás. Chtěla bych Vám jen říct, že všechny jste moc statečné. Je mi opravdu líto, co se vám stalo. Přihodilo se to i mé sestřence loni. Umřel jí syn na leukemii ve 3 letech.

Ale pryč od toho.

Chtěla jsem jen napsat, že Vám všem držím pěstičky, aby vše dobře dopadlo a nic hrozného už vás nepotkalo.

Anim: zvládneš to, určitě.

roasha
31. kvě 2009

aninam,urcite to zvladnes,a pride aj vytuzeny darcek. 😵

dada78
31. kvě 2009

aninka, budem na Teba myslieť, určite Ti Honzík pomôže z nebíčka

takyna, na Teba si pamätám,keď som objavila Modrého Koníka, bola si z prvých,čo mi napísali 😉 želám aj Tebe,nech Ti malý pošle uzlíček lásky.

inneska 🙂

renatkazhor
31. kvě 2009

Dobrý večer, všechny vás zdravím, jsem tady nová, tak se mnou prosím mějte trpělivost, než pochopím celý systém. V říjnu loňského roku mi zemřel syn - Filípek. Ještě jsem o něm nikam nepsala a je to mnohem těžší, než jsem si myslela. Obdivuji všechny maminky, které toto prožily a přežily. Je to peklo. Navíc když dnes už vím, že smrt mého syna byla naprosto zbytečná, vlastně omyl.

miliharmi
autor
31. kvě 2009

Renatko, zdravím, je to peklo, Filípka je mi moc líto, mohu se zeptat na důvod úmrtí a kolik klučíčkovi bylo?

renatkazhor
31. kvě 2009

Filípek měl v srpnu tři roky a v říjnu zemřel, šel na banální operaci - na obřízku, a po podání narkózy ho podle výsledku vyšetřování anestezioložka špatně zaintubovala, nechala ho 6 minut bez kyslíku a když mu selhalo srdce, tak mu píchla adrenalin, jenže se spletla a on dostal několikanásobné množství, než měl dostat.

elibetka
31. kvě 2009

Preboha ☹ renatka Filipko mohol žiť ☹ je mi to veľmi veľmi ľúto 😢 ☹

renatkazhor
31. kvě 2009

Ano, mohl. I proto je to těžký s tím žít, proto, že zemřít nemusel. Dívám se na Tvoje bříško - čeká Tě krásná doba...

miliharmi
autor
31. kvě 2009

Renatko, no to je taky hrozné, musí tě to strašně trápit, jak to že už tady Filípek není, tak i to, že tady být mohl. Znám to moc dobře. Co ta lékařka proboha dělala? Teda nevím, jak moc to chceš rozebírat, jestli máš potřebu o tom mluvit nebo ti to naopak nedělá dobře?

renatkazhor
31. kvě 2009

Nevím, co dělala, prostě asi došlo k selhání a bohužel tam v tu chvíli ležel můj syn. Tím ale v žádném případě nechci říct, že tam měl ležet syn někoho jinýho, jestli mi rozumíš. Poprvé o tom píšu takhle "ven", nečekala jsem, že to bude až tak těžký.

miliharmi
autor
31. kvě 2009

Dovedu si představit, jak ti je, tolik chlapečků jde na tento drobný zákrok a nic se jim nestane a kvůli takové maličkosti tu už Filípek není, stačilo tak málo a nemuselo to být. U nás zase je to tak, tisíce dětí jsou očkováné a nic se jim nestane nebo mají jen trochu teplotu a tak a moje maličká musela z toho očkování dostat zánět mozku a mozkových blan a stačilo ji nenaočkovat, stačilo ji tu injekci nepíchnout, je to hrozný pocit, že všechno způsobila taková běžná věc, že?

