Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

lenkavano
14. zář 2009

Samama stále na vás myslím a nevím co říct.snad jen že souhlasím s izkou v tom že byste měli podat na doktory trestné oznámení.Adámkovi to sice zdraví nevrátí,ale bude potrestáno to co potrestáno být má.ted je plno takových případů a někdy opravdu rozum zůstává stát nad tím co všechno doktoři dokážou zanedbat 😠 😠 .a je toho čímdál víc.jsi pro sestru velkou oporou a já vám můžu přát jen strašně moc sil. ☹

aninam
14. zář 2009

lenkavvano, ted je brzo o tomhle mluvit.... Nech je v jejich smutku az ustoupi, zmeni nazor. I ja zmenila. Oni k tomu dopomohou okolnosti okolo, schuzka s reditelem nemocnice apod...... Ted musi prezit tu hroznou, byt ne nejhorsi chvili, aby mohly jit dal.....

Samama, pri tve zprave stale vidim maleho jak se krasne hybal, diky mise v tele, dokonce mi tisknul i prsticek a preci to nestacilo k jeho zivotu........ Nejlepe by bylo, kdyby ho jeho matka pustila do nebicka, aby mohl odejit.... Maly odesel na 3 krale ve veku 46 dni......

magimary
14. zář 2009

samama, adamkova maminka, Adamko, 😔 a celá vaša rodinka,
stále na vás myslíme, modlíme sa (aj s našimi deťmi), aby Adamík pokračoval v Ceste, ktorú už začal...
aby Tu nezostával stáť a išiel cestou, ktorá je nasmerovaná "hore"...
držte sa, moje, ste veľmi silné maminky a zvládnete všetko...
😔

lenkavano
14. zář 2009

animam já vím myslím že by určitě maminka Adámka neměla sílu ted něco takového řešit.nemyslela jsem ted hned ale až bude čas.

aninam
14. zář 2009

Tak prave na to musi byt i ten cas, kdy ji to nekdo da jako na podnose.... Ted si mysli, ze nema ani silu na to, aby mohla pustit sveho syna, natoz myslet na nejakou pomstu. Ta bolest je prilis velka.... Ver mi a tohle ji muze prijit jako nepochopeni, jak nekdo muze myslet na soudy, kdyz jeji chlapecek bojuje o zivot a ona s nim.....

lenkavano
14. zář 2009

já vím a určitě jsem to nemyslela ve zlém.

miliharmi
autor
14. zář 2009

Zdravím děvčata, tak Tomášek je dnes přesně tak starý jako Milenka v den smrti, je konec se srovnáváním, už nebude co srovnávat, Tomíček bude dál prožívat všechno to, co Milenka už nemohla. Stýská se mi po ní moc, ale zároveň mám zvláštní pocit, že život pokračuje, že tímto konečně přišla doba, kdy se může pohnout z místa, kde se zastavil. Překvapuje mě to, ale mám pocit, že se tím částečně něco vyřešilo.

Milenka se postupně v mých představách proměňuje z malé roztomilé, na mě závislé a na konci bolavé a bezmocné holčičky, které já musím a přitom nemohu pomoci, v nádhernou andělskou bytost plnou světla, v člověka jak ho Bůh původně zamýšlel, bytost, která už ví a žije svůj nejdůležitější smysl života, kterým je být v blízkém a důvěrném vztahu s Bohem, nezatížena naší vezdejší neschopností vnímat a prožívat duchovní svět. Není už bezmocná, bolavá a slabá, je krásná, plná síly a života, protože už smí pít přímo ze zdroje, čerpat ten prapůvodní život z Boha.
Nezlobte se, prosím, kdo to vidíte jinak, respektuji vaši odlišnou víru, ale já nevěřím na další stále se opakující životy, ale věřím na jeden další život, takový jaký má nyní Milenka a věřím, že i ostatní naši andílci. Proto přišel Bůh na tuhle zem a stal se člověkem, ponížil se, podstoupil bolestnou smrt, aby zaplatil výkupné za naše vlastní viny, aby dá se říct zrušil onu "karmu", která nás spoutává a otevřel nám cestu zpět k sobě do Domova, pro který nás stvořil. Myslím si, že kdybychom v dalších životech museli vykupovat viny těch předchozích, Kristus by zemřel zbytečně. Ale chápu, že ne každý věří v Krista a prostě to vidí jinak a nechci to nijak snižovat, jen píšu svou víru.
Kristus nejen zemřel, ale i porazil smrt svým zmrtvýchvstáním a skrze jeho vítězství nad hříchem a smrtí i moje Milenka mohla projít smrtí k životu, do věčného odpočinutí, do Boží náruče.

