Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

izka
11. črc 2009

marfuuska, je mi ľúto, čo vám zistili. budú mateje aj nejako liečiť. a nemáš to ľahké, ked ti ešte aj martinko marodí.
ako to zvládaš? neskúšala si na tú nádchu homeopatika? ja s tým mám veľmi dobré skúsenosti , ema ešte nebrala atb a aj u ostatných detí to krásne zaberá . v prahe určite nájdeš homeopata, ktorý by ti vedel pomôcť a možno aj u mateje.
ale každopádne je zvláštne, že ti má tak často teploty. želám, nech clapci vyzdravejú a môžeš si s nimi užívať viac radosti, ako starostí.
dobre viem, ako trápi mamu , keď má choré deti.

izka
11. črc 2009

maova, tu je ten link - http://www.porodnice.cz/poradny/22 , dr. koucký. skús pozrieť. myslím , že sa k nemu dá aj chodiť do poradne.

akejka
12. črc 2009

chcela by som aj ja pogratulovať inneske, už som netrpezlivo čakala, kedy sa Eričko narodí 😉 Veľa zdravíčka vám prajem, 😉 Inneska a ako dopadol pôrod ? Neskončil sekciou ?

maova, čítala som si celý tvoj príbeh, je mi veľmi ľúto, čo sa stalo s Matyáskom 😢 Je veľmi zlatučký anjelik. Držím vám veľmi palčeky, budem na vás myslieť, nech sa vám narodí krásne zdravé bábätko. Matyásek anjelíček naňho určite dohliadne. Prajem veľa veľa síl, si veľmi statočná.

marfuuska, zostala som v šoku, po tvojom príspevku - o očkovaní. Na jeseň som chcela dať zaočkovať moju 7 ročnú Mišku proti kliešťovej encefalitíde, ale v´daka tebe som si to rozmyslela. Vôbec som netušila, že toto sérum má také katastrofálne reakcie. Budem to konzultovať s dr., čo si ona o tom myslí...

miliharmi
autor
12. črc 2009

Marfuuska, můžeš mi dát odkaz, kde jsi psala příspěvek o očkování? Nebo se myslí jen ten na téhle diskusi?

Akejka, bohužel očkování není tak bezpečné, jak nám tvrdí a ani pediatři nejsou zrovna moc dobře informováni.
Očkování proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím bylo nejpravděpodobnější příčinou zánětu mozku, který zabil mojí Milenku. ☹

nikollette
12. črc 2009

Inesska gratulujem a prajem všetko dobrééééééé 😉

marfuuuska
12. črc 2009

Mili o očkování jsem psala tady. Mají velikou reklamu, ale už neupozorňují, že očkování je vhodnější pro dospělé než pro děti.

Izka nad těma homeopatikama už jsem taky uvažovala, tak se pokouknu po někom v Praze 🙂 . A zvládnout se to musí. Jiné maminky jsou na tom mnohem hůř, my máme "jen" rýmu a zvýšenou teplotu a Máťa bude muset dodržovat režim a taky to zvládneme. Nebudu lhát mám strach, ale na druhou stranu jsem ráda, že to dopadlo, takhle bála jsem se horšího. Vím, že to zní divně, ale vy tady mě chápete.

derek
12. črc 2009

ahojte , citam tuto temu uz dlhsie, zakazdym si poplacem,drzim Vam vsetkym palce, aby ste to zvladli ....
ja to prezivam uz viac ako 10 rokov s tym, ze so svojim synom som prezila 20 krasnych rokov... Po vsetkych tych tazkych rokoch a povzbudzujcich reci od mojich priatelov som si vybrala zopar viet, ktore mi utkveli a snazim
sa cez to preniest. Niekore "rady" ma najskor zarazili a zdali sa mi dost necitlive, ale vzdy ked mi je tazko tak sa nimi riadim.... Ja viem, ze pre niektore z Vas je to velmi zavcasu a urcite zivot uz nikdy nebude taky ako "pred tym", ale ked mi je tazko tak citim, ze mojmu synovi je "hore" dobre a snazim sa drzat rady mojej znamej
"Zivi patria zivym, mrtvi patria mrtvym".... myslite na Vasich anjelikov stale, ale nezabudajte, ze zivot ide dalej
a Vy musite zivot prezit plnohodnotne a dopriat to aj Vasim blizkym....

