Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

nikollette
18. črc 2009

No dnes sme boli na pohrebe
chalanovi ktorý kvoli nerozvaznosti skocil pod vlak.. mal 24rokov.. ☹
urcite mal aj vypite, isli s frajerkou ku kolajniciam,tam sa pohadali, ona hodila zasnubný prsten na kolajiská a povedala mu, nech ide po neho ako dokaz lasky, a vlak uz bol blizko... a on skocil ALe vratit sa nestihol 😔
ta baba to cele videla... bola tam snim a nezabranila tomu.. stacilo by mile slovo, povedat mu ze ho lubi, a on by mal preco zit...

celé nebo plakalo, taka burka sa spustila ked ho pochovávali, určite to uz zhora lutuje vtedy aj nebo place, ked je coveku luto za zivotom konal neuvazene, skratovo, bože...
odišiel maldy clovek preco to tak musi byt, mal vsetko pred sebou a chcel este dalje zit...
bol si tak mlady plny zivota a idealov, rozdával si radosť všade tak bože je to málo??!! 😢

Chudáci jeho rodicia... truhlu ani neotvorili radsej, lebo vlak mu presiel aj hlavu, tak samozrejme...
Je jedno kolko ma dieta rokov, ak si rodic prežije vlastné dieta je to vzdy obrovská tragedia 😢 😢

majsan
18. črc 2009

dufam ze ta baba bude mat aspon vycitky svedomia 😠

m1rti
18. črc 2009

nikollette: děvčici se asi nebude žít lehce, takový blbosti se nedělají, přece ... takovej mladej život .... to je hrozný a hlavně zbytečný !!!!
luucia: ... nedokážu se až tak vcítit, když jsem tuhle situaci nezažila, ale třeba inneska si tuhle diskuzi našla právě v době, kdy přišla o miminko, co jí poradit, aby se zapojila až bude chtít, aspoň si vylije srdíčko a dozví se, jak jiné maminky překonaly tuhle těžkou situaci ...

nikollette
18. črc 2009

No snad aspon vycitky...
uz po nej zevraj vykrikuju po meste ze ho zabiila ☹
keby tam bol sam, ale ona tam bola a nezabranila tomu??????,!!!!!!!!!!! 😔

m1rti
18. črc 2009

nikollette: to je hrozný, nerada říkám, dobře jí tak, ale vůbec nedomyslela důsledek svýho počínání, být jeho matka, tak to po ní vykřikuju taky ... bude mít těžkej život holka, někdy bychom měli myslet mozkem a nedělat blbosti, co nás napadnou ....

nikollette
18. črc 2009

Bola dnes na pohrebe a stála tam s jeho rodicmi 😕
ja by som jej to nedokazala odpustit 😠 ☹ ☹
ten chalan to podla mna taaaak lutuje, on miloval zivot... a ze starsne bol zalubeny do tej baby.. halvne ze predtym mal vztah okolo 6 rokov, a s touto chodil 4 mesiace a zomrel kvoli nej 😔 😔

m1rti
18. črc 2009

ježiši, ona tam stála s jeho rodičema, jo? ... když všichni vědí, že to bylo kvůli ní? ... tak to má odvahu, to nevím, jestli bych dokázala

nikollette
18. črc 2009

ja som to tiez nechápala 😕
je to hrozné nieco... on bol taky clovek, ktory ked niekmu vstupil do zivota nedalo sa na neho zabudnut, bol proste vynimocny, a to nepisme preto, ze som k nemu mala nejaky vztah.. on bol taky, strasne uprimny, zivot milujuci, strasny zabavac, usmiaty atd... a zrazu toto.. tak necakane ☹

m1rti
18. črc 2009

to je neštěstí, škoda takovýho člověka, kvůli blbosti .... lidi umírají, že jsou nemocní a nic s tím nezmůžou a tohle je uplně zbytečný

m1rti
18. črc 2009

nikollette: koukla jsem do tvýho albíčka, máš moc krásnýho chlapečka !!!!

nikollette
18. črc 2009

Ved to, ked clovek nemusi umriet kvoli chorobe atd... ale kvoli takejto chybe ☹
dakujem za kompliment 😉

m1rti
18. črc 2009

To není kompliment, to je pravda !!!!

miliharmi
autor
18. črc 2009

Luucia, dej jí odkaz na tuto diskusi, ať už sem bude chtít chodit nebo ne, můžeme ji poradit, kam se ještě může obrátit dál, na Dlouhé cestě mají i dobrovolníky, často právě maminky andílků, které by za ní mohly přijet poradit, klidně jí i já nebo někdo z ostatních nabídne i mailovou komunikaci. Sama jí můžeš pomoci tak, že jí nabídneš ochotu naslouchat a nebo naopak ochotu rozptýlit ji, podle toho, co ona sama bude chtít. Nevyhýbej se jí, pokud máš nejistotu, jak se k ní chovat, tak to upřímně řekni a popros jí, aby také upřímně řekla, co zrovna cítí, že potřebuje, jestli o tom mluvit a nebo se naopak od toho odreagovat. Pokud jste dobré kamarádky, vybídni jí, aby ti zavolala nebo napsala, když na ní přijde krize, i kdyby to bylo v noci, pokud jsi tedy k tomu ochotná. Ono někdy zrovna v době návštěvy bude třeba se cítit líp a bude chtít spíš odreagování, ale pak v jiné době jí bude zle a nebude mít nikoho, komu by se v té chvíli svěřila, vyplakala a pak by jí mohlo pomoci, kdyby se na tebe mohla obrátit.