nikollette
31. kvě 2009

Renatka to je hrozne a Filipka mi je strašne luto, anjelik malinky 😔 😔 😔
A taka chyba hrozníááááá!!!!! To ako sa ohlo stat... a chudiatko malicke este mohol zit.. ani ste sa nesudili s nemocnicou, ci s konkretnou anesteziologickou.. to nemoze len tak byť, aby sa taketo chyby stavali, na nevinných detičkách nedbanlivosťou iných 😠 😠 😠
Je mi to fakt luto ☹ 😢 😢

izka
31. kvě 2009

zdravím vás maminky.
renatka, je mi ľúto tvojho chlapčeka. verím ti, že je to obrovská bolesť. to je strašné, aby zdravý človiečik zomrel pre takú hrubú nedbalosť. snáď tam tá doktorka ešte nepracuje?
je to trochu podobné s aniným prípadom.tiež zdravé bábätko vinou lekárky nedostalo šancu žiť.
povedzte mi, ako môžu také lekárky pokojne spávať?

izka
31. kvě 2009

ja tu pozerám na moju emku. skoro mi je do plaču. kiahne sa jej nevyhli. je celá vyhádzaná, ale znáša to statočne. dokonca je veselejšia , než obvykle.
viem, že je to v podstate bežná detská choroba a že sa z toho dostane, ale aj tak mi jej je ľúto a tŕpnem, aby neboli komplikácie.
ani len nechcem pomyslieť, že by vážnejšie ochorela.
dadka, ineska, aninam, mili, janet a ostatné mamičky, museli ste byť veľmi statočné. a naozaj je dobre, že ste sa podelili so svojím príbehom. hádam si budeme viac všímať detaily a dávať pozor na naše poklady.
želám určite už len dobré veci a radosť z vašich bábetiek.
dadka, ineska, veľmi silno na vás myslím, aby sa detičky v poriadku narodili a boli zdravučké. to je najdôležitejšie.

dada78
1. čer 2009

renatka, moc ma mrzí,že vinou nejakej nedbanlivej anezteziologičky Filipko musel odísť do nebíčka,je to až neuveriteľné ...
my si každého prvého pripomíname výročie,čo nás opustil Romanko,dnes je to 9 mesiacov a môžem za seba povedať,že moc mi pomohlo,keď som sa tu mohla s dievčatami o tom podeliť. Keď budeš chcieť a budeš sa na to cítiť,nenechávaj si tu bolesť len pre seba, mne veľmi pomohlo,keď ma dievčatá podporili. Akurát u nás sietia sviečky za anjelika, tak pripojím spomienku aj na Tvojho Filípka. 😔

renatkazhor
1. čer 2009

Dada, děkuju za vzpomínku, naše výročí je každého sedmého, bude to 8 měsíců. Taky mi pomáhá kontakt s maminkami, které to prožily. Taky bychom chtěli Martínka, snad se ho někdy dočkáme.

fiallinka
1. čer 2009

Ahoj holky, moc vás zdravím a vlastně nerada ☹ si jdu za váma popovídat. Vidím ale vaše smutné příběhy a vidím, že moje neštěstí proti vašemu není až tak velké...přijít o větší nebo jediné dítě musí být mnohem, mnohem horší.

Před necelými osmi měsíci jsme přišli o Ondráška - v 36. týdnu těhotenství, umřel na trombozu pupečníku úplně nečekaně, byl to zdravý silný kluk. Byl z dvojčat a jeho bráška Jurášek nám naštěstí zbyl, takže moje situace je vlastně dost zvláštní - v jednom okamžiku šílená bolest, ale zároveń i štěstí, které si ovšem nemůžete nijak užívat...ani to snad nemá cenu rozepisovat...

Ale snažím se už hledět dál a protože kluci byli po delším snažení a po ivf, chtěla bych další dítě co nejdřív, co to půjde, protože mám strach, že to zas bude dýl trvat...ne, není to náhrada za Ondráška, ale vím, že mám lásky pro víc dětí...asi to chápete.

Jen se chci zeptat - jak jste po tom, co se vám stalo (hlavně, pokud vám umřelo dítě ještě v bříšku nebo hodně malé) zvládaly další těhotenství? Mám z toho strašný strach...

janim
1. čer 2009

Nám zemřel chlapeček, bylo mu 77 dnů. Vytvořila jsem stránky a moc bych si přála, aby byli užitečné i jiným rodinám, kde zemřelo miminko.
http://www.nebeskaskolka.cz