nikollette
12. črc 2009

neviem ci sa to sem hodí, ale akurat mi vola kamoska ze moj byvaly sa hodil pod vlak.. chodila som s ním síce pred 6 rokmi, chvilku, taka destka laska, ale predsa.. bolo to aj na jojke, mozno ste to videli.. starsne 😢 maldy 24 ročný chalan.. ze vraj sa pohadal s frajerkou, ktora sa snim rozisla a hodil sa následne pod vlak ☹
ja by som namiesto tej baby asi mala starsne vycitky (aj ked zato mozno nemohla)
Uz je sanitka pred ioch domom, urcite to je hroznhe pre jeho rodicov.. aj ked uz nebol maly, predaa to bol ich syn, maldý človek bože 😔 😔 😔
ked si predtavím ,ako chce niekto žiť, a dal by všetko za zivot a zdravie, a niekto si vedome vezme život. je to hrozné,....

miliharmi
autor
12. črc 2009

Rodičů je mi neskutečně líto, nic horšího se jim stát nemohlo, je to velká škoda mladého života a velká bolest pro ty, kteří ho milovali.

maova
12. črc 2009

Ahoj holky, přítel vaří, tak jsem šla nakouknout 🙂 Já jsem dneska vstávala až ve dvanáct 😀 , tak jdeme teprve obědvat 😀
Všem vám chci nejdřív poděkovat za hezká slova, jste všechny moc hodný a taky ještě tady pogratulovat Innesce 🙂 Doufám, že se brzy ukáže 🙂

izko, děkuji za ten odkaz, už v těhotenství jsem se doktora Kouckého na téhle poradně ptala, jestli je možné udělat ještě něco víc pro donošení miminka, popsala jsem mu všechno a on mi napsal, že to chce teď jen trpělivost. Bohužel to nedopadlo a teď jsem mu znovu všechno popsala a poprosila o radu, něco mi odpověděl, čtyři nějaké možnosti, z toho dvě jsem vlastně dělala a zůstala jedna. Ještě jsem mu minulý týden napsala jednou a teď čekám na odpověď. Všechno to chci probrat potom se svým doktorem, ten navrhl ještě i jiné řešení. Myslím, že je dobrý, změnit ho určitě nechci, tohle je bohužel nějaký problém u mě a asi není jednoduché na něj přijít ☹ Ale určitě se chci poradit i s někým jiným, přece jenom každého napadne třeba něco jiného 🙂 a já už chci jít do dalšího těhotenství jen se všemi vyšetřeními, která jsou jen možná 🙂

marfusko, přeju, ať je všechno v pořádku.

derek, taky si vždycky říkáme, že teď je Matyáškovi dobře, mě to pomáhá určitě, i když je mi smutno pořád, ale to asi bude už napořád.

Já jsem dneska vydrhla kuchyň, že tak krásně čistá byla snad jenom jako nová 😀 A celkově mám pocit, že je mi nějak líp, mám plno plánů a tak mi pomáhá se zaměstnávat vším možným.

