Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

abbey1
23. pro 2010

Pokojné a čo najmenej bolestivé prežitie Vianoc prajem všetkým mamičkám a celým rodinkám.Aby spomienky na naše deti už neboleli,ale aby sme mohli spomínať len s láskou.Ja ešte i teraz Vianoce prerevem,ale snažím tak potajme,aby som nezarmucovala ešte i zvyšok rodinky.Neprebolí to asi nikdy.Vždy mi je strašne ľúto,že Filipkovi nie je dopriate byť s nami.

dada78
23. pro 2010

dnes mi volala kamarátka,že jej synček Matejko včera odišiel do nebíčka, vždy si ho budem pamätať, už len preto že zrovna na moje meniny 😔 😔 😔 boli sme s Romankom s nimi na Onkol. 10 dní a fakt super maminka aj tatino, aj nás navštívili,keď sa narodil Maťko ..... strašne som si poplakala a dlho trvalo než som sa ukľudnila 😢 😢 😢 😢
prosím spomeňte si v modlitbách na neho, mal 4 roky.

Všetkým Vám prajem pokojné Vianoce

abbey1
23. pro 2010

@dada78 Určite si spomenieme.Práve sme si s manželom vraveli,že čo tam po starostiach ,ktoré momentálne prežívame.Ale čo detičky na onkológii a iných chorôb.To sú ľudské tragédie.Je mi z toho fakt hrozne,ako sme ako rodičia bezmocný voči osudu,či čo to je.dušu by som dala za zdravie svojich detí a to je bohužiaľ to jediné,čo im nemôžem zabezpečiť.

mircalla
24. pro 2010

@miky drzim velmi babulke palce

mircalla
24. pro 2010

Vsetkym mamickam anjelikov zelam uz len same pekne veci v roku 2011 a aj v tych dalsich. Vsetkym detickam na svete zelam, aby boli zdrave. Vsetkym anjelikom posielam bozk do nebicka.

mircalla
24. pro 2010

@dada78 to je strasne smutne, kiez by sme uz taketo nikdy nemuseli citat:((( Presne ako pise Abbey1 je to hrozne, aky je clovek bezmocny voci osudu.

iwusska
24. pro 2010

vsetkym maminkam anjelickov zelam podla moznosti co najkrajsie vianoce a nech je ten novy rok lepsi ako ten predosly...cmuk

@dada78 je to strasne 😢 😢

danya222
25. pro 2010

@bronia13 ano hrozne to je moje....tak pri prvej mi ani nechceli povedat v trebisove ci vobec zije oni ju previezli do kosic a tak povedali nech si tam zavolam ze oni s tym uz nic nemaju...bola som velmi mlada vtedy a nevedela som ako reagovat. a druha dcerka tiez v trebisove doktor prisiel nato ze nerastie a to az v siedmom mesiaci ....isla som do kosic ale uz nebolo pomoci takze dva mesiace som mala este malu v brusku a vedela som ze zomrie. doktorka ku ktorej som sla uz potom vsetkom mi povedala ze kebi som prisla ku nim od zaciatku bolo bi vsetko ok. upchavali sa cievy a mala nemohla rast, po troch mesiacoch som znova otehotnela lebo som veeelmi chcela to uz som chodila do ke, tak o d zaciatku som brala fraxiparin koli krvi a myly je zdravy. uz bi som nechcela prezivat nieco take znova ...je to hrozne a tebe co sa stalo?

bronia13
27. pro 2010

@danya222 ahoj ahoj napisem ti ip aby som sa tu neopakovala znovu dobre.

siwama
2. led 2011

Ahoj kočenky,
do Nového roku přeji všem co nejlepší rok.Hlavně ZDRAVÍČKO !!!!!!! a aby ta naše bolest nad strátou tolik strašně moc nebolela.
Všem přeji hodně sil.

miliharmi
autor
2. led 2011

Milé andělské maminky, přeju nám všem do Nového roku, aby se dalo žít, možná to zní divně, ale věřím, že my se chápeme. Aby život byl aspoň trochu k žití, aby do našeho života přišly vedle té bolesti i nové radosti. Všem, kdo touží po miminku, přeju, aby v tomto roce přišlo, všem, kdo touží po vnoučátku, přeju, aby přišlo a všem, kdo touží po čemkoliv, kvůli čemu dostane život další smysl, přeju, aby to v tomto roce přišlo. Hodně Božího požehnání nám všem i v tom, abychom cítily své děti blízko, abychom mohly prožívat jejich přítomnost s námi a cítit znovu a znovu naději, že nic neskončilo a že se s nimi znovu sejdeme.

gogoska123
4. led 2011

@miliharmi Moc krásné přání, připojuji se také s přáním do nového roku. Snad v něm bude méně bolesti než v letech předchozích a více lásky a šťastných okamžiků.

misinn
4. led 2011

@gogoska123 ahoj, este neplanujete dalsie babatko? 🙂

misinn
4. led 2011

@miliharmi velmi pekne zelanie do noveho roka 🙂

gogoska123
5. led 2011

@misinn nebudu předbíhat, rok je dlouhý, času dost 🙂

misinn
10. led 2011

@gogoska123 mas pravdu 🙂

siwama
14. led 2011

Dnes je velmi smustný den.Náš Jiřík, můj nejstarší milovaný syn by se dožil 24let. Bohužel mu nebylo dáno, aby tu byl s náma a 12.2.2010 zemřel.
Zapálila jsem doma svíčku a v hodinu, kdy se Jiřík narodil půjdeme na hřbitov položit květiny a zapálit svíčky..
Jirko, strašně moc nám chybíš

tatiana1923
16. led 2011

ak sa môžem pripojiť, tak ja som tiež prvé bábo potratila....a onedlho sa mi má narodiť synček, lenže je choručký a hneď po narodení ho musia operovať....a je tu aj tá horšia vec, že malinký ten pôrod nemusí prežiť.... ja sa len modlím a verím, že to bude dobre.... musí to byť dobre....prvé mi už zobral,,,,,druhé nemôže!!!!