aninam
14. zář 2009

lenkavano, vime, ze jsi to nemyslela ve zlem, to urcite ani nejde (najde se takovych snad malo). Jen jsem ti napsala pocity, zeny, ktera prozivala to same a ted je o krucek dal nez Adamkova zena, neber to ve zlem.

Miliharmi, krasne si to napsala. Vis, ze jsem jedna z tech nevericich, ale respektujicich 😉. Muzu ti rici, ze presne to, co popisujes ty, o tom miste, kde se zivot jednoho ditete zastavil a druheho jde dal, mi popsala jedna znama, ktera zazila podobny pribeh, odesel ji syn v 11 mesicich a druheho syna srovnavala presne do toho veku, pak jejich "zivot" jakoby splynul....i ona rikala o uleve a vyreseni........tesim se na ten okamzik i ja 🙂

samama
14. zář 2009

Mila aninam asi mas pravdu o pomste sme sa bavili s jej manzelom ale nie pred nou,presne ako vravis ona nema silu aby si povedala"Adamko je tvoj cas"a nie este mysliet na pomstu ved to je neuveritelne ked matka stoji pri dietatku drzi ho za male prsteky,hladka(teraz uz moze byt pri inkubatore)ta jej bezmocnost,neustaly plac,srdce mi trha ked na nu pozeram,ale nebudem sa stale opakovat,jednoducho sa musime zmierit,ja dufam ze to dokaze

aninam
14. zář 2009

Samama, ona sama musi dojit do stadia, aby poznala, ze odchod jejiho draheho ditete je jedine reseni v dane situaci a vysvobozeni pro vsechny a k tomu je dlouha cesta, pak si musi priznat, ze jeji dite opravdu odeslo a ze uz se nevrati....... http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/prvni-po... se doctete vice, co vas po psychicke strance ceka a hlavne je tam navod jak prezit....

lenkavano
14. zář 2009

samama nezlob se ale opravdu jsem tě chtěla utěšit.možná jsem se špatně vyjádřila nebo ste mě špatně pochopily.nebudu se už raději vyjadřovat.myslela jsem to od srdce. ☹

aninam
14. zář 2009

lenkavano, ja te nyni chapu a vim, ze to myslis dobre. Ale me maly umrel pred skoro 9ti mesici, je tu ten urcity odstup casu. Ale vim jake jsou ted starosti u Adamkovi maminky. Ona musi vstat a jit za svym synem, do toho obstarat svoji rodinu a jelikoz ona neprijima, ze by mohl Adamko odejit, tak se modli, aby prezil. Ja uz v tuto dobu vedela, co je pro maleho lepsi, ale stale jsem o nejake velke pomste, tudiz odskodneni nechtela slyset, preci mi nejake penize nenahradi me drahe milovane dite............dnes vim, ze nenahradi, ale take vim, ze me zlehci zivot. Nepotrebovala bych je, kdyby tu maly byl. Nemusela bych pomstivat jeho smrt, kdyby.......kdyby jsou chyby.....