nikollette
12. črc 2009

Veru najhorsie to teraz budu mat ty ktorý ho milovali 😔

miliharmi
autor
12. črc 2009

Derek, je mi líto, co se Ti stalo a je dobře, že se s tím vyrovnáváš s velkou silou. Každá jsme trochu jiná a každé z nás pomáhají různé věci. Asi záleží i na víře a životní filosofii, ale důležité je najít to, co nám pomáhá, ať je to cokoliv. Skoro všechny věříme, že tam Doma je našim andílkům lépe než tady, že tam je láska, pokoj, spočinutí v Boží náruči, krása převyšující všechno, co si tady dovedeme představit. To je myslím velká útěcha.
Slova "Zivi patria zivym, mrtvi patria mrtvym".... jsou pro mě spíš nepřijatelná, ale chápu, že někomu tento pohled pomáhá žít dál. Moje víra je spíš taková, že moje holčička je živá, její původní tělíčko sice zemřelo, ale ona sama je živá u Boha a je-li s Bohem, pak je i se mnou, není daleko, oddělená, ale blízká a stále ke mě patřící, nepatří mrtvým, patří Bohu a mě a všem, kdo ji milují, protože nic neskončilo, možná ji nyní nemůžeme vidět ani slyšet ani se dotknout, ale jednou tam Doma to zase možné bude. Tahle víra zase pomáhá mě jít dál a naplnit úkol, který mi byl svěřen, i když smutek z momentální neschopnosti ji vnímat a fyzicky být s ní přichází často.

derek
12. črc 2009

Miliharmi ja ta chapem, pisala som, ze tie "rady " od priatelov ma riadne zaskocili, ale ked mi je ozaj velmi tazko, tak sa snazim utesovat ozaj vsetkym a ver mi, ze cas je najlepsi liecitel. ja neviem svoje slova vyjadrit tak krasne ako Ty, ale moje srde je natrvalo zasiahnute a fotky mojho syna mam vzdy pred sebou a jeho izba zostala nedotknuta 10 rokov.... Ja si uvedomujem, ze tuto tazku stratu znasam aj k voli tomu, ze som odisla z mojho domu do zahranicia, pretoze som nedokazala zit s tym, ze kazdy den chodim v ciernych satach na cintorin a nevnimala som zivot okolo mna.....

miliharmi
autor
12. črc 2009

Derek, vůbec nezpochybňuji, že tvé srdce je zasažené, jak by nebylo při takové ztrátě, důležité je, jak jsem psala, najít to, co pomáhá jít dál a chápu, že ti pomohlo změnit život, odejít z domu do zahraničí apod. Já teda nemohla svůj život tak od základu změnit kvůli ostatním dětem, ale v současnosti taky cítím, že mi pomáhá odreagovat se a dělat nové věci, něco co nesouvisí a nepřipomíná, ale vyhnou se úplně připomínkám se nedá, však to asi sama znáš. Ale mám často i chvíle, kdy vyhledávám vzpomínky a jsem intenzivně s Milenkou aspoň v duchu, snad mi rozumíš, nežiju jen pro ni, ale žiju také pro ni, jsem tady pro ostatní, co jsou tu se mnou, ale chci tady být i pro ni aspoň někdy.

aninam
12. črc 2009

Tak gratuluji novym prirustkum a hlasim, ze jsem odpocata z dovolene a nabita novou energii. Fakt mi to moooccc pomohlo!!!

zicon
13. črc 2009

Ja som len chcel jednu vec co ma napadla, aby som napravil aj trocha svoju reputaciu spred niekolych stranok, ked som videl ako sa zo stratou blizkeho partnera dietata, tak som bol nastavaty ze ako sa oni mozu tak rychlo vyrovnavat, ked ja som bol presvedceny ze ja by som nestihal Svokra to pekne povedala, ked som mal zajednane ze budem robit DJ na detskom karnevale, ze ci sa ona neurazy ked pojdem robit zabavu, povedala - na mrtvych treba spominat, pre zivych treba zit.

anta
13. črc 2009

Mili, bojím se, bojím, neb nás též zanedlouho čeká očkování proti zarděnkám a příušnicím a těmto ošklivostem a čím víc se to blíží, tím větší strach mám, achjo ☹
Ahoj Ani, to je skvělý, že jsi odpočatá, jistě jsi přišla i na trošku jiné myšlenky 😉
Zicon, nikdo se samozřejmě na tě nezlobí 😉 , jen nám tvé názory přišly poněkud radikální a necitlivé vůči trápení maminek, které si prožily a prožívají to nejhorší, co matku může potkat - ztrátu dítěte 😔