bobacik2316
17. led 2011

@tatiana1923 držím palčeky,nech je synček v poriadku,nech vsetko dopadne dobre 😉

bobacik2316
17. led 2011

@danya222 ahoj,ja som mala s cievami ten isty problem a zistilo sa to nahodne a teraz mam zdraveho synceka,pri dcerke sa tehotenstvo muselo ukoncit v 31t mala 800g a 30cm,ale nastastie je zdravucka a dnes ma 5 rokov,sice je utlucka a spapa vela ale pomalinky pribera 🙂

bronia13
18. led 2011

tatiana1923 - preco teda neuroba cisarsky? preco riskovat? nechapem? dufam ze vsetko dobre dopadne, daj vediet co a ako budem ti drzat palce OK.

gwenni
18. led 2011

Ahojte mamičky anjelikov.
Náš chlapček sa narodil 8.12.2010 a po 6 dňoch nám odišiel do nebíčka :(
..prvé tri dni mu vôbec nič nebolo, bol krásne, zdravé, spokojné bábätko až keď začal papkať tak ho začalo bolieť bruško a previezli nám ho do BB kôli tomu že si mysleli že má prilepenú smolku v črievku, lenže jeho stav bol oveľa vážnejší jeho telíčko napadla infekcia ktorá sa mu cez poškodené črievka dostala do bruška a spôsobila septický šok.

Veľmi mi chýba, myslela som že sa budem môcť po troch mesiacoch znovu snažiť otehotnieť lebo tak mi povedal moj gynekológ čo mi bol pri pôrode,rodila som sekciou, ale doktor z CAR v Martine mi povedal že najskôr 6-9 mesiacov musím počkať :(

alic
18. led 2011

@gwenni ☹ To je mi veľmi ľúto ja som sa narodila v ten istý deň ako váš milovaný chlapček.Ale pred 30-timi rokmi. Želám Vám veľa sily a hlavne už len všetko dobré v tomto roku.A nech sa skoro podarí to vytúžené prianie. 🙂

gabtcha
18. led 2011

@gwenni je mi velmi lito, ze sem stale pribyvaji nove maminky andelicku. Tvuj Maxik me pripomel naseho Karlika...po 3 dnech mu zjistili ucpane strivka, tak se operovalo, vydrzel ty muka 6 tydnu, nez nam odesel, ale byl stale v nemocnici. Temer jsem si ho ani nepochovala...pribeh mam v albu.
A chapu, ze cekani na dalsi bude narocnejsi...i my cekame, mohli jsme se pokouset hned, ale zatim nic:( ale verim, ze jednou se musi zadarit a ti nasi andilci, ktere uz nic netrapi, neboli a maji se strasne fajn, ze ti nam pomuzou a budou ochranovat nas i nase dalsi deti.
Drzte se s manzelem!!! Mi nejvic pomohl manzel, tato diskuze a dalsi dve maminky, se kterymi si dopisuju maily (mimochodem obe take prisly o prvni detatko a obe ocekavaji druhe: jedna bude rodit v breznu a druha v cervenci, takze su na rade🙂 a pak me pomohla i ma vira, ze se s Karlikem jeste shledame a ze to nejvic, zivot v nebi, jsem mu uz dala.

gabtcha
18. led 2011

@tatiana1923 myslim na na Tebe a vaseho synka. Vez, ze zazraky se tu deji, koukni napr na hansed (na mem profilu ji mam jako oblibenou) - v cervenci rodila a doktori predvidali jen ty nejhorsi scenare a nakonec se stal zazrak jmenem Adelka 🙂
Preju hodne sil!

tatiana1923
18. led 2011

@gabtcha Ďakujem pekne...si zlatá....no ja len dúfam v najlepsie.....zajtra uz idem do bratislavy...tak verim, ze vsetko nakoniec bude dobre....

gwenni
19. led 2011

@alic ďakujem za prianie

gwenni
19. led 2011

@gabtcha aj mne veľmi pomáha manžel, neviem si predstaviť ako by som to bez neho zvládla, dúfam že sa ti čoskoro podarí zase otehotnieť a budeš aspoň trochu šťastná keď nová nádej vyplní to prázdno v srdci čo zostalo po tvojom Karlíkovi.
U mňa je to zložitejšie aj s tým otohetnením, máme v centre ešte jedno zamrazené embrijko a ak sa to nerozmrazí, alebo sa neuchytí v maternici tak budeme musieť absolvovať celé IVF druhý krát :((
...takže kým sa nám bude môcť naša nádej vrátiť tak si ešte počkáme

leopolda
19. led 2011

@gwenni čtu tvůj příběch se slzami v očích,přoč tak nevinná stvoření musí zase odejít.
Co bylo tedy příčinou?Držte se,at vám to vyjde.Vím co to je,taky jsem chtěla hned otěhotnět,naštěstí se nám to podařilo.

leopolda
19. led 2011

@tatiana1923 přeji vám,at vše dopadne nejlépe,jak jen to je možné.
Co zjistili vašemu miminku?