Lenkavano, klidne prispivej 🙂

lenkavano
14. zář 2009

já vím.k čemu jsou v tu chvíli peníze když ztrácíš to jedinné štěstíčko za které bys položila život jen aby mohlo žít spokojeným životem.nic v tu chvíli nepřichází v úvahu myšlenky jsou jen u dětátka.ale potom by mělo dojít k potrestání těch co to trápení zavinili,těch kteří nám ublížili tak, že sami chceme umřít.

aninam
14. zář 2009

lenkavano, melo, ale ver mi, ze je to velmi slozita a dlouha cesta a nedivim se, ze ji nekteri nedotahnou do konce. Muj maly je skoro 9 mesic v nebicku a ja teprve ted dostala rozhodnuti od CLK s tim, co jsme vsichni na zacatku uz vedeli....

aninam
14. zář 2009

http://zpravy.idnes.cz/lekarka-i-asistentka-pre...

tady je jak dopadl jeden z mnoha pripadu, par mesicu podminecne, takze ani nemusi nastoupit k vykonu trestu, to je "vyhra" za celou tu dlouhou dobu.......

dada78
14. zář 2009

mili, posielam Ti objatie, tiež zrovnávam Maťka a aj všetci naokolo s Romankom, teraz začal robiť také akoby brušáky a hneď všetci, či to aj Romik robil ? Asi tiež musíme prísť do obdobia 1/2roka a 4 dni 😔

inneska
14. zář 2009

nám chýba 12 dní, aby sme dosiahli paťkov vek...tiež stále porovnávame, hlavne svokra, aj moja mama...ale aj ja...určite sa niečo zmení...prestaneme porovnávať, lebo nebude s čím porovnávať...trochu sa toho dňa aj obávam, nie preto, že nebude s čím porovnávať, ale zmocňuje sa ma akýsi strach, aby sa opäť niečo nestalo...

miliharmi
autor
14. zář 2009

Děvčátka to neee, přece nám naši andílci neposlali nové dětičky, abychom o ně znovu přišly. Taky jsem někdy měla strach, ale vždycky si řeknu, že přece věřím, že Milenka brášku chrání.

aninam
14. zář 2009

Mili, to ja si rikam stale, ze nam Honzulka poslal sveho brasku nebo sestricku, ale presto se budu dnu, kdy budu rodit urcitym zpusobem bat.....

miliharmi
autor
14. zář 2009

No to je jasný, ale právě když přijde ten strach, tak tě to třeba povzbudí. 😉

inneska
14. zář 2009

mili...viem, že erik má toho najlepšieho anjelika strážneho, ale aj tak ten strach niekde vo mne je...toho sa už asi nezbavím...verím, že erika uvidím vyrastať, že sa dočkám toho , ked mi povie mama, ked mi donesie prvé vysvedčenie, predstaví mi priatelku...moc sa na to teším...ale ako vravím, obávať sa budem stále..

ani...ja mám teraz stále paniku z omodrania...stále erika sledujem, hlavne tváričku..aj sa mi zdá, že ked sa moc jeduje, plačká, tak má trolinku namodralé okolo ústočiek, aj ked ho pri kúpaníí držím za chrbátik, pokaždé mu tam ostane namodralý pás....možno si to len všetko vsugerovávam...ideme bud. týždeň na kardio, tak snád ma tam ukludnia 😅

izina
14. zář 2009

izka,
já za Peťou chodila každý den, abych ho aspoň viděla v inkubátoru. Ale těm tam se to nelíbilo, takže mi v podstatě nařídili, abych si každý den zavolala a chodila tak 1*týdně. Na pitvu se mě neptali, udělali ji automaticky. Myslim, že by to zvládl, nebýt špatně vedeného porodu a chování doktora po porodu.
omlouvám se ti za rychlé opuštění poče, ale musela jsem s čubinou, měla potíže, tak jsem poč jen rychle vypnula.

kordulky
14. zář 2009

Zdravím vás všechny a hluboce se pred vámi klaním jak to zvládáte.Obdivuji vás a myslím na vaše andílky a posílam jim pohlazení .Já jsem přišla o dítě ve čtvrtém měsíci a tak mě to poznamenalo že nám trvalo 8 let než jsem chtěla otěhotnět ,pak to trvalo dva roky než konečně jsem přišla do jiného stavu byla jsem hlídaná protože jsem 7tt začala špinit ale naštestí se to srovnalo a nám se narodila krásná holčička martinka.Přeji všem mnoho štěstí a myslím na vás jste všechny moc statečné.