mrs.bistra
19. črc 2009

Mili,je mi moc líto co se stalo tvé dcerce a vím,že asi těžko najdu slova jak aspon trošku zmírnit tvoji bolest.Vím,co je bolest matky,když ztratí svoje malé štěstíčko!Já před čtyřmi lety měla dvojčátka-chlapečky a bohužel ten starší a silnější zemřel ☹ Dodnes jsem se s tím nesrovnala,ale je mi útěchou,že mám doma aspon jednoho zdravého klučinu,ke kterému v lednu přibude bráška nebo sestřička.Když jsem četla tvůj příběh plný bolesti,nemohla jsem zastavit slzy.Smrt dítěte je něco s čím se matka jen tak nevyrovná a ten,kdo to nezažil nikdy nepochopí,jak se cítí rodiče.Věř,že se tvoje princezna na tebe dívá z nebíčka a opatruje tě.Přeju ti hodně sil a velmi obdivuju tvoji statečnost!

aninam
19. črc 2009

luucia: Pokud ma moznost pripojeni k internetu, at prijde mezi nas.... Hodne ji pomuze vedomi, ze neni sama a my ji radi pomuzeme, kdykoliv to pujde...

andyalukasek2008
19. črc 2009

Ani: gratulace obrovská, užívej si v klídku těhu, držím palečky!

majsan
20. črc 2009

ani a uz ti tehotenstvo potvrdil aj lekar? drzim ti palce nech to dopadne dobre

aninam
20. črc 2009

majsan: uz mam doma fotku gestacniho vacku 🙂 Mam to potvrzene lekarem, jinak bych to tu ani nepsala....

sirinka
20. črc 2009

aninam gratulujem ti k tehu a velmi ti drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku a ty a tvoj manzel ste sa mohli co nevidiet tesit z babatka.

aninam
20. črc 2009

Dekujeme......

majsan
20. črc 2009

to je super som velmi rada ze konecne budes mat aj ty babo 🙂

adrous
20. črc 2009

ahoj holky nerada vam sem lezu že bych měla společné něco s vaším tematem,ale justy sem psala a chodila k nám do květňátek 2008.jinak všechny vás obdivuju jste silné ženy a určitě fajn holky 🙂 😉 aninam.gratulace k těhotenství a držím palečky 😵 😵

miliharmi
autor
20. črc 2009

mrs.bistra moc zdravím, jeden chlapeček zůstal, to je moc dobře, ale jeden chybí a to bude vždycky bolet. Snad další malinký člen rodiny bude další vzpruhou a také pro tvého chlapečka novým sourozencem, aby ten ztracený tolik nechyběl.

mrs.bistra
21. črc 2009

miliharmi,moc děkuji za krásná slova.Máš pravdu,že ztráta jednoho z mých zlatíček nikdy nepřebolí,ale už kvůli Patričkovi a našemu dalšímu pokladu se snažím být silná i když je to někdy těžké.Vím,že naše děti potřebují silnou a milující matku a ne zhroucenou trosku.Věřím,že se můj malý andílek dívá na mě z nebíčka stejně tak jako tvoje princezna na tebe,a že mi s každým slunečním paprskem posílá svůj úsměv

akejka
22. črc 2009

ani ahojček, chcela by som ti zagratulovať k malému jadierku (alebo už možno aj hrozienku) v brušku 😉 Netrpezlivo som čakala, až sa vrátiš z dovolenky, stále som na teba myslela, či sa vrátite s krásnym suvenírom 😉
Perfektne vám to vyšlo, ako ste si naplánovali...moc si ma potešila 😉

aninam
22. črc 2009

akejka: jj tohle vyslo, ale zase ta nase rekonstrukce jadra se trochu sekla. Rada bych ji mela hotovou do konce prazdnin, ale to asi nebude, tak nejdele do listopadu, pak uz by to bylo horsi 🙂 No snad to tentokrat vsechno dobre dopadne, pevne v to doufam 🙂

cuchre
22. črc 2009

ani vsetko dobre obom 🙂

perla200
23. črc 2009

ahojte babenky....teda nikollette....až mi chlpy stáli ked som čítala tvoj príspevok.... to snád n ie je pravda...musela vidieť ten vlak nie?

ostatným babenkám držím palce....síce nepíšem do tejto témy, ale čítam ju, hoci sa ma netýka...ale velmi s vami súcitím 😒

m1rti
23. črc 2009

perla200: taky sem moc nepíšu, ale do určité doby chodím číst ... držte se holky ...

wild.horses
23. črc 2009

nikollette... to je hrozny pribeh. nerozumiem, ako mozu byt ludia tak kruti? 😠 hrozne!