Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

sue
29. led 2009

Mili 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 rozprávaj...my budeme odpovedať 😔 😔 😔 😔

magimary
29. led 2009

mili, pripájam sa k názoru geminis... 😔
rady Ťa budeme počúvať, keď budeš chcieť hovoriť o Milenke... 😔

stále na Vás myslíme-mnohí... 😉
ako sa má malý? čo máš nové?

kuliskaa
30. led 2009

Děkují....... 😔 Mili

mirka414
30. led 2009

Mili ja mam taku mozno blbu otazocku,nemas tvoju malinku na kamere 😢 aspon kratucky film?

miliharmi
autor
30. led 2009

Mirko mám, ale je to nějaké moc velké, máme to na DVD a já to neumím dát na net. 😒

claudinka
30. led 2009

miliharmi presne ako baby pisu.. mas tu ludi, ktori ta podrzia, aj ked ta nepoznaju 😉 😉

mirka414
30. led 2009

mili a mozes sa na ten film pozerat?pripomina ti to malinku?alebo je lepsie nedivat sa na to?musi to byt tazke 😢 😢 ...rozpravaj hovor nam o vojej malinkej,ona je uz s casti aj nasa,vela mamiciek na nu mysli a nezabuda.

miliharmi
autor
30. led 2009

Nikdy jsem neměla problém se na videa, co s Milenkou máme, dívat. Problém je v tom, že časem člověk zjistí, že je toho prostě málo, že už tolikrát a pořád dokola ty záběry viděl, ale jsem moc ráda, že je mám, video je o hodně lepší než fotky, protože zachovává nejen podobu, ale i hlásek a pohyby, prostě ji tam vidím ještě živou. Někdy lituji, že jsme nenatáčeli mnohem víc, měli jsme natočit celý její život, ale ono by to stejně nakonec bylo málo.

claudinka
30. led 2009

mili nemas si co vycitat.. hlavne, ze vobec nejake mas 😉

michaela2
30. led 2009

Pro maminku Milenky,
Milenka dál žije v srdcích těch, k nimž se dostal Váš příběh. Je až neuvěřitelné, jak mě Váš příběh ovlivnil. Přehodnotil mi svět, priority, vážím si věcí, které pro mně dříve byly samozřejmostí. Nedokážu popsat, co jsem cítila, když jsem Váš příběh četla poprvé. Až fyzickou bolest na hrudníku, měla jsem pocit, že mě ta bezmoc a lítost roztrhne...
Často si myslím, že lidé, které milujeme a kteří milují nás, se stanou naší součástí a my si je pořád nosíme s sebou,ať je vidíme nebo ne.A v jistém smyslu, jsme souhrnem těch,kdo nás mají rádi, a těch, jimž jsme se dali.
Hodně síly a víry.

alififi
30. led 2009

michaela velmi vystizne napisane ...

geminis
30. led 2009

Mili,
snad i Tomášek a jeho slůvka Ti Milenku připomenou. Batolátka mají podobný slovníček...
A její hlásek Ti budou navždy připomínat nahrávky s ní.
A Michaela to napsala velice hezky - Milenka žje dál v srdcích tolika lidí, právě díky Tobě.

miliharmi
autor
30. led 2009

Michaelo, to jsi napsala opravdu pěkně a výstižně. 😅

womenne
31. led 2009

Mili ja na teba a tvoju Milenku myslim stale každy den od kedy som si prečitala tvoj pribeh podobne ako Michaela,začala som si viac važit život mojich najblišich(nieže by som si ich nevažila)lebo nikdy nevieš kedy sa čo stane.Si silna osobnost a tvoje slova su tak krasne citit z nich lasku a porozumenie musiš byt užasna mamička 😵

mirka414
31. led 2009

mili o som za teba strasne rada,ze mas aspon kusocek nahravky s malinkou a ze budes moct aj najmensiemu syncekovi ukazat,aku uzasnu sestricku mal...

miliharmi
autor
1. únor 2009

Máme s ní několik nahrávek, jednu přímo z narození, jak mi jí dali na bříško, hladila jsem jí hlavičku a byla jsem tak šťastná, konečně holčička a taky jak jsme po porodu přikládali k prsu. Potom máme docela dost z prvních dnů doma, pak koupání v kyblíku asi ve 3 měsících, pak několik videí kolem roku, taky z jejích prvních narozenin, jediných které oslavila a poslední video máme z roku a půl, je na něm tak překrásná okatá holčička, škoda, že se to nedá dát aspoň kousek na net, abyste ji mohly vidět.

claudinka
1. únor 2009

preco sa to neda? ☹

miliharmi
autor
1. únor 2009

Je to nějak veliké a hlavně já to neumím. 😖

claudinka
1. únor 2009

mili da sa to kludne zavesit na youtube, neviem, kde inde by sa to dalo zadarmo uverejnit, su tam rozne videjka a aj ja tam mam videjka svojho drobca..