derek
13. črc 2009

Miliharmi, viem sa velmi dobre vcitit do tvojich pocitov, ja to uz tak intenzivne neprezivam, aj ked ozaj kazdy vecer moje posledne myslienky patria mojmu synovi. Citala som prispevky na predchadzajucich strankach, kde
si ty a ostatne dievcata pisali, ze ludia nevedia ako sa maju k vam spravat a nehovoria pred vami o vasej velkej strate. Tiez som to zazila, a chcem vam vsetkym povedat, ze urobte si aspon raz za rok krasnu spomienku v kruhu rodiny a priatelov. Mne to trvalo tiez dlho pokial som sa k tomu odhodlala, ale pomohol mi k tomu pobyt mimo SK. Zo zaciatku som to nechapala, ako ludia robia na vyrocie zomreteho spomienkove posedenie, vzdy som sa vyplakala, lebo mi to pripominalo moju stratu. Posledne posedenie, co som zazila, bola spomienka po roku, stretli sa priatelia, rodina, v miestnosti boli fotky pocas zivota, ludia si s usmevom zaspominali, potom si poplakali a posedeli pri spomienkach .... To mi pomohlo prekonat moju barieru a spojila som rodinnu oslavu so spomienkou na mojho syna a pri 10. vyroci smrti mojho syna urobim spomienkovu akciu tiez

miliharmi
autor
13. črc 2009

Derek, to je moc krásné, přesně takhle bych si to představovala, jen aspoń zatím moje rodina by to asi nezkousla, možná to zkusím prosadit, ale zase je nechci tlačit do něčeho, co by jim bylo nepříjemné.

derek
13. črc 2009

...teraz si vlastne spominam, ze moja matka dala po roku odsluzit omsu za mojho syna a po omsi pozvala najblizsiu rodinu k nej... a kazdy rok dava odsluzit omsu, som jej za to velmi vdacna.

miliharmi
autor
15. črc 2009

Včera jsem jela sama na nákup, Petr hlídal Toma, tak jsem si zašla na hřbitov, koupila jsem Milence růžičku v květináči, tak jsem si tam sedla na hrob, nikdo tam nebyl a zpívala jsem jí a plakala, pak jsem chvíli měla pocit, že je se mnou a že to neskončilo, nakonec jsem si říkala, že to zvládnu dožít ten život tady nějak slušně a pak se mi zdálo, asi jak jsem měla uplakané oči, že Milence na té fotečce, co má na náhrobku, zazářily očka, jakoby mě chtěla povzbudit. Nejspíš se mi to jen zdálo, ale bylo to moc hezké ta představa, že mě slyší a snaží se nějak oddpovědět.

sarinkam
15. črc 2009

Aninam, vidim dobre?? 🙂 🙂 🙂 . Ta smula uz musi konecne jednou prestat!!

veronika.m
15. črc 2009

Jéééé Ani moc moc gratulujeme a hooooodně štěstíčka a zdravíčka 🙂

majsan
15. črc 2009

jej ani super drzim palce k babu 🙂

sheherazada
15. črc 2009

aninam, sice mě neznáš, ale já znám tvůj příběh a gratuluju k těhu, máš termín jako já, jen o dva roky dýl, je to štastné datum, držím pěsti🙂)

pepibubu
16. črc 2009

Ani, mám slzy v očích, moc blahopřeju! 😵

aninam
16. črc 2009

Dekuji vsem, jsem na uplnem zacatku a verim, ze vse dobre dopadne. Takhle to bylo od pocatku naplanovane a vyslo to, musi vyjit i ten zaver, protoze bude take naplanovany 🙂

pepibubu
16. črc 2009

ani, určitě, hlavně si vyber doktora!

anta
16. črc 2009

Ani, včera jsem sem koukala a nic jsem neviděla a dneska? Super překvápko, gratuluji a zároveň držím palečky, ať je vše, jak má být 🙂

dada78
16. črc 2009

jej aninka, tiež blahoželám a držíme s Maťkom palčeky 🙂