samama
15. zář 2009

mila lankavano ele ja sa vobec nehnevam ja viem ze si to nemyslela zle,ako som pisala my sme sa s Adamkovou manzelom o tom bavili,samozrejme nie pred nou ,ono to nejde celkovo o pomstu ale,sme si povedali ze ked nezachranime nasho chrobacika tak aspon ine babetko,tu nejde o odskodne,myslim peniazmi tie nechceme tie nech si zdravotnictvo da na zaobstaranie potrebnych liekov a pomocok pri takych stavoch,ale nech sa uz taka situacia neopakuje aby mamicky aj s dietkami museli takto trpiet.Takze este raz mi sa nehnevame urcite si to myslela v takom zmysle ako som ja napisala a to si myslela dobre.Budem rada ak budes nadalej pisat do tohto fora

lenkavano
17. zář 2009

ahoj samama díky že jsi mi napsala pořád na vás myslím.

samama
17. zář 2009

ahojte dievcata neviem kedy to sa rozhodne ale asi nasho chrustika prevezu do kosic to jednanie s lekarmi je katastrofalne odvolavaju sa jedna na druhu neviem ale zo zaciatku sa dalo s nimi rozpravat ale taraz absolutne,dnes som bola pri Adaskovi uz je taky velky,zlatucky,tak si lezkal na boku,je to krasne stvoreniatko,vsetky deturence su krasne ale Adasik je nadherny.

aninam
17. zář 2009

samama, vzpominam si, ze cim ten cas jeho na svete plynul , myslim Honzulku, tim byl krasnejsi a krasnejsi.....

samama
18. zář 2009

aninam tak to mas pravdu krasne dietatko.Ale vsetky deturence su krasne,len preco a hlavne zaco musia takto trpiet.Ako sa citis?tehu prebieha v poriadku?Vies co cez vikend som bola v polsku na nakup pre deti na zimu a ked som videla ti nadherne kociky,neuveris ale zachcelo sa mi mat male babo,manzel sa smial ze kvoli kociku.Ale uz nie 3 mam dost,a prezivat znova utrpenie radsej nie.Tak sa drz,nech ti to rychlo ubehne,nech ste zdravi a hlavne nech vsetko dobre dopadne.

aninam
18. zář 2009

Samama, kazde tehotenstvi je jine a jestli u maleho jsem mohla delat vsechno tak tohle je pravy opak. Co chvili spinim hnedym vytokem. Pred 2 dny jsem byla v nemocnici na pohotovosti, v noci jsem nasla pod sebou kaluz krve - praskl hematom. Hlavne, aby to ve finale bylo dobre.......

oxan
18. zář 2009

vidis ani to je tak aj ja pri tomikovi super pohoda tehu a so spatnym koncom a matovi som od zaciatku zvracala a tak a dobre s ato skoncilo a poznam aj viac takych pripadov..uz som sa zlakla ze sa ti nieco stalo -tak ti drzim palce a pamatas na zaciatku som ti aj nadala nie doslova ale obrazne..a teraz na teba myslim ako na kamosku a pozname sa vlastne len z pisania ale tu sme vsetky na jednej lodi a tak povediac spolubojovnice..a urcite aj tu vznikaju kamaratstva ktore drzia ako ten cas leti uz si v strnastom tyzdni tak len rychlo nech je uz ten 4O a ty nech mas to s
voje vytuzene babatko...
samama-to je aj to hrozne ked vidis ze to babatko na pohlad je krasne tak je ti to viacej luto ze vyzera ze mu nic nie je...ako take babatko s viditelnym postihom aj ked pre matku je kazde dieta krasne samozrejme..ale je to aj zle ze sa to takto natahuje ak naozaj nema ten mozocek vyvynuty ze si uz na neho zvykate a ak to nevyjde tak budete este viac smutnejsie no co zivot je aj taky posielam tvojej segre objatie aj ked to bolest nezmieri....