miliharmi
autor
2. únor 2009
miliharmi
autor
2. únor 2009

Tak takhle to nepůjde, tak aspoň odkaz na
video s Milenkou

https://www.youtube.com/watch?v=LVI3HrL2IbY


a klikněte si tam na "watch in high quality" dole těsně pod obrazem, protože ta normál kvalita není nic moc, videí je tam víc, stačí kliknout na můj nick na YouTube (tato poznámka je pro ty, co jsou jako já neznalci(moji synové by řekli lamy), znalcům se omlouvám. 😉

magimary
2. únor 2009

ďakujem-e, mili! 😉

magimary
2. únor 2009

mili, krásny Anjelik!!! 😵 😵 😵
Teraz mi je ešte ťažšie, keď viem, že už tu nie je...
ale zase... 😔 Boh sa obklopuje krásnymi ľudmi... tí sa mu najviac podobajú... a nemyslím len krásou vonkajšou... 😔 😵

geminis
2. únor 2009

Mili,
moc díky, že jsi nám dovolila nahlédnout do vašeho soukromí a podělila se s námi o záběry na vaši Milenku, tu nádhernou okatou holčičku. Byla šťastná, tolik milovaná a rve až srdce, že vám ji ta nemoc vzala. Bylo to šťastné léto, jak jsi psala. Berunka malá si nezasloužila to trápení týdny po nemocnicích. To si žádný andílek nezaslouží!
Nikdo si nezaslouží trpět, ale tak si říkám, že dospělý aspoň rozumí, co se s ním děje nebo proč je v nemocnici. Malé dětičky podle mě ne. Nechápou, co se s nimi děje a proč nemohou být doma s těmi, co je milují a ony milují je.
Zahlédla jsem na zemi pastelky a tak doufám, že máte od Milenky na památku aspoň nějakou "malůvku".
Vrátila se vám Milenka aspoň trošilinku v Tomáškovi? V jeho očích nebo rysech?

nadhera
2. únor 2009

srdce mi ide puknut,ked viem, ze to rozkosne stvorenie je anjelickom.

miliharmi
autor
2. únor 2009

Je tam i jedno video Tomáškovo, tak můžete posoudit, ale on je právě úplně jiný, je tmavovlasý a má hnědé očka i povahou je jiný, ale myslím, že je takový, jaký má být.

petruna
2. únor 2009

ahoj mili,
tvuj pribeh znam z nekolika webu, u mimiangel (mam pocit) a tady odsud.
Vzdycky me fotky Milenky nebo tvoje slova dojmou a to posledni video me i rozbrecelo.
Milenka byla uzasna holcicka, podle fotek a videa a je to hrozne smutny, ze uz tu neni.
neznam te osobne, ale kazda mama si castecne dovede predstavit jaky by to bylo, kdyby o sve dite prisla.
Ja jsem byla vzdycky placka (u filmu, dokumentu, zprav apod.) a ted co mam malyho, tak jsem jeste vic dojimaci a empaticka vuci rodicum, co zazili podobne tragedie.
nevim ted kde, ale nedavno jsi nekde opet popisovala pocity maminky, ktere zemre vetsi dite, s kterym uz jsou zazitky a nejaka minulost (mam pocit, ze to bylo na diskuzi ohledne animan a romous), bylo to krasne napsany (jestli se to tak da rict) a i kdyz jsem to zaplat panbu nezazila, myslim, ze se do toho opravdu dovedu vcitit (v ramci moznosti) a presne takhle si to ve svych nejhorsich snech predstavuju (ne ze bych to delala nejak cilene) -ty pocity, ktere jsi popisovala. Az me pri cteni tveho prispevku mrazilo.
Denne se modlim, aby se memu synovi neco nestalo a nemusela jsem zazit to co ty, i kdyz vim, ze spousta maminek se za sve deti modli a stejne je takova hruza potka.

Kdyz chce mit clovek dite a dat mu svoji lasku, musi pocitat i s tim silenym strachem o jeho zdravi a zivot.
ja kdyz si predstavim, pod vlivem nejakych zprav nebo pribehu (nevim proc to delam 😅 ) ze by mi syn zemrel, tak skoro nemuzu dychat a je mi fyzicky spatne, co teprve, kdyby se to opravdu stalo. Si rikam, ze se to snad ani neda prezit.
No neumim se moc vyjadrit.
Kazdopadne na teb na Milenku moc myslim, i kdyz vim, ze ti tim nijak od stesku nepomuzu. ☹

geminis
2. únor 2009

Mili,
já vím, já to nemyslela tak, že by měl být jako Milenka. Ale pro Tebe jako maminku, když se na něj podíváš, zda podvědomě nevidíš třeba jen zrnko něčeho z Milenky. Tím bys ji tak úplně neztratila nikdy.
Já jsem přišla o bratra a když se v jistém úhlu podívám na Zuzanku, tak ho vidím a dokážu si vybavit jeho podobu. Je to vždy jen na vteřinku, ale i za ten okamžik jsem moc vděčná.
Omlouvám se, pokud jsem se Tě nějak dotkla.

miliharmi
autor
2. únor 2009

Geminis, ani já jsem to nemyslela nijak dotčeně, to se neboj. 🙂 Po pravdě mi Tomášek Milenku připomíná jen málo, ale možná je to tím, že Bůh chtěl, aby ona pro mě byla ta jediná, nenahraditelná, aspoň tak si to vysvětluji.
Ovšem z druhé strany jsem moc ráda, že Tomíka mám, je pro mě radostí, je velmi šikovný a roztomilý.

stanka911
2. únor 2009

mili - citala som tvoj pribeh uz davnejsie a je mi to strasne luto, ze malicka Milenka tu uz nie je, myslim na nu ked vecer zaspavam a modlim sa za to, aby moje deti boli zdrave, vidim pred ocami jej fotku (tu s jablckami), je na nej nadherna... a vtedy myslim aj na teba ake to pre teba musi byt hrozne, tazke, vtedy je mi velmi tazko pri srdci, z tvojich slov citit nekonecnu lasku k tomu malickemu slniecku... prajem ti velmi